bog ovog sveta

Сале

Legenda
Poruka
67.350
4. У којима бог света овог ослепи разуме неверника, да им не засветли видело јеванђеља славе Христове, који је обличје Бога, који се не види.

pa aj što je bog ovog sveta već i

2. У којима некад ходисте по веку овог света, по кнезу који влада у ветру, по духу који сад ради у синовима противљења;

jesmo li mi to u paklu i ako se nekako izmigoljimo opet nas čeka isti u vazdušnoj sili?
 
4. У којима бог света овог ослепи разуме неверника, да им не засветли видело јеванђеља славе Христове, који је обличје Бога, који се не види.

pa aj što je bog ovog sveta već i

2. У којима некад ходисте по веку овог света, по кнезу који влада у ветру, по духу који сад ради у синовима противљења;

jesmo li mi to u paklu i ako se nekako izmigoljimo opet nas čeka isti u vazdušnoj sili?
po svemu sudeći mi smo zatvorenici u materjalnom svetu kojim upravlja kušać ili kako ja kažem tester...ne pitaj me gde je tu pravda i šta smo skrivili da zaglavimo ovde
 
pa kad slušam samo čujem đavo ovo demoni ono, de su ti anđeli, neda im ovaj bog pristup , ej al opet te čeka i na nebu
pogledaj mitarstva u koja mnogi pravoslavni veruju...optužitelji su demoni a ne zna se ko je sudija...pa ko je dao pravo tim zlim bićima da budu optužitelji? ja ne priznajem sud demona...niti njihovo pravo da me optužuju.... što ne bi ja njih optuživao na sudu a ne oni mene? prvo ti šapuću zle misli a onda ako to ne odbaciš odmah to koriste da te optuže na sudu...pa gde to ima...
 
4. У којима бог света овог ослепи разуме неверника, да им не засветли видело јеванђеља славе Христове, који је обличје Бога, који се не види.

pa aj što je bog ovog sveta već i

2. У којима некад ходисте по веку овог света, по кнезу који влада у ветру, по духу који сад ради у синовима противљења;

jesmo li mi to u paklu i ako se nekako izmigoljimo opet nas čeka isti u vazdušnoj sili?
nauci da citiras Bibliju

koja knjiga koje poglavlje

2 Korincanima 4
i Efezanima 2
 
pogledaj mitarstva u koja mnogi pravoslavni veruju...optužitelji su demoni a ne zna se ko je sudija...pa ko je dao pravo tim zlim bićima da budu optužitelji? ja ne priznajem sud demona...niti njihovo pravo da me optužuju.... što ne bi ja njih optuživao na sudu a ne oni mene? prvo ti šapuću zle misli a onda ako to ne odbaciš odmah to koriste da te optuže na sudu...pa gde to ima...
stvarno ne znam kako da se izvučemo, a ta mitarstva ima ih 20 , šanse nema da se prođu.
 
Biblija nam razotkriva ko je Bog ovoga sveta i zasto...
Koliko je velik Satanin zao uticaj vidi se u 1. Jovanova 5:19, gde stoji: „Ceo svet je u vlasti Zloga.“

Takodje nam razotkriva da je Sotona Djavo uzrocnik zla...
On se prvi pobunio protiv Boga JHVH i povukao je za sobom i jedan deo andjela koji su
postali Demoni...
Tako da Sotona Djavo zavodi celu nastanjenu zemlju...

1914 god je bio rat na nebu i Isus Hrist ih je pobedio kada je uspostavljeno Bozje Kraljevstvo na nebu
i zbacio ih je na podrucje zemlje gde deluju
od tada oni cekaju unistenje koje im predstoji u buducnosti
nakon sto Bog JHVH unisti sve zlo u Bozjem ratu Armagedonu...

U vezi s tim, Biblija je prorekla:Otkrivenje 12:7-12
Otkrivenje 12:9 I bio je zbačen veliki zmaj, prazmija, koji se zove Đavo i Sotona, koji zavodi sav svijet.
Bio je zbačen na zemlju, a s njim su bili zbačeni i anđeli njegovi.
12 „Teško vama, zemljo i more, jer je Đavo sišao k vama, veoma gnevan, znajući da ima malo vremena!“ .

Zato i jesmo u duhovnoj borbi...

Kako danas Satana utiče na ljude?

Satana utiče pre svega tako što širi duh koji upravlja ljudskim načinom razmišljanja i postupanja. U skladu s tim,

Đavo je u Efezanima 2:2 nazvan ’vladarem koji vlada vazduhom, duhom [to jest preovladavajućim stavom] koji sada deluje u sinovima neposlušnosti‘.
Taj demonski ’vazduh‘ ne podstiče na strah pred Bogom i na dobrotu, već na pobunu protiv Boga i njegovih merila. Na taj način Satana i demoni podržavaju i pospešuju zlo koje čine ljudi.

Prema Bibliji Bog JHVH jehova kao jedini pravi zivi Bog i tvorac univerzuma
ce zauvek unistiti zlo
da bi ljudi mogli kao savrsena bica da zive vecno na Zemlji
 
stvarno ne znam kako da se izvučemo, a ta mitarstva ima ih 20 , šanse nema da se prođu.
pa to je i cilj...da nas sve drže zarobljene u ovom svetu zauvek..verovatno jer se hrane našom energijom.....kad te ubede da si grešan i kriv onda mogu da te drže ovde jer si se sam saglasio da tu pripadaš...posle mitarstva te stave malo u pakao pa ti onda ponude da se opet rodiš da ispraviš greške...i tako u krug...dok jednom ne smogneš hrabrosti da ih na suđenju oteraš u 3pm i kažeš da nećeš više da igraš njihovu igru
 
Biblija nam razotkriva ko je Bog ovoga sveta i zasto...
Koliko je velik Satanin zao uticaj vidi se u 1. Jovanova 5:19, gde stoji: „Ceo svet je u vlasti Zloga.“

Takodje nam razotkriva da je Sotona Djavo uzrocnik zla...
On se prvi pobunio protiv Boga JHVH i povukao je za sobom i jedan deo andjela koji su
postali Demoni...
Tako da Sotona Djavo zavodi celu nastanjenu zemlju...

1914 god je bio rat na nebu i Isus Hrist ih je pobedio kada je uspostavljeno Bozje Kraljevstvo na nebu
i zbacio ih je na podrucje zemlje gde deluju
od tada oni cekaju unistenje koje im predstoji u buducnosti
nakon sto Bog JHVH unisti sve zlo u Bozjem ratu Armagedonu...

U vezi s tim, Biblija je prorekla:Otkrivenje 12:7-12
Otkrivenje 12:9 I bio je zbačen veliki zmaj, prazmija, koji se zove Đavo i Sotona, koji zavodi sav svijet.
Bio je zbačen na zemlju, a s njim su bili zbačeni i anđeli njegovi.
12 „Teško vama, zemljo i more, jer je Đavo sišao k vama, veoma gnevan, znajući da ima malo vremena!“ .

Zato i jesmo u duhovnoj borbi...

Kako danas Satana utiče na ljude?

Satana utiče pre svega tako što širi duh koji upravlja ljudskim načinom razmišljanja i postupanja. U skladu s tim,

Đavo je u Efezanima 2:2 nazvan ’vladarem koji vlada vazduhom, duhom [to jest preovladavajućim stavom] koji sada deluje u sinovima neposlušnosti‘.
Taj demonski ’vazduh‘ ne podstiče na strah pred Bogom i na dobrotu, već na pobunu protiv Boga i njegovih merila. Na taj način Satana i demoni podržavaju i pospešuju zlo koje čine ljudi.

Prema Bibliji Bog JHVH jehova kao jedini pravi zivi Bog i tvorac univerzuma
ce zauvek unistiti zlo
da bi ljudi mogli kao savrsena bica da zive vecno na Zemlji
Nisam na ovo mislio kada sam ljudima predao Bibliju. Grešiš dete moje.
 
Nisu ne brini.
Oni su u ratu a naravno pobedjuje Jehova
tj Satana je vec porazen i ceka unistenje

samo je Jehova Bog stvoritelj svega
Satana nema moc da stvara
Ako citirate bilbiju u ovoj temi, nadam se da znate da u bilbini nikad nije pomenut jedan bog vec Gods (množina), loš prevod. Tako da da je prevod jazavac na nebu, verovali bi u jazavca, surova realnost.
 
4. У којима бог света овог ослепи разуме неверника, да им не засветли видело јеванђеља славе Христове, који је обличје Бога, који се не види.

pa aj što je bog ovog sveta već i

2. У којима некад ходисте по веку овог света, по кнезу који влада у ветру, по духу који сад ради у синовима противљења;

jesmo li mi to u paklu i ako se nekako izmigoljimo opet nas čeka isti u vazdušnoj sili?

Овога света ?... Нема .. Са обзиром да је овом свету недокучив... мора да НИЈЕ са овога света ...

.. јер само пол ЛИКУ ( да личи ... сличи ) .. све беше створено ...

Зато овај свет нема везе са оним светом
 
4. У којима бог света овог ослепи разуме неверника, да им не засветли видело јеванђеља славе Христове, који је обличје Бога, који се не види.

pa aj što je bog ovog sveta već i

2. У којима некад ходисте по веку овог света, по кнезу који влада у ветру, по духу који сад ради у синовима противљења;

jesmo li mi to u paklu i ako se nekako izmigoljimo opet nas čeka isti u vazdušnoj sili?
Da da...u paklu smo.
 
У којима некада ходисте по духу овога свијета, по кнезу који влада у ваздуху, по духу који сада дјејствује у синовима противљења,
Јасно се наглашава отклон од ранијег живота пре крштења.
Не дејствује тај дух у хришћанима већ у онима који одбацују Христа.
 
Јасно се наглашава отклон од ранијег живота пре крштења.
Не дејствује тај дух у хришћанима већ у онима који одбацују Христа.
toliko je ljutih i ostrašćenih hrišćana da to jednostavno nije tačno...Bog je ljubav....ko je sa Bogom taj je ispunjen ljubavlju i obrnuto ko je ispunjen ljubavlju taj je sa Bogom...tu Satana nema pristup da truje um zlom....ne štiti te članska karta bilo koje hrišćanske denominacije ni od čega...ljubav te štiti...
 
4. У којима бог света овог ослепи разуме неверника, да им не засветли видело јеванђеља славе Христове, који је обличје Бога, који се не види.

pa aj što je bog ovog sveta već i

2. У којима некад ходисте по веку овог света, по кнезу који влада у ветру, по духу који сад ради у синовима противљења;

jesmo li mi to u paklu i ako se nekako izmigoljimo opet nas čeka isti u vazdušnoj sili?

Nismo propali do pakla, relax :)
Samo smo otpali od Boga/svih svetova/ i stvorilili sebi lazne bogove/novac, moc/ ovog sveta koji treba nama da udovoljavaju
 

Back
Top