"I svetlost sija u tami i tama je nije nadjačala. " Jovan 1: 5

Matej 18,15Ako li ti sagriješi brat tvoj, idi i pokaraj ga među sobom i njim samijem; ako te posluše, dobio si brata svojega.
Matej 18,16Ako li te ne posluša, uzmi sa sobom još jednoga ili dvojicu da sve riječi ostanu na ustima dva ili tri svjedoka.
Matej 18,17Ako li njih ne posluša, kaži crkvi; a ako li ne posluša ni crkve, da ti bude kao neznabožac i carinik.
mislim da je poruka da se ne družiš više sa njim a ne da ga ne voliš ili da ga mrziš....
 
sta je problem, neces da jedes, gladuj, neces zivotinje, neces telo Hristovo, a one su date upravo da bi dosli do ovoga
Jovan 6,48Ja sam hljeb života.
Jovan 6,49Ocevi vaši jedoše manu u pustinji, i pomriješe.
Jovan 6,50Ovo je hljeb koji silazi s neba: da koji od njega jede ne umre.
Jovan 6,51Ja sam hljeb živi koji siđe s neba; koji jede od ovoga hljeba življeće vavijek; i hljeb koji ću ja dati tijelo je moje, koje ću dati za život svijeta.

nego bi vi da volite demone, buba-svabe i sta ti ja znem kakve sve jos gluposti necete da izmislite, a coveka, ko ce coveka da voli?


ma, bre, jel ni muvu ni komarca ne smem papucom da opaucim? zastranili ste vas dvoje

pa kada ne zna za Boga da se Njemu zahvali.
biljci se moilis? pazi, ima ljudi koji se pretvore u biljke, ili u zivotinje - nemo' bre da brukate ljudski rod iduci iz jedne u drugu krajnost

pitamo se za ljude zasto su ovakvi onakvi, a za prirodu sta ima da se pitamo, da pricamo sa zmijama, bubasvabama? odoste vi u basne, ako ne u:

Анимизам - Википедија

Aнимизaм је примитивнa рeлигиja чији су слeдбeници хиљaдaмa годинa приписивaли божaнскe особинe животињaмa, звeздaмa и идолимa било коje врстe и прaктиковaли су спиритизaм, врaџбинe, гaтaњe и aстрологију.[7] Они користe мaгију, чини, очaрaвaњe, прaзновeрje, aмајлиje, тaлисмaнe, чaролиje или било штa зa штa вeрују дa ћe им помоћи дa сe зaштитe од злих духовa и дa умирe добрe духовe. Eлeмeнти aнимизмa присутни су у многим рeлигијамa укључујући хиндуизaм, мормонизaм и култовe Новог добa. Психоаналитичари сматрају да се овај начин мишљења јавља код детета које не разликује субјективно од објективног
Indijanci slave Boga Tvorca...Tanka Wakan čini mi se ili tako nešto...to što ne veruju u jevrejske bajke o bogu ne znači da ne znaju za Boga
 
mislim da je poruka da se ne družiš više sa njim a ne da ga ne voliš ili da ga mrziš....
Da.
''Budite u miru sa svakim koliko do vas stoi''....kaže Hrist..

Treba oprostiti bezbroj puta ako se taj neko pokaje za nešto loše što nam je učinio....i to treba da ostane u četiri oka...
Ako neće pa neće da se pokaje i pored tvog oprosta...i pored svedoka i pored cele crkve...da ti bude kao onaj koji ne poznaje Boga...nije ti Brat po Hristu...
A ''šta ima svetlost sa tamom''...?
Ništa...
 
Da.
''Budite u miru sa svakim koliko do vas stoi''....kaže Hrist..

Treba oprostiti bezbroj puta ako se taj neko pokaje za nešto loše što nam je učinio....i to treba da ostane u četiri oka...
Ako neće pa neće da se pokaje i pored tvog oprosta...i pored svedoka i pored cele crkve...da ti bude kao onaj koji ne poznaje Boga...nije ti Brat po Hristu...
A ''šta ima svetlost sa tamom''...?
Ništa...
ok. ali trebaš da voliš i one koji ti nisu braća po Hristu...samo da izbegavaš njihovo društvo da ne bi loše uticali na tebe...pošto voliš sebe jednako kao bližnje izbegavaćeš da se družiš sa naprimer demonizovanim osobama jer mogu da utiču negativno na tvoje shvatanje i time te skrenu sa pravog puta...mislim da se na to misli
 
ok. ali trebaš da voliš i one koji ti nisu braća po Hristu...samo da izbegavaš njihovo društvo da ne bi loše uticali na tebe...pošto voliš sebe jednako kao bližnje izbegavaćeš da se družiš sa naprimer demonizovanim osobama jer mogu da utiču negativno na tvoje shvatanje i time te skrenu sa pravog puta...mislim da se na to misli
Slažem se..

''Volite sve a osobito braću po veri''...
''Ko je otac moj i mati moja i brat moj, onaj ko tvori volju Božiju''....
''Milite se za one koji vas gone''....

Sa druge strane imamo jasne smernice sa kim čak i da ne jedemo.
Jer Onaj ko je upoznao Hristovu istinu, pa ponovo zađe u greh...tu više Hristova žrtva za greh ne pomaže...ako se taj iskreno ne pokaje...i sa takvim da I ne jedete...

Ili donosi neku drugu nauki koju nismo čuli od Apostola...to je farisejski kvasac kog se treba čuvati..
 
Slažem se..

''Volite sve a osobito braću po veri''...
''Ko je otac moj i mati moja i brat moj, onaj ko tvori volju Božiju''....
''Milite se za one koji vas gone''....

Sa druge strane imamo jasne smernice sa kim čak i da ne jedemo.
Jer Onaj ko je upoznao Hristovu istinu, pa ponovo zađe u greh...tu više Hristova žrtva za greh ne pomaže...ako se taj iskreno ne pokaje...i sa takvim da I ne jedete...

Ili donosi neku drugu nauki koju nismo čuli od Apostola...to je farisejski kvasac kog se treba čuvati..
Jel doslovno da ne jedete ili da ne uzimate istu duhovnu hranu?
Onaj što je pobio one ljude u Nemačkoj na sastanku jehovinih svedoka
jeo je za zasebnim stolom i bio zapostavljan od porodice dok je bio
mlad. Zato je i prso.. :confused:
 
DOBROTA, ISTINA I MUDROST

Sine moj, ne zaboravljaj pouku moju, i neka se srce tvoje drži zapovesti mojih, jer će ti se umnožiti dani i godine života i mir. Neka te dobrota i istina ne ostavljaju. Priveži ih sebi oko vrata. Napiši ih na ploču srca svoga, pa ćeš i pred Bogom i pred ljudima steći naklonost i biti priznat kao razborit. Uzdaj se u Jehovu svim srcem svojim, a na svoj razum nemoj se oslanjati. Na svim putevima svojim imaj ga na umu, i on će ispraviti staze tvoje.

Ne misli za sebe da si mudar. Boj se Jehove i kloni se zla. To će doneti zdravlje telu tvom i okrepu kostima tvojim.

Iskazuj čast Jehovi imetkom svojim i prvinama svih plodova svojih. Tada će žitnice tvoje biti pune, i bačve će se tvoje prelivati mladim vinom.

Sine moj, ne odbacuj opomene Jehovine, i neka ti ne bude mrzak ukor njegov, jer koga Jehova voli, njega ukorava, kao otac sina koji mu je mio.

Srećan je čovek koji mudrost nađe, i čovek koji razboritost stekne, jer je bolje steći mudrost nego steći srebro, ona je veći dobitak i od samog zlata. Dragocenija je od bisera, i ništa od onoga što ti je drago ne može se izjednačiti s njom. Dug joj je život u desnici, a u levici bogatstvo i čast. Putevi su njeni putevi zadovoljstva, i sve su staze njene pune mira. Ona je drvo života onima koji je prihvate, i srećnima će se zvati oni koji se nje čvrsto drže.

Jehova je mudrošću utemeljio zemlju. On je razboritošću učvrstio nebesa. Znanjem su se njegovim vodeni bezdani razdvojili, i oblaci nebeski sipe sitnom kišom. Sine moj, neka ti to ne odlazi od očiju. Sačuvaj mudrost i sposobnost prosuđivanja, i one će biti život duši tvojoj i ukras oko vrata tvog. Tada ćeš spokojno ići putem svojim, i nogom svojom nećeš ni u šta udariti. Kad legneš, nećeš se bojati. Leći ćeš, i san će ti sladak biti. Nećeš se bojati strahote iznenadne, ni oluje koja dolazi na zle. Jer će Jehova biti uzdanica tvoja, i čuvaće nogu tvoju da se ne uhvati u zamku.

Ne uskrati dobra onima kojima je potrebno, kad rukom svojom to možeš učiniti. Ne reci bližnjem svom: „Idi, pa dođi drugi put, sutra ću ti dati“, ako već sada imaš. Ne smišljaj nikakvo zlo protiv bližnjeg svog dok on spokojno živi kod tebe. Ne svađaj se ni sa kim bez razloga, ako ti nije učinio ništa loše.

Ne zavidi nasilnom čoveku, i ne izaberi nijedan od puteva njegovih. Jer je Jehovi odvratan pokvaren čovek, a blizak je s čestitima. Jehovino je prokletstvo na kući zloga, a prebivalište pravednih blagosilja. On će podrugljivce izvrgnuti ruglu, a prema krotkima će pokazati naklonost. Mudri će steći čast, a bezumni se ponose onim što donosi sramotu.
 
Poslednja izmena:
ok. ali trebaš da voliš i one koji ti nisu braća po Hristu...samo da izbegavaš njihovo društvo da ne bi loše uticali na tebe...pošto voliš sebe jednako kao bližnje izbegavaćeš da se družiš sa naprimer demonizovanim osobama jer mogu da utiču negativno na tvoje shvatanje i time te skrenu sa pravog puta...mislim da se na to misli
Da te tama ne obuzme? Ako proceniš da nemaš dovoljno snage da u ljubavi ostaneš
i svetliš i za sebe i za njih, onda se povučeš dok snagu ne pronađeš. Ali ti se povučeš
jer uviđaš i priznaješ svoju slabost. Ne teraš druge od sebe. Sve ostalo je gordost. Ja
sam bolja od vas, pa neću s vama da se družim da me ne pokvarite. Vidi, da sam bolja,
tako nešto ne bi moglo da se desi. Ili mi smo bolji od ostalih. Gordost..
 
Da te tama ne obuzme? Ako proceniš da nemaš dovoljno snage da u ljubavi ostaneš
i svetliš i za sebe i za njih, onda se povučeš dok snagu ne pronađeš. Ali ti se povučeš
jer uviđaš i priznaješ svoju slabost. Ne teraš druge od sebe. Sve ostalo je gordost. Ja
sam bolja od vas, pa neću s vama da se družim da me ne pokvarite. Vidi, da sam bolja,
tako nešto ne bi moglo da se desi. Ili mi smo bolji od ostalih. Gordost..
nije gordost nego ljubav prema sebi ako biraš sa kim provodiš vreme...nisi ti dužan da izvedeš nekog ko je duboko zabrazdio u zlo na pravi puit...možeš da potrošiš ceo život pokušavajući uz minimalne šanse za uspeh....tvoje vreme je dragoceno...ne treba da ga trošiš na nepopravljive ili teško popravljive...
 
Psalm 119:105
Riječ je tvoja žižak nozi mojoj, i vidjelo stazi mojoj.

Svako ko ovu osvetljenu stazu prati neće nikada zalutati...
Hrist je pokazao stazu kojom treba svaki njegov sledbenik da prođe, jer samo ta staza vodi do izvora života...
Ono što je On za nas uradio je neprocenjivo...Ono što mi treba da uradimo za njega je da slušamo samo njegov glas i ničiji više...
 
Indijanci slave Boga Tvorca...Tanka Wakan čini mi se ili tako nešto...to što ne veruju u jevrejske bajke o bogu ne znači da ne znaju za Boga
Hristos ti kaze da jedes njegovo telo, a ti ces da se izvines zivotinji koju si pojeo, pa ces da stavis njeno pero u frizuru i ono ce da ti donese pobedu u ratu protiv bledolikih - aha, a jel si pitao tu zivotinju zasto bi ona ucestvovala u tvom ratu, biku koji sedis, orle koji sve vidis, ili vec koje je tvoje konspirativno indijansko ime?; posle ces da kazes neki trange-frange bog da te naucio...
imas link, generalno su to sva primitivna verovanja animisticka, a imas ih i kod jevreja, zlatno tele itd
cak i danas moje kolege bledoliki kada se tetoviraju, to je isto animizam... velika tema, trebalo bi da te zanima, evo ti opet

Анимизам - Википедија

.
 
Poslednja izmena:
nije gordost nego ljubav prema sebi ako biraš sa kim provodiš vreme...nisi ti dužan da izvedeš nekog ko je duboko zabrazdio u zlo na pravi puit...možeš da potrošiš ceo život pokušavajući uz minimalne šanse za uspeh....tvoje vreme je dragoceno...ne treba da ga trošiš na nepopravljive ili teško popravljive...
Zar nismo pred Bogom svi jednaki? I ta ideja da ću ja nekoga na pravi put da izvedem
je gordost. Bog ima svoje načine da prizove. Nije to moje.
 
Zar nismo pred Bogom svi jednaki? I ta ideja da ću ja nekoga na pravi put da izvedem
je gordost. Bog ima svoje načine da prizove. Nije to moje.
naravno da jesmo svi jednaki...što je gordost ideja da nekog možeš da izvedeš na pravi put? ako ti znaš nešto što taj čovek ne zna što mu ne bi pomogla? gordost je pre zadržati znanje za sebe da bi sačuvala ideju o svojoj višoj vrednosti u odnosu na tog nekog ko to znanje nije dobio...Bog deluje i preko ljudi..kad pomažeš nekome da izađe na pravi put onda si možda alatka Boga....nekad je dovoljno samo da budeš prisustvo ljubavi u nečijem životu da ljubav u njemu prevagne i on počne da sluša glas Boga u sebi...nekad je potrebno da kažeš nešto što je u svrhu dugoročne dobrobiti te osobe...nema gordosti u pomaganju drugima...
 
naravno da jesmo svi jednaki...što je gordost ideja da nekog možeš da izvedeš na pravi put? ako ti znaš nešto što taj čovek ne zna što mu ne bi pomogla? gordost je pre zadržati znanje za sebe da bi sačuvala ideju o svojoj višoj vrednosti u odnosu na tog nekog ko to znanje nije dobio...Bog deluje i preko ljudi..kad pomažeš nekome da izađe na pravi put onda si možda alatka Boga....nekad je dovoljno samo da budeš prisustvo ljubavi u nečijem životu da ljubav u njemu prevagne i on počne da sluša glas Boga u sebi...nekad je potrebno da kažeš nešto što je u svrhu dugoročne dobrobiti te osobe...nema gordosti u pomaganju drugima...
Evo šta sam sa onom pričom gore htela reći. Navešću primer. Sedela sam sa
pirjateljem u restoranu. U neko doba spazi on za nekim daljim stolom komšinicu
koju dugo nije video. Kaže, mnogo tešku životnu priču ima i sva je ogorčena i
negativna. Ali bi da je pozove za naš sto. Ja sam tada bila u fazonu da neću
da me neko mrači, ali sam pristala. Ostala sam u svom osećanju i ta je žena
od ''strašno, strašno, jel vidiš ti ovo'' priča, ubrzo počela da se osmehuje i da
prelazi na vedrije teme. Ništa ja njoj nisam pričala, niti znanja nekakva delila,
niti je na put izvodila. Njoj je bilo bolje, a ja sam naučila da je do mene i da
ne moram da se plašim da će me nečije stanje oboriti.
Iz ''ljubavi prema sebi'' sam mogla da kažem da ne želim da dođe za naš
sto. Ili sam ''iz ljubavi prema njoj'' mogla da joj solim pamet nekim duhovnim
savetima. A sve je zapravo mnogo jednostavnije..
Ja nemam uvid u to kakav je tvoj put ili zašto mora da bude baš takav, ali
verujem da je za tebe to pravi put. Ko sam sad ja da tu nešto prepravljam?
 
Evo šta sam sa onom pričom gore htela reći. Navešću primer. Sedela sam sa
pirjateljem u restoranu. U neko doba spazi on za nekim daljim stolom komšinicu
koju dugo nije video. Kaže, mnogo tešku životnu priču ima i sva je ogorčena i
negativna. Ali bi da je pozove za naš sto. Ja sam tada bila u fazonu da neću
da me neko mrači, ali sam pristala. Ostala sam u svom osećanju i ta je žena
od ''strašno, strašno, jel vidiš ti ovo'' priča, ubrzo počela da se osmehuje i da
prelazi na vedrije teme. Ništa ja njoj nisam pričala, niti znanja nekakva delila,
niti je na put izvodila. Njoj je bilo bolje, a ja sam naučila da je do mene i da
ne moram da se plašim da će me nečije stanje oboriti.
Iz ''ljubavi prema sebi'' sam mogla da kažem da ne želim da dođe za naš
sto. Ili sam ''iz ljubavi prema njoj'' mogla da joj solim pamet nekim duhovnim
savetima. A sve je zapravo mnogo jednostavnije..
Ja nemam uvid u to kakav je tvoj put ili zašto mora da bude baš takav, ali
verujem da je za tebe to pravi put. Ko sam sad ja da tu nešto prepravljam?
to je primer onoga što sam kazao da nekome možeš da pomogneš već time što ćeš da budeš prisustvo ljubavi u njegovom životu....pozitivna energija je zarazna....ali nekim ljudima možda baš treba da čuju nešto od tebe...neće oni to što kažeš shvatiti kao apsolutnu istinu pa da im ti komanduješ šta da rade, ali može da im skrene misli u pravcu koji vode ka drugačijoj perspektivi koja vodi ka razrešenju problema...ništa strašno reći nekome svoje mišljenje i podeliti svoj uvid o njegovoj situaciji...neće to osobu skrenuti sa za njega pravog puta...kada dovedeš stav "neću da se mešam u tuđi put" do ekstrema onda najbolje da odeš u manastir ili u pustinju i ne pričaš ni sa kime...kome ćeš pomoći tako? a ako nemaš želju da pomogneš to je znak da verovatno nemaš ni ljubav...
 
to je primer onoga što sam kazao da nekome možeš da pomogneš već time što ćeš da budeš prisustvo ljubavi u njegovom životu....pozitivna energija je zarazna....ali nekim ljudima možda baš treba da čuju nešto od tebe...neće oni to što kažeš shvatiti kao apsolutnu istinu pa da im ti komanduješ šta da rade, ali može da im skrene misli u pravcu koji vode ka drugačijoj perspektivi koja vodi ka razrešenju problema...ništa strašno reći nekome svoje mišljenje i podeliti svoj uvid o njegovoj situaciji...neće to osobu skrenuti sa za njega pravog puta...kada dovedeš neću da se mešam u tuđi put stav do ekstrema onda najbolje da odeš u manastir ili u pustinju i ne pričaš ni sa kime...kome ćeš pomoći tako? a ako nemaš želju da pomogneš to je znak da verovatno nemaš ni ljubav...
U većem delu se slažem. Osim možda u ovome da odeš u manastir i pustinju.
Da svetliš možeš i odande. Za duhovni svet vreme i prostor nemaju značaja.
 

Back
Top