usamljeni u braku

Nazalost, malo je onih koji zele da priznaju da i u braku ima usamljenosti.
Kod nekih se to javi vec posle prve godine podele zajednicke postelje, kod drugih je to posle prve krize (nakon sedme godine braka), kod trecih kada deca odrastu a kod cetvrtih kada pocinju simptomi klimaksa.
Nema univerzalnog pravila za prevazilazenje te usamljenosti.
Slusao sam i zapisao milion primera, malo je istovetnih.
Odluka je samo licna.
 
usamljenost u braku je grozan osećaj
osetim ga ponekad
onda krenem u akciju.....ili smislimo neku zajedničku aktivnost ili se naprosto razdvojimo dok se ne uželimo jedno drugog i to onda dođe kao osveženje
ali biti konstantno usamljen uopšte nije dobro i u braku i inače
 
Ah taj brak. Veceras sam gledala novi , najludji kviz do sad.A priznacete da bas svasta gledamo u zadnje vreme. Zenica lepa za svoje godine . 35 g. braka iza nje. Muzic sedi u stolici istine i prica o svojim ljubavnicama.Ona se smeska. STRASNO.
U braku sam i ja 35 g. Bilo je teskih dana , i sad ih ima.Nikad se nismo svadjali . Svako je izneo svoj stav o nekom problemu i ziveo svoj zivot. Deca su bila srecna. Nikad u kuci nisu culi psovku. Zivot i njegov i moj bio je ispunjen obavezama. Sad smo sami . Sad bi ja da se malo iskljucim i odmorim od toga. Znam da me muz voli , ali mislim da je to navika . Pomalo je to i kod mene . U okolini vazimo za idealan bracni par, samo mi znamo da to bas i nije bilo bog zna sta
 
Ah taj brak. Veceras sam gledala novi , najludji kviz do sad.A priznacete da bas svasta gledamo u zadnje vreme. Zenica lepa za svoje godine . 35 g. braka iza nje. Muzic sedi u stolici istine i prica o svojim ljubavnicama.Ona se smeska. STRASNO.
U braku sam i ja 35 g. Bilo je teskih dana , i sad ih ima.Nikad se nismo svadjali . Svako je izneo svoj stav o nekom problemu i ziveo svoj zivot. Deca su bila srecna. Nikad u kuci nisu culi psovku. Zivot i njegov i moj bio je ispunjen obavezama. Sad smo sami . Sad bi ja da se malo iskljucim i odmorim od toga. Znam da me muz voli , ali mislim da je to navika . Pomalo je to i kod mene . U okolini vazimo za idealan bracni par, samo mi znamo da to bas i nije bilo bog zna sta

A zasto bi to trebalo nama da bude strasno ako se sama zena na to smeska? :dontunderstand:
 
То се дешава и у везама и то је страшан осећај...ја се брзо решавам тога јер боље стварно бити сам, па да онда бар знам што имам такав осећај.
Знам и многе жене које то трпе из разнораних разлога (читај изговора) деца, како ће после сама...и да не набрајам. Али то је њихов избор.
 
Ah taj brak. Veceras sam gledala novi , najludji kviz do sad.A priznacete da bas svasta gledamo u zadnje vreme. Zenica lepa za svoje godine . 35 g. braka iza nje. Muzic sedi u stolici istine i prica o svojim ljubavnicama.Ona se smeska. STRASNO.
U braku sam i ja 35 g. Bilo je teskih dana , i sad ih ima.Nikad se nismo svadjali . Svako je izneo svoj stav o nekom problemu i ziveo svoj zivot. Deca su bila srecna. Nikad u kuci nisu culi psovku. Zivot i njegov i moj bio je ispunjen obavezama. Sad smo sami . Sad bi ja da se malo iskljucim i odmorim od toga. Znam da me muz voli , ali mislim da je to navika . Pomalo je to i kod mene . U okolini vazimo za idealan bracni par, samo mi znamo da to bas i nije bilo bog zna sta


Izvin'te, mislim da je taj osecaj kod ljudi zaslih u godine vise strah od priblizavanja kraju zivota no usamljenost u braku, bez uvrede. Kad si mladji nemas vremena da mislis o tome...zivot te lomi, obaveze, deca, stalno neka frka, jurnjava. I onda, maltene u tren oka, bum! Deca odu svojim putem. Stigne penzija. I odjednom covek ne zna sta ce sa sopstvenim vremenom, a do juce nije znao kako sve da postigne. Neminovno sledi razmisljanje o zivotu, vracanje unazad, pa se sve coveku cini da nista nije bilo dovoljno - dobro, ni puno, ni srecno. Vidim ja to po svojim roditeljima, tu nema leka. Verovatno cemo svi mi doci u tu fazu.
 
:Mislim da kod mene nisu problem godine. Do sad nisam imala vremena za sebe. nisam mnogo ni razmisljala o sebi. Obaveza je bilo previse.Ne bih da iznosim kakve sam imala obaveze prema svojim roditeljima, kakve smo uslove imali za podizanje i skolovanje dece,kakve probleme oko sticanja stambenog prostora. Nikad nisam imala vremena da se okrenem samoj sebi Znate u horoskopu sam dupla riba. Znaci svi pa ja. Sad mi je san da promenem zivot. Ne kazem da pocnem novi pocetak za to je kasno. Zelim svoj zivot za sebe. Ne mogu sada menjati ljude oko sebe,navikla sam ih da zivim za njih i da oni imaju pravo na moj zivot. Znaci trebala bih ja da se iskljucim, da negde odem, da se od takvih odnosa odmorim, da ne budem N I C I J E vlasnistvo. Mislim da je sad momenat kad cu najmanje bilo koga povrediti. Samo bi mi trebao savet kako to da izvedem.:think:
 
Mislim da kod mene nisu problem godine. Do sad nisam imala vremena za sebe. nisam mnogo ni razmisljala o sebi. Obaveza je bilo previse.Ne bih da iznosim kakve sam imala obaveze prema svojim roditeljima, kakve smo uslove imali za podizanje i skolovanje dece,kakve probleme oko sticanja stambenog prostora. Nikad nisam imala vremena da se okrenem samoj sebi Znate u horoskopu sam dupla riba. Znaci svi pa ja. Sad mi je san da promenem zivot. Ne kazem da pocnem novi pocetak za to je kasno. Zelim svoj zivot za sebe. Ne mogu sada menjati ljude oko sebe,navikla sam ih da zivim za njih i da oni imaju pravo na moj zivot. Znaci trebala bih ja da se iskljucim, da negde odem, da se od takvih odnosa odmorim, da ne budem N I C I J E vlasnistvo. Mislim da je sad momenat kad cu najmanje bilo koga povrediti. Samo bi mi trebao savet kako to da izvedem.
 
Mislim da kod mene nisu problem godine. Do sad nisam imala vremena za sebe. nisam mnogo ni razmisljala o sebi. Obaveza je bilo previse.Ne bih da iznosim kakve sam imala obaveze prema svojim roditeljima, kakve smo uslove imali za podizanje i skolovanje dece,kakve probleme oko sticanja stambenog prostora. Nikad nisam imala vremena da se okrenem samoj sebi Znate u horoskopu sam dupla riba. Znaci svi pa ja. Sad mi je san da promenem zivot. Ne kazem da pocnem novi pocetak za to je kasno. Zelim svoj zivot za sebe. Ne mogu sada menjati ljude oko sebe,navikla sam ih da zivim za njih i da oni imaju pravo na moj zivot. Znaci trebala bih ja da se iskljucim, da negde odem, da se od takvih odnosa odmorim, da ne budem N I C I J E vlasnistvo. Mislim da je sad momenat kad cu najmanje bilo koga povrediti. Samo bi mi trebao savet kako to da izvedem.


Znaš kako je sa savetima: Saslušaj svaki, pa uradi po svom.:heart:

Tvoja okolina je, kako i sama kažeš, navikla na tebe takvu kava si bila do sada....ti više nisi spremna da tako živiš, i zaista, došlo je vreme da se tvoj način života i prioriteti promene. Ima jedna stvar: Ili ćeš se fizički razdvojiti od svoje kompletne bliže okoline, ili ćeš im "nametnuti" novu sebe... Meni ne izgleda da postoji neko treće, bezbolno rešenje - tvoje je samo da izabereš koga će da boli (uslovno, naravno....). Mislim da si ti tvoje, što ti je "sledovalo" u životu pošteno istrpela i odradila, i da sada imaš puno pravo da svoj život urediš po svom, a tvoja okolina će morati da se navikne na to. Uostalom, ne verujem da si im baš toliko neophodna, koliko su navikli da ti živiš za njih.
Ako bi se odvojila od svojih, računaj na to da ćeš biti mnogo sama..a kad više nisi u prvoj mladosti, nije lako sklapati nova poznanstva...ne mislim baš na novu vezu, već najviše na prijatelje - koji su nam, kako smo stariji, sve potrebniji, a koliko se ja "razumem u ribe"...bolje bi bilo da ti sve što želiš sprovedeš polako, pa na mala vrata....:)
:metla:

Pozdrav i srtećno, ma šta da uradiš!:):bye:
 

Back
Top