Ogovaranje

Ne stvarno ne pogodi me sad nesto licno da se pravdam i ispravljam krive drine ubedjujuci da to nije istina..nego se po ko zna koji put razocaram u te tzv ljude i onda se manje otvaram prema svima sto ne valja
 
bile su neke teme o ovome, al nije nijedna bila o tome koliko mrzimo isto:evil:
ja mrzim da ogovaram jer mrzim da me ogovaraju:evil:
naročito kad izmišljaju neistine u zlonamerne svrhe:evil:
a vi?
bas sam skoro naisla na majku ex drugarice na stanici i popricala
uglavnom, komentarise nesto na temu druzenja
"(bla,bla,bla) ....vazno je biti dobro sa svima ..(bla,bla,bla).. svuda ima neprijatelja.....(bla,bla,bla)"

e, tu sam stala sa slusanjem :eek:

ima dobrih pet godina od zadnjeh druzenja sa tom drama-lovin' porodicom
tada sam zadnji put naisla na tu rijec u rl-u
i nije mi nedostala :roll:

eto, primjer neceg sto volim zaobici :kafa: falalijepaidrugiput
 
e, nisam odgovorila na temu :D spomenula sam doticnu porodicu jer su mi oni tj njihova mala bili jedini izvor informacija u zivotu

informacija tog tipa, koje niti sam trazila niti su me zanimale
sve moguce i nemoguce spletke, sve znaju

tako da, samo htjedoh reci, otkako ih ne gledam (i ne slusam), totalno sam ispala iz tog svijeta... i ne trazih slicne ljude
prokleto divan osjecaj
 
Ne znam tacno na sta mislite...ali volim da izogovaram sveki i porodicu mm, a volim i da ogovaram kolege sa posla...e sad ne volem kad neko izmislja gluposti koje nemaju veze ni sa cim normalnim i logicnim..i koje su ocigledno vrlo zlobne...

A mene primera radi na faksu se kladili da li sma nevina jer sma godinama odolevala nasrtajima raznih perspektivnih kolega...meni bilo smesno kad sam saznala za to....
 
Mene jako malo ljudi interesuje, tako da nit' ja njih ogovaram, nit' znam da li me ogovaraju... ali sigurno me neko ogovara, jer jesam napravila dosta čudnih izbora u životu (da ne kažem piz.darija)... i ja volim da 'ogovaram' svoje najbliže, ne nekim ljudima sa strane, nego sa pripadnicima istog kruga, recimo (i uglavnom nije zlonamerno, nego je suptilna psihološka analiza u pitanju!)
sa majkom - ćaleta, brata, tetke, zajedničke poznanike i poznanice, svekrvu, jetrvu i da ne nabrajam dalje :lol:
sa ćaletom - tetke (njegove sestre) i njegove kolege i koleginice :mrgreen:
sa bratom od tetke - svog brata
sa tetkom - moju mamu, al' to više ona pokušava, a ja neću da učestvujem u tome, i njenog muža, koji je car nad carevima od čoveka, i sestre mog ćaleta
sa jetrvom - svekrvu
sa svekrvom - jetrvu
i sa drugaricama uvek onu koja nije prisutna
tako da verujem da sam i mnome ispiraju usta kada nisam prisutna
e, muža i majku (skoro) nikada ne ogovaram...
a i inače u životu imam uglavnom kul ljude, tako da nemam čega da se bojim ili gadim...

ju, tek sad kad sam ispisala shvatam koliko ja imam (tuđeg) posla u životu!
 
pa i forumaši su na neki način bliski, plus što ne ogovaraš forumaše sa nekih bzv pdf-ova, nego sa ovih bliskih, pa mu to dodje ko neka vrsta bliskog ogovaranja : )
al ja se iznerviram kad čujem da me komšinica ogovara, e sad ne znam da li je zato što mi nije bliska ili zato što je baba kreten, ili je možda oba...
 
Ogovaranje je neacin da se iskali bes, ad a se ne svadjas sa doticnom osobom...a oni koji nemaj nikakav uticaj na moj zivot me ne interesuju i ne ogovaram ih...

kod mene čak nije ni isklajivanje besa, jer na ljude koje ogovaram nisam besna... pre je to način da se bude sa njima i kad nisu tu :mrgreen: pošto se u mojim ogovaračkim sešnima retko kada dešava nešto novo, prosto - pričamo o ljudima, šta im se dešava, šta rade, zašto to rade... a ponekad i šta su obukli! eeeeeeeee tu je jetrva nagrabusila :lol:
 
bile su neke teme o ovome, al nije nijedna bila o tome koliko mrzimo isto:evil:
ja mrzim da ogovaram jer mrzim da me ogovaraju:evil:
naročito kad izmišljaju neistine u zlonamerne svrhe:evil:
a vi?

keep talkin b.itch u makin me famous...
prvo shto mi palo na pamet:D
meni ogovaranja samo pokazuju koliko sam uspela da zaokupim paznju i koliko mene prave svojim zivotom,u nedostatku sopstvenog,a ko sam ja da sprecavam mali ego da radi shta zeli
pre me je doticalo,vishe ne,jer ce se uvek naci neko ko ce pricati sranja i treba koza da ocvrsne...ukoliko neshto dodje do mojih ushiju ja reagujem,i ne daj Boze neshto maliciozno,tu sam vec ratoborna. Ogovaranje jer nemash svoj zivot je jedno, ali izmisljanje zlobnih prica....to treba neko da zgazi jer ovaj zivot nije besplatan i nismo u zabavistu gde mozes da radis shta hoces bez posledica,ako se igras onda bolje i primi udarce. A ironija uvek te koje ogovaraju imaju tako neku..pickastu pojavu,npr ta jedna glavna shto je bila kod mene,maala,sitna,krhka sva kad je vidis,glas tih mazan,sa svakim fino,a amo..
a najgore.. upravo ta mala je izmislila za svoju drugaricu da je trudna i shirila je to...
 
a što ljudi misle da ako ih neko ogovara, da je to zato što su oni tako divni i posebni:lol::lol::lol:?
moram da primetim da je ovaj fenomen široko rasprostranjen kako ovde tako u u RL-u...:think:

ogovaranje iz zlobe ili mržnje je jedno...ali ogovaranje proisteklo iz realne slike( iliti pouzdanih dokaza:mrgreen:) o tom nekom, to je već nešto drugo...
 
a što ljudi misle da ako ih neko ogovara, da je to zato što su oni tako divni i posebni:lol::lol::lol:?
moram da primetim da je ovaj fenomen široko rasprostranjen kako ovde tako u u RL-u...:think:

ogovaranje iz zlobe ili mržnje je jedno...ali ogovaranje proisteklo iz realne slike( iliti pouzdanih dokaza:mrgreen:) o tom nekom, to je već nešto drugo...

ne ne,ne mislim ja na to. ja sam mislila na kontinuirano ogovaranje iz zlobe koje nema kraja i koje se ne zaustavlja :) zato sam rekla,bez obzira da li si stvarno divna ili ne,neko od tebe pravi svoj zivot...
 
a što ljudi misle da ako ih neko ogovara, da je to zato što su oni tako divni i posebni:lol::lol::lol:?
moram da primetim da je ovaj fenomen široko rasprostranjen kako ovde tako u u RL-u...:think:

ogovaranje iz zlobe ili mržnje je jedno...ali ogovaranje proisteklo iz realne slike( iliti pouzdanih dokaza:mrgreen:) o tom nekom, to je već nešto drugo...

ako radis nesto, snosis posledice za to sto radis...a ako si uradionesto sto nisi zeleo itd, pa se poverio prijatelju....a sad o tome bruji celo selo...ili krsta..ebi ga..bolje da si rekao neprijatelju...:mrgreen:
 

Slične teme


Back
Top