Председник покрајинског одбора ДССа утајио порез?

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=11&dd=16&nav_category=11&nav_id=392920

Lončar: Nisam utajio porez

Novi Sad -- Predsednik Pokrajinskog odbora DSS-a Zoran Lončar demantovao je tvrdnju predsednika Pokrajinskog odbora DS-a Dušana Elezovića da je utajio porez.

14226064104b014b32c121b072997253_extreme.jpg


Poreska uprava je svojim pravosnažnim rešenjem od 26. juna ove godine utvrdila da sam udeo u jednoj novosadskoj firmi prodao za 418.000 dinara, na osnovu čega sam bio u obavezi da na ime poreza platim 1.250 dinara, što sam i učinio", ističe se u saopštenju Lončara.
Lončar je reagovao povodom izjave Elezovića u sinoćnoj emisiji "Utisak nedelje" TV B92 da bi "građani Vojvodine više voleli da (Lončar) umesto što predvodi proteste članova svoje stranke o statutu Vojvodine, plati porez od 400 000 evra, nakon prodaje 25 odsto akcija firme čiji je bio suvlasnik".

Elezović je naveo da je pomenuta firma 2005. godine zaradila šest miliona dolara i da se nada da će nadležni državni organi ubrzati proces protiv Lončara.

"Onda će se videti da li je on kriv ili ću ja biti pozvan na odgovornost zbog javno iznetih neosnovanih optužbi", dodao je predsednik Pokrajinskog odbora DS-a.

Lončar smatra da se radi o napadu na njega i njegovu stranku, zbog borbe protiv "neustavnog" Predloga statuta Vojvodine. On je pozvao kolegu iz DS-a na duel "bilo kada i na bilo kojoj televiziji".
 
Па не знам да ли је утајио порез, али знам да је заједно са Хибером И Томом Николићем написао скаредни део Устава који је Војвођанским сепаратистима омогућио да уставно разбијају Србију и отцепљују Војводину апсолутном већином у Скупштини, а не двотрећинском већином како би било логично и нормално.
 
Па не знам да ли је утајио порез, али знам да је заједно са Хибером И Томом Николићем написао скаредни део Устава који је Војвођанским сепаратистима омогућио да уставно разбијају Србију и отцепљују Војводину апсолутном већином у Скупштини, а не двотрећинском већином како би било логично и нормално.

Upravo... Nikad necemo zaboraviti Kostunicu, cijom zaslugom smo dobili preambulu u ustavu, kojom se utvrdjuje "da je KiM nase al' pod UN"... ali je Vojvodina zaboravljena. Cak se nijedan drugi deo, osim mozda gl. grada Beograda, ne spominje... :whistling:
 
Па не знам да ли је утајио порез, али знам да је заједно са Хибером И Томом Николићем написао скаредни део Устава који је Војвођанским сепаратистима омогућио да уставно разбијају Србију и отцепљују Војводину апсолутном већином у Скупштини, а не двотрећинском већином како би било логично и нормално.
kuku Toma Gradjevina pisao ustav:eek: , sad mi je jos draze sto sam se "popisao" na poziv za glasanje o istom :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
pa sta je tu cudno

Cudno je sto oni koji se nazivaju patriotama... su to mestimicno i delimicno, kako im zgodno tog trenutka.

Cudio sam se veoma, tome sto obe pokrajine nisu u ustavu, a morale bi da budu. Ispade, posto je KiM neodvojivo, da je Srbija = KiM, a da ostale delove mozes da pobacas, jer ne pise da su nasi.
Niko ne bi odgovarao za veleizdaju ako otcepi Sabac, Suboticu ili Nis... Cak, veleizdaja je sklonjena iz ustava, tako nesto ne postoji.
 

Back
Top