Zloupotreba situacije samohranih majki

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Javanski

Obećava
Poruka
59
Postoje neka divna bića, spletom nesrećnih ili srećnh okolnosti, stvori ih život. To su samohrane majke. Tu negde nastaje njihov problem, ako zanemarimo ekonomske i slične, ostaju socijalni, oni emotivni. Čini mi se da su one veoma ranjive, pogotovo kada je u pitanju seks. Ovde bih da porazgovaramo o stavovima, iskustvima... I moja majka je samohrana i znam da je
mnogo puta seksualno i emotivno iskorišćena.
 
Pa dobro ako je neko ostvaren kao roditelj, a nema stalnog partnera, nije u braku ili nekoj ozbiljnoj vezu, to ne znaci da je sugav, bas naprotiv, ljudi kao i svi drugi, takav emotivni status danas nije nesto neuobicajeno, nije retkost. A sto se tice tog iskoriscavanja, pa i drugi mogu postati zrtve manipulacija na tom ljubavnom planu.
Tačno. Ali ovde se u temi misli da su oni posebno osetljiva grupacija, baš iz tog razloga što im fali partner. Prvenstvo u emotivnom,ali i svakom drugom smislu. Opet je sve to individualno...ali to su osobe koje idu kroz život i staraju se o deci, bez podrške partnera. Niko ne može osporiti, da jesu specifična grupacija ljudi zbog toga.Obzirom na to... ne verujem da je njima s.x glavna preokupacija u partnerskim odnosima, pa da traže razonodu. Uglavnom traže emotivnu podršku.Zato mislim da je bzv. "grebati" s vremena na vreme...osim ukoliko to sami ne očekuju, u šta lično ne verujem.
Jeste tema na Ljis-u, pa se uglavnom sprdamo. Što se mene tiče...respect za samohrane roditelje!
 
Poslednja izmena:
Ne znam, desavalo mi se da im budem usputna stanica, utesitelj na odredjeno vreme, mozda ih zato ne posmatram kao neku ekskluzivu, kao sto rekoh ljudi kao svi drugi, nikakva posebna kategorija zena, zelje, potrebe, ciljevi kao i kod drugih zena.
Svakako, ima nas raznih. Ja sam upućen jedino u iskustvo moje majke, do neke mere. Znam da je često iskoriste, pa se čak nekada i...preteraju. Ona je veoma nežna i izgleda normalno, ne znam da je ikada tražila partnera. Ali to je samo jedan slučaj.
 
Svakako, ima nas raznih. Ja sam upućen jedino u iskustvo moje majke, do neke mere. Znam da je često iskoriste, pa se čak nekada i...preteraju. Ona je veoma nežna i izgleda normalno, ne znam da je ikada tražila partnera. Ali to je samo jedan slučaj.
Zivotne okolnosti su svakako mogle uticati na takvu nesigurnost i nesnalazenje u medjuljudskim odnosima, narocito kad je osoba osetljiva kao sto ti istices.
 
Svakako, ima nas raznih. Ja sam upućen jedino u iskustvo moje majke, do neke mere. Znam da je često iskoriste, pa se čak nekada i...preteraju. Ona je veoma nežna i izgleda normalno, ne znam da je ikada tražila partnera. Ali to je samo jedan slučaj.
Pa i mama je zena,nije samo mama.
A zena nije dete nego odrasla osoba mora da razmislja.Jb.g gledala sam majke,to se zaljubi na oci ne vidi,drmusam je za ramena.Jer imas odgovornost za jos nekog sem sebe.
Isto tako nije normalno kad zbog preterane opreznosti odemo u drugu krajnost.
Sad,ne znam sta mislis pod iskoristi?
 
Pa i mama je zena,nije samo mama.
A zena nije dete nego odrasla osoba mora da razmislja.Jb.g gledala sam majke,to se zaljubi na oci ne vidi,drmusam je za ramena.Jer imas odgovornost za jos nekog sem sebe.
Isto tako nije normalno kad zbog preterane opreznosti odemo u drugu krajnost.
Sad,ne znam sta mislis pod iskoristi?
Mislim da je jasno, ne mogu da pišem o tome. Moja majka je brižna i nikada mi ništa nije nedostajalo. Primetim ponekad šta joj se dogodi u nekom druženju, nabacivanju od strane drugarice, bla, bla, bla... Svi vide da je slobodna, pa...
 
Mislim da je jasno, ne mogu da pišem o tome. Moja majka je brižna i nikada mi ništa nije nedostajalo. Primetim ponekad šta joj se dogodi u nekom druženju, nabacivanju od strane drugarice, bla, bla, bla... Svi vide da je slobodna, pa...
Pa jasno ti je da ima potrebe seksualne i emotivne kao bilo koji drugi covek?
Sta treba,da umre sama onda bi bila ok majka?
 
Pa nebitno,svakako mislim dà je tema navlakusa.
Dakle pricamo o hipotetickoj situaciji,zamisljena samohrana majka,sta se podrazumeva pod zloupotrebom?
Jer kako da neko komentarise ako se ne precizira na sta se odnosi
Napisao sam na šta se odnosi. Sve je precizirano u opisu ispod naslova. Što se zolupotrebe tiče, nažalost nije hipotetička. Često primetim da moju majku neko iskoristi za seks, pa i da joj često intenzitet istog ne prija...
 
Napisao sam na šta se odnosi. Sve je precizirano u opisu ispod naslova. Što se zolupotrebe tiče, nažalost nije hipotetička. Često primetim da moju majku neko iskoristi za seks, pa i da joj često intenzitet istog ne prija...
Generalno,sem ako te neko nije silovao,termin iskoristi za seks je kritican,jer si ti sam na njega pristao i valjda uzivao u istom,a ne imao trece namere sto se kreses sa nekim.

Ovo "primetim da joj intenzitet seksa ne prija" mi bas alarmantno,kako to primetis?
Ako se u toku seksa na koji si pristao desi nesto na sta nisi pristao je isto silovanje,jer NE moze bilo kada da se kaze.

Tako da,ako postoje elementi za krivicnu prijavu ona se podnese.
 
Generalno,sem ako te neko nije silovao,termin iskoristi za seks je kritican,jer si ti sam na njega pristao i valjda uzivao u istom,a ne imao trece namere sto se kreses sa nekim.

Ovo "primetim da joj intenzitet seksa ne prija" mi bas alarmantno,kako to primetis?
Ako se u toku seksa na koji si pristao desi nesto na sta nisi pristao je isto silovanje,jer NE moze bilo kada da se kaze.

Tako da,ako postoje elementi za krivicnu prijavu ona se podnese.
Nije taj slučaj. Siguran sam da bi podnela prijavu u tom slučaju. Gotovo sam siguran da ne postoji ''biće kd''. Primetim jer sam kreten, bratim pažnju (špijuniram) poruke kada primetim da je potištena. Pod ''iskoriste'' ne podrazumevam silovanje, nego je neko kao smuva da budu u vezi ali je koristi za seks. Prosto je nežna, lako se njome manipuliše na ljubavnom planu. Traže od nje nešto što joj nije prijatno, vidim kako izgleda kad se vrati od, kako ona kaže, druženja sa drugaricom. Mislim da je normalno što meni nikada tako nešto nije rekla.
 
Nije taj slučaj. Siguran sam da bi podnela prijavu u tom slučaju. Gotovo sam siguran da ne postoji ''biće kd''. Primetim jer sam kreten, bratim pažnju (špijuniram) poruke kada primetim da je potištena. Pod ''iskoriste'' ne podrazumevam silovanje, nego je neko kao smuva da budu u vezi ali je koristi za seks. Prosto je nežna, lako se njome manipuliše na ljubavnom planu. Traže od nje nešto što joj nije prijatno, vidim kako izgleda kad se vrati od, kako ona kaže, druženja sa drugaricom. Mislim da je normalno što meni nikada tako nešto nije rekla.
Nista,to je skroz lako,nema seksa dovoljno dugo dok ne testiras njegovo strpljenje do krajnjih granica,prenesi joj :lol: motivi se u stvari jako lako provaljuju.
Sta znam dal je normalno,ja detetu kazem zaljubljena sam,nisam,ne vidim razlog da se takve stvari kriju od dece,mislim da se lazima unistava odnos.Neces sad detaljisati ko sa drugaricom na kafi ali imam nekog,dete mora da zna,ma koliko da ima godina.
 
Nista,to je skroz lako,nema seksa dovoljno dugo dok ne testiras njegovo strpljenje do krajnjih granica,prenesi joj :lol: motivi se u stvari jako lako provaljuju.
Sta znam dal je normalno,ja detetu kazem zaljubljena sam,nisam,ne vidim razlog da se takve stvari kriju od dece,mislim da se lazima unistava odnos.Neces sad detaljisati ko sa drugaricom na kafi ali imam nekog,dete mora da zna,ma koliko da ima godina.
Nemamo takav odnos, jedino ta tema je tabu. Nije ona glupa, zna vrlo dobro. Otvoreno rečeno, špijunirajući joj telofon saznao sam da je dozvolila da joj radi nešto i ona je njemu radila nešto i posle toga je bila povređena, dobrovoljno povređena...Ima tu mnogo grozota, da nije majka u pitanju, možda i ne bi bile grozote.
 
Nemamo takav odnos, jedino ta tema je tabu. Nije ona glupa, zna vrlo dobro. Otvoreno rečeno, špijunirajući joj telofon saznao sam da je dozvolila da joj radi nešto i ona je njemu radila nešto i posle toga je bila povređena, dobrovoljno povređena...Ima tu mnogo grozota, da nije majka u pitanju, možda i ne bi bile grozote.
E sto bi ti zviznula samar da si mi dete i spijuniras me
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top