koga pustate u zgradu?

breakfast

Zainteresovan član
Poruka
462
Neko mi je zvonio pre sat vremena na interfon.

pitam ko je on kaze: "Dobar dan, jel mozete da mi otvorite vrata?"
ja: "Ne mogu, ne znam ko je to?"
on: "Ovde inspektor (pa ime i prezime) zelim da udjem kod vas u dvoriste da pogledam zgradu iz susedne ulice."
i ja ga pustim.

kaze mama sto si ga pustila, ako je lopov nece sigurno reci ovde lopov.
kaze zasto se uopste javljas na interfon kada neko zvoni.
Koga vi pustate u zgradu ?
 
Neko mi je zvonio pre sat vremena na interfon.

pitam ko je on kaze: "Dobar dan, jel mozete da mi otvorite vrata?"
ja: "Ne mogu, ne znam ko je to?"
on: "Ovde inspektor (pa ime i prezime) zelim da udjem kod vas u dvoriste da pogledam zgradu iz susedne ulice."
i ja ga pustim.

kaze mama sto si ga pustila, ako je lopov nece sigurno reci ovde lopov.
kaze zasto se uopste javljas na interfon kada neko zvoni.
Koga vi pustate u zgradu ?

nikoga, ja sam paranoik :mrgreen:
 
Neko mi je zvonio pre sat vremena na interfon.

pitam ko je on kaze: "Dobar dan, jel mozete da mi otvorite vrata?"
ja: "Ne mogu, ne znam ko je to?"
on: "Ovde inspektor (pa ime i prezime) zelim da udjem kod vas u dvoriste da pogledam zgradu iz susedne ulice."
i ja ga pustim.

kaze mama sto si ga pustila, ako je lopov nece sigurno reci ovde lopov.
kaze zasto se uopste javljas na interfon kada neko zvoni.
Koga vi pustate u zgradu ?



Pa interfon i služi da se javiš ... mislim, zašta ste ga plaćali, ako nećete da se javljate.

Ja puštam uvek svakog, jer sam i sama bila u sitaciji da tako zvonim, jer ne znam kako se neko preziva, a treba da odem do njega ... pa šta .... hvala bogu ima dobrih ljudi.
 
Pa interfon i služi da se javiš ... mislim, zašta ste ga plaćali, ako nećete da se javljate.

Ja puštam uvek svakog, jer sam i sama bila u sitaciji da tako zvonim, jer ne znam kako se neko preziva, a treba da odem do njega ... pa šta .... hvala bogu ima dobrih ljudi.

Znaci ti si platila interfon da mozes da budes dobra i pustis u zgradu svakog ko pozvoni ?
 
Ovo se kod mene u zgradi često dešava, više puta sam imala situaciju da neko pozvoni i npr. kaže:
-Da li možete da mi otvorite vrata, idem u stan broj 13?Naravno da ne otvaram i moje sledeće pitanje je:
-Pa, zašto njima ne zvonite, što mene uznemiravate? i spuštam slušalicu!Više puta sam se tako raspravljala, jer ja kad idem kod nekog u goste, ne zvonim svima na interfon!

E sad, izuzetak su poštar, Niš-stan i sl. i to se da proveriti, pogledam kroz prozor, poštar svoj posao završi za nekoliko minuta i izlazi, ekipa Niš-stana ili Vodovoda obično dolazi kolima i vidim ih na parkingu.Do sada nije bilo većih problema, bilo je samo jedno obijanje stana i to kad su ljudi bili na odmoru i stvarno ih niko nije čuo, a kako su ušli, ne znam, s obzirom na to da je bilo noću?!
 
kada tvojoj komsinici ukradu tv,pa dodje kod tebe da gleda farmu shvatices da je bitno.:mrgreen:
salim se.
nije toliko jednostavno, jer ako se ja ne javim otvorice neko drugi ko pusta svakog.
sprave modernog doba ne mogu da zamene ljudsku brigu. hvala tina.

nista kao natpis opasan pas ujeda.
 
Neko mi je zvonio pre sat vremena na interfon.

pitam ko je on kaze: "Dobar dan, jel mozete da mi otvorite vrata?"
ja: "Ne mogu, ne znam ko je to?"
on: "Ovde inspektor (pa ime i prezime) zelim da udjem kod vas u dvoriste da pogledam zgradu iz susedne ulice."
i ja ga pustim.

kaze mama sto si ga pustila, ako je lopov nece sigurno reci ovde lopov.
kaze zasto se uopste javljas na interfon kada neko zvoni.
Koga vi pustate u zgradu ?

Нама заправо и не ради интерфон, гурнеш јаче ногом врата и уђеш. Тако да кад неко звони на интерфон, или дели летке или..нем појма. Не отварамо ко год да је :mrgreen:
 
....ja ne otvaram nikom ko zvoni a ne dolazi kod mene....ne zanima me....
....jednom su mi u 3h noću zvonili..i ne samo meni zvonili su rednom neki
pijani ludaci...i naravno neko ih je pustio...posle su zvali policiju da ih izbaci...:mrgreen:

...kad mi neko dolazi, uglavnom se javi, pa očekujem...svaki stanar ima ključ
od ulaznih vrata zgrade..pa neka ga nosi sa sobom, nema 100kg...ako mogu
ja može svako...meni je to neodgovorno......:lol:
 
ma ovi sto dele letke uglavnom zvone
ili neki sto prose
ili postar...al postar uvek samo zvrcne,pa znamo da je on :lol:
otvorim im vrata od zgrade
ali od stana jok
ako vidim da je neko nepoznat,ne otvaram
a i uglavnom odustanu kada cuju psa i odu :lol:

a par puta se desilo da niko nije zvonio i samo se culo kako neko cacka kvaku
jednom je tako neko drndao kvaku i pas je poceo da laje i ja kako sam pogledala na spijunku,videla sam kako je neko zbrisao
ko je bio,sta je hteo,pojma nemam
 
Kod nas u zgradu ulazi svako, sem noću kada se aktivira specijalna brava (i onda pošten svet koji je slučajno zadocnio pokušava da se seti sigurnosne šifre). Zato na nekoliko spratova (uključujući i naš) postoje posebna vrata sa posebnim interfonom
 
ma ovi sto dele letke uglavnom zvone
ili neki sto prose
ili postar...al postar uvek samo zvrcne,pa znamo da je on :lol:
otvorim im vrata od zgrade
ali od stana jok
ako vidim da je neko nepoznat,ne otvaram
a i uglavnom odustanu kada cuju psa i odu :lol:

a par puta se desilo da niko nije zvonio i samo se culo kako neko cacka kvaku
jednom je tako neko drndao kvaku i pas je poceo da laje i ja kako sam pogledala na spijunku,videla sam kako je neko zbrisao
ko je bio,sta je hteo,pojma nemam

Slično se meni jednom desilo, samo usred noći.
I to sam čuvala rođakin stan koji je dva puta pre toga bio obijan, pa ti vidi kako mi je bilo.
(samo nije bilo psa, nego je taj neko verovatno skapirao da nekog ima unutra, po koracima)

Ulazna vrata od zgrade ne otvaram nepoznatima (samo poštaru i kuriru), isto tako i vrata od stana (ovo drugo važi od kad smo ustanovili da imamo problematičnog komšiju). Svi moji prijatelji mi se najavljuju kada dolaze, ostalima nema šta da izigravam vratara :mrgreen:.
 
Usput rečeno, u toj zgradi gde mi se desila nemila situacija sa drndanjem kvake u sred noći, tada nije uveden interfon zato što komšije nisu mogle da se dogovore oko plaćanja :roll: .
(mislim, nije tad, posle godinu dve su i tamo uveli, ali dugo je to bilo nemoguće zbog nesloge stanara).
Eto, zbog nesloge - ugrožena bezbednost!
 
ulaz u zgradu je zakljucan samo uvece, svi stanari imaju svoje kljuceve, bilo ko ko dolazi u posjetu nekom,
cimace tog nekog a ne mene,
bilo ko ko dolazi kod mene, najavio se unaprijed

nisam srela nikog uvrnutog u zgradi, nikada, mada se desava da negdje u sitne sate neko zagrli interfon pa onda odjekuje hodnicima x zvona istovremeno :mrgreen:
ni tih koji djele letke/traze nesto/etc. nema

nesto jako cudno u tom beogradu :D koliko sam shvatila, svi na temi ste iz istog grada, a tema nije na bg pdf-u... malo me zbunilo :lol:
 
Poslednja izmena:

Back
Top