Šta vas sprečava da odete na putovanje iz snova?

Pricamo o putovanju iz snova.:)

Backpacking mi nije vise san. Da se zavisi od drugih pa makar i od srece, milostinje i da se stiskam.
Ne trazim ni u snovima neki luksuz vec samo dovoljno za neki minimalni komfor i slobodu odluke gde, sa cim, kada hocu i da mogu i neke sitnice priustiti na tim putovanjima sebi.
A svuda je bukvalno svuda. Neka mesta su mi visa na listi zelja neke na dnu ali su sva na listi. Nasa planetica je u sustini mala za ljude koji imaju, smeju i hoce.
Ne bih volela ni da sam bas stalno na putu. Odatle tih 3-4 meseca u cugu pa bih onda negde na mesto gde mi je dom. Pa opet na put. U sustini u ova luda vremena luksuz je imati i dom iz snova i ziveti sa onima koje volimo, svoj mali raj i gledati kako "ruze" rastu, biti zdrav, prav, normalan, izaci ujutru u svoju bastu bez vecih briga u zivotu i sanjati sledeci put...negde...bilo gde...
A šta se ne zavisi od drugih?

Od pada aviona, do ljute konobarice jer ju je ostavila cura pa te ispekla, do ajkule na ostrvu iz snova...npr.
Gde god da si luksuz je na tvoj račun.
Makar i u sopstvenoj bašti...

Ideal je uvek gde si ti.
Ti samo znaš zašto.
 
Poslednja izmena:
A šta se ne zavisi od drugih?

Od pada aviona, do ljute konobarice jer ju je ostavila cura pa te ispekla, do ajkule na ostrvu iz snova...npr.
Gde god da si luksuz je na tvoj račun.
Makar i u sopstvenoj bašti...

Ideal je uvek gde si ti.
Ti samo znaš zašto.
Jesi u pravu ali...donekle postoji iluzija kontrole ili delimicne kontrole nad svojim zivotom i izborima.
Moze da te pogodi i asteroid, zgazi slon, dozivis srcku, dobijes na lotou :)
Medjutim recimo da povecavas svoje sanse da ces stici tamo gde upravo zelis u vreme koje zelis ako kupis kartu. :)
 
Jesi u pravu ali...donekle postoji iluzija kontrole ili delimicne kontrole nad svojim zivotom i izborima.
Moze da te pogodi i asteroid, zgazi slon, dozivis srcku, dobijes na lotou :)
Medjutim recimo da povecavas svoje sanse da ces stici tamo gde upravo zelis u vreme koje zelis ako kupis kartu. :)
Naravno.
Izgovor.
Tražiš.

Umesto da si bez ti si sa šansom za put do snova.

Voljom rešavaš skoro svaki izgovor za san.
Nevoljom samo opterećuješ san svoj.
Samo što ukoliko je izgovor snažniji od sina tvoje mašte(sna) ili kćeri tvog razuma(san) onda volja neće biti bez NE.


Kupiš ulaznicu. Da te prodaju.
 
e jesi vala omašio temu.

Pitanje je šta nas sprečava, a ti pričaš da nas ništa ne sprečava, samo volja , i hop !

Svakog nešto sprečava , ne krećemo na putovanja kad pomislimo, nego kad se organizujemo za isto. A kakva je čija organizacija je individualno. Da l' će stopirati, ići A klasom avionom, il autobusom, nije ni bitno . Ako stiže od tačke A do tačke B, cilj je ispunio.
Deo putovanja je i komoditet, imati kartu, imati smeštaj. Svako ima svoje "putovanje snova" da se držim teme, a nekom je san avantura i snalaženje na putovanju, a nekom udobnost i hedonizam.

Pa da se opet vratim na temu.
Šta me sprečava sem novca i vremena ?
Npr u neke zemlje me sprečava da odem , bez obzira na njihovu lepotu, mogućnost nekih zaraza, infekcija, uboda, ujeda, itd.
 
Naravno.
Izgovor.
Tražiš.

Umesto da si bez ti si sa šansom za put do snova.

Voljom rešavaš skoro svaki izgovor za san.
Nevoljom samo opterećuješ san svoj.
Samo što ukoliko je izgovor snažniji od sina tvoje mašte(sna) ili kćeri tvog razuma(san) onda volja neće biti bez NE.


Kupiš ulaznicu. Da te prodaju.
I AI kaže bolje bez nego sa.
Iako zavisi, ko kako šta sanja ili traži izgovor.

Silent Witness fina britanska serija.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240205_230822.jpg
    Screenshot_20240205_230822.jpg
    76,7 KB · Pregleda: 1
Naravno.
Izgovor.
Tražiš.

Umesto da si bez ti si sa šansom za put do snova.

Voljom rešavaš skoro svaki izgovor za san.
Nevoljom samo opterećuješ san svoj.
Samo što ukoliko je izgovor snažniji od sina tvoje mašte(sna) ili kćeri tvog razuma(san) onda volja neće biti bez NE.


Kupiš ulaznicu. Da te prodaju.
U teoriji jesi u pravu. Mogla bih da krenem sa 100 evra, stopom, da spavam na klupi ili u nekom satoru od 20 evra, prosim za hranu pa gde stignem.
Ljudi jesu to radili ali to nije moje putovanje iz snova.
Cak je moj poznanik to uradio sa svojim bratom. Krenuli su peske po svetu i isli tako 7 ili 10 godina jos kada to nije bilo "u modi" i ispraceno medijskom pompom.
Mogla bih mozda i da idem nekim bus turama 1 dan bez nocenja Halstat recimo i slikam i okacim da sam bila ali to opet nije putovanje mojih snova.
Ako odem tamo hocu da blenem u oblake i refleksiju istih u jezeru dokle god mi se blene, dok iste ne zameni zvezdani plast i svetlucave iskre koje plesu po povrsini, itd...Hocu da imam mogucnost izbora da sedim na klupici i satima slusam pesmu ptica...Hocu kako hocu...
 
U teoriji jesi u pravu. Mogla bih da krenem sa 100 evra, stopom, da spavam na klupi ili u nekom satoru od 20 evra, prosim za hranu pa gde stignem.
Ljudi jesu to radili ali to nije moje putovanje iz snova.
Cak je moj poznanik to uradio sa svojim bratom. Krenuli su peske po svetu i isli tako 7 ili 10 godina jos kada to nije bilo "u modi" i ispraceno medijskom pompom.
Mogla bih mozda i da idem nekim bus turama 1 dan bez nocenja Halstat recimo i slikam i okacim da sam bila ali to opet nije putovanje mojih snova.
Ako odem tamo hocu da blenem u oblake i refleksiju istih u jezeru dokle god mi se blene, dok iste ne zameni zvezdani plast i svetlucave iskre koje plesu po povrsini, itd...Hocu da imam mogucnost izbora da sedim na klupici i satima slusam pesmu ptica...Hocu kako hocu...
Tvoje putovanje snova je da ponavljaš ovde na forumu to nije moje putovanje snova.

Predaj deo sebe.
Napravi neke kompromise.
I putovaćeš više snova nego što ih ponavljaš da to nije putovanje mojih snova.
I sama, i sa izabranim saputnikom. Pa i nenamernim sretnikom, bili pačići nasred Banata ili vranić posred Beograda, lik na bicikli koji ti kaže nešto, klinac koji ti kaže popni se, ili žena koja bi da te pošalje što dalje jer si i na njenoj stazi, da te uputi ka daljem putu tvojih snova...

Ili...
Rad, red, raspored, redosled...;)


Everi jesu stepenice.
Ali ti si ta na stepeništu.

Idi do Turde za početak.
 
Poslednja izmena:
Pa da se opet vratim na temu.
Šta me sprečava sem novca i vremena ?
Npr u neke zemlje me sprečava da odem , bez obzira na njihovu lepotu, mogućnost nekih zaraza, infekcija, uboda, ujeda, itd.
u pravu si..pored novca koji je primaran kod svakog planiranja i odlaska na put..tu su i drugi faktori kao ovi sto si navela
ili politicke prilike na primer kome bi u ovakvoj situaciji palo na pamet da ide u rusiju ili ukrajinu ili da ide na hodicašce u Jerusalim
ili gde se aktivirao vulkan i tako dalje ima dosta razloga koji mogu da nas sprece da otputujemo negde gde želimo
 
Da li je to novac ili vreme , ili nemate adekvatno drustvo za to ili nemate kome da ostavite psa ili mačku ili.... ?
Svako putovanje je putovanje snova. I izlet u susjedno selo, ako znaš uživati u sitnicama, potoku, miru, pjevu ptica, cvijetu u polju.....
Najveća prepreka je vrijeme.
Malo ljudi ima taj luksuz da gospodari svojim vremenom.
A kažu tko ne raspolaže s 2/3 svog dana, rob je.
 
Svako putovanje je putovanje snova. I izlet u susjedno selo, ako znaš uživati u sitnicama, potoku, miru, pjevu ptica, cvijetu u polju.....
Najveća prepreka je vrijeme.
Malo ljudi ima taj luksuz da gospodari svojim vremenom.
A kažu tko ne raspolaže s 2/3 svog dana, rob je.
Malo manje, nemaju svi privilegiju da im je posao na 5 min od kuće.
 
Meni je putovanje iz snova sloboda da odem gde god zelim kada god zelim.

A gde bih? Pa svuda...a na neka mesta vise puta...
Volela bih jednom onako 3-4 meseca da ne razmisljam puno o parama i da obidjem celu JI Aziju i deo Kine...

Pa bih toliku turu i za Juznu Ameriku pa i za Evropu....

Onda posebno neka dalja ostrva...i tako :aha:
Evo jedan povoljniji prijedlog. Istra i staza 7 slapova.
IMG_20210613_111434.jpg
 

Back
Top