Познате личности о религији

Zmaj Ognjeni Vuk

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.264
Представите религијске ставове познатих личности (како историјских, тако и савремених)

Нећу ни учествовати у овој теми да не бих био оптужен да скрећем у политичке воде.

Само ћу слушати шта други имају да кажу.
 
Zazijavalovo mišljenje je: Religija je uzdah potlačenog čoveka, osećaj okrutnog sveta, duša bezdušnih okolnosti. Ona je opijum za narod." z:mrgreen:



Ako je religija dala sve ono što je društvu potrebno, to je zato što je društvo duša religije."
Emile Durkheim (1858-1917), osnivač savremene sociologije


"Moramo imati religiju radi same religije…"
Victor Cousin

"Religija je beg usamljenika Usamljenom."
Plotin

"Jedna je religija istinita kao i druga."
Robert Burton

Dosta i previše od mene.
 
Evo i od mene 3 citatića...

''Bilo bi lepo da je bio Bog koji je stvorio svet i da postoji dobra sila Božje providnosti, moralni poredak svemira i život posle smrti; ali upada u oči činjenica da je sve to upravo ono što bismo mi želeli.
Cela ta stvar je tako očevidno detinjasta, tako strana stvarnosti, da je svakome tko ima prijateljski stav prema čovečanstvu bolno pomisliti da velika većina smrtnika nikada neće biti u stanju uzdići se iznad takvog pogleda na svet.''(Sigmund Freud)

''Tvrditi da se Zemlja okreće oko Sunca je isto tako pogrešno kao i tvrdnja da Isus nije rođen od device''.(Kardinal Bellarmine, 1615, tokom procesa protiv Galilea)

''Kada je znanost bila u povojima, religija je pokušavala da je zadavi u u kolevci. Sada, kada je znanost dostigla mladost, a praznovjerje senilnost, bleda ruina koja drhti govori sportisti: 'Budimo prijatelji.' Podseća me na priču o petlu koji je predložio konju: "Hajde da se dogovorimo da nećemo stati jedan drugome na nogu.'' (Robert G. Ingersoll)
felix.gif
 
Ja mogu da kazem za sebe da sam donekle poznata licnost, jer sam ucestvovala na mnogim modnim revijama, pomagala sam mnogim zvezdama da uspeju, izlazila sam u "Vogueu", mnogi umetnici su mi posvetili pesme, mnogi kreatori modele, neki su bili (ali su sigurno i dalje) zaljubljeni u mene, a neki me obozavaju. Ipak, kao sto znate, ja cenim skromnost, kao najvzniju vrlinu, pa necu sada da pisem os vim svojim uspesima, jer sam ja ipak, iako poznata i uspesna, samo jedna obicna smrtnica u ovom nasem napacenom svetu i drzavi.
Moje skromno misljenje o religiji je da je super. Ja obozavam religiju. Volim mnoge religije, posebno hriscanstvo, budizam, judejizam, samanizam i naravno, spritualizam. Volim da se molim Bogu, svakoga dana. Religija mi daje priliku da se opustim u ovom licemernom svetu i da se posvetim svojoj pravoj strani licnosti. Postujem pravila razlicitih religija. Slavim Slavu, Bozic, Uskrs, verujem u svoju crkvu i svog popa. Verujem u ljubav, milosrdje, putovanja, iskrensot, prijateljstvo, ekologiju, zaljubljenost i cestitost pre braka. Prezirem novac, materijalna bogatstva, rasipanje novca, upotrebu freona, crne rupe, muskarce, koji misle da cim se farbam u plavo, nasilje, islamski terorizam, ponovo, a ranije sam bila podrzavala islam, ali sada ga ponovo ne podrzavam. Podrzavam i Evropsku uniju i pristupanje Srbije, pored toga podrzavam i mog super prijatelja Papu. Iako ne podrzavam rimokatolicanstvo, zbog zlocina, njega podrzavam, jer me on jako gotivi, a i ja njega. Ne podrzavam upotrebu droge i oralni seks bez kondoma.
Ja sam duboko religiozna osoba i religija cini preko 90 % mog zivota. Reci cu samo kratko: Boze, super si.
 
Ja mogu da kazem za sebe da sam donekle poznata licnost, jer sam ucestvovala na mnogim modnim revijama, pomagala sam mnogim zvezdama da uspeju, izlazila sam u "Vogueu", mnogi umetnici su mi posvetili pesme, mnogi kreatori modele, neki su bili (ali su sigurno i dalje) zaljubljeni u mene, a neki me obozavaju. Ipak, kao sto znate, ja cenim skromnost, kao najvzniju vrlinu, pa necu sada da pisem os vim svojim uspesima, jer sam ja ipak, iako poznata i uspesna, samo jedna obicna smrtnica u ovom nasem napacenom svetu i drzavi.
Moje skromno misljenje o religiji je da je super. Ja obozavam religiju. Volim mnoge religije, posebno hriscanstvo, budizam, judejizam, samanizam i naravno, spritualizam. Volim da se molim Bogu, svakoga dana. Religija mi daje priliku da se opustim u ovom licemernom svetu i da se posvetim svojoj pravoj strani licnosti. Postujem pravila razlicitih religija. Slavim Slavu, Bozic, Uskrs, verujem u svoju crkvu i svog popa. Verujem u ljubav, milosrdje, putovanja, iskrensot, prijateljstvo, ekologiju, zaljubljenost i cestitost pre braka. Prezirem novac, materijalna bogatstva, rasipanje novca, upotrebu freona, crne rupe, muskarce, koji misle da cim se farbam u plavo, nasilje, islamski terorizam, ponovo, a ranije sam bila podrzavala islam, ali sada ga ponovo ne podrzavam. Podrzavam i Evropsku uniju i pristupanje Srbije, pored toga podrzavam i mog super prijatelja Papu. Iako ne podrzavam rimokatolicanstvo, zbog zlocina, njega podrzavam, jer me on jako gotivi, a i ja njega. Ne podrzavam upotrebu droge i oralni seks bez kondoma.
Ja sam duboko religiozna osoba i religija cini preko 90 % mog zivota. Reci cu samo kratko: Boze, super si.



Borka, Vila se nije dovoljno odmorila...:zima2::zima2::zima2:
Ajd joj uplatilte koji dan u vili Banovina....:zima2:z:lol:
 

Back
Top