Drugari, da se pohvalim

Emily, nije ironija to sto treniras i pusis...i kod mene je tako bilo. Cak sam bila instruktor aerobika, kondiciju sam imala tako dobru, da su moji treninzi bili svrstavani u jedne od najjacih i najtezih za izdrzati...trenirala sam redovno..i uz to pusila. Naravno, bilo me je sramota i kad god bih (u to vreme naletela na neku devojku koja je dolazila kod mene na casove) bacala bih pljugu sto dalje od sebe! Bilo me je zaista sramota..
Cak postoji i jedna jedina mala stvar koja ide u prilog cigarama i sportistima koji imaju nizak kr.pritisak (kao ja)/ Elem, cigara ga podize..ali to je sad posebna prica.

mada cigara u komb. sa sportom mogu NEKO vreme da upraznjavaju ljudi koji imaju bas zavidne fizicke sposobnosti. Ali be bih savetovala u svakom slucaju nikome...
 
animacijastrip25110437ogf6.jpg



kafa3.gif
NMpMyC.jpg




Ništa nije slađe od cigaretice i kafice uz jutarnje novine... pa pićence. Heh... :)
 
Poslednja izmena:
I ja sam ostavila cigarete u septembru.............pre 12 godina i osecam se mocno.Boze,koji sam ja lik,USPELA sam da pobedim zavisnost.
Nista nije podstaklo moje samopouzdanje kao cinjenica da vise ne pusim! :) :) :)
 
Vendi9, lepo što pokušavaš. Važno je i da istraješ u nameri da trajno ostaviš cigarete.
Govorim iz ličnog iskustva. Iza mene je 2 godine nepušačkog "staža", ali i prilično mnogo
situacija u kojima sam dolazila u iskušenje da ponovo zapalim cigaretu.
Ne kažem da i danas nije tako, ali sve je ređe. :)
Posebno ako, kao ja, živiš sa nekim ko je pušač. :roll:
Samo jaka samokontrola, i to je to. :ok:
 
Je li dovoljno samo da skupis hrabrost i kazes necu vise? Postoje li neke fizicke poteskoce i kako se boriti s njima? Ja kad ne zapalim dva sata osjecam se kao luda.


Ako stvarno planiraš da ostaviš. ima na "zdravlju" tema o tome, vredi pročitati od samog početka (ima postova, jako mnogo), mnogo njih je iznelo svoja iskustva, i nedoumice, a vidim da su neki pisali da im je to čitanje pomoglo.:bye:
 
Svaka ti cast.Zelim ti da istrajes u tome.
Ja se cigara ne odricem.Znam da bi trebalo,i da to nije zdravo,cak i treniram(sto je najveca ironija).
Ali kada pocnem da mislim o tome,kako bi trebalo da batalim duvan,prvo sto pomislim je da bi mi bilo nekako prazno bez cigara.
Uz kafu,posle rucka,itd.....Toliko o meni i mom karakteru.


Sa tobom i tvojim kaakterom je sve u redu. Ja sam tako, s vremena na vreme razmišljala kako bi tebalo da ostavim cigarete, ali nikako baš onako konkretno da ću ostaviti, već više kao "šta mi to treba...bolje da ne pušim,,," i tako. A onda sam jednog dana prestala, i odmah počela da sebe smatram nepušačem (to pomaže). I, evo, mogu da se pohvalim sa 20-tak godina nepušačkog staža.:)
Može se to... Samo svako ima neki svoj način, svoj ritam, svoj trenutak odluke.:bye:
 
Sa tobom i tvojim kaakterom je sve u redu. Ja sam tako, s vremena na vreme razmišljala kako bi tebalo da ostavim cigarete, ali nikako baš onako konkretno da ću ostaviti, već više kao "šta mi to treba...bolje da ne pušim,,," i tako. A onda sam jednog dana prestala, i odmah počela da sebe smatram nepušačem (to pomaže). I, evo, mogu da se pohvalim sa 20-tak godina nepušačkog staža.:)
Može se to... Samo svako ima neki svoj način, svoj ritam, svoj trenutak odluke.:bye:

Joj tebi svaka cast.I ja sam razmisljala slicno kao ti:jednostavno sebe posmatram kao pusaca.Prosto,ne mogu da zamislim da ne duvanim.To meni prosto ume ponekad da bude i neki 'mali slatki ritual'.
Valjda cu jednog dana uspeti da nadjem neki delotvoran nacin da se odreknem i tog zla.
 

Back
Top