SOTONA I DEMONI - kako zavode ljude

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Само ме мани овакве врсте пренемагања. Дужност сваког хришћанина-православца је да се одлучно супротстави ЛАЖИМА и да МРЗИ ЗЛО. Наш календар је пун светих људи који су због ИСТИНЕ и ВЕРЕ положили свој живот, а ти ћеш сада да ми у све то гураш ПРИХВАТАЊЕ ЛАЖИ КАО ОБЛИКА "ТРПЕЉИВОСТИ"... којешта???
Или је можда и теби Ђаво сишао 1914. године и лично ти се обратио као и члановима култа ЈС ???

Svakao ne treba prihvatiti laz niti sam ja to rekao, nti mislio... ali zar mislis da ces tako nekoga privuci putu pravoslavlja... zar misli da su J.S. iako u jeresi liseni ljubavi bozije, pa ces ti da ih mrzis... moze mrzeti samo demone koji su ih obmanuli i doveli do onoga gde su sada, ali ne njih... zasto uopste pises na ovoj temi ako ti to nije jasno... Da mnogi su polozili zivot za pravdu i svoju veru, ali ne usled mrznje prema svom protivniku nego pre svega usled ljubavi prema braci svojoj i gospodu.... ljibav je dosla od boga,a mrznja od djavola zato pazi da te ne odvede sa pravoga puta to je moze se reci dvosekla ostrica...
 
Svakao ne treba prihvatiti laz niti sam ja to rekao, nti mislio... ali zar mislis da ces tako nekoga privuci putu pravoslavlja... zar misli da su J.S. iako u jeresi liseni ljubavi bozije, pa ces ti da ih mrzis... moze mrzeti samo demone koji su ih obmanuli i doveli do onoga gde su sada, ali ne njih... zasto uopste pises na ovoj temi ako ti to nije jasno... Da mnogi su polozili zivot za pravdu i svoju veru, ali ne usled mrznje prema svom protivniku nego pre svega usled ljubavi prema braci svojoj i gospodu.... ljibav je dosla od boga,a mrznja od djavola zato pazi da te ne odvede sa pravoga puta to je moze se reci dvosekla ostrica...

По теби испада да је и Св.Јован Крститељ МРЗЕО Иродијаду када је њу пред народом прозвао и реко: БЛУДНИЦЕ!!!!!!!!!.... због чега је погубљен а глава му се нашла на тањиру...
Буди обазривији са квалификацијама а ја ћу пазити да се не посечем ни на једну од две оштрице...
 
Каква, бре, 1914. године???
Где то пише у Библији?[/B][/COLOR][/SIZE]
То вам "пророковао" Расел?
Чиста измишљотина

Слажем се !
Ево шта пише:

НОВИ ЗАВЈЕТ
ГОСПОДА НАШЕГ ИСУСА ХРИСТА

ОТКРИВЕЊЕ СВЕТОГ ЈОВАНА БОГОСЛОВА


12. Жена обучена у сунце и црвена аждаја. Рођење мушког Дјетета. Рат Михаила и анђела са аждајом. Аждаја бачена на земљу.


1. И знак велики показа се на небу: Жена обучена у сунце, и мјесец под ногама њезиним, и на глави њезиној вијенац од дванаест звијезда.

2. И она бјеше трудна, и викаше од болова мучећи се да роди.

3. И показа се други знак на небу, и гле, велика црвена аждаја која имаше седам глава и десет рогова; и на главама њезиним седам круна;

4. И реп њезин вуче трећину звијезда небеских, и баци на земљу. И аждаја стаде пред женом која треба да роди, да када роди прождере дијете њено.

5. И роди мушко Дијете, које ће напасати све народе палицом гвозденом; и Дијете њезино би узето к Богу и пријестолу његову.

6. А жена утече у пустињу гдје имаше мјесто припремљено од Бога, да је ондје хране хиљаду и двјеста и шездесет дана.

7. И наста рат на небу; Михаил и анђели његови завојштише на аждају, и ратова аждаја и анђели њезини;

8. И не одољеше, нити им се више нађе мјеста на небу.

9. И збачена би аждаја велика, стара змија, која се зове ђаво и сатана, која заводи сву васељену, и збачена би на земљу, и с њом збачени бише анђели њезини;

10. И чух глас велики на небу који говори: Сада настаде спасење и сила и Царство Бога нашега и власт Христа његовог, јер је збачен опадач браће наше, који их опадаше пред Богом нашим дан и ноћ.

11. И они га побиједише крвљу Јагњетовом и ријечју свједочења својега, и не марише за живот свој до смрти.

12. Зато се веселите небеса, и ви који живите на њима! Тешко житељима земље и мора, јер сиђе к вама ђаво у јарости великој, знајући да мало времена има.

13. И кад видје аждаја да би збачена на земљу, поче прогонити жену која роди мушко Чедо.

14. И жени бише дата два крила орла великога да одлети у пустињу на мјесто своје, гдје ће се хранити вријеме и времена и пола времена, далеко од змије.

15. А змија испусти за женом из уста својих воду као ријеку, да би је ријека однијела.

16. И земља поможе жени, и отвори земља уста своја и прогута ријеку коју испусти аждаја из уста својих.

17. И разгњеви се аждаја на жену и отиде да ратује са осталима из сјемена њезиног, који држе заповијести Божије и имају свједочанство Исуса Христа.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pozdrav prijatelji i onima koji nas mrze! z:D

Jehovini Svedoci su propovedali da ce 1914. godina biti znacajna bar 20 godina unapred, sto znaci bar od 1890-tih. Kako? Biblijska hronologija je nepogresiva, jer Jehova Svemoguci Bog koji je autor Biblije je nepogresiv.
Vidim da mnogi ne razumeju kako se doslo do 1914., evo ukratko objasnjenja kako su "razumni razumeli" (Danilo 12:10) da ce 1914. godina biti znacajna: 607 PNE Vavilonci unistavaju Jerusalim koji je simbolicno predstavljao Jehovu i njegovu vladavinu na zemlji, poslednji kralj tipicnog zemaljskog Izraela, Sedekija je odveden u ropstvo i tu se zavrsava vladanje Kraljeva i Kraljevstva zemaljskog Izraela. Izrael vise nece imati zemaljskog Kralja i covek vise nece predstavljati Jehovu na zemlji u smislu vladanja. Luka 21:24 je zapisao da ce Jerusalim "gaziti neznabosci dok se ne zavrse vremena neznabozaca" sto se desilo upravo 1914.
Kako se doslo do te godine? Potrebno je procitati Danilovo prorocanstvo 4:1-17 i 20-37 koji govore o Navuhodonosorovim snovima.
Vratimo se na "neznabosce" koji ce "gaziti" Jerusalim odredjeno vreme, koliko dugo? Biblija nam kaze da ce to biti "sedam vremena" ("sedam godina") Danilo 4:16 nam govori o tome. Biblija nam pokazuje da u racunanju prorocanskog vremena dan se racuna kao godina (Jezekilj 4:6 i Brojevi 14:34). Koliko je onda to "dana"? Otkrivenje 11:2,3 jasno iznosi da je 42 meseca (3 i po godine) u tom prorocanstvu 1260 dana jer je 42 x 30 = 1260. Sedam godina bi bilo 2 x 1260 sto nas dovodi do cifre od 2520 i kad primenimo dan = godina dobicemo 2520 godina.

Sada mozemo da racunamo:

Sedam vremena 7 x 360 = 2520 god.
Pocetak Oktobra 607 PNE do 31. Decembra 607. PNE = 1/4 godine
1. Januar 606. PNE do 31. Decembra 1.. PNE = 606 godina
1. Januar 1 NE do 31. Decembra 1913. NE = 1913 godina
1. Januar 1914. do pocetka Oktobra 1914. = 3/4 godine
-----------------------
ukupno 2520 godina.

Eto to bi bilo ukratko. Odvojte malo vremena i proverite ove informacije nemojte odmah da se frljate razno-raznim optuzbama uvredljivog karaktera jer vam to nece pomoci da razumete biblijska prorocanstva. Zaboravite na predrasude i unapred formirana misljenja, zaboravite da sam ja Jehovin Svedok.

z:poz:
 
Pozdrav prijatelji i onima koji nas mrze! z:D

Biblija nam pokazuje da u racunanju prorocanskog vremena dan se racuna kao godina (Jezekilj 4:6 i Brojevi 14:34).

z:poz:

Ja te ne mrzim:)

Da Danilo i Jezekilj
Dacu ti jedan dan za jednu godinu- Jezekilj otprilike, ne znam napamet
A u vezi sa ovi u astrologiji se kao metoda "prognoziranja" buducnosti ili ti "prorokovanja" koriste sekundarne progresije ili jedan dan je jedna godina.
Sad imas materijal da pises na pdf astrologija:neutral:
 
Poslednja izmena:
z:poz:

Dobro bre ljudi, zar vam nisam dao jasno uputstvo? Ne besnite, plod svetog duha je samokontrola, samosavladavanje, poradite malo na tome! Vidim da niko od vas nije ni sekud pomislio " cekaj da vidim i proverim te stavke iz Biblije i vidim sta ovaj ovde govori", a da ste otvorili Biblije to necu ni da spomenem, ne nego ste svi skocili bez imalo respekta i kontrole da na "civilizovan" nacin, vama svojstven i vec poznat, "raspravljate" na temelju sile i uvreda.

Nista novo-klise! Idemo dalje, bice nekoga ko ce i da slusa i da proverava. Ovako je to Jezekilj zapisao:" Saljem te sinovima drskog lica i tvrdokornog srca. Reci im ovo:'Ovako kaze Suvereni Gospod jehova.' Bez obzira da li ce slusati ili nece--jer su buntovnicki dom--znace da je prorok bio medju njima." Znaci da ce duhovno gladni, ponizni i iskreni razumeti i preduzece ispravne korake. Nisu ni Isusa svi slusali iako je cinio cuda, bio je najbolji govornik koga je nesavrseni svet ikada video i cuo. I isus je izneo :" Srecni su oni koji su svesni svojih duhovnih potreba jer je njihovo nebesko kraljevstvo." Matej 5:3.

Svako dobro prijatelji!
 
Hm opet ti se pricinjava da neko besni i da se ceo svet urotio protiv JS.
Mene konkretno zanima Danilovo prorocanstvo (dan=godina), ako se uzme u obzir da je Danilo boravio u Vavilonu, koji je ujedno kolevka zapadne astrologije.:neutral:

z:poz:

Meni se to ne cini, nego prosetaj malo po postovima posle mog objasnjenja kako se doslo do 1914. sto ti to i jesi uradila ali si, brate neobjektivna, no nije vazno to.

Vratimo se na tvoj komentar o tome kako se doslo do relacije dan = godina. Evo nekoliko stavaka koji o tome govore Jezekilj 4:6 :" Ostani tako sve te dane. Zatim lezi na svoju desnu stranu i nosi prestup Judinog doma cetrdeset dana. Neka bude dan za godinu. Dajem ti dan za godinu."

Brojevi 14:34 :" Prema broju dana koliko ste izvidjali zemlju - 40 dana, dan za godinu, za svaki dan jednu godinu - odgovaracete za svoje prestupe cetrdeset godina, da biste znali sta znaci kad se otudjim od vas."

Cujemo se!
 
Ja te ne mrzim:)

Da Danilo i Jezekilj
Dacu ti jedan dan za jednu godinu- Jezekilj otprilike, ne znam napamet
A u vezi sa ovi u astrologiji se kao metoda "prognoziranja" buducnosti ili ti "prorokovanja" koriste sekundarne progresije ili jedan dan je jedna godina.
Sad imas materijal da pises na pdf astrologija:neutral:

Sto se tice astrologije, ah nije ni vazno! Nemam nameru da iznosim ovaj materijal na astrologiji

z:poz:
 
Ja te ne mrzim:)

Da Danilo i Jezekilj
Dacu ti jedan dan za jednu godinu- Jezekilj otprilike, ne znam napamet
A u vezi sa ovi u astrologiji se kao metoda "prognoziranja" buducnosti ili ti "prorokovanja" koriste sekundarne progresije ili jedan dan je jedna godina.
Sad imas materijal da pises na pdf astrologija:neutral:

z:)

Cenim tvoj stav i drago mi je!

Naravno, salio sam se sa tim " i koji nas mrze".
 
z:poz:

Meni se to ne cini, nego prosetaj malo po postovima posle mog objasnjenja kako se doslo do 1914. sto ti to i jesi uradila ali si, brate neobjektivna, no nije vazno to.

Vratimo se na tvoj komentar o tome kako se doslo do relacije dan = godina. Evo nekoliko stavaka koji o tome govore Jezekilj 4:6 :" Ostani tako sve te dane. Zatim lezi na svoju desnu stranu i nosi prestup Judinog doma cetrdeset dana. Neka bude dan za godinu. Dajem ti dan za godinu."

Brojevi 14:34 :" Prema broju dana koliko ste izvidjali zemlju - 40 dana, dan za godinu, za svaki dan jednu godinu - odgovaracete za svoje prestupe cetrdeset godina, da biste znali sta znaci kad se otudjim od vas."

Cujemo se!

Ovo nije odgovor na moje pitanje u vezi Danila.
Stigli smo do onog dela da Isus i Satana zajedno srcu kafu, a zatim....... gledaju u solju.z:lol:
 
Dobro i sta to, onda treba da znaci? Gde ides, sa svim tim, sta ti je namera, sta zelis da naglasis? Daj mi konkretan odgovor, ne polovican.

z:hm:

Istrazujem bibliju.
Kao se to poklapa, to pitam? Kako to da biblijski proroci (konkretno Danilo iz Vavilona) imaju metodu prorokovanja kao svaka gatara gadna pred bogom?
I u cemu je poenta onda?
 
Poslednja izmena:
Istrazujem bibliju.
Kao se to poklapa, to pitam? Kako to da biblijski proroci (konkretno Danilo iz Vavilona) imaju metodu prorokovanja kao svaka gatara gadna pred bogom?
I u cemu je poenta onda?

z:)

O ok, tako reci, nikako da skapiram sta zelis! Danilo jeste boravio u Vavilonu od svojih tinejdzerskih godina do duboke starosti i imao je visok polozaj u Vavilonu. Izvestaj iz Biblije nam govori o tome. Danilo 2. poglavlje 2. stavak govori o tome da je Navuhodonosor imao san koji vavilonski "svestenici koji se bave magijom, oni koji prizivaju duhove, vracari i Haldejci" nisu uspeli da odgonetnu znacenje. U Danilu 2:7-11 citamo o tome. U 16. stavku istog poglavlja citamo da je Danilo zamolio Kralja da mu da vremena pa ce kralju odgonetnuti san. Danilo se pomolio Jehovi i dobio odgovor o tome sta san znaci i sledecim recima objasnio Navuhodonosoru:" Tajnu za koju kralj pita ne mogu kralju otkriti mudraci, oni koji prizivaju duhove, svestenici koji se bave magijom ni astrolozi.
Ali postoji Bog na nebu koji otkriva tajne, i on obznanjuje kralju Navuhodonosoru sta ce se desiti u poslednjim danima".

Jasno mozes da zakljucis iz prilozenog da je Danilo naglasio cija je zasluga za tumacenje snova-Jehovina, tako da na osnovu iznesenog vavilonski vraci, gatari, astrolozi nemaju, apsolutno nikakve veze sa istinitim prorokom Danilom ili bilo kakve veze sa Bogom, naprotiv stoje u totalnoj opoziciji. Jehova je Bog koji otkriva tajne svom narodu, svojim prorocima! A sistem dan = godina je u biblijskoj upotrebi mnogo pre nego sto su vavilonci preuzeli taj sistem tumacenja. Istina od samog pocetka pobune u Edenu ima plagijate. Najvise plagijata je danas u "poslednjim danima"

Cujemo se!
 
Каква, бре, 1914. године???
Где то пише у Библији?[/B][/COLOR][/SIZE]
То вам " ... bla bla bla
отвараш тему "О ДЕМОНИМА"???

Pa kad ne poznajes Bibliju a ni ne zelis jednom saslusati kako se dolazi do 1914 godine...

Sinak to je Biblijsko prorocanstvo tj Danilovo prorocanstvo...

biblijska knjiga Danila... valjda si cuo makar za nju ...

al o tome sam napisala u temi POSLEDNJI DANI :manikir:

ovo nije tema o tome

molim vas drzite se teme...

:cao:
 
z:)

O ok, tako reci, nikako da skapiram sta zelis! Danilo jeste boravio u Vavilonu od svojih tinejdzerskih godina do duboke starosti i imao je visok polozaj u Vavilonu. Izvestaj iz Biblije nam govori o tome. Danilo 2. poglavlje 2. stavak govori o tome da je Navuhodonosor imao san koji vavilonski "svestenici koji se bave magijom, oni koji prizivaju duhove, vracari i Haldejci" nisu uspeli da odgonetnu znacenje. U Danilu 2:7-11 citamo o tome. U 16. stavku istog poglavlja citamo da je Danilo zamolio Kralja da mu da vremena pa ce kralju odgonetnuti san. Danilo se pomolio Jehovi i dobio odgovor o tome sta san znaci i sledecim recima objasnio Navuhodonosoru:" Tajnu za koju kralj pita ne mogu kralju otkriti mudraci, oni koji prizivaju duhove, svestenici koji se bave magijom ni astrolozi.
Ali postoji Bog na nebu koji otkriva tajne, i on obznanjuje kralju Navuhodonosoru sta ce se desiti u poslednjim danima".

Jasno mozes da zakljucis iz prilozenog da je Danilo naglasio cija je zasluga za tumacenje snova-Jehovina, tako da na osnovu iznesenog vavilonski vraci, gatari, astrolozi nemaju, apsolutno nikakve veze sa istinitim prorokom Danilom ili bilo kakve veze sa Bogom, naprotiv stoje u totalnoj opoziciji. Jehova je Bog koji otkriva tajne svom narodu, svojim prorocima! A sistem dan = godina je u biblijskoj upotrebi mnogo pre nego sto su vavilonci preuzeli taj sistem tumacenja. Istina od samog pocetka pobune u Edenu ima plagijate. Najvise plagijata je danas u "poslednjim danima"

Cujemo se!


Ti meni pricas o snovima, snovi su jedno, a prorokovanje dan za godinu je nesto drugo i to su stihovi Danilo 9:24-27, koji govore o pogubljenju i razaranju. U tim stihovima s evrsi prorokovanje, a ovo je objasnjenje snova.
A o plagijatima biblija je jedan veliki, smuljani plagijat. I sve mi se nesto cini da su hriscani plagirali Vavilonce, s' obzirom da su recimo to uradili i sa Budinim ucenjem.
 
Pa kad ne poznajes Bibliju a ni ne zelis jednom saslusati kako se dolazi do 1914 godine...
Sinak to je Biblijsko prorocanstvo tj Danilovo prorocanstvo...
biblijska knjiga Danila... valjda si cuo makar za nju ...
al o tome sam napisala u temi POSLEDNJI DANI :manikir:
ovo nije tema o tome
molim vas drzite se teme...
:cao:

Zaustavlja policajac autobus u kojem se nalazi 40 Jehovinih svedoka. Ulazi unutra i pita:
• Šta je ovo?
A vozač mu daje spisak s imenima putnika i kaže mu da su to Jehovini svedoci. Policajac pogleda u papir pa kaže:
• Au! Taj Jehova mora da je nešto gadno zas;rao, kad mu trebaju ovoliki svedoci da ga izvade!

z:plez::sanke:z:dm:
 
Pozdrav prijatelji i onima koji nas mrze! z:D Luka 21:24 je zapisao da ce Jerusalim "gaziti neznabosci dok se ne zavrse vremena neznabozaca" sto se desilo upravo 1914.


Ja vas ne mrzim, samo mislim da su vam isprali mozgove. A, nisam vam ni prijatelj, iz prostog razloga što se nikad nismo ni videli ni čuli, niti imali bilo kakav kontakt osim ovih par rečenica koje smo ovde razmenili. Sa drugim hrišćanima na ovom forumu mogu da budem ''brat u Hristu'', međutim sa tobom ne, zato što poričeš Hristovo Božanstvo i brukaš Hrišćanstvo. Ti si jednostavno moj bližnji, zato što imamo istog Tvorca, što znači da sam uvek spreman da ti pomognem, ako zatreba.

Elem, sama ova izjava ruši celu tvoju računicu. Kakva su se to vremena neznabožaca završila ''upravo'' 1914.? Mani se Kule stražare.
 
devil5.gif

Vraćali se kasno kući grbavac i mucavac. Idu oni i prolaze pored groblja, a grbavcu se malo pripišalo. Kaže on mucavcu:

- Odoh ja pišati, a ti me tu sačekaj.

I ušao grbavac u groblje pa traži gdje će pustiti vodu. Stao iza jednog spomenika i taman počeo da pišati kad odjednom ispred njega iskoči đavo.

- BUUUU! - kaže đavo, a grbavac se sav ukočio od straha.
- Što to nosiš? - pita đavo.
- Pa, nosim grbu. - kaže uplašeno grbavac.
- Daj mi je. - kaže đavo i uze grbu grbavcu.

Grbavac se ispravi i izađe k'o normalan čovjek iz groblja. Vidio njega mucavac pa ga pitao što mu je bilo, kako se to dogodilo. Bivši grbavac mu sve ispričao, da je vidio đavola koji ga je presreo pa mu je uzeo grbu. Mucavac se dosjeti da bi to i njemu moglo pomoći, možda đavo izliječi i njegovo mucanje. I tako i on uđe u groblje.

Tražio on đavla i tražio kad konačno, iza jednog spomenika iskoči đavo:

- BUUUUU! - vikne đavo.

Mucavac se ukočio od straha.
- Što to imaš? - pita đavo mucavca, a on njemu:
- P p p pa pa pa n n n nemm nemmmaam n n n n niš ništa.
- Evo ti onda grba. - reče đavo mucavcu i ode.
z:plez:z:dm::sanke:
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top