Cemu sminka?

8)
Alehandra:
Bas me interesuje!
Gledam moju starateljku,njena cerka ima 25god svaki dan se sminka,ma ne svaki dan svaki cas.Cemu to?Niste zadovoljne svojim izgledom,pa ga premazujete tim stvarima? :confused:

Ja se sminkam svaki dan i nekako mi to popravi raspolozenje kad sam u bedaku npr. ustanem sva nikakva i nasmikam se kad ono wow izgledam super ;)
 
Kada bih imala lice ko' Snezana(belo lice kao sneg,rumeni obrascici,usne crvene kao krv....)naravno da ne bi koristila nista od sminke....ovako se svakog dana zahvalim onome ko je napravio sve one lepe stvarcice koje mnogo sakrivaju(kao npr podocnjake) a ono sto nemas( npr duge,guste trepavice)naprave. :-D
 
Banshee i ja sviram klavir:)
Neznam dal vama ali meni je prijatno da pricam s vama!Izgleda mi kao da sve znate i da ste svasta dozivele i mnogo mi je lepo!
Kome smetam nek ne prica sa mnom!
 
Meni je sminka skroz prirodna, :D , prirodno mi je da se lepo nasminkam, nema mazanja, kao sto sam naucila da vezem pertle, slova, i sabiranje i mnozenje, tako sam naucila i sminkanje, i zato, mozda, meni se ponekad na cudjenje prisutnih otme kritika na racun nekog zato sto je nasminkan, ali to je samo zato sto velika vecina samo maze i tropa sminku bez umetnosti u tome. :D

Kad je decko moje cimerke jednom gledao kako se ja sminkam rekao mi je da je slikanje isto to sto ja radim sa svojim licem, umetnost.To vece kad je ta moja cimerka pocela da se sminka on joj je rekao bolje da se ne sminka, a ona je htela i htela, tako su poceli i posvadjali su se.

Stvarno, umem umetnicki da se nasminkam, nije stvar samo u tome namazati boje na sebe kao indijanac, ali nije stvar ni u tome da stavis pola kila pudera i nista vise da bi izgledalo kao da nemas sminku ili kao da bude diskretna sminka pa onda kao smanjis kolicnu sminke koju nanosis.Jednostavno, moj savet je, zadrzite svoj stil i nemojte se truditi da primenite sve moje savete, jer zaista, ucila sam se takvim stvarima od rodjenja.
 
topmodelsica:
Kad je decko moje cimerke jednom gledao kako se ja sminkam rekao mi je da je slikanje isto to sto ja radim sa svojim licem, umetnost.To vece kad je ta moja cimerka pocela da se sminka on joj je rekao bolje da se ne sminka, a ona je htela i htela, tako su poceli i posvadjali su se.

Stvarno, umem umetnicki da se nasminkam...

Jednostavno, moj savet je, zadrzite svoj stil i nemojte se truditi da primenite sve moje savete, jer zaista, ucila sam se takvim stvarima od rodjenja.

nije zlonamerno, ali ne mogu a da se ne smejem kad procitam ovakav post :lol:
 
@Alehandra
srce, nemoj da se nerviraš i da se prozivaš. ovde na forumu možeš pročitati mnogo stvari koje će ti se dopasti, ali i onih koje neće, zato pokušaj da ono što ti se ne sviđa jednostavno ignorišeš, kao da to nisi ni pročitala. Evo, da ti ja kažem da ti pružam podršku i da mislim da si jedna hrabra devojčica. Sve najbolje ti želim.

A što se tiče teme koju si postavila: ja se šminkam svaki dan ako računaš maskaru i labelo. Ponekad, kad idem na posao ili izlazim negde stavim i malo blage senke ili rumenila, neki sjaj za usta, ali ne izgledam napadno, niti kao da imam masku. Zašto stalno stavljam maskaru? Zato što su mi trepavice prirodno vrlo neupadljive i mislim da mi celo lice izgleda lepše, potpunije i izražajnije kad je stavim. Labelo stavim iz praktičnih, razloga, tj, zato što mi se usne u protivnom brzo suše.
to ti je sva moja mudrost oko šminkanja. Ponekad, kad se više našminkam, radim to zato da bih upotpunila garderobu koja je nesvakidašnja i svečana, ili da bih time dala do znanja momku da mi je stalo do njega - on je zadovoljan kad vidi da se ja sređujem kad idemo negde zajedno, time dokazujem da želim da mu budem lepa. Možda ovo zvuči glupavo, ali veruj mi da se zapravo često tako razmišlja ;)
 
Alehandra:
Bas me interesuje!
Gledam moju starateljku,njena cerka ima 25god svaki dan se sminka,ma ne svaki dan svaki cas.Cemu to?Niste zadovoljne svojim izgledom,pa ga premazujete tim stvarima? :confused:
Eh, čemu šminka?
Pa to je jedini "teret" koji ženama, zapravo, prija, otkriva njihovu umetničku stranu. Ne ume svako ni da se šminka.
Ja uživam da se šminkam kada imam vremena, mrzim da radim to ako je formalno.
Doduše, formalno uvek imam krejon na očima, i to je otprilike to.
Ako si nakinđurila deset šnala u kosu, da li misliš da si manje radila na sovm izgledu od nekoga ko je namazao usne? :)

Da li je moguće da ima još ljudi koji misle da se to radi zarad "pecanja tipova" ili ne znam čega? :lol:
Oh, bože, pa želja da se izgleda lepo je svakako vezana i za to :) ali sam postupak šminkanja... često predstavlja naročito zadovoljstvo. Kao crtanje, ili sviranje?

Depilacija baš i nije kreativna? Čemu, kog đavola, depilacija, onda? A sve se depiliramo, bar neki deo tela...
 

Back
Top