SVE ŠTO VAS ZANIMA O HRVATSKOJ....

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije ti bas sigurno ni jedno ni drugo. Cim predjes granicu mozes ocekivati svasta. Moj brat je skoro isao kolima na hrvatsko primorje, i nije mu bilo prijatno. U toku putovanja su mu stalno svirali, pokusavali da ga zbune ne bi li izazvao saobracajku, izletali kolima ispred njega i slicno. A sve to sto su videli srpske tablice.
 
Milojko Vasic:
Takozvani turizam mazohizam.
Bas tako!
Cemu da se maltretiram po "lijepoj njinoj" sve gledajuci unazad i na sve strane, putujuci? Dosta da mi neki kreten izbusi gume, pa da mi sve presedne.
U sred BGD se mogu videti "njine" registracije, ni ogrebotinu nisu zaradili... Trebalo bi to nesto da znaci! Dzaba, hrvati ostaju hrvati, tacka.

Trenutno sam u Grckoj. Ne moze hrvatska da se uporedi sa ovom zemljom. Na stranu more i ostalo, ali bezbednost je nesto sto je takodje mnogo znacajno. Skoro svaki dan se vozim po celoj juznoj obali, danju nocu, stanem gde zelim, popijem nesto, rucam, vozim se kroz zabiti, u sred noci stanem i odmaram, nikada me niko nije u bilo cemu uznemirio, naprotiv. Jedne sam noci sam vozio juzno od Atine, stao da posmatram veliki mesec iznad mora, stadose neki mladici (u "njinoj" bi to bio opasan alarm za bezbednost), pitali me da li mi nesto treba, mozda mio se auto pokvario. Procaskali 15-tak minuta i odose.
E, kad to bude moglo u "njinoj", mozda ce moji praunuci i ici tamo...
 
codemaker:
U sred BGD se mogu videti "njine" registracije, ni ogrebotinu nisu zaradili... Trebalo bi to nesto da znaci! Dzaba, hrvati ostaju hrvati, tacka.

ko se boji neka ne ide
ima kretena na obe strane, ne treba generalizovati.
neko ima dobra, a neko losa iskustva, i tamo i ovde kao Darko Rundek nazalost cija kola nisu zaradila ogrebotinu, ali je on licno isprebijan..
pa opet ne kaze srbi ostaju srbi...
Predsednik Tadic mu se izvinio, mada je glupo uzvinjavati se za tudji kriminal
covek ti lepo nudi bih registraciju, ako se bojis
 
@gost

Ne govorim o generalizaciji. Ogroman procenat problema prave hrvati srbima u hrvatskoj, prema procentu problema koji se hrvatima desi u Srbiji!
Tu ne ide ono "budala ima svuda" bas tako jendostavno. Porediti prebijanje starih ljudi bejzbol palicama u sred zagreba, divljanje po autobusima turista, hajka na novinare i mlacenje, zapenusene budale kraj i u svakom stadionu, ispisavanje parola o Srbima i vrbama i - jel' treba jos da nabrajam? Smucilo bi ti se. A ti navodis Rundeka i par samara? I sad je sve kao "egal"? Isti smo? nece biti!

Nije ovo politicki forum, tako da nema smisla ovaj post, vise manje. Htedoh samo da kazem, da za Srbe nije bezbedno u Hrvatskoj, dok se hrvati bezbedno voze nasim putevima i gradovima. Dosao sa puta od 1500 km danas, usput sreo desetine HR registracija u Srbiji, staju na pumpama, parkinzima, pred hotelima, usput, gde god pozele, nemaju ni najmanjeg problema. Ne mogu da zamislim da usput kroz hrvatsku stanem kraj puta ili na parkingu, bojim se da bi u novinama pisalo "iz zbunja iskocili 'navijaci' sa bejzbol palicama..." To je stvarnost i generalizovanje stvarni i nema smisla, jer se hrvatski odnos prema srpskim gostima ili putnicima, stvarno debelo razlikuje.
Rodjen sam u Zagrebu ali ipak nemam ni najmanju zelju da ga posetim za narednih 200 godina, ako dozivim.
I ne treba mi ponuda za bosanski renta kar. Ako idem da provedem odmor negde a pre toga moram da primenim nindza tehnike prerusavanja i brigu o elementarnoj bezbednosti, dzaba ti putovanja!
 
ja više i ne razmišljam o tome.
tako mi budi divne uspomene...
dubrovnik je mesto gde sam se prvi put zaljubila i poljubila se sa njim u usta!!!
sa druge strane, prijatelji su nam bili pre par dana poslom...
zapanjeni koliko je skupo.uvek je bilo skuplje...ali kažu da je nepodnošljivo!
šmrc.
 
ancika:
OVO DA VIDIM PA DA UMREM NECE MI BITI ZAO!!!

Ej, curo, pa nemoj tako! Nije to toliko daleko... samo malo volje,
ne nacionalizma i malo vise para i eto te u Dubrovniku!

Kad me put naveo na tu stranu, ja bila u junu! Kao sto se sa slike vidi,
divno je!!! Naravno, dosta je skupo jer imaju puunoo turista, te
brodovi za krstarenje pristaju u Dubrovniku sto mu povecava strasno
cenu.

Mi nismo imali nikakvih problema, cak smo videli i kola sa BG tablicama
ispred Starog grada!


Zivot je jedan... zato ga treba max uzivati bez ikakvih predrasuda!



xpajamacax:
... i poljubila se sa njim u usta!!!
:D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top