Političari na vlasti uništavaju srpski sport !!

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
divac-markovic-v.jpg


Brojne primedbe na Nacrt zakona o sportu, navedene u pismu rukovodstva Olimpijskog komiteta na čelu sa Vlade Divcem upućenom predsedniku Tadiću i premijeru Cvetkoviću dobiće odgovor - iz Ministarstva omladine i sporta. Kolegijum kojim predsedava ministarka Snežana Samardžić Marković pokušaće da ih ospori i dokaže da će srpski sport dobiti zakon po meri svojih potreba.

Divac i saradnici ostaju pri stavu da predlog Ministarstva ruši autonomiju sporta, minimizuje ulogu OKS i kosi se sa evropskim sportskim pravom i usvojenom strategijom u Srbiji.

- Ako se usvoji biće to najobimniji zakon u Evropi, pri čemu se štošta može tumačiti ovako i onako - kaže za “Blic” potpredsednik OKS Žarko Paspalj. - Komisija za sport pri Evropskoj zajednici insistira na ograničenju političkog uticaja i prenošenju ovlašćenja na nevladin sektor, a ovi predlozi nude suprotno.
U Vladi je u toku izjašnjavanje, čeka se mišljenje još nekoliko ministarstava.
- Bez obzira na njihov stav, zahtevamo da se sve vrati na početak i nađu rešenja za dobrobit srpskog sporta, koja sada ne vidimo! Divac, ja i naši saradnici imamo sportski integritet koji nam daje pravo da kažemo šta mislimo. Činjenica da je odložena rasprava o Nacrtu, predviđena za četvrtak, govori da se nešto može promeniti.

http://www.blic.rs/sport.php?id=97237

Šta očekivati osim da nepismeni ministri i lideri partija i dalje pljačkaju srpski sport i klubove?:evil:
 
Ima sigurno,iako njeno mesto ne zahteva fizicke napore,totalno je retardirano staviti zenu na to mesto,medju kojima vrhunskih sportisktnkinja u ovoj drzavi ima toliko da se nabroje na prste jedne ruke.
Retardirano ponavljam.
...bezobrazno,potcenjivački,može svakako da se nazove postavljanje jedne ovakve žene na mesto ministra.Postoji puno bivših sportiskinja čija pojava ima i imaće doživotnu ''težinu'' u svetu sporta,ali ovo je sve zbog novca,mogli su da postave i Danicu Drašković.
 
divac-markovic-v.jpg


Brojne primedbe na Nacrt zakona o sportu, navedene u pismu rukovodstva Olimpijskog komiteta na čelu sa Vlade Divcem upućenom predsedniku Tadiću i premijeru Cvetkoviću dobiće odgovor - iz Ministarstva omladine i sporta. Kolegijum kojim predsedava ministarka Snežana Samardžić Marković pokušaće da ih ospori i dokaže da će srpski sport dobiti zakon po meri svojih potreba.

Divac i saradnici ostaju pri stavu da predlog Ministarstva ruši autonomiju sporta, minimizuje ulogu OKS i kosi se sa evropskim sportskim pravom i usvojenom strategijom u Srbiji.

- Ako se usvoji biće to najobimniji zakon u Evropi, pri čemu se štošta može tumačiti ovako i onako - kaže za “Blic” potpredsednik OKS Žarko Paspalj. - Komisija za sport pri Evropskoj zajednici insistira na ograničenju političkog uticaja i prenošenju ovlašćenja na nevladin sektor, a ovi predlozi nude suprotno.
U Vladi je u toku izjašnjavanje, čeka se mišljenje još nekoliko ministarstava.
- Bez obzira na njihov stav, zahtevamo da se sve vrati na početak i nađu rešenja za dobrobit srpskog sporta, koja sada ne vidimo! Divac, ja i naši saradnici imamo sportski integritet koji nam daje pravo da kažemo šta mislimo. Činjenica da je odložena rasprava o Nacrtu, predviđena za četvrtak, govori da se nešto može promeniti.

http://www.blic.rs/sport.php?id=97237

Šta očekivati osim da nepismeni ministri i lideri partija i dalje pljačkaju srpski sport i klubove?:evil:

Pretpostavljam da će sport kojim se ti baviš biti znatno oštećen. Nećep dobiti pomoć za odlazak u Prijepolje na Svjetsko šampionat u skupljanju salveta?
 
jedan takav internacionalac kao sto je divac - da se bavi tekucim usranim stvarima u srbiji je bas bezveze.
mi emigranti malkice da se bavimo politikom u otadzbini i nije na odmet, ali tip kao divac koji je vec par puta popio patos u srbiji od strane domacih begova bi po nekoj logici trebao da zaboravi na pizdostan i zivi svoj zivot bez tih nepotrebnih problema.
 
...bezobrazno,potcenjivački,može svakako da se nazove postavljanje jedne ovakve žene na mesto ministra.Postoji puno bivših sportiskinja čija pojava ima i imaće doživotnu ''težinu'' u svetu sporta,ali ovo je sve zbog novca,mogli su da postave i Danicu Drašković.

Jes vala,ako su hteli mogli su da biraju,imamo sigurno barem 10-ak vrsnih sportistkinja,a sportista na hiljade :roll:

Da li u našoj zemlji postoji samo sport? Imamo li mi druge teme? Ne kažem da ne treba da se ulaže i u to, ali mislim da državi mnogo važnije treba da budu kultura i tradicija. Ne dopada mi se slika Srbije u svetu, ne dopada mi se da nas vezuju za tenisere, košarkaše ili koga drugog. Mi imamo mnogo više i bitnije.

Trebao bi da postoji sport(u vecoj meri),cak bi bilo i korisnije sport ispred obrazovanosti.

Tvoja izjava je u najmanju ruku -kriminalna,ne zbog tvog stava,nego sto se u Srbiji u sport ulaze 100-tinu puta manje nego sto treba.

Ni ja,to su polusportovi,idealno bi bilo kad bi nas vezivali za fudbalere,atleticare i boksere,to su sportovi.

Covek koji nikad nije nista konstantno trenirao nije ni covek.
 
EU da ima u cilju primiti Srbiju u svoje redove, davno bi joj uvela sankcije zbog zayebancija njenog Predsednika, Premijera, Ministara i svih ostalih politicking g*vana :thumbdown:
Koalicija ZES radi sve da Srbija ide zaobilaznim putem ka EU i to sto sporije . Srbija je zemlja kriminala, korupcije i monopola, u kojoj nema zakona i kao takva je pogodno tlo za politicare koji ce vecno da jasu napaceni narod :evil:
 
...bezobrazno,potcenjivački,može svakako da se nazove postavljanje jedne ovakve žene na mesto ministra.Postoji puno bivših sportiskinja čija pojava ima i imaće doživotnu ''težinu'' u svetu sporta,ali ovo je sve zbog novca,mogli su da postave i Danicu Drašković.

:ok:
Jel' se ova manekenisala i kao zamenica ministra odbrane beše ako se ja dobro sećam..?:think:

Šta je bilo sa aferom prevare i pljačke u koju je njen muž uključen ?:think::thumbdown:

Da se razumemo, ni Divac nije da nema putera na glavi i intimno sam bila šoknuta kada njega postaviše za faktor u sportu jer nema gde nije pokušao da se uglavi i okoristi, sa naglaskom na boldovanom ali ovu ženu toliko forsirati , a bez ikakvog razloga u bar nekoj oblasti u kojoj bi mogla da se istakne je dno svih dna.:thumbdown:
 
EU da ima u cilju primiti Srbiju u svoje redove, davno bi joj uvela sankcije zbog zayebancija njenog Predsednika, Premijera, Ministara i svih ostalih politicking g*vana :thumbdown:
Koalicija ZES radi sve da Srbija ide zaobilaznim putem ka EU i to sto sporije . Srbija je zemlja kriminala, korupcije i monopola, u kojoj nema zakona i kao takva je pogodno tlo za politicare koji ce vecno da jasu napaceni narod :evil:


Otkada ja to pričam:lol::lol::lol:

Upravo ovi sa vlasti se grčevito protive našem ulasku u EU iz razloga kontrole i ipak poštovanja nekih zakona kojim bi morali da se povinuju , a bogme i da odgovaraju za masu marifetluka , lopovluka i izvrdavanja koje su do sada činili.:evil:

E sad što pričaju drugu priču, to je da se Vlasi ne dosete al' ni Vlasi baš nisu toliko glupi...kol'ko oni misle i očekuju:lol::P
 
EU da ima u cilju primiti Srbiju u svoje redove, davno bi joj uvela sankcije zbog zayebancija njenog Predsednika, Premijera, Ministara i svih ostalih politicking g*vana :thumbdown:
Koalicija ZES radi sve da Srbija ide zaobilaznim putem ka EU i to sto sporije . Srbija je zemlja kriminala, korupcije i monopola, u kojoj nema zakona i kao takva je pogodno tlo za politicare koji ce vecno da jasu napaceni narod :evil:

Нико нама није крив ШТО ДОЗВОЉАВАМО ДА НАС ОЛОШ НА ВЛАСТИ ЛАЖЕ - МИ СМО САМИ КРИВИ, а ево о томе лепо казује Предраг Драгић Кијук, један од водећих интелектуалаца Србије:

цитат:



Na Berlinskom samitu (3-4. jul 1998) donet je Politički program nove Evrope u prisustvu najviših predstavnika zapadnoevropskih nacija, te Izraela, Turske, Rusije i SAD. U „dousavršenoj Evropi“ za Srbiju je rezervisan sanitarni kordon, a za Srbe enklava kao rezervat. Obrazlažući ovaj recept evroatlantske politike, Klaus Kinkel je, u ime korifeja prestižnog sveta, a posle etničkog čišćenja (avgust 1995) Srba iz Hrvatske, zaključio: „Srbi su gubitnici u dosadašnjim sukobima, ali će još gubiti u događajima koji slede“.


Sličan program anihilacije Srba i poništavanja Srbije kao važnog političkog subjekta sadržan je i u tajnom planu „Roots“. Ovaj rasistički projekat pripremila je CIA – smatrajući da bi Srbi, kao potencijalni saveznik Rusije, mogli da ometu sprovođenje globalnog totalitarizma kao što su u Drugom svetskom ratu, na sličan način, omeli univerzalizaciju hitlerizma.


Američko ministarstvo inostranih poslova i Spoljnopolitički institut Republikanske stranke (American Enterprise Institute) u Bratislavi su održali skup na kome su glavne teme bile Balkan i proširenje NATO-a. Ako se izuzmu morbidne političke ideje iznete na skupu aprila 2005. („Rat protiv Savezne Republike Jugoslavije vođen je da bi se ispravila pogrešna odluka generala Ajzenhauera iz doba Drugog svetskog rata“ – tačka 4; „Valjalo bi da NATO ponovo uspostavi teritorijalnu situaciju na prostoru između Baltičkog mora i Anadolije, kakva je postojala u vreme Rimskog Carstva“ – tačka 7), značajno je istaći interes SAD po kome „Srbija mora da bude trajno isključena iz evropskog razvoja“.


Prema obimnom planu Saveta za spoljne poslove SAD (140 stranica), pod nazivom „Balkan 2010.“, konačan status „Kosova“ je trebalo rešiti do 2007. godine, „sa ili bez promena granica“. Najkraće rečeno, Balkan će biti pozornica „evroameričkog protektorata“..........
...........................
 
Jes vala,ako su hteli mogli su da biraju,imamo sigurno barem 10-ak vrsnih sportistkinja,a sportista na hiljade :roll:



Trebao bi da postoji sport(u vecoj meri),cak bi bilo i korisnije sport ispred obrazovanosti.

Tvoja izjava je u najmanju ruku -kriminalna,ne zbog tvog stava,nego sto se u Srbiji u sport ulaze 100-tinu puta manje nego sto treba.

Ni ja,to su polusportovi,idealno bi bilo kad bi nas vezivali za fudbalere,atleticare i boksere,to su sportovi.

Covek koji nikad nije nista konstantno trenirao nije ni covek.

Ako se ulaže toliko manje, onda se u ovo što ja tražim ulaže još manje.
 
EU da ima u cilju primiti Srbiju u svoje redove, davno bi joj uvela sankcije zbog zayebancija njenog Predsednika, Premijera, Ministara i svih ostalih politicking g*vana :thumbdown:
Koalicija ZES radi sve da Srbija ide zaobilaznim putem ka EU i to sto sporije . Srbija je zemlja kriminala, korupcije i monopola, u kojoj nema zakona i kao takva je pogodno tlo za politicare koji ce vecno da jasu napaceni narod :evil:

A ulaskom u EU se ne bi mnogo promenilo: Samo bi EU političari upregnuli domaće 'poslušne' i onda bi ZAJEDNO jahali narod:hahaha:
 
Prema obimnom planu Saveta za spoljne poslove SAD (140 stranica), pod nazivom „Balkan 2010.“, konačan status „Kosova“ je trebalo rešiti do 2007. godine, „sa ili bez promena granica“. Najkraće rečeno, Balkan će biti pozornica „evroameričkog protektorata“..........
...........................

Spori i traljavi ameri, nije čudo što su popushili u Vijetnamu:
Sloba je Kosovo bio rešio još daleke 1999-e!:hahaha:
 

Back
Top