Zločini Srba nad Albancima

O onoj za koju ocito nisi ni cuo.

Srpska okupacija Albanije
Ovo je poznata akcija crnogorske i srpske vojske prilikom osvajanja albanije kada su morali da se povuku zbog međunarodnog pritiska . Međutim buna se zaista dogodila , evo šta o tome piše sam Tucović;
Када је буна избила, влада је преко заступника министра спољашњих дела изјавила да ће Арбанаси бити "примерно кажњени", буржоаска штампа је тражила истребљење без милости, а војска је извршавала. Арбанаска села, из којих су мушки благовремено избегли, беху претворена у згаришта. . . . .
Znači bune je bilo a sad Srbi posle toga nisu puno marili ko će biti žrtva.
 
O onoj za koju ocito nisi ni cuo.

Srpska okupacija Albanije

Srpska_osvajanja_1912.png

Albanija je nastala 1913 godine.Pre Prvog balkanskog rata označene teritorije su bili kolonijalni posedi Turske na koje su pretendovale susedne države među kojima je bila i Srbija.
 
Poslednja izmena:
Zločini Srba nad Albancima u Balkanskim ratovima i za vreme okupacije Albanije

Evo, prvi put u zivotu sam cuo za ovo i frapirao se!

Procitao sam i knjigu Srbija i Arbanija od Dimitrija Tucovica koja potvrdjuje sve navedeno.

Sta vi mislite o ovome? Ja ne znam sta da mislim.

Knjigu mozete skinuti ovde
Ja nisam prvi put cuo, ima drugih dokumenata o tome kao sto je recimo izvestaj Karnegijeve komisije koji nije preveden kod nas, a zanimljivo jeste u Bugarskoj. Odnosi se inace i na njihovo delovanje.
 
"Мађарски извештаји" су веродостојни документи?
Сви добро знамо да су највећи непријатељи Србије 1912. и 1913 били управо Аустругарска и Немачка,бавили су се свакаквим подметањем и провокациама,а на крају су и напали Србију 1914.године,и при том починили још горе злочине према цивилима него што се наводи у тимкњигама о "злочинима над албанцима"!
Албанци су после пада Српбије под турску власт вековима убијали србе на Косову и у Македонији,о томе постоје званични документи у турским архивима!
Злочини албанаца су били толико дивљачки да су турци морали да шаљу војску да заведу ред у Косовском вилајету како су га тад турци називали!

А ево шта су аустријски окупатори радили са србима...
Austrian_army_killings_in_Serbia_1917.jpg
 
I ti to opravdavas? Po toj logici, i Srbija je kolonija Turske na koju je Austrija imala pravo da pretenduje.

Ne razumeš.Ne može se govoriti o okupaciji Albanije jer Albanija nije ni postojala u to vreme .Postojala je Turska čije prisustvo u Evropi po opštem mišljenju u to vreme nije imalo bilo kakvo opravdanje.Balkanske države- Srbija,Crna Gora,Grčka i Bugarska su udruženim snagama oterale turske snage i sasvim logično su pokušale da zadrže te turske posede u čemu su delom i uspele.Sporadičnih zločina prema albanskom i turskom stanovništvu jeste bilo ne samo od strane srpske vojske nego i drugih oslobodilaca- Grka,Bugara i Crnogoraca.
 
"Мађарски извештаји" су веродостојни документи?
Сви добро знамо да су највећи непријатељи Србије 1912. и 1913 били управо Аустругарска и Немачка,бавили су се свакаквим подметањем и провокациама,а на крају су и напали Србију 1914.године,и при том починили још горе злочине према цивилима него што се наводи у тимкњигама о "злочинима над албанцима"!
Албанци су после пада Српбије под турску власт вековима убијали србе на Косову и у Македонији,о томе постоје званични документи у турским архивима!
Злочини албанаца су били толико дивљачки да су турци морали да шаљу војску да заведу ред у Косовском вилајету како су га тад турци називали!

А ево шта су аустријски окупатори радили са србима...
Pogledajte prilog 189651

Izvestaje su podneli i ruski, americki i francuski izaslanici, kao i posteni Srbi, medju kojima je bio i Tucovic, ocevidac dogadjaja.
Deder, pokazi te turske izvore.
A to sta su austrijci radili znaju i vrapci na grani, to nije tema, tema su nasi zlocini u Albaniji koje niko ne pominje.
 
Ne razumeš.Ne može se govoriti o okupaciji Albanije jer Albanija nije ni postojala u to vreme .Postojala je Turska čije prisustvo u Evropi po opštem mišljenju u to vreme nije imalo bilo kakvo opravdanje.Balkanske države- Srbija,Crna Gora,Grčka i Bugarska su udruženim snagama oterale turske snage i sasvim logično su pokušale da zadrže te turske posede u čemu su delom i uspele.Sporadičnih zločina prema albanskom i turskom stanovništvu jeste bilo ne samo od strane srpske vojske nego i drugih oslobodilaca- Grka,Bugara i Crnogoraca.

Ako nisi znao, i Albanci su se borili protiv te iste Turske, jer su isto bili pod njenom okupacijom.
http://en.wikipedia.org/wiki/Albanian_Revolt_of_1912
Albanija kao drzava mozda nije postojala, ali Albanija kao geografski pojam itekako jeste, sto je jedino i relevantno.
 
Da, mislio sam da mislis na bunu na Kosovu. Nesporazum.
Mislim da je rec "buna" tu neprikladna, pre ce biti "odbrambeni rat".
Ne odbranbeni rat je kada teritorija još nije okupirana , znači ratuje se . Pobuna ili buna su kada je teritorija okupirana a loklno stanovništvo se diže na oružje. Srbi su mnogo puta za vreme Turske vladavine dizali pobune .
Inače treba reći da su se i Albanci dizali protiv Turaka , to je tačno - recimo Musa Keseđija :hahaha:
 
Poslednja izmena:
Ne odbranbeni rat je kada teritorija još nije okupirana , znači ratuje se . Pobuna ili buna su kada je teritorija okupirana a loklno stanovništvo se diže na oružje. Srbi su mnogo puta za vreme Turke vladavine dizali pobune .
Inače treba reći da su se i Albanci dizali protiv Turaka , to je tačno - recimo Musa Keseđija :hahaha:

Šta god. To što nisu imali državu ne daje Srbiji nikakvo pravo da ih okupira.
 
Ako nisi znao, i Albanci su se borili protiv te iste Turske, jer su isto bili pod njenom okupacijom.
http://en.wikipedia.org/wiki/Albanian_Revolt_of_1912
Albanija kao drzava mozda nije postojala, ali Albanija kao geografski pojam itekako jeste, sto je jedino i relevantno.

Албанци су у латентном стању побуне већ 200 година. Што против Турака, што против Југославија/Србије, што сами међу собом.
 
Albanija kao drzava mozda nije postojala, ali Albanija kao geografski pojam itekako jeste, sto je jedino i relevantno.
Okupacija je višeznačan pojam.Međunarodno pravo poznaje okupaciju teritorija koje ne pripadaju ni jednoj državi (takvih teritorija jeste bilo i ima ih još - Artik,Antartik i sl ) i okupaciju celih ili delova suverenih država.U slučaju tog geografskog pojma Albanije - moglo bi se govoriti o okupacije dela Turske.
 

Back
Top