Vakcine, najgori neprijatelji?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

milka canic

Zainteresovan član
Poruka
123
Dobar dan bolje informisani ljudi,

Imam bebce od 1,5 mesec, zdravo-pravo. Do sada je dobio 2 hepatitis B vakcine i BCG. I onda sam cula za neku 5u1 vakcinu, i otisla na net da se malo informisem o njoj, kad naidjoh na gomilu sajtova i strucnjaka i roditelja koji se protive bilo kakvoj vakcinaciji. Iz mora teorija zavera, odvojila sam par pitanja na koja bih zaista volela da dobijem odgovor.

Da li MMR vakcina dovodi do pojave autizma? Da li se u Srbiji daje kao koktel ili pojedinacno? Da li je uopste potrebno dobijati je?

Zasto je Hep.B vakcina opasna, da li samo ako sadrzi zivu? Da li vakcine u Srbiji sadrze timerosal?

Da li je zaista Polio vakcina dovedena u vezu sa tumorima, SIDSom, sirenju dalje zaraze?

MenC? PCV?

Uopste, da li su vakcine danas vise stetne nego korisne. I da li je istina da one uopste nisu dovele do imunizacije, vec bolji uslovi zivota u 20 veku?

Unapred zahvalni Mama i mali Vuk :-?
 
Jaoj, nemojte molim Vas.....tu aferu o "stetnosti vakcina" je ovde kod nas pokrenula novinarka (mislim strasno!!!) I.Zivkovic, zena koja pod:
a) nije ni u svojim najludjim snovima kompetentna da analizira problematiku
b) pati od teorija zavere sto se vrlo lako moze proveriti na njenom sajtu....zavere, zavere i samo zavere
c) je uspela da podigne prasinu oko tih vakcina jer zna koliko su majke osetljive i skepticne prema svemu kad su njihova deca u pitanju, pa su se sad na netu (mos misliti koja ozbiljnost) odvojile dve struje majki, jedna koja veruje u tu pricu (a na osnovu cega ni same nemaju pojma :roll: ) i druga struja koja ipak razmislja zdravim razumom te iako ne znaju da objasne dejstvo vakcina na molekularnom nivou ipak vise veruju zdravstvenim i ostalim strucnjacima sirom sveta koji su tu da naucno obore tu teoriju zavere.

A za te bolje uslove zivota u 20. ili 21. veku sa kojim vezujete smanjenje bolesti protiv kojih se vakcinisemo vidite malo po netu koliko ima s.lucajeva obolelih od virusnog hepatitisa, tuberkuloze itd....pa ce vas sigurno frapirati rezultati pretrage.
Inace se te afere oko negativne reakcije organizma na vakcinu vrte oko lose proizvodnje ili neispravnosti vakcina nekih proizvodjaca, ali to se svakako ne moze prenositi na stetno dejstvo vakcina u opstem smislu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top