Sav taj folk - kako je turbo - folk sluzio razimu `90tih

Jednom sam bio izgrdjen na ovom forumu da sam lupao gluposti zato sto sam rekao da turbo - folk je proizvod Milosevicevog rezima. E pa, izvolite te pogledati Sav taj folk na YouTube i potvrdice se moje reci. Turbo - folk je sluzio upravljanju sirokih narodnih masa i u njem u je izrazavan skriveni nacionalizam.

Hoces da kazes da ce Tadic sa Dacicem,ponovo da uvede turbo-folk?:mrgreen:
 
Termin turbofolk prvi je upotrebio pevač Rambo Amadeus.

Nesto ste zaboravili tvorca TURBO FOLKA


Rambo Amadeus

Rođen 1963 u Kotoru, SFRJ.

Osnovnu i srednju školu završio u Herceg-Novom, Višu Pomorsku u Kotoru I Fakultet za Turizam u Beogradu.

1988-e proglašava Turbo Folk i sebi daje pseudonim Rambo Amadeus pod kojim izdaje 15tak ploča, pregršt primjenjene muzike.

Oženjen, ima tri sina.

Živi, radi, eksperimentiše i filosofira u Beogradu.

Svira svuda gdje ga zovu.
 
Termin turbofolk prvi je upotrebio pevač Rambo Amadeus.

Nesto ste zaboravili tvorca TURBO FOLKA


Rambo Amadeus

Rođen 1963 u Kotoru, SFRJ.

Osnovnu i srednju školu završio u Herceg-Novom, Višu Pomorsku u Kotoru I Fakultet za Turizam u Beogradu.

1988-e proglašava Turbo Folk i sebi daje pseudonim Rambo Amadeus pod kojim izdaje 15tak ploča, pregršt primjenjene muzike.

Oženjen, ima tri sina.

Živi, radi, eksperimentiše i filosofira u Beogradu.

Svira svuda gdje ga zovu.

немој тако сада мора да промени преко 100 порука које је планирао да напише овде:rotf: :rotf: :rotf: :rotf:
 
Jednom sam bio izgrdjen na ovom forumu da sam lupao gluposti zato sto sam rekao da turbo - folk je proizvod Milosevicevog rezima. E pa, izvolite te pogledati Sav taj folk na YouTube i potvrdice se moje reci. Turbo - folk je sluzio upravljanju sirokih narodnih masa i u njem u je izrazavan skriveni nacionalizam.

skriveni nacionalizam u orijentalnom sundu....:dash:
 
turbo folk je valjda pogrdan naziv koji opravdava onog koji ga izgovara.
po obicaju pogresno, srbija slusa narodnjake i tu nema nista lose, vi samo ne poznajete svoju drzavu mozda se i bojite, a sigurno mislite da ste bolji.
ima prelepih pesam i tekstova i starih i novih npr `ko ostavlja ruzu ispred moga praga..`, ko zna kakvi su bre tekstovi hiphopa, roka, transa i densa itd, o svemu i svacemu, a ti se ljuljas sa razumevanjem! bravo.
 
Jednom sam bio izgrdjen na ovom forumu da sam lupao gluposti zato sto sam rekao da turbo - folk je proizvod Milosevicevog rezima. E pa, izvolite te pogledati Sav taj folk na YouTube i potvrdice se moje reci. Turbo - folk je sluzio upravljanju sirokih narodnih masa i u njem u je izrazavan skriveni nacionalizam.

Klinac, nemaš veze s mozgom... Turbo-folk nema nikakve veze sa nacionalizmom... Ta tursko-ciganska muzika uopšte nema nikakve veze sa Srbima, a kamoli sa srpskim nacionalistima i nacionalizmom...
 
Klinac, nemaš veze s mozgom... Turbo-folk nema nikakve veze sa nacionalizmom... Ta tursko-ciganska muzika uopšte nema nikakve veze sa Srbima, a kamoli sa srpskim nacionalistima i nacionalizmom...

A slusa se i slusala se SVUDA.
Od Beograda i njegovih splavova, pa do planina i njihovih kafana....

I da, kriva je tadasnja vlast koja je plasirala taj "glamurozni" trip gde svi voze dzipove i gde su svi kul i gde svi idu 200 na sat....
 
A slusa se i slusala se SVUDA.
Od Beograda i njegovih splavova, pa do planina i njihovih kafana....

I da, kriva je tadasnja vlast koja je plasirala taj "glamurozni" trip gde svi voze dzipove i gde su svi kul i gde svi idu 200 na sat....

U redu, ja se slažem, turbo-folk jeste popularan, ali nema nikakve veze sa srpskim nacionalistima, ne samo da se kosi sa moralnim hrišćanskim načelima, nego ni do sada nisam sreo nijednog pravog nacionalistu koji sluša te gluposti.
 
Poslednja izmena:
U redu, ja se slažem, turbo-folk jeste popularan, ali nema nikakve veze sa srpskim nacionalistima, ne samo da se kosi sa moralnim hrišćanskim načelima, nego ni dosada nisam sreo nijednog pravog nacionalistu koji sluša te gluposti.

Ne kazem da ima veze sa nacionalistima, vec sa opstim rasulom koje je vladalo i danas vlada.
Mislim, ko se oseca prijatno kada seta kejom i oseca se ko da je u Teheranu???
 
Jednom sam bio izgrdjen na ovom forumu da sam lupao gluposti zato sto sam rekao da turbo - folk je proizvod Milosevicevog rezima. E pa, izvolite te pogledati Sav taj folk na YouTube i potvrdice se moje reci. Turbo - folk je sluzio upravljanju sirokih narodnih masa i u njem u je izrazavan skriveni nacionalizam.


Mogao si i linkove da postavis.

On-topic. Pa normalna stvar da je proizvod takvog sistema.
Kako ce ako ne upravo tako zamajavati narod dok se rade "ogromne" stvari.
 

Back
Top