Radjanje-sveta obaveza

gost 271475

Buduća legenda
Poruka
26.923
Ne znam da li na ovom pdf postoji slicna tema,na drugim pdf postoji,zato odlucite da li treba ovde i da ostane.Uglavnom obuhvata iskustva i komentare tipa:zena ima pravo izbora.
Ovde me zanima ona druga strana:Abortus je greh prema narodu,ili je greh same zene prema novom zivotu?
Veronauka uci decu da je abortus greh.Da li je zena tu samo "provodnik"?
Pretpostavimo da je Bog stvorio svet i zna sta je dobro po nas,fetus se potpuno izjednacava sa zivom osobom.
Da li mozemo ubiti "grupicu celija"koja jos nema formiran nervni sistem,samim tim nema osecaj za bol niti bilo kakvu svest?
 
Пребукиран је...:confused: мрзи ме да тражим званичне статистичке податке, али гужва је неописива...

А они што зарађују леба за себе и своју децу вршећи абортусе, куд ли ће они...:???:
 
RKC ne odobrava abortus ni pod kakvim uslovima a PC odobrava samo u slucaju zivotne opasnosto po majku.
Mislim da drzava treba malo vise racuna povesti o samohranim majkama, maloljetnim majkama, viseclanim porodicama i onda zabraniti abortus kao sto ga zabranjuje i Crkva.A sto se tice da je abortus greh, naravno da jeste i to po mom misljenju najtezi od svih.
 
RKC ne odobrava abortus ni pod kakvim uslovima a PC odobrava samo u slucaju zivotne opasnosto po majku.
Mislim da drzava treba malo vise racuna povesti o samohranim majkama, maloljetnim majkama, viseclanim porodicama i onda zabraniti abortus kao sto ga zabranjuje i Crkva.A sto se tice da je abortus greh, naravno da jeste i to po mom misljenju najtezi od svih.
Ама баш је фино вама верницима...

када се доносе овако тешке одлуке Бог је свакако од користи...
шта год одлучите, ту је он да исправи грешку...
Казниће вас за злодело. Ха.. супер...:D неста гриже савести...
а можда ће вам и опростити...:whistling:
 
Ама баш је фино вама верницима...

када се доносе овако тешке одлуке Бог је свакако од користи...
шта год одлучите, ту је он да исправи грешку...
Казниће вас за злодело. Ха.. супер...:D неста гриже савести...
а можда ће вам и опростити...:whistling:

Bog mi je svakako u svemu od koristi i pomoci osim u tome da razumem sta si htela reci ovim postom!!!:p
Ne ispravlja Bog greske vernicima samo im prasta a i tada samo onima koje grize savest...Vidis nije bas lako ni vernicima koliko se to cini u prvi mah!:p
 
RKC ne odobrava abortus ni pod kakvim uslovima a PC odobrava samo u slucaju zivotne opasnosto po majku.
Mislim da drzava treba malo vise racuna povesti o samohranim majkama, maloljetnim majkama, viseclanim porodicama i onda zabraniti abortus kao sto ga zabranjuje i Crkva.A sto se tice da je abortus greh, naravno da jeste i to po mom misljenju najtezi od svih.

Pc odobrava abortus i u slucaju anomalije fetusa.
Mislis da zabrana moze nesto da poboljsa?
Sta ako je u pitanju nezeljena trudnoca,u braku,abortus podrzavam,ali ne kao vid kontracepcije.
 
Pc odobrava abortus i u slucaju anomalije fetusa.
Mislis da zabrana moze nesto da poboljsa?
Sta ako je u pitanju nezeljena trudnoca,u braku,abortus podrzavam,ali ne kao vid kontracepcije.

Nezeljenom trudnocom mogu smatrati samo trudnoce proizasle iz nezeljenog seksa, tj. silovanja a zeleti i upraznjavati seks sa nekim a ne zeleti dete sa istim malo mi je nepravoslavno :p tako da to razumem samo ako su u pitanju ljudi (zena prvenstveno) koji nisu u Crkvi Hristovoj.

A ovo oznaceno u tvom postu prvi put cujem i mislim da nije istina!!! Pa svi smo deca Bozija, ne moze biti visih i nizih bica u veri Hristovoj! Proveri to jos jednom!
 
Poslednja izmena:
Nezeljenom trudnocom mogu smatrati samo trudnoce proizasle iz nezeljenog seksa, tj. silovanja a zeleti i upraznjavati seks sa nekim a ne zeleti dete sa istim malo mi je nepravoslavno :p tako da to razumem samo ako su u pitanju ljudi (zena prvenstveno) koji nisu u Crkvi Hristovoj.

A ovo oznaceno u tvom postu prvi put cujem i mislim da nije istina!!! Pa svi smo deca Bozija, ne moze biti visih i nizih bica u veri Hristovoj! Proveri to jos jednom!

Znaci,upraznjavati sex samo kada planiramo dete?Moze vise puta,ako ne uspe iz prve.:P
 
A mene zanima...kad su vec neki ovde pravi Hriscani,postuju svete obaveze...
Jel se cuvaju za brak? :D Jel ima toga?
Mislim, predbracni sex je veliki greh,kao i sex bez namere da se "napravi" dete

Da seks pre braka je greh preljuba i mislim da je zabrana pricesca oko godinu zbog toga, a nekad i duze. E sad ko se cuva a ko ne, ne znam niti me zanima.Tako intimne razgovore ne vodim ni sa bliskim prijateljima a na forumu posebno! :p
 
I jos nesto, ne treba bezgresnost vezati uvek za Hriscane, Hriscani su ljudi a ljudi grese. Nije samo preljuba, seks pre braka, i kontracepcija greh. U pravoslavlju je greh preljube pomisliti na nekog sa pozudom, pogledati u nekog sa pozudom...Bitno je da se covek bori protiv gresnih misli i da se ne prepusti, a da ne pogresi nikako mislim da nije moguce.
 
I jos nesto, ne treba bezgresnost vezati uvek za Hriscane, Hriscani su ljudi a ljudi grese. Nije samo preljuba, seks pre braka, i kontracepcija greh. U pravoslavlju je greh preljube pomisliti na nekog sa pozudom, pogledati u nekog sa pozudom...Bitno je da se covek bori protiv gresnih misli i da se ne prepusti, a da ne pogresi nikako mislim da nije moguce.

Ti mislis da je to stvarno moguce?
Svaka ti cast.
To ko konkurise za Sveca,nek izvoli.
Obicnom zdravom,pravom,normalnom smrtniku-nemoguce.
 
a pa grex je uopste upraznjavati sex...sta sad...

mislim gluposti ko oce da abortira samo napred ko nece ne mora....

stvarno me izludjuju ti sto se protiv abortusa bune i koji zahtevaju da se skroz ukune....uh sto bih onda volela da vidim te iste koji se bune kad im cerka od 13 god dodje i kaze mama ja sam trudna :arrow: citaj ovako (ja sam se kresala a nisam ni znala kako se to ustvari radi, pa eto zatrudnela, al ne zam ni to kako se desava, pa tako, ja nisam sposobna da odgajam ovo dete jer sam i ja dete, mama oces li da cuvas ovo dete umesto mene?)
 
Ti mislis da je to stvarno moguce?
Svaka ti cast.
To ko konkurise za Sveca,nek izvoli.
Obicnom zdravom,pravom,normalnom smrtniku-nemoguce.

Plus...imam jedan zivot,ne 9...provesti ga tako,u vecitom strahu i grizi savesti je smesno.

Lepo sam napisala da nije moguce ne pogresiti ( barem laicima) i to samo recenicu posle te koju si citirala! Neces da citas do kraja napisano!:p
Kad bi pravoslavni razmisljali na taj nacin da je ovaj zivot samo jedan verovatno bi se i ponasali mnogo drugacije ali pravoslavni veruju da je ovaj zivot tek uvod u jedan drugi, lepsi i vecni i bas to im daje snagu da se svesno lise zadovoljstava koja se nude.
 
a pa grex je uopste upraznjavati sex...sta sad...

mislim gluposti ko oce da abortira samo napred ko nece ne mora....

stvarno me izludjuju ti sto se protiv abortusa bune i koji zahtevaju da se skroz ukune....uh sto bih onda volela da vidim te iste koji se bune kad im cerka od 13 god dodje i kaze mama ja sam trudna :arrow: citaj ovako (ja sam se kresala a nisam ni znala kako se to ustvari radi, pa eto zatrudnela, al ne zam ni to kako se desava, pa tako, ja nisam sposobna da odgajam ovo dete jer sam i ja dete, mama oces li da cuvas ovo dete umesto mene?)

A mama kaze :" Naravno da hocu da odgojim tvoje dete, jer ja snosim najveci deo krivice.Omanula sam kao majka cim je moje dete od trinaest u drugom stanju i ucinicu sve da to popravim!"
 
Lepo sam napisala da nije moguce ne pogresiti ( barem laicima) i to samo recenicu posle te koju si citirala! Neces da citas do kraja napisano!:p

malo sam corava,izvinjavam se :p

U svakom slucaju,mislim da su se vremena promenila i da ta Crkvena zastrasivanja ne piju vodu vise.
I cak sam taj model koji si izlozila kako bi trebalo,mi je bezveze,ubija individualnost,i pravi od nas neuroticne osobe.
Da...Crkva ubija individualnost.
To je neki moj zakljucak.
Nema veze sa ovom temom,ali sta sad : )
 

Back
Top