Vantelesna oplodnja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
mala konsultacija, danas mi je sesti dan stimulacije, do sada sam primala Menopur 225. Juce E2 73, danas 105. Doktorka koja mi u Beogradu vodi postupak deluje zabrinuto jer je po njenoj proceni E2 vrlo nizak??? Sta mislite, ima li razloga za brigu? Preporucila mi je da se vidimo veceras kako bi pogledala na UZ sta se desava....
Ja sam do sada bila opustena, sada pocinjem da se nerviram....samo mi je trebala losa reakcija na stimulaciju:(
ljubac za sve

Ne sekiraj se, ja mislim da se u toku stimulacije doza lekova koje primas moze menjati u zavisnosti od odgovora organizma na istu, zato se cesto i vadi E2. Videces veceras! Evo sad sam pogledala u svoju listu stimulacije, meni je E2 sestog dana bio 101. Na kraju sam imala 4 jajne celije.
 
Mijaki da te utešim meni je E2 bio 66,posle toga mi uveli estrofem 2x1 i sve super bilo,jedino što sam uopšte slabo reagovala na stimulaciju-mali broj folikula,ali ni to nema veze kad mi je jedan lep embrion sada u stomaku:D
 
Mijaki, javi se, jel sve ok?

hej ikice, evo me....
bila kod doktorke, endometrijum 7,5, ima nekih kilavih folikula, najveci je 11,5mm i jos dva od 8, i jos dva tri manja...sveukupno 6,7 folikula... Meni je ovo cudno jer sam u ranijim postupcima u proseku imala preko 12 folikula, mada su mi uvek stimulacije duze trajale...
doktorka bas nije odusevljena, ali kaze da nije nista strasno. Promenila je terapiju, veceras sam primila Gonal F 150 i Menopur 150, ukupno 300, ''konjska'' doza, pa valjda ce da deluje.
sutra opet estradiol pa UZ, u ponedeljak idem za Prag, pa sta mi Bog da...valjda cu mu i ja jednom doci na red;)

...a ovoga puta je bas vazno da imamo sto vise JC, planirali smo polovinu da radimo sa nasim materijalom a pola sa donatorskim, pa koji embrioni budu najbolji njih da vracamo. Kad eto srece, sada imamo manjak JC, ili u najmanju ruku neke lenje folikule koji nece da rastu...

ljubac, mnogo mi svi znacite
 
hej ikice, evo me....
bila kod doktorke, endometrijum 7,5, ima nekih kilavih folikula, najveci je 11,5mm i jos dva od 8, i jos dva tri manja...sveukupno 6,7 folikula... Meni je ovo cudno jer sam u ranijim postupcima u proseku imala preko 12 folikula, mada su mi uvek stimulacije duze trajale...
doktorka bas nije odusevljena, ali kaze da nije nista strasno. Promenila je terapiju, veceras sam primila Gonal F 150 i Menopur 150, ukupno 300, ''konjska'' doza, pa valjda ce da deluje.
sutra opet estradiol pa UZ, u ponedeljak idem za Prag, pa sta mi Bog da...valjda cu mu i ja jednom doci na red;)

...a ovoga puta je bas vazno da imamo sto vise JC, planirali smo polovinu da radimo sa nasim materijalom a pola sa donatorskim, pa koji embrioni budu najbolji njih da vracamo. Kad eto srece, sada imamo manjak JC, ili u najmanju ruku neke lenje folikule koji nece da rastu...

ljubac, mnogo mi svi znacite

Sad i ovu poruku pročitah...dobro je da ideš u ponedeljak za Prag,da isprati te folikule.
Biće to dobro,ipak kombinujete lepo...Verujem u tvoju dr i navijam da taj tim bude dobitni za vas!
Puno,puno,puno pozdrava od mene!
 
hello svima i veliki pojubac za sve:cmok2:.............mi se nekoliko dana borimo sa nesanicom:besna::besna:,ali blizi se kraj:D:D

svim novim clanicama zelim dobrodoslicu,da sto manje budu na ovim stranama kao trudilice:D...........nama se blizi dan kada cemo se konacno ugledati:heart::heart:,13.02 uvece idemo u bolnicu,a 14.02 rano ujutru carski rez,i konacnoooooooooo znaci nakon 6 godina,8 VTO,2 laporoskopije i histeros. bezbroj hormonskih inekcija,vadjenja krvi,izgubljenih zivaca,proplakanih suza-konacnoooooooooooo ja i ona zajedno:heart::heart:,moja mrva i ja:heart::heart::heart:,i zato najdraze drugarice moje-sve koje ste ovo prozivele ili sada prozivljavate da vidite da ima svetla na kraju tunela koje kada sine pomraci sve ove godine tuge ,silne borbe , i bice dovoljan samo jedan mali osmeh tog andjela kog smo devet meseci brizljivo gajile u svojoj utrobi ,da se sve to zaboravi
 
hej ikice, evo me....
bila kod doktorke, endometrijum 7,5, ima nekih kilavih folikula, najveci je 11,5mm i jos dva od 8, i jos dva tri manja...sveukupno 6,7 folikula... Meni je ovo cudno jer sam u ranijim postupcima u proseku imala preko 12 folikula, mada su mi uvek stimulacije duze trajale...
doktorka bas nije odusevljena, ali kaze da nije nista strasno. Promenila je terapiju, veceras sam primila Gonal F 150 i Menopur 150, ukupno 300, ''konjska'' doza, pa valjda ce da deluje.
sutra opet estradiol pa UZ, u ponedeljak idem za Prag, pa sta mi Bog da...valjda cu mu i ja jednom doci na red;)

...a ovoga puta je bas vazno da imamo sto vise JC, planirali smo polovinu da radimo sa nasim materijalom a pola sa donatorskim, pa koji embrioni budu najbolji njih da vracamo. Kad eto srece, sada imamo manjak JC, ili u najmanju ruku neke lenje folikule koji nece da rastu...

ljubac, mnogo mi svi znacite

jaoj pa gde si ljubavi moja:cmok2:............opet si u akciji,naoruzaj se strpljenjem,snagom jer ce ti trebati..............bice onako kako je sudjeno,drugacije ne moze................ljubim te i drzi se
 
Mijaki, zelim ti sve najbolje! Meni je sve bilo odlicno, odlican odgovor na stimulaciju, 11 jc, sve oplodjene, blastociste i na kraju nista. Prema tome, nema pravila. Drzim fige!

Pazarkice, naravno, svetlo nas sve ceka, samo je nekome tunel mraka duzi, a nekome kraci! Ali, izlaza uvek ima! Radujem se zbog tebe i zelim ti da ti do 14. 02. vreme sto brze proleti. A gde se poradjas?

Ikice, danas vise nista ne osecam! Betu treba da radim za nedelju dana, ali se nesto mislim da je uradim u utorak, sredu. Razmislicu!

Svima sve najbolje!
 
hello svima i veliki pojubac za sve:cmok2:.............mi se nekoliko dana borimo sa nesanicom:besna::besna:,ali blizi se kraj:D:D

svim novim clanicama zelim dobrodoslicu,da sto manje budu na ovim stranama kao trudilice:D...........nama se blizi dan kada cemo se konacno ugledati:heart::heart:,13.02 uvece idemo u bolnicu,a 14.02 rano ujutru carski rez,i konacnoooooooooo znaci nakon 6 godina,8 VTO,2 laporoskopije i histeros. bezbroj hormonskih inekcija,vadjenja krvi,izgubljenih zivaca,proplakanih suza-konacnoooooooooooo ja i ona zajedno:heart::heart:,moja mrva i ja:heart::heart::heart:,i zato najdraze drugarice moje-sve koje ste ovo prozivele ili sada prozivljavate da vidite da ima svetla na kraju tunela koje kada sine pomraci sve ove godine tuge ,silne borbe , i bice dovoljan samo jedan mali osmeh tog andjela kog smo devet meseci brizljivo gajile u svojoj utrobi ,da se sve to zaboravi

a ja se bas pitam gde si ti, cak sam te i trazila na trudnickim forumima:heart:
cekamo 14.02, bas lep datum da vidis svog andjela...
mislicu na tebe, ali posle svega, sta je jedan porodjaj za junaka kao sto si ti????:whistling:
:heart: uz tebe
 
Mijaki, zelim ti sve najbolje! Meni je sve bilo odlicno, odlican odgovor na stimulaciju, 11 jc, sve oplodjene, blastociste i na kraju nista. Prema tome, nema pravila. Drzim fige!

Pazarkice, naravno, svetlo nas sve ceka, samo je nekome tunel mraka duzi, a nekome kraci! Ali, izlaza uvek ima! Radujem se zbog tebe i zelim ti da ti do 14. 02. vreme sto brze proleti. A gde se poradjas?

Ikice, danas vise nista ne osecam! Betu treba da radim za nedelju dana, ali se nesto mislim da je uradim u utorak, sredu. Razmislicu!

Svima sve najbolje!

Minijature ne brini, sve je to normalno. Ja sam betu oba puta vadila 13-tog dana od Et. Cmok
 
hej ikice, evo me....
bila kod doktorke, endometrijum 7,5, ima nekih kilavih folikula, najveci je 11,5mm i jos dva od 8, i jos dva tri manja...sveukupno 6,7 folikula... Meni je ovo cudno jer sam u ranijim postupcima u proseku imala preko 12 folikula, mada su mi uvek stimulacije duze trajale...
doktorka bas nije odusevljena, ali kaze da nije nista strasno. Promenila je terapiju, veceras sam primila Gonal F 150 i Menopur 150, ukupno 300, ''konjska'' doza, pa valjda ce da deluje.
sutra opet estradiol pa UZ, u ponedeljak idem za Prag, pa sta mi Bog da...valjda cu mu i ja jednom doci na red;)

...a ovoga puta je bas vazno da imamo sto vise JC, planirali smo polovinu da radimo sa nasim materijalom a pola sa donatorskim, pa koji embrioni budu najbolji njih da vracamo. Kad eto srece, sada imamo manjak JC, ili u najmanju ruku neke lenje folikule koji nece da rastu...

ljubac, mnogo mi svi znacite


More nisu kilavi, videces da ce to biti divne jajne celije i divni embrioni. Ides na najbolje moguce mesto za VTO zato samo budi pozitivna, a mi smo tu da drzimo figice i da navijamo iz sveg srca!
Ljubimo te mrvica i ja!
 
hello svima i veliki pojubac za sve:cmok2:.............mi se nekoliko dana borimo sa nesanicom:besna::besna:,ali blizi se kraj:D:D

svim novim clanicama zelim dobrodoslicu,da sto manje budu na ovim stranama kao trudilice:D...........nama se blizi dan kada cemo se konacno ugledati:heart::heart:,13.02 uvece idemo u bolnicu,a 14.02 rano ujutru carski rez,i konacnoooooooooo znaci nakon 6 godina,8 VTO,2 laporoskopije i histeros. bezbroj hormonskih inekcija,vadjenja krvi,izgubljenih zivaca,proplakanih suza-konacnoooooooooooo ja i ona zajedno:heart::heart:,moja mrva i ja:heart::heart::heart:,i zato najdraze drugarice moje-sve koje ste ovo prozivele ili sada prozivljavate da vidite da ima svetla na kraju tunela koje kada sine pomraci sve ove godine tuge ,silne borbe , i bice dovoljan samo jedan mali osmeh tog andjela kog smo devet meseci brizljivo gajile u svojoj utrobi ,da se sve to zaboravi

Vestice moja, rasplakala si me na 2 mesta i na Kutku i ovde! Zelim ti svu srecu sveta! A ja sam ti ovih dana prava placip...., sta god procitam ja bih plakala, valjda mi nece i dete biti neko placljivo! Mada ako bude na mene.....???
 
poslednje javljanje pred put...
danas sam bila opet na kontroli, sedmi dan stimulacije, estradiol 177, endometrijum 7,8, najveci folikul oko 12mm, za njim kaskaju dva od oko 10, 11mm i jos par njih ispod 10mm:think:
kaze doktorka da su sporaci, nije bas neki progres u odnosu na juce ali da nema smisla sada prekidati stimulaciju i da ipak ima nade da porastu...
opet sam primila dva gonala i dva menopura...
eto, ujutru put pod noge, stvari sam spakovala, jos samo da pronadjem nadu i nju ponesem sa sobom:sad2:
pisemo se za desetak dana, do tada, svima koji cekaju betu zelim da bude veeeeeeelika, a drugaricama u postupku zelim isto sto i sebi, prelepe i zilave embrione koji ce se zakaciti i ni po koju cenu ne odustati:D
ljubim vas sve
 
Mijaki srecno! Drzimo fige da folikulcici narastu do 20mm.
Skandia neznam sta da ti kazem, sincic ti je kao med, a jos je i vredan!
Pazarka znaci stize Daria, ajde mama izdrzi jos koji dan, tek posle nema spavanja :-D
 
poslednje javljanje pred put...
danas sam bila opet na kontroli, sedmi dan stimulacije, estradiol 177, endometrijum 7,8, najveci folikul oko 12mm, za njim kaskaju dva od oko 10, 11mm i jos par njih ispod 10mm:think:
kaze doktorka da su sporaci, nije bas neki progres u odnosu na juce ali da nema smisla sada prekidati stimulaciju i da ipak ima nade da porastu...
opet sam primila dva gonala i dva menopura...
eto, ujutru put pod noge, stvari sam spakovala, jos samo da pronadjem nadu i nju ponesem sa sobom:sad2:
pisemo se za desetak dana, do tada, svima koji cekaju betu zelim da bude veeeeeeelika, a drugaricama u postupku zelim isto sto i sebi, prelepe i zilave embrione koji ce se zakaciti i ni po koju cenu ne odustati:D
ljubim vas sve


Srecan put draga, neka te sreca prati i Bog cuva!
 
Dobila papir od prve komisije iz soc!! :worth: Najzad.
Interesuje me, ukoliko me odbiju na drugoj komisji, koja je procedura dalje? Da li moram ponovo na prvu komisiju ili...? Da znam, da li tražiti neku vezu ili kako već da postupim?
:bye:
 
Dobila papir od prve komisije iz soc!! :worth: Najzad.
Interesuje me, ukoliko me odbiju na drugoj komisji, koja je procedura dalje? Da li moram ponovo na prvu komisiju ili...? Da znam, da li tražiti neku vezu ili kako već da postupim?
:bye:

Mene su vratili sa drugostepene u NF zbog loseg FSH, ali su mi dali rok da za dve nedelje donesem drugi rezultat iz njihove laboratorije, tako da mi je tada FSH bio u granicama njihovih referentnih vrednosti i onda su me pustili. Verovatno ne mogu bas potpuno da te vrate ako si vec prosla prvostepenu komisiju.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top