Nov ili polovan auto

Da li bi ste kupili nov ili polovan automobil?

  • NOV

  • POLOVAN


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Koji auto bi ste kupili ako za istu cenu imate nov auto i polovan auto ali sa boljim karakteristikama, bolji model, vishe opreme itd.? Pitanje se ne odnosi na subjektivne simpatije ka odredjenom modelu, nego na opshtu situaciju ako recimo imate na raspolaganju 15000 evra(ili 25000 nebitno) da li bi ste kupili nov ili polovan ali bolji auto. Ukoliko nemate ni 7000 evra(moj sluchaj :sad2:) koliko koshta najjeftiniji nov auto bez imalo opreme, nemate taj problem.

Polovne automobile kupuju Balkanski bezmozgaši kako bi pokazali komšiji da i oni mogu da voze dobru "mašinu".Nije važno koliko je kilometara taj auto prešao,kuda se sve vozio,kako se vozio,ko ga je održavao,šta mu je sve menjano,a šta ne ... bitno je da me svi vide kako vozim "dobar" auto. :)

A sutra kad krenu problemi sa polovnim automobilom,pa majstor "Žika" uzme celu platu da bi otklonio mali problemčić,pa sledećeg meseca opet tako ... onda kreće pljuvanje po odredjenom automobilu kako se stalno kvari,kako je nepouzdan i ništa ne valja,a to što je prešao 300.000 km uopšte nije važno. :)

Kad pojedinci shvate šta znači automobil pod garancijom verovatno će drugačije gledati na termin : "Nov Automobil". :)
 
Polovne automobile kupuju Balkanski bezmozgaši kako bi pokazali komšiji da i oni mogu da voze dobru "mašinu".

Totalno nisi u pravu. Tako da, uz taj tekst mozes i da dodas nesto slicno: "govorim u svoje ime".

Pre bih dao 7000eura za Reno Megana, Ford Fokusa produzenog ili karavana, nego za Zastavu 10.

A i do 15 000eura isto bih uradio. U svoje ime pricaj, ne mazi ostatak naroda nazivajuci ih "bezmozgasima". Ja malo ljudi znam koji daju 15000eura da bi se pokazali komsiji. Jes', boli ga m00do.
 
Naravno da nisam totalno u pravu,čim si se odlučio da mi odgovoriš. :) I nisi jedini,sigurno će se naći još njih da mi u stilu,sličnom tvom,odgovore.
Zato nemam šta da ti zamerim.Teško je sad vas ubediti šta u stvari znači nov automobil.

Ali džabe je meni sad da pišem i da ti objašnjavam zašto to tako mislim.Kod novog automobila imaš garanciju,znaš u kakvom je stanju odmah čim ga kupiš ... dok kod polovnog neznaš "ama baš ništa" u vezi s istorijom automobila.
A to što bi neko radije uzeo polovnjaka za recimo 7.000 EUR,a ne novog Punta,govori baš o tome o čemu sam pričao - Hoće bolje za malo para.

... samo što se ta ušteda brzo izgubi kroz servisiranje.Oni što daju 30,40,50 hiljada EUR za (nov) automobil sigurno su budale. :)
 
Naravno da nisam totalno u pravu,čim si se odlučio da mi odgovoriš. :) I nisi jedini,sigurno će se naći još njih da mi u stilu,sličnom tvom,odgovore.
Zato nemam šta da ti zamerim.Teško je sad vas ubediti šta u stvari znači nov automobil.

Ali džabe je meni sad da pišem i da ti objašnjavam zašto to tako mislim.Kod novog automobila imaš garanciju,znaš u kakvom je stanju odmah čim ga kupiš ... dok kod polovnog neznaš "ama baš ništa" u vezi s istorijom automobila.
A to što bi neko radije uzeo polovnjaka za recimo 7.000 EUR,a ne novog Punta,govori baš o tome o čemu sam pričao - Hoće bolje za malo para.

... samo što se ta ušteda brzo izgubi kroz servisiranje.Oni što daju 30,40,50 hiljada EUR za (nov) automobil sigurno su budale. :)


Mozemo do sutra da se nastavljamo :) ali budi siguran da ce Punto 1.9JTD 2004. godiste predji vise sigurno od Z10, a i vozis se normalno na uzbrdici, pun, sa klimom. A ovo moras stalno pun gas.

Necemo vise o tome :)
 
Znachi ovako, neko pazari Nissan Pathfinder 2009 koji je preshao 12.000 milja za 25.000$ od dilera sa garancijom od 84 meseca od prve registracije i on je glup?
A isti taj auto kod istog dilera samo nov sa 0 milja na satu koshta 36.000$.

Mislim da si se ti lave neshto zbunio...

p.s. samo kompletan idiot ili neko ko stvarno ima para kupuje nov auto umesto godinu-dve star, novom iste sekunde kad ga isterash od dilera cena padne 20%.

Ti Lave nisi dobro ukapirao šta sam hteo da kažem. :)
A što se tiče primera koji si naveo ... da,glup je,jer su 12.000 milja dovoljna kilometraža da se stvore itekako ozbiljni problemi.I novom automobilu neposredno pre izlaska iz salona ne pada cena uopšte ... Tek posle 3 meseca cena počinje da pada,prvo 3% pa posle zavisno od kilometraže i koeficijenta iskorišćenja.


Što reče Damnjan,ne bih ja više o tome,jer jednostrano posmatranje na stvari nema nikakvu svrhu. :)
 
Znachi prichash takve gluposti da je to za plakanje.
Ochigledno nikad u zhivotu nisi ushao kod bilo kog ozbiljnog dilera u radnju i apsolutno ti je termin Certified Pre-Owned Vehicles totalno nepoznat :D

link

Pa vidi ovako ... Koliko ja vremena provodim u auto branši za nekih mesecak dana,ti nećeš provesti za ceo svoj život. :D Spreman sam da ti to potpišem.

Vidim da si strašno frustriran i da stvari posmatraš jednostrano,kao što rekoh.Slobodno nastavi i dalje da spamuješ,a ja sad odoh da trošim vreme na pametnije stvari,jer da bi shvatio šta pišem,morao bi da budeš mnogo stručniji,nego što jesi.
Ti slobodno kupuj ono što želiš.Ovo je demokratija,svako ima pravo na svoj izbor.
Sve najbolje. :)
 
Naravno da nisam totalno u pravu,čim si se odlučio da mi odgovoriš. :) I nisi jedini,sigurno će se naći još njih da mi u stilu,sličnom tvom,odgovore.
Zato nemam šta da ti zamerim.Teško je sad vas ubediti šta u stvari znači nov automobil.

Ali džabe je meni sad da pišem i da ti objašnjavam zašto to tako mislim.Kod novog automobila imaš garanciju,znaš u kakvom je stanju odmah čim ga kupiš ... dok kod polovnog neznaš "ama baš ništa" u vezi s istorijom automobila.
A to što bi neko radije uzeo polovnjaka za recimo 7.000 EUR,a ne novog Punta,govori baš o tome o čemu sam pričao - Hoće bolje za malo para.

... samo što se ta ušteda brzo izgubi kroz servisiranje.Oni što daju 30,40,50 hiljada EUR za (nov) automobil sigurno su budale. :)

Što sad ovo??? :dontunderstand:
 
Ma, setio sam se ja toga. Mozes i V12 TDI, ali vi Milovci ste stedise i cicije. Znaci, salu na stranu, garant bi uzeo nekog Passata B2, eventualno B3 1.6D, ne TD. Ni slucajno. :hahaha: i to karavana, sa onom ruckom na volanu :mrgreen:

Za sve ostale, osim za sebe :mrgreen::per:

Kakvog crnog B2 ili B3??? B4 možda, ali ovo prije ne bih, pa više bih dao za servis nego što bih ga platio :mrgreen:
 

Back
Top