zrelost

avesic

Domaćin
Poruka
3.004
ovako-- imam dosta obaveza i deca su mi uvek negde na čuvanju ,,, 4 i 5 godina imaju ,,, ovaj stariji kada odem do wc počne da urla ko majmun --- OSTAVI OOOOTVOOORENNA VRATAAAA,,,,, dobro ----wc gleda tačno na ulazna vrata ,, tako da neočekivani gosti imaju ponekada šta i da vide ,,, no dobro ,, poenta je u tome -- ljudi jel se sećate vi vaših pet godina ,,, prvo sam mislila da su moji roditelji neodgovorni --- ostavljali me često samu kod kuće -- po nekoliko sati -- znala sam i na sat da gledam ,,, ali očigledno nisu bili samo oni neodgovorni ,, evo mnoge koleginice koje sada imaju unučiće kažu da su ostavljale svoju decu od treće godine same kod kuće a sada unučiće ne mogu da ostave samo da odu do prodavnice ,,,, o čemu se radi ???
 
u jeee mene nisu ostavljeli samu hebote nikada:shock:
jedva me ostaviše par puta oko 16. godina kada su išli negde,
a meni bilo dosadno...
do duše nas čuvali baka i deda...
(mene batu i seku od tetke..)
a sa njima nije moglo da se zeki:p
nemam pojma,možda da su radili,pa imali neke obaveze...
ali j amoju decu još nikada nisam ostavila samu.
par puta da trknem do prodavnice koja je u kući pored.
nemam pojma.
mali su bre!!!
 
avesic:
ljudi jel se sećate vi vaših pet godina ,,, prvo sam mislila da su moji roditelji neodgovorni --- ostavljali me često samu kod kuće -- po nekoliko sati -- znala sam i na sat da gledam
Sećam se. Išla u prodavnicu sama, ostajala sama kod kuće...i sve ostalo.
Pa, te stvari zavise valjda od toga kako vaspitaš decu.
A i od same dece.
 
Nisu me ostavljali samu, uvek je bila tu ili baka ili zena koja nas je cuvala. U nekim zemljama je to protivzakonito, ostaviti dete home alone pre 12. godine.
 
Drže ih 8 sati same kod kuće?
Imate li vi zgamo?
Sve do polaska u školu nisam ostajao sam kod kuće, ali sam sa 4 godine znao da se, pre nego što se svi probude, izvučem iz kuće i odem u parkić da se ljujam Posle su se naviklina moje iskradanje
Imao sam trip da bežim iz kupatila kada pustim vodu, plašio sam se zvuka..Inače se ničeg nisam plašio, jbga :)
 
mene su ostavljali samu kod kuće kad sam imala četiri godine, ako se izjasnim da ne želim to jutro da idem u vrtić. gledala bih crtane filmove kad se probudim, a posle sišla ispred zgrade da se igram sa decom.
 
Hmmmm....Pa za to smo sami krivi mi smo ih opasno razmazili,ja to tako vidim!!!!!Ja sam kao mala ostajala sama jer su mi roditelji radili ,a sa 8 god. sam morala da vodim brigu i o mladjem bratu da ga spremim i odvedem u vrtic pa da krenem i ja u skolu, ponekad smo ostajali i nocu sami kada se potrefilo da oboje rade nocu.A sad klince vode u skolu i do cetvrtog razreda OS strasno,cak neki i ulaze u ucionicu i pomazu deci da se raspreme za cas uzas...Sta pravimo od dece?Moji klinci ne ostaju cesto sami ali kad treba to je cela polemika sta i kako i zbog cega!!!!! I strepim kako cu ih zateci kad se vratimo.
 
Queen_:
mene su ostavljali samu kod kuće kad sam imala četiri godine, ako se izjasnim da ne želim to jutro da idem u vrtić. gledala bih crtane filmove kad se probudim, a posle sišla ispred zgrade da se igram sa decom.
:shock:
Ti se zezas ili ozbiljno?:?:
 
Moj brat i ja smo ostajali sami kod kuce i obicno bi se mlatili sve dok neka zabrinuta komsinica ne bi pozvala mamu. Pa bi nas onda ona izmlatila, i posle bi bili mirni ko bubice.
 
Мене су у другом разреду основне школе "оспособили" да фукционишем сама ... враћала сам се сама из школе и чекала кући док се родитељи врате са посла. Само у првом разреду сам била у дневном боравку, а иначе ми је школа била удаљена 3,4 станице. И никад нисам правила проблеме. Што се тиче мојих клинаца, млађег ни у лудилу не остављам самог, а старијег смо учили са 6 година да остане сам, али све по мало, водећи рачуна и сад може да буде сам по 3,4 сата и заиста, ниједанпут није направио неки проблем. Пошто моја мама живи са нама, ретке су такве ситуације, али се деси да је млађи болестан, напољу језиво време, па она тркне до радње, а старији припази на њега и опет напомињем да није било никаквих проблема. Чини ми се да све зависи од родитеља, а понајвише од самог детета. Не може се свако дете пустити само.
 
ma jeste neodgovorno ostavljati decu samu kod kuće ,,,do tamo neke godine kada sami izraze želju ili roditelji procene da je pravo vreme ,, ja rekoh ---moji prave frku kada odem do toaleta ,,, a vidjam decu nose cegere iz prodavnice ,,idu po ulici ,, ljudi ja se sledim pri toj pomisli da pošaljem ove moje da idu sami preko ulice ,, mada ja sam išla sa šest god ćaletu po pivo ,, ne znam da li pripisati mojoj brizi ili njihovoj razmaženosti ,,,

ha ha ,, evo moj muž planira da me vodi negde ,,, pa pričamo o tome ,,, a klinac onako ladno pita"" a kada ćemo to da idemo ???""""" o majke im ga nemoš čovek da izadje u provod ,,, meni se najviše svidja ona verzija raklama sa nasmejanim mamama i decom koja se samo smeju ,,,,
 
avesic:
ma jeste neodgovorno ostavljati decu samu kod kuće ,,,do tamo neke godine kada sami izraze želju ili roditelji procene da je pravo vreme ,, ja rekoh ---moji prave frku kada odem do toaleta ,,, a vidjam decu nose cegere iz prodavnice ,,idu po ulici ,, ljudi ja se sledim pri toj pomisli da pošaljem ove moje da idu sami preko ulice ,, mada ja sam išla sa šest god ćaletu po pivo ,, ne znam da li pripisati mojoj brizi ili njihovoj razmaženosti ,,,

ha ha ,, evo moj muž planira da me vodi negde ,,, pa pričamo o tome ,,, a klinac onako ladno pita"" a kada ćemo to da idemo ???""""" o majke im ga nemoš čovek da izadje u provod ,,, meni se najviše svidja ona verzija raklama sa nasmejanim mamama i decom koja se samo smeju ,,,,
Pogledaj neku epizodu Ocajnih domacica, ima ona jedna sto ima 4 dece. Tek da se utesis.
 
draga moja petka šmrc šmrc ,, ja nemam nekada vremena za ličnu higijenu ,, a za filmove odvojim nedeljno jedan cd ,,, šmrc ,, jel ima negde kratki sadržaj "očajnih domaćica",,, ???
 
Jedna od njih je tvoj slucaj, 4 dece, i to onako "mirnih i poslusnih", to bas i ne moze da se preprica. I njen trud da se izbori sa raznim situacijama...
 
mislim da kad se deca mnogo dave, da se od njih naprave debili...
i dete ima treba da ima parce svog sveta, nezavisno od roditelja...
 
Nisam ostajala nikada sama kod kuće sve do prvog razreda.
Čuvala nas je baka(mislim nas petoro) sve do tri godine dok nismo krenuli u vrtić.
Ali čula sam da dosta roditelja ostavlja decu samu;meni je uvek prvo pitanje:"A šta ako upali ringlu na električnom šporetu ili pusti vodu"?
Ma dajte molim vas,šta oni u toj svojoj glavi znaju sa tri ili pet godina?
Roditelji su i kasnije svuda vukli brata i mene,a ja i dan danas idem svuda sa njima:-D; do duše kako sad imam puno obaveza posle posla,ređe idem i svima nedostajem:-D
Brat nas zove mama,tata i prikolica (tj. ja):-D
 
Ziveli smo sa dedom, tako da brat i ja nikada nismo ostajali sami. Ali znam da nas niko nikada nije vodio do skole i nazad (15ak minuta od kuce)..
Mali decko je jos uvek mali (dve godine), ali ne znam u kom njegovom uzrastu cu se usuditi da ga ostavim samog kod kuce.... Videcemo..
 
Ma mene su ostavljali gde su stigli. I bilo mi je super. Za posledice ne znam prosudite sami.
a207.gif
 
Petka:
:shock:
Ti se zezas ili ozbiljno?:?:

najozbiljnije. Dobro, možda sam imala 5, a ne 4, ne sećam se , ali znam da sam bila mala i nosila ljuč oko vrata. lepo im kažem da neću u vrtić, spavam, do 9, 10, doručkujem (ostavljali bi mi doručak na stolu), gledam TV, odem napolje i u 12 je već neko kod kuće. uvek sam bila "starmala" i delovala mnogo ozbiljnije od ostale dece. :-?
 
MENE SU OSTAVLJALI SAMU, OOOO DAAA :lol:
a ondaK sam zapalila kuću 8)
posle sam begala iz dosadnog dnevnog boravka ....a ondak i iz škole...pa i sad bežim od kuće tu i tamo - na posao :roll:
 
Ja sam ostajala sama kod kuce sa 5-6 godina ( ili sa bratom)...nikakav problem , mada mi je kasnija mama rekla da me je uvek neko proveravao sta radim ( ona, tata, teta, komsinice ).Ne znam, ja se ne secam...:shock:..mora da su bili vešti :evil:
:razz:
 
avesic:
ovako-- imam dosta obaveza i deca su mi uvek negde na čuvanju ,,, 4 i 5 godina imaju ,,, ovaj stariji kada odem do wc počne da urla ko majmun --- OSTAVI OOOOTVOOORENNA VRATAAAA,,,,, dobro ----wc gleda tačno na ulazna vrata ,, tako da neočekivani gosti imaju ponekada šta i da vide ,,, no dobro ,, poenta je u tome -- ljudi jel se sećate vi vaših pet godina ,,, prvo sam mislila da su moji roditelji neodgovorni --- ostavljali me često samu kod kuće -- po nekoliko sati -- znala sam i na sat da gledam ,,, ali očigledno nisu bili samo oni neodgovorni ,, evo mnoge koleginice koje sada imaju unučiće kažu da su ostavljale svoju decu od treće godine same kod kuće a sada unučiće ne mogu da ostave samo da odu do prodavnice ,,,, o čemu se radi ???

malko sam se nasmejala - setila sam se jednih komsija, koji u stanu imaju ogromnog haskija, a doticni je naucio da otvori vrata od WC-a (koja ne mogu da se zakljucaju), sedne i - gleda :).
pas ima misicavih 60-tak kila, inace je jako miroljubiv, samo je malko znatizeljan, a uvek se ukocim od smeha kad zamislim lica onih unutra :).

sto se tice teme, ne secam se jasno otkad su me roditelji ostavljali samu; ostajala sam sama otkad mi secanje dopire unazad.
moja cerka je ostajala sama kad je posla u osnovnu skolu.....
 
mene su moji sa 6 god ostavljali samu da cuvam brata od 1 god dok mama i tata promene smene oko 1/2h svaki dan.jbt!!! :shock:
komsije pored su bile obavestene za svaki slucaj,i onda se desio taj "svaki slucaj"
naime bila sam radoznala sta ce da se desi ako moj brat pipne pec(ziveli smo stanu u priv kuci) jer su mi stalno govorili da je ne pipam.i naterala ga ja da pipne
jaoo koje vristanje,komsija doleteo stvaio prstic u rasol od kiselog kupusa
hehe da sam ga ja naterala na to sam priznala tek pre dve tri godine
 
hanibaI77:
mene su moji sa 6 god ostavljali samu da cuvam brata od 1 god dok mama i tata promene smene oko 1/2h svaki dan.jbt!!! :shock:
komsije pored su bile obavestene za svaki slucaj,i onda se desio taj "svaki slucaj"
naime bila sam radoznala sta ce da se desi ako moj brat pipne pec(ziveli smo stanu u priv kuci) jer su mi stalno govorili da je ne pipam.i naterala ga ja da pipne
jaoo koje vristanje,komsija doleteo stvaio prstic u rasol od kiselog kupusa
hehe da sam ga ja naterala na to sam priznala tek pre dve tri godine

hahahaha! Izgleda da ne treba ostavljati dvoje dece same u kuci.

Inace, znam ribu koja je babysittovala jednom, i slomila maloj obe ruke. Nesto su se igrale...Znaci, bolje da su malu i ostavili samu...
 

Back
Top