Kad bi bila Deda Mraz...

  • Začetnik teme Mirka šizika
  • Datum pokretanja
M

Mirka šizika

Gost
p045.gif

Nova Godina ce doci brze nego sto cu ja odluciti sta kupiti detetu za Novu godinu...:-?
Prosle godine od silne zelje da pod jelkom bude sareno , preterali smo sa poklonima , sa vecinom se nije ni poigrala...

Sad, obzirom da svasta ima , i da je jos uvek relativno mala devojcica (4,5 godine ) vec sam pocela da se pitam sta bi mogla da joj kupim da je zadovolji a da je ujedno i korisno , ili bar kreativno...

Dakle , otvaram ovu temu da bi pomogli jedni drugima pri izboru paketica a svu nasu decu ...Sta im kupiti , koliko to kosta , gde se prodaje , kome je namenjena , kakva su iskustva , koliko ih fascinira ....

Zato Dragi roditelji , deda mrazovi , i baka mrazice , stricevi , tetke ...ma svi vi koji kupujete poklone ...ujedinimo se !!! :lol:
 
Moj predlog za veceras , vidim da se rado i lepo igra sa tim, a i sama se nekad zabavim istim , je BUCKAROO DOLPH ili u prevodu magarac maskiran u irvasa ...savrsena igrica za decu raznih uzrasta ...cilj igre je natovariti magarca , a da se ne ritne i ne porusi sve sto ste redjali...kad se savlada tehnika , treba ukljuciti tajmer ...

Beskrajno smesno i slatko, ne tako tesko a opet dovoljno zahtevno , i cesto mu se vracamo...prakticno kad nemam drugih ideja gotovo uvek izvadimo magarca ...

Igracka je kostala 1000 din , i kupili smo je u turblo limac prodavnici ...

6_48380.jpg
 
Sator.....deciji.....
ili ona je vec curica pa je samo odvedite u prodavnicu igracaka, da sama izabere...:lol:
Uh, ne.
A Deda Mraz, iznenadjenje.
Moja cerka svake godine pise Deda Mrazu, i bas je pre neki dan konstatovala da joj je sve doneo sto je prosle godine napisala, u stilu bas je pametan.
I vec je pocela da mu crta crteze, tako da verujem da ce i ove godine da mu napravi spisak, tako da ni babe, dede, tetke, ujaci, kumovi nemaju problem sta da se kupi.
I bas se raduje, a i mama ;)
Obozavam sav taj sarenis, i nije bitno sta je u poklonu, prosto volim to darivanje jedni drugima, sarene papire, jedva cekam.
I lepo je saznati da nisam jedina koja vec misli o tome.:)
 
Ja sam se vec bacila na kupovinu , danas sam opajala neke radnje i kupila klinki neke super plasteline sa modlama , tj to je klovn kome od plastelina treba napraviti kosu usi, nos , ruke , plus ima neke modle u sebi ...Plastelini nisu obicni nego oni mirisljavi u kutijicama , i mogu da se dokupe uvek ..skupi su ko djavo , oko 300 din kutija al su stvarno vrhunski...

Primetila sam da je to interesuje pa sam kupila ...Ta kutija sa 4 vrste plastelina , klovnom i modlama je 1500 din ...nije strasno.

Osim klovna ima i kuca , dinosaurus , frizer , lekar...

6_20384.jpg
6_22580.jpg
6_22586.jpg
 
lego kocke!
kreativno i korisno...dete razvija inteligenciju...

u sustini nije skupo...zavisno od toga sta je u pitanju...
ima raznih serija...za devojcice, univerzalno, za "decake"
zapravo sve je po mom misljenju univerzalno - sad sta ko vise voli...ja sam uvek vise volela gusare, nindze, kaubojce i indijance, i pustolovce... :D
 
i moj glas ide lego kockama ;) izuzetno korisno.
mada ni taj plastelin nije losa ideja, ali je skuuupo :shock:
savet za mirku: nemoj da preteras sa poklonima, jer se onda ni jednom nece stvarno obradovati, nego ce samo gurati u stranu da bi videla sledeci :D
 
Uh, ne.
A Deda Mraz, iznenadjenje.
Moja cerka svake godine pise Deda Mrazu, i bas je pre neki dan konstatovala da joj je sve doneo sto je prosle godine napisala, u stilu bas je pametan.
I vec je pocela da mu crta crteze, tako da verujem da ce i ove godine da mu napravi spisak, tako da ni babe, dede, tetke, ujaci, kumovi nemaju problem sta da se kupi.
I bas se raduje, a i mama ;)
Obozavam sav taj sarenis, i nije bitno sta je u poklonu, prosto volim to darivanje jedni drugima, sarene papire, jedva cekam.
I lepo je saznati da nisam jedina koja vec misli o tome.:)

Kako da ti objasnim ima tu deda mraza iznenadjenja: svako dete cim se nadje u prodavnici igracaka pozeli uvek mnogo vise, jednu kupi tad, a drugu pa iznenadi ga znajuci da mu se i ta igracka svidjala, tada je ona vama skupa, kupicete mu jednu pa da ne duzim vise malo razgolicajte vasu mastu, ali uz pomoc deteta...
nama nije ni bilo bitno sta je, vec da smo dobili poklon, ali ova deca sada kao da su rodjena znajuci sta zele......
pozzzz :lol:
 
Iako je moja cerka mala i 2. rodjendan je 3 nedelje pre Nove godine... Pitamo je sta zeli za rodj, kaze TOBOGAN. Dobro je, nece jos jedan bager, veliko je dvoriste, ima mesta...Jos je mala za kreativne igracke, sada su bageri i kamioni hit. Moj glas za tu vrstu igracaka!

Kod mame na poslu Deda mraz donosi poklon na racun, a kod tate na poslu tata je Deda mraz... Ne znam bas kako ce ta prica kod nje da prodje, bice to prvi susret sa Mrazekom... U svakom slucaju, pocecu da se radujem Novoj godini, uvek mi je ta frka bila smorna.
 
Moja je napisala pismo Deda Mrazu,tj.ja sam pisala a ona diktirala.I bila vrlo konkretna.Sminka,stikle:roll: i kostim od Bell princeze.Cak je i za mene pozelela nov krevet jer mi se ovaj navodno raspada:wink:a to zato sto joj ne dam da skace po njemu uz objasnjenje da ce se raspasti..
Inace,kad god sam lupala glavu i smisljala poklone za pod jelku-promasila sam.Ono sto bih ja zelela i cemu sam ja naginjala kao dete(puzzle,lego-tada bio redak,bojice..)ona samo raspakuje i fascinacija traje dva minuta..Dete nije na mene,sta da se radi:-?
Dusa me boli sto vidim da je poenta da samo bude sto vise toga i da se otvara...a svako interesovanje prestaje ubrzo.Deca nisu nicega zeljna-moj je zakljucak.
 
Vise sam volela da dobijem 5 sarenih paketica sa po jednim delom igracke (npr. komplet bojica-ali razlozen da su drvene posebno spakovane, pa su vostane u drugom sarenom papiru i sa drugom masnom, u trecem vodene...) nego jedan vredan poklon. Hvala roditeljima sto su to shvatili, mojoj sreci nije bilo kraja. Mozda je poenta zaista u tome da bude sto vise i ta slatka neizvesnost... sta je unutra...
 
Sanja odlicna ideja. A jos jaca je da se to sakrije po kuci. Mislim da cu to napraviti ove godine. Jao kad pomislim na to ludilo. I svima nam je zabavno. Odlican poklon za decake od 3,4g i stariji, rukavice i dzak za boks (900din Maza Toys). Brus Blitz- DVD o tehnikama crtanja(vole i decaci i devojcice). Slikovnice sa nalepnicama, slagalice 2D i 3D.
 
Ja sam se dala u akciju, pajala sam danas po decijim radnjama , i da budem iskrena , jako sam nezadovoljna , idejama , ponudom...dosadile su mi vise barbike i bracike u 10000000 varijanti...

Dokupila sam plastelina , ima da se kupi neki pertinijev , za 250 din , i videla sam neke razne kreativne stvari...Al nista bas ono dda sam pala na dupe i pomislila ok to joj pase..

Zato volim da razmenim iskustva sa vama , dve glave misle bolje nego jedna .
 
I samo da dodam ...prosle godine sam osluskivala dete dva meseca i kupovala sta je zelela...uglavnom kad se probudila i spazila poklone , niej znala odakle da pocne , aonda se u masi izgubila i ni sa jenom se igrackom nije ljudski poigrala ...eno stoje ko nove ...a ja se preracunavam ...jel moralo bas tako..nije , al i ja sam bila sreecna kad sam kupovala . Doci ce to na svoje kad tad.
 
Pa da, to sam zaboravila da napisem, neke poklone ostaviti ispod jelke a u jedan staviti praznu kutiju, npr... Dete se zacudi a roditelji kazu "Ima jos samo treba naci, tu je u kuci, ali eto izasao je poklon iz kutije"... I onda iznenadjenje, papiga u kavezu u drugoj prostoriji! Ili kos za basket pored vrata garaze... Bicikl u garazi... Deciji alat pored tationg... Mini sivaca masina pored mamine... Pravci razmisljanja i igranja su nebrojeni... Ono sto je meni najbitnije je da cela porodica ucestvuje i deli radost... i time je uvecava...
 
Ne znam jos.....ja volim da mom detetu za NG kupim nekoliko razlicitih poklona,recimo igracke neke i nesto od garderobe.Mislim da je vise obraduje kada dobije vise manjih pokloncica,nego jedan ali vredan.Tako cu i sada verovatno.Inace bas mi je drago sto vasa deca jos veruju u Deda Mraza,moja mala smizla ne veruje u to.verovatno je to zato jer joj tata uvek sam da poklon za Novu Godinu i ona zna da je to od njega,jer nazalost ne slavimo zajedno..........bas mi je bilo nekako glupo kada je mene pitala sta bih ja volela da dobijem od nje za novu godinu..........
 
Meni je cudno, ali moje dete bas veruje u Deda Mraza.
Doduse do sada joj niko nije bas urucio poklon, vec uvek nekako smuvamo da ona nije tu, onda neko zazvoni zvoncetom dok je u drugoj sobi i kad pod jelkom iznenadjenje.
Jedino je malo cudno kad muz i ja dodjemo sa punim kesama par dana pred novu odinu, ali smo to objasnjavali da smo isli na neko mesto gde je nas Deda Mraz ostavio poklone za babu, dedu, tetku, kuma...
I prolazi jos uvek.
Mozda i ona sumnja, ali joj je lepo da veruje.
I ja sam u depresiji kad moje dete letos u robnoj kuci za decu, sa hiljade igracake i na recenicu biraj sta hoces, ode i stane pored onih dzidza bidza sa stiklama i sljokicama. Strasno. I ne znam odakle joj zelja za tim glupostima.

I meni je glupa kupovina 101 bratz lutke, ali opet njih to obraduje. A Nova godina mi tome i sluzi, tako da u toj prilici povladjujem njenim zeljama, a edukativne stvari ostavljam za preko godine.

Mirka meni su u Dexyju rekli da ce za Novu godinu dobiti neku novu bratz, tako da ce to verovatno biti hit.
 
I samo da dodam ...prosle godine sam osluskivala dete dva meseca i kupovala sta je zelela...uglavnom kad se probudila i spazila poklone , niej znala odakle da pocne , aonda se u masi izgubila i ni sa jenom se igrackom nije ljudski poigrala ...eno stoje ko nove ...a ja se preracunavam ...jel moralo bas tako..nije , al i ja sam bila sreecna kad sam kupovala . Doci ce to na svoje kad tad.
Pa to ti pricam...:)
Inace ja obozavam poklone ispod jelke,i samu jelku i sijalice koje trepcu i sto citava kuca deluje praznicno i ukraseno...I ako mene pitate ja verujem u Deda Mraza i nadam mu se..:roll::wink:
Ne moraju deca za ng da dobiju nuzno igracke...Ja cu mojoj da napravim jastucice za krevet,personalizovane uz pomoc prijateljice koja ume da veze...prosle godine sam joj izmedju ostalog napravila kesu u kojoj nosi pidzamu u vrtic..sa njenim inicijalima....od raznih krpica i perlica..odusevila se i nosi je rado...
Mislite o tome...:wink:
 

Back
Top