Злочини партизана над српским народом

ШТА СВЕ КРИЈУ АРХИВИ ОЗНЕ?

...или како, по инструкцијама из 1944, онај ко не може да убије човека, не може да буде добар комуниста.


49735067_2106462116059090_4983514905043795968_n.jpg


Стравично!!!
 
У ИМЕ НАРОДА! - ОБАВЕЗНО ПОГЛЕДАТИ - ПРОФЕСОР КОЈЕН: ЧЕМУ ДАНАС СЛУЖИ ПРЕЋУТКИВАЊЕ КОМУНИСТИЧКИХ ЗЛОЧИНА? (ЛИСИЧИЈИ ПОТОК, 03. 11 2018.)
,,У последњих четврт века у овој земљи су били на власти различити режими, различити лидери, многе странке и коалиције, бар на речима и различите идеологије. Али разлике међу њима, какве год да су биле, нису измениле једну ствар. Зид равнодушности и ћутања подигнут да се затре успомена на десетине хиљада недужних жртава побијених у Србији после ослобођења, крајем 1944. и почетком 1945. године, остао је какав је био током читаве комунистичке владавине. Нико од оних који су владали Србијом после пада Берлинског зида није нашао за сходно да јавно каже пуну истину о злочину почињеном против сопственог народа, да обележи стратишта какво је ово где сада стојимо и обавеже се да жртве комунистичког терора више никада неће бити препуштене забораву..."

 
http://www.otvorenaknjiga.komisija1944.mpravde.gov.rs/cr/okrug/07/80179/31090.htm
Ovo je bio jedan od opasnih neprijatelja koji je pokusao da spreci pobedu proleterijata.
http://www.otvorenaknjiga.komisija1944.mpravde.gov.rs/cr/okrug/07/80179/31082.htm Ova devojcica je pokusala da ubije junackog marsala pa je streljana u Lejama kod Indjije u novembru 1944 zajedno sa oko 1000 svapskih zena,dece i staraca koji nisu pobegli u oktobru 1944 kao ostale svabe kojih je kod nas u opstini bilo preko 30000.
http://www.otvorenaknjiga.komisija1944.mpravde.gov.rs/cr/okrug/07/80179/31085.htm
http://www.otvorenaknjiga.komisija1944.mpravde.gov.rs/cr/okrug/07/80179/53381.htm
Ove dve zene su streljane zato sto nisu htele da pomognu drugovima skrivenim u bazi da isteraju zlo a uteraju im dobro tj boljsevizam...
http://www.otvorenaknjiga.komisija1944.mpravde.gov.rs/cr/okrug/07/80179/35377.htm Ovaj Zivan je koliko ja znam proglasen za narodnog neprijatelja jer je podrzavao ustanak Rade Dopudja cuvenog partizana iz Novih Karlovaca a kasnije nekoliko godina coveka koji je bio strah i trepet za komuniste u Sremu protiv kojih se borio.Ako neko ima bilo kakve podatke o Dopudju molio bih da ih objavi,ne moze se nista pronaci o tome,zabranjena tema,sve sto se zna je iz usmenih prica ljudi koji su se borili sa njim i protiv njega,nikakvih dokumenata nema.
 
ШТА СВЕ КРИЈУ АРХИВИ ОЗНЕ?

...или како, по инструкцијама из 1944, онај ко не може да убије човека, не може да буде добар комуниста.


49735067_2106462116059090_4983514905043795968_n.jpg


Стравично!!!

To nisu bili nikakvi ''oslobodioci'',kako su se pretstavljali sve ove godine,nego najgori šljam i ološ koji je ubijao sopstveni narod.
Zato su i dan danas zatvorene kroato-komunističke arhive da se ne bi saznalo koliko su im krvave ruke bile
Sram da ih bude
 
Погледајмо шта пише на Википедији коју наши титостички саговорници толико цене и воле да користе

"Структура убијених према друштвеној припадности можда најбоље осликава и статистички поткрепљује класну и политичку мотивисаност репресијеПре свега мора се рећида међу убијенима у бази је готово 90% цивила. Тај податак значајно ремети уобичајену слику о тзв. " четничко - партизанском обрачуну" наметнутом јавности.Узимајући у обзир укупну затупљеност одређених категорија у становништву види се да је у социјалном смислу намети био имућнији и образованији слој становништва. Међу ликвидиранима већи део је урбаног и варошког становништва " буржоазије" као и " кулака" на селу ( кметова,председника општина , свештеника итд.) Подаци из базе Комисије говоре и да је међу страдалима досталица испод 18 година (11%) Фрапантна је чињеница , без обзира што је вечим делом последица логорисања, да збир страдали хжена ( око 17.000 - што је око 30% ), деце ( 4.600) и стараца (8.600) досеже број од 30. хиљада жртава што је готово 54 % свих страдалих од снага НОВЈ после 12. септембра 1944.( изнети статички подаци се односе на период док је база још била попуњавана, и сада би били нешто другачији,с оп
бзиром да у међувремену унето још података, али добро илуструју чињенице"

Наши саговорници лаконски и паушално одбацују све налазе Комисије и статистичке податке и уопште се не обазиру на њих. То је и данас та бахата ароганција " победника" и " ослободилаца".
 
Poslednja izmena:
gledaju li ovo exxxperti sa foruma....


Četvrta epizoda serijala Milovan Đilas Redakcije dokumentarnog programa RTS-a govori o kontroverznim pregovorima partizana i Nemaca koji su vođeni u martu 1943. u Sarajevu i Zagrebu na najvišem nivou.


Šef pregovaračkog tima bio je Milovan Đilas. Vladimir Velebit, Milovan Đilas i Koča Popović odlaze u Zagreb na pregovore sa Nemcima. Šetaju se po Zagrebu u partizanskim uniformama praćeni nemačkim obezbeđenjem. Zajedno sa drugim partizanskim zarobljenicima iz ustaškog zatvora oslobođena je i Herta Has, Titova bivša žena.

Međutim, pregovori o razmeni zarobljenika, postaju pregovori o tome šta bi bilo kada bi se saveznici iskrcali na Jadranu. Đilas u jednom trenutku kaže da bi ako bi se saveznici iskrcali na Jadranu i dejstvovali zajedno sa četnicima protiv partizana oni bili, samim tim i neprijatelji partizana...

Učesnici: Vladimir Velebit, političar SFRJ (arhivski snimak), Daniel Ivin, istoričar, Zagreb, Tomaž Ivešić, istoričar, Ljubljana, Nikola Barović, Ivo Goldštajn, Tvrtko Jakovina, istoričar.

http://www.rts.rs/page/tv/sr/story/2203/rts-hd/3374071/milovan-djilas-pregovori-sa-nemcima.html
 
to je serijal , sinoc u 12 i 40 je bila cetvrta epizoda....najverovatnije da ce ovih dana biti neka repriza ili mozda moze vec da se nadje i na youtube ili sajtu samog rts koji je to sve i snimao ,
osim ako subnorovci ili ovi nasi sa sajta proka dobrodosli , sisoje , blajbi i slicni ne izdejstvuju da se taj materijal komisijski unisti...z:mrgreen:

u emisiji su izjave koje su 1990 davali i direktni ucesnici tih pregovora i ima dosta interesantnih podataka koje ukazuju upravo na cinjenice koje su ovde vise puta pomenute a vezano za razlicite oblike saradnje cak i primirja tzv partizana i nemaca tokom rata .
uz onaj skoro pusten film "istina o drazi" ovaj serijal predstavlja jos jednu prilicno objektivnu sliku na ta vremena koja su zahvaljujuci diskriminatornom i tiranskom sistemu koji je kod nas dosao na vlast posle 2 sr ovijena strogim tajnama .
kazem , bez obzira na ubedjenja u smislu za ili protiv tita ovo su svakako dobri materijali za nova saznanja .
 
МИЛОВАН ЂИЛАС - ЛИЈЕВА СКРЕТАЊА
03.01.2019.2018.00:32:41

Трећа епизода серијала Милован Ђилас Редакције документарног програма обрађује револуционарни терор на почетку Устанка у Црној Гори 1941. и почетком 1942. и бави се улогом Милована Ђиласа у тим догађајима, као и његовом одговорношћу.

Сценариста:
Ненад Милошевић
Редитељ:
Ненад Милошевић
Продуценти:
Драгана Богдановић ,
Јованка Мркић
Сниматељ:
Бранко Пелиновић

https://rtsplaneta.rs/video/show/661338/
 
Tomašević Strahinja, rođen 26.12.1911. godine u Cerovi, opština Užice, sa prebivalištem u Beogradu, Dimitrija Tucovića 27, gde je imao stolarsku radionicu. Bio je partizanski dobrovoljac, učesnik Sremskog fronta i kao partizanski borac na drugim frontovima stigao do Trsta. Istovremeno i član partije. Streljan je tokom 1946. godine pod optužbom za prikrivanja oficira Avalskog korpusa JVO, Radomira Miloševića.

1911781_667559243282725_881729265_n.jpg
 
Секташи су не трепнувши стрељали једва пунолетне српске младиће из чисто идеолошких разлога...а после слушамо бајке о некаквим амнестијама...с друге стране, домобрани који чак нису желели да пређу у партизане су пуштани кућама...о 80.000 усташа да и не говоримо

Момчило Николић из Клоке, стар 19 година, стрељан као заробљеник - омладинац ЈВуО у Аранђеловцу 21. септембра 1944. После завршетка борби у Аранђеловцу, партизанске јединице масовно су стрељале заробљене припаднике ЈВуО, међу њима и десетине тек пунолетних младића. У свега три дана, 19-21. септембра 1944, из села Клоке погинуло је или убијено укупно 24 младића. Био је то страшан губитак за једно шумадијско село, које је тада имало тек око 1.700 становника.

50085488_2114812831890685_1766869659182694400_n.jpg


СЛАВУ МУ!
 
СЛАВА МУ !
Све су то Кочо страшни примери њиховог двоструког аршина када су питању Срби. Ма колико се упињали од те чињенице не могу да их оперу ни Сава ни Дунав.
Све, или велики део тога, је то забележено и у њиховим архивама али се они на то праве луди.Српска омладина језа њих била непријатељска војска или топовско месо за насилне мобилизације.
Док су усташе и домобрани опрали своју биографију преласком у њихове јединице , са Србима то није био случај и носили су жиг " честника" до смрти, као и њихове породице, без обзира што су рат завршили у њиховој војсци.
 
„У неко доба ноћи прошли смо Сибницу, Манић и дошли у
Стојник, — каже Војислав Воја Косовац, тада борац Космајског
одреда. Окупили смо се у далекој, усамељној кући. Одред више
не постоји. Зато смо одлучили да се свако скрива и скл

зна и уме, а рањенике који су се извукли распоредићемо по
кућама симпатизера покрета...
У таквим приликама хтео сам да одем до Неменикућа, до једног друга кога сам од раније познавао. Послао сам му поруку. Али
он одговори да не може да ме прими. Желео сам да се мало
склоним, мало прездравим, па после да се повежем са теренцима
и партијским радницима, како би наставио да се борим. Ситуација
се у мећувремену од нашег одласка са Космаја умногоме изменила. Жесток терор учинио је своје.
Преостало је да се сналазим како знам. А нисам имао никаво искуство. Мало кога сам познавао. На непрегледном снежном прекривачу све се видело као на длану. Завлачио сам се
под пласт сена или у неку шталу. Обично пред зору, излазио бих
из скровишта, ако ме пре тога не нањуше и не потерају сеоски
пси.
На све стране четници. Угледао сам их из далека, а угледаше
и они мене. Али мисле да сам сел.ак, да идем по шашу или
сено. А ја, погурен, са шеширом без петокраке, са бомбом у
џепу и старим пиштол>ем који не пали, измакнем у најближи
заклон да им се склоним с очију. Нисам јео два дана. Вучем
се уз Космај. Више пужем него што се пењем. Тако стигнем
до последње куће. У кући неки стари сељак са женом и снајом.
Син му је у заробљеништву. Пука сиротиња. Уплашени су, али
хоће да ми помогну. Дадоше ми мало проје и млека. Превише
ми ране. И тек што се мало окрепих, утрча старац и повика:
„Бежи, иду четници! Опкољавају!".
Поче пуцњава. Скочим, навучем вунене чарапе, тражим бомбу
испод сламе, али је због брзине не наћох. Сељак удари у кукњаву, а ја на врата. Четвороношке сам грабио уз брдо, док је
било иртине. Даље се није могло, упао сам у целац. Ја горе,
а они доле, зову ме да сићем. Пуцају ми изнад главе. Пењу се.
Хоће ме живог...

Ухватили су ме. Претукли и одвели у село. У кућу пуну
четника наоружаних до зуба. Питали су ме како сам се нашао
у кући сељака и откада ме он крије. Одговорих да сам се кришом увукао у његову шталу. И тако спасох домаћина. Мислио
сам да ми је дошао крај. Ништа страшније од беспомоћности.
Заробљен, разоружан, претучен, болестан. Сам, немоћан...

Гледам: улази један кога сам одмах препознао. Ја њега и он мене.
— Јеси ли ти, Војо? — упита четник, човек кога сам познавао из Сарајева и који је по доласку у Србију пришао четницима.
Гледали смо се, очи у очи. Он наоружан до зуба, ја изнемогао,
претучен, болестан, без оружја. Нисам имао куд. И зато рекох
да сам хтео у Босну да се вратим кући, родитељима, да се борим против усташа. Случајно сам наишао на партизански одред.
Тако сам се партизанима прикључио.
Он је знао да не говорим истину, али рече осталима да ме
не туку, објасни им ко сам, да ме он добро познаје... Кад је
изгледало све изгубљено, спасао ми је живот човек који ме је
могао убити без речи.


После ослобоћења суђено му је за припадништво четничком
покрету. Осудили су га на 15 година робије. Мене је именовао
као сведока. Тврдио је да је многима спасао живот и наводио
мој случај као доказ. Морам да кажем да сам се оглушио о
тај позив и нисам отишао на суд. Тај човек је одробијао своје
и данас живи у Београду. Сретнемо се понекад на улици, али он,
кад проће поред мене, окрене главу.


Дуго сам био у дилеми да ли је требало да нешто учиним
за њега. А увек ми је било у глави да је он мене спасао, а ко
зна колико мојих другова није, колико их је изгубило главу
његовом кривицом. Тако сам мислио, али дилема је остала...

http://znaci.net/00001/246_3.pdf

jos jedan primer cojstva i junastva, ali cijeg...to se moze videti...
 
„У неко доба ноћи прошли смо Сибницу, Манић и дошли у
Стојник, — каже Војислав Воја Косовац, тада борац Космајског
одреда. Окупили смо се у далекој, усамељној кући. Одред више
не постоји. Зато смо одлучили да се свако скрива и скл

зна и уме, а рањенике који су се извукли распоредићемо по
кућама симпатизера покрета...
У таквим приликама хтео сам да одем до Неменикућа, до једног друга кога сам од раније познавао. Послао сам му поруку. Али
он одговори да не може да ме прими. Желео сам да се мало
склоним, мало прездравим, па после да се повежем са теренцима
и партијским радницима, како би наставио да се борим. Ситуација
се у мећувремену од нашег одласка са Космаја умногоме изменила. Жесток терор учинио је своје.
Преостало је да се сналазим како знам. А нисам имао никаво искуство. Мало кога сам познавао. На непрегледном снежном прекривачу све се видело као на длану. Завлачио сам се
под пласт сена или у неку шталу. Обично пред зору, излазио бих
из скровишта, ако ме пре тога не нањуше и не потерају сеоски
пси.
На све стране четници. Угледао сам их из далека, а угледаше
и они мене. Али мисле да сам сел.ак, да идем по шашу или
сено. А ја, погурен, са шеширом без петокраке, са бомбом у
џепу и старим пиштол>ем који не пали, измакнем у најближи
заклон да им се склоним с очију. Нисам јео два дана. Вучем
се уз Космај. Више пужем него што се пењем. Тако стигнем
до последње куће. У кући неки стари сељак са женом и снајом.
Син му је у заробљеништву. Пука сиротиња. Уплашени су, али
хоће да ми помогну. Дадоше ми мало проје и млека. Превише
ми ране. И тек што се мало окрепих, утрча старац и повика:
„Бежи, иду четници! Опкољавају!".
Поче пуцњава. Скочим, навучем вунене чарапе, тражим бомбу
испод сламе, али је због брзине не наћох. Сељак удари у кукњаву, а ја на врата. Четвороношке сам грабио уз брдо, док је
било иртине. Даље се није могло, упао сам у целац. Ја горе,
а они доле, зову ме да сићем. Пуцају ми изнад главе. Пењу се.
Хоће ме живог...

Ухватили су ме. Претукли и одвели у село. У кућу пуну
четника наоружаних до зуба. Питали су ме како сам се нашао
у кући сељака и откада ме он крије. Одговорих да сам се кришом увукао у његову шталу. И тако спасох домаћина. Мислио
сам да ми је дошао крај. Ништа страшније од беспомоћности.
Заробљен, разоружан, претучен, болестан. Сам, немоћан...

Гледам: улази један кога сам одмах препознао. Ја њега и он мене.
— Јеси ли ти, Војо? — упита четник, човек кога сам познавао из Сарајева и који је по доласку у Србију пришао четницима.
Гледали смо се, очи у очи. Он наоружан до зуба, ја изнемогао,
претучен, болестан, без оружја. Нисам имао куд. И зато рекох
да сам хтео у Босну да се вратим кући, родитељима, да се борим против усташа. Случајно сам наишао на партизански одред.
Тако сам се партизанима прикључио.
Он је знао да не говорим истину, али рече осталима да ме
не туку, објасни им ко сам, да ме он добро познаје... Кад је
изгледало све изгубљено, спасао ми је живот човек који ме је
могао убити без речи.


После ослобоћења суђено му је за припадништво четничком
покрету. Осудили су га на 15 година робије. Мене је именовао
као сведока. Тврдио је да је многима спасао живот и наводио
мој случај као доказ. Морам да кажем да сам се оглушио о
тај позив и нисам отишао на суд. Тај човек је одробијао своје
и данас живи у Београду. Сретнемо се понекад на улици, али он,
кад проће поред мене, окрене главу.


Дуго сам био у дилеми да ли је требало да нешто учиним
за њега. А увек ми је било у глави да је он мене спасао, а ко
зна колико мојих другова није, колико их је изгубило главу
његовом кривицом. Тако сам мислио, али дилема је остала...

http://znaci.net/00001/246_3.pdf

jos jedan primer cojstva i junastva, ali cijeg...to se moze videti.

Пример који си овде навео није неки јеинствени случај и зато можемо да о њему разговарамо.Шта и како су њима комесари и партијаши испрали мозгове не знам, али знам да су људи прихватили јену матрицу која је у супротности са ситемом вредности и моралом у коме су одраслали. Тога се врло добро сећам још из раног детињства.То сасвим сигурно није само плод нагона за самодржањем и себичношћу у тешким тренутцима, јер су на на тај начин васпитавали и своју децу.из генерације у генерацију. Примере таквог начина размишљања и понашања срећемо и овде већ годинама.
То је један од разлога зашто досијеи нису код нас отварани, а архиве спаљиване и уништаване периодично, па наши титоистички сагопвворници сеире " како доказа нема".
 
I ovo je zločin možda najogavniji od svih,što je crveni ustaša broz dozvolio svojim ortacima da unište sve dokaze o stravičnom stadanju srpskog naroda


ISPLIVALE FOTOGRAFIJE JASENOVCA: Spaljivali leševe plašeći se istine
Savezničke fotografije, nastale krajem rata, dokaz masovne grobnice u Jasenovcu. Snimke u škotskom arhivu slučajno otkrio dr Goran Hutinec.
Fotografije koje je snimio iz vazduha američki pilot u januaru 1945. godine otkrivaju razmere zločina u koncentracionom logoru Jasenovac, ali i o pokušaju ustaških zločinaca da zametnu tragove
Zagrebački „Nacional“ objavio je fotografije koje je u arhivu Nacionalne zbirke vazdušnih fotografija u Edinburgu pronašao istoričar dr Goran Hutinec i na kojima se vide masovne grobnice iz kojih su ustaše pred sam kraj rata vadili leševe i spaljivali ih kako bi prikrili stravične zločine koje su napravili u tom logoru.

Cilj je bio da se ubiju svi zatvorenici koji su se u januaru 1945. godine našli u logoru, a da se sam logor sruši i zapali. Delimično su ustaše u tome i uspele, jer je srušena glavna zgrada, a na području Gradine su bile masovne likvidacije logoraša, pre svih Srba, Jevreja i Roma. Vide se i područja gde su ustaše ostavljale leševe zatvorenika.
http://jadovno.com/isplivale-fotogr...hWn2llpReZenLBBQbfm57SFzhV7987ao#.XD-IObhcqBr
https://www.nacional.hr/ekskluzivno-otkriven-kljucni-zracni-dokaz-masovnih-zlocina-u-jasenovcu/

Da se podsetimo da crvenom ustaši brozu ni na kraj pameti nije bilo da uopšte pokuša da oslobodi Jasenovac ,da je Jasenovac bio u funkciji do zadnjeg dana rata da bi njegovi ortaci imali dovoljno vremena da unište tragove zverstava,da je isti naredio da se samo stratište poravna bagerima i tenkovima i da mu nije nikada palo na pamet da ga poseti iako se vucarao po raznim vukojebinama
 
I ovo je zločin možda najogavniji od svih,što je crveni ustaša broz dozvolio svojim ortacima da unište sve dokaze o stravičnom stadanju srpskog naroda

Da se podsetimo da crvenom ustaši brozu ni na kraj pameti nije bilo da uopšte pokuša da oslobodi Jasenovac ,da je Jasenovac bio u funkciji do zadnjeg dana rata da bi njegovi ortaci imali dovoljno vremena da unište tragove zverstava,da je isti naredio da se samo stratište poravna bagerima i tenkovima i da mu nije nikada palo na pamet da ga poseti iako se vucarao po raznim vukojebinama
NEMA TELA , NEMA DELA. situacija vezana za jasenovac kao i sudbina draze mihajlovica ,
sve je to uobicajena kriminalna logika ciji su se principi sprovodili u praksi kako kod usRasa tako i kod ********* tokom i posle rata.
primera za to kao sto vidimo ima dovoljno da se prepozna taj MODUS OPERANDI .
 
Доказа њиховог Modus Operandi има на претек, али се и данас генерално у јавном мњењу одржава слика коју су поставили "ослободиоци" и " победници" коју нам и овде титоисти сервирају.
Када неко ко за себе тврди да је то, у периоду после 12 септембра 1944.( до сада утврђено) побије у Србији шездесетак хиљада људи без суда или на основу пресуда преких,политичких судова и закопа их у ,( до сада лоцирано), 211 масовних гробница са следећом структуром становништва, онда је то подсмевање жртвама једнако оном које спроводе Хрвати у случају Јасеновца и Старе Градишке.
Међу жртвама је било највише земљорадника ( до сада регистровано) - 8.923 - претежно имућних домаћина
домаћица - 2892
занатлија - 2.567
жандарма - 1807
чиновника - 1.008
трговаца и кафеџија - 857
радника - 805
ученика и студената -416
ученика, професора и инжењера - 345
сеоскихкметова, председника општина, начелника - 264
Свештеника - 151
индустријалаца и предузетника - 159
адвоката и судија -118
лекара и апотекара -105
глумаца и уметника - 77
новинара - 72
 

Back
Top