AKCIJA HVATANJA PASA LUTALICA

Da li ste bili u prilici kao vlasnik psa (pasa) da Vas ljubimac napadne nekog ? Ako jeste, znate li zasto se to desilo, kako ste resili problem ? Koga u takvim slucajevima treba vaspitavati, kaznjavati: vlasnika, psa, napadnutog (ako je on izazvao problem) ?

ne(nikad nikoga nije napala,cak i kada je napadne neki pas,ona umesto da se brani,ona pobegne),ali je par puta zalajala samo na nekoga ali nikad nije nasrtala.
Ali neko nema problem sa psom koji laje sa 10 metara razdaljine(i pritom bezi unazad,kao sto rekoh kukavica ogromna) a neko tvrdi da je to napad i da mi je dzukela verovatno zarazena besnilom....
 
Interesantno... Pa onda budi siguran da je sve sto saznas iz medija tacno...:aha:. Ne verujem da su izmislili da je dete povredjeno, ali kad ulovis manje ili vise kontradiktorne izjave, zapitas se sta je jos netacno.

I meni je bilo cudno da je lab u pitanju, jer mi oni ne deljuju agresivno (mada nisam strucnjak).

Ako Rot zivi u haosu i na lancu, mozda i nije cudno da podivlja. Umesto da neku lekciju dobije vlasnik, koji ga mozda i ne tretira kako bi trebalo, strada ko ne treba, a onda ljudi koji bas ne vole zivotinje polude i zbog svih ostalih zivotinja, ljudi koji ih imaju ili brinu o zivotinjama.

Na kraju se opet namece pitanje sta se stvarno odigralo, u kakvim uslovima zaista zivi pas, kakvi su odnosi njega i vlasnika, da li su deca psa zaista odvezivala i jahala ili ne... Brdo pitanja bi se tu jos moglo postaviti.
 
E, moji cicici-tigrici jos nikog nisu napali, a kamoli rastrgli :D. Do duse, jednu agenticu za nekretnine sam svojevremeno naplasila kad je dolazila tako sto sam joj rekla da moram da pazim na ulazna vrata da mi ne istrci moj mali tigric (prvi macor :lol:). Zena je zastala na stepenicama, zabrinuto me pogledala i upitala: "Sta vam je to :eek: ?" :lol: Odmah sam joj objasnila da je u pitanju samo jedan divni tigrasti macor :zaljubljena:
 
Sve je to užasno i stvarno mi je žao jadnog psa koji je u celoj priči garant najmanje kriv. Žao mi je i deteta ali znam kakva su deca (svakodnevno moram da ponavljam ovoj mojoj od 2,5 godine predavanje da se kuce ne jašu :aha:) i znam kako su roditelji sujetni kad su njihova deca u pitanju. I sve me to podsetilo na situaciju od pre par godina, kad sam nekoliko puta sa sve Gizmom na povodniku i sa stomakom do zuba komšijama u dvorište vraćala njihovog odbeglog pita, mazu kakve nije bilo u kraju, da bih čula i iskreno se zaprepastila da i vlasnika i psa treba dobro isprebijati (i to od jedne osobe koja je sa vlasnikom bila u dobrim odnosima a navodno još i ljubitelj životinja). I na kraju, epilog, neki dečak je svakodnevno na putu u školu i iz škole zadirkivao psa i kad ovaj stvarno više nije mogao da trpi, zalajao na njega (ne verujem da je čak i skočio ili nešto slično, kažem, toliko je dobar bio da si na hleb mogao da ga mažeš) a ujak tog malog... nemam reči, a da ne izađu *** inače policajac došao i upucao psa na očigled vlasnika i mase dece iz kraja koja su se tu, kao i obično igrala. A jedini krivac jeste vlasnik koji nije obezbedio dvorište kako treba.
 
Poslednja izmena:
Teska prica... Zapamtis je do kraja zivota. U celoj zbrci nastradao je pas koji bukvalno nema nikakva prava (niti moze da se brani) vec samo ona koja se uklapaju u ljudsku predstavu odredjenog dela populacije.

Zar policajac moze da dodje i ubije zivotinju na licu mesta bez ikakvog naloga, zahteva, tuzbe, neceg...?

Zar je moguce da je vlasniku bilo svejedno (mozda i nije mogao mnogo da uradi) kao i roditeljima dece koja su odgledala ubistvo zivotinje ? To bas nije svetli primer na kojem deca treba da odrastaju. Da li na to iko misli od tih sto potezu pistolje na evidentno slabijeg od sebe ?

A sto moja majka kaze, x puta kad se desavaju problemi kod nje u kraju (sa kriminalcima), policiju ni dvogledom ne mozes da uocis.
 
Poslednja izmena:
Vest iz februara o.g. http://www.temerinski.info/index.php/temerinske-vesti/210-uskoro-azil-za-pse. Interesantne reci: deponija, skladistenje pasa, uskoro, 10-ak boxova.

Vidim da na netu ima nekih podataka o gore pomenutim azilima. Pogledacu informacije, a ako neko zna vise ili je bio - saznacemo podrobnije i iz prve ruke.

Nije u pitanju Beograd, N. Sad, ali je sve to Srbija pa mozda treba znati.
 
Poslednja izmena:
Presuda psu je donešena pre suđenja!:poludeo::poludeo::poludeo:
"Tužilaštvo je naložilo da se pas oduzme od vlasnika"...
Ne interesuje me vlasnik, niti da li je istina ali zašto je pas jedini kriv i bez suda!?

Nezvanicno dobih inf. da Rot (Bor) nije bio na 10-o dnevnom klinickom posmatranju, vec da je ubijen 4-og dana.

Da li je jos neko slicno obavesten ?

Ako je tacno gore navedeno, da li je to zakonski ispravno ili ne ?
 
I pored tužbi koje su pokrenula pojedina društva u javnosti se još uvek ne zna tačna verzija. Vlasnik tvrdi da je psu skinuta alka sa lanca za koji je bio vezan, ali čisto sumnjam da je ovo dete pustilo psa.
Ja sam imala psa, Arona o kojem često pričam koji je zlostavljan na jedan perfidan, podmukao način da ne primetim uopšte.Monstrum koji ga je zlostavljao čak je platio da ga odvedu, ali se vratio sa bodljikavom žicom obmotanom oko tela, posle cela tri meseca. Držali su ga zatvorenog u jednoj šupi, vezanog tom žicom, ali je on uspeo da pobegne i vrati se kući, nažalost potpuno psihički poremećen. U prvo vreme je samo imao izlete po ulici, šetao je po tuđim dvorištima, uglavnom kod ljudi koji su ga voleli i davali mu hranu. A onda je počeo da napada. Moj prijatelj ga hrani kroz prozor, zalogaj po zalogaj,a kad je pošao samo da ga pomazi ujeo ga je za ruku.Onda je i u kući počeo da napada ljude.Bila sam strašno vezana za njega i tvrdoglava. Nisam htela da ga vežem,a kada sam videla da je to jedini način da ga zadržim bilo je kasno, jer nije postojao lanac koji nije pokidao,a što je najgore, preselila sam se u drugu kuću koja nije imala ogradu. Ni sama ne znam koliko sam taksija i antitetanus i antirabičnih vakcina platila! Prestala sam da govorim sa celim komšilukom.Imala sam dnevno maltene "incidente" , mogla bih knjigu da napišem, što anegdota, što onih za plakanje.A u kući je bio jagnje, igrao se sa malom macom i sa mojom bebom.Kuma je zatekla svog sina na stolu, nije smeo da siđe celih sat vremena dok je Aron spavao ispod stola u njihovoj kući. Jedan momak je proveo 20 minuta na šipki za trešenje tepiha u mom dvorištu. Napao je mog muža kad je pokušao da ga izbaci iz kreveta. Policiju naročito nije podnosio.Policajca je ujeo a kad je ovaj pokušao da izvadi pištolj, umalo mu ruku nije otkinuo. Sa njim sam imala spor ( tužba) skoro tri godine, ali...Iskreno- sve je to moja krivica.Uspavali su ga kada sam nastradala u sudaru i dugo ostala u bolnici. Ujeo je sedmogodišnjaka.
 
@ Mars... Ako nije bilo po zakonu, ima li svrhe reagovati nekom tuzbom (vlasnik psa, grupa ljudi, drustva...) ili je besmisleno ? Pitanje je hipoteticko i mozda nema veze sa stvarnoscu, ali verujem da ces me razumeti, a u zakone se, cini mi se, mnogo bolje od mene razumes.

@Teqila - Kakva prica... Mucna i nezaboravna. Iako ima onih (i ja znam tako da reagujem) koji ne zele da citaju ovakve stvari, mislim da je dobro i podeliti ih i procitati. A svi imamo neke slicne turobne price (uz one lepe, naravno).
 
Na Kosutnjaku, u dvoristu, tacnije na parkingu RTS a vec oko mesec dana obitava 5 do 10 pasa,
s pocetka su bili miroljubivi, pa su pocelida ''brane'' parking i jure za kolima...a onda su poceli da napadaju ljude...Pre tri dana je napadnuta devojcica, ucesnik neke TV emisije, prekjuce pocepana odeca radnici , srecom , ujed je zavrsio u gumenoj cizmi...
Ja sam prosla odlicno, na mene su samo skakali ( cudo jedno koliko se ne bojim u ovakvim situacijama).
Obezbedjenje je pozvalo sintere
Najdalje do ponedeljka ce biti akcija hvatanja.
Eto...
 
Poslednja izmena:
Uzgred, danas sam dozivela napad od par ujedenih ljudi, :roll: kao ja sam kriva jer ih hranim pravim zaklon , ( mada nas ima bar 5 oro koji to isto rade), da sam mentalno retardirana KUCKARKA i td...vise volim da branim kucice a ljude ?
Do ponedeljka treba skloniti sve pse iz dvorista RTS a, da ne bi zaglavili u Ovci, ja sam zbrinula za sada samo 2, jednostavno nemam vise koga da pitam.
Ponavljam, danas su svi sinteri bili ''CISTOKRVNI BELCI'' ;)
 
Mogu da te razumem i kao neko ko voli i pomaze psima i kao neko ko je prosao kroz situaciju ujeda, ali nemam mogucnosti da pomognem oko sklanjanja pasa na sigurno, sto je njima upravo potrebno. Ne mogu cak ni da kazem kome da pokusas da se obratis jer da takvih ima - verovatno bi se do sad oglasili (od tvog posta proslo je vec punih 8 dana).
 

Back
Top