Zločin kakav se ne pamti

Neno

Elita
Poruka
20.451

Talibani odrubili glavu odbojkaškoj reprezentativki! Razlog je neverovatan.​

Užasna vest, ako je to dovoljno da se opiše ovakva stvar, stiže iz Avganistana. Mahđabin Hakimi, juniorskoj reprezentativki ove zemlje u odbojci, Talibani su odrubili glavu, jer je igrala bez hidžaba.

odbojkasica.jpg

Vest je potvrđena i izjavom trenera nesrećne odbojkašice, koja je nastupala za klub Persijan Independent. Trener Suraja Afzali, potvrdio je da je Mahđabin Hakimi ubijena početkom oktobra meseca od strane Talibana, ali da niko u prvom trenutku nije postao svestan tako jezivog ubistva, jer su pobunjenici zapretili njenoj porodici da ne govori o tome.

Mahđabin je igrala za klub iz Kabula pre raspada Vlade Mohamada Ašrafa Gani Ahmadzaija i bila jedna od najboljih igračica. Na pojedinim društvenim mrežama, pre nekoliko dana objavljene su fotografije, na kojima se vidi odsečena glava nesrećne devojke.
Iz tog razloga reagovao je čuveni italijanski stručnjak, Mauro Beruto, koji je sve objavio na društvenim mrežama i u jednom statusu pozvao odbojkaške poslenike u Italiji da bar minutom ćutanja odaju počast tragično ubijenoj odbojkašici, čime bi, kako je još dodao, skrenuo pažnju svetskoj javnosti na ono što se trenutno događa sportistima i mladim ljudima u Afganistanu.

SD
**********************
Jednom riječju . užas.
 
Zavisi od kulture, za japance bi bilo bolje ode glava i za Srbe nekog drugog perioda nego da ga secka sa 20 uboda nozem kako je sad moderno..


Ubistvo je nesto sto je blisko danas ljudima, blize nego 60tih...

Zato bez licemerja molim...
Ubijaju se mala deca i niko nece da pomogne dok stvarno ne padnu mrtva....
Nekome su pare bitne nekome religija, nekome postovanje nekog prava pravila..
 
Zavisi od kulture, za japance bi bilo bolje ode glava i za Srbe nekog drugog perioda nego da ga secka sa 20 uboda nozem kako je sad moderno..


Ubistvo je nesto sto je blisko danas ljudima, blize nego 60tih...

Zato bez licemerja molim...
Ubijaju se mala deca i niko nece da pomogne dok stvarno ne padnu mrtva....
Nekome su pare bitne nekome religija, nekome postovanje nekog prava pravila..

Nisi naglassio ono najbitnije - kojim "ljudima" je to "blisko"?
Ubicama iz bilo kog razloga je mjesto iza rešetaka.. pa ma ko to bio.
 
Svim ljudima....
Bas je blisko postalo....

A nema veze to sa stavom prema ubistvu...zamisli...

Stav prema ubistvu je danas jos vise erodirao...
Znaci danas se za ubistvo coveka moze dobiti i samo 3 godine..
Pri gazenju je to oko 6 godina
Za ubistvo iz besa, sto je vec jasan pokazatelj nekih stvari, od 8 do 10 odina..
I posle toga su samo izlivi besa publike...

A to je razlicito od stava prema ljudskom zivotu i prema ubijanju....

Tu je takodje smanjena daljina izmedju prosecnog coveka i ubistva...
Vise ostrascenosti , vise agresivnosti, i brze dolazak do gradacije i onda i eskalacije i ode sve u pm...
 
Svim ljudima....
Bas je blisko postalo....

A nema veze to sa stavom prema ubistvu...zamisli...

Stav prema ubistvu je danas jos vise erodirao...
Znaci danas se za ubistvo coveka moze dobiti i samo 3 godine..
Pri gazenju je to oko 6 godina
Za ubistvo iz besa, sto je vec jasan pokazatelj nekih stvari, od 8 do 10 odina..
I posle toga su samo izlivi besa publike...

A to je razlicito od stava prema ljudskom zivotu i prema ubijanju....

Tu je takodje smanjena daljina izmedju prosecnog coveka i ubistva...
Vise ostrascenosti , vise agresivnosti, i brze dolazak do gradacije i onda i eskalacije i ode sve u pm...
Kao i obicno, mesas babe i zabe. Brkas ravnodusnost sa svesnom tendencijom ka ubrzanju stvari ka negativnom ishodu.
Pravis se lud pred jasno uocljivom nepoznatom u nakaradnoj jednacini...
 
Uopste ne brkam stvari , nego se zavaravate da ste posteni i moralni...
A za razliku od vas ja imam iskustva sa ljudima koji su ubili ubijali i oni koji su blizu da ubiju.
Tako da mnogo bolje razlikujem ko je blizu a ko baca prasinu u oci i pravi se moralista a malo mu fali da izbrise nekog...nedelju dana.

Za razliku od vas ostalih , ja se bunim...
Znaci meni ne odgovara i to mnogo ovo sto se desava da se sama ideja o ubijanju drugog umece kao pravda...i da se pojedinac priblizava takvom razmisljanju...
Zato mi je odgovarao period oko 80tih u pravnom smislu kad su se ljudi odvajali od ubijanja masovno , osim ovih nasih Slobinih derana i Tudjmanovih i Alijinih...

I jos jedna stvar koja je vazna....ubijanje je i bez noza...ako coveka dovedes do toga da ne moze da stvara egzistenciju , unistis mu svaku normalnu opciju da prezivi...to se ne zove kriza to je ubijanje...
Srbi to vole da rade, bas vole...
Da kao ne umre zbog njih ali da ga satru do invalida...do nemocnog...

Ali ovde nije rec o Srbima nego i o svetskom procesu, gamingu , serijama filmovima, pravnim procesima, NATO, Kini , BRICS itd...
 
Da jos jasnije bude, nisu Muslimani niti Talibani jedini koji otimaju , ubijaju neistomisljenike i to rade svirepo...
Ali su prikazani kao takvi...
I to je takodje deo necije taktike...

Istovremeno se stiska prostor za njih, preko feminizma i projekata koje lansira britanska i americka tajna sluzba....rovari se po nacionalnim vrednostima, razaraju se.

Ciste se lako i zitelji USA i Srbije i EU i Azije....a tek Afrike...
Pa jel iko moze da prepozna Srbiju danas?

Sam cin ubijanja je tragicna stvar....zalosno je to sto mora da postoji sakacenje da bi ostali ljudi reagovali energicnije...
Ali je tako....svi to znamo...ubio ga, a dobro , mozda se pokajao....ubio ga, a spalio ih , e onda ga treba kazniti...(a inace ne bi trebalo jel)
 
Da jos jasnije bude, nisu Muslimani niti Talibani jedini koji otimaju , ubijaju neistomisljenike i to rade svirepo...
Ali su prikazani kao takvi...
I to je takodje deo necije taktike...

Istovremeno se stiska prostor za njih, preko feminizma i projekata koje lansira britanska i americka tajna sluzba....rovari se po nacionalnim vrednostima, razaraju se.

Ciste se lako i zitelji USA i Srbije i EU i Azije....a tek Afrike...
Pa jel iko moze da prepozna Srbiju danas?

Sam cin ubijanja je tragicna stvar....zalosno je to sto mora da postoji sakacenje da bi ostali ljudi reagovali energicnije...
Ali je tako....svi to znamo...ubio ga, a dobro , mozda se pokajao....ubio ga, a spalio ih , e onda ga treba kazniti...(a inace ne bi trebalo jel)
A koje su to države na svetu kod kojih je versko pravo, anahrono i nehumano, osnov društva, tj. društvenog uređenja, sem nekoliko muslimanskih? Da li se to pokazalo dobrim u praksi? Nije, samim tim što ni najstrožije kaznene mere ne suzbijaju najteža krivična dela. O zabrani i sankcionisanju svakakvih ljudskih postupaka bolje da ne govorimo... Smrtna kazna za "nepokrivenost", "seksualne zločine", napuštanje religije, u ovom slučaju državne... Zaostavština jednog psihički bolesnog čoveka, samozvanog i "potvrđenog" poslednjeg proroka, kao i svih zaluđenika i bolesnika pre i posle njega, ne samo muslimana... Priča o preblagom kažnjavanju zločina je posebna i slažem se da relativizacija i blage kazne nisu rešenje... Svaki zločin je narušavanje tuđih prava i ne sme biti potcenjen. Počinioc bilo kog dela na štetu tuđih prava mora da zna da se time odrekao bar proporcionalnog ili čak i većeg dela svojih prava... Inače, ubica (svih vrsta) i lopova je uvek bilo. To nije nikakav "specijalitet" savremenog sveta i deluje mi da će ih uvek biti...
 
Imamo mi vise razlicitih pristupa, koji sebi daju kontrast...
Npr mafija postaje legalna, samim tim se prenosi pravo na zastitu kriminalca, sve postaje demagogija a sistem postaje nemocan protiv kriminalaca.

Nije da se ne moze napraviti sistem koji je efikasan protiv kriminalaca, ali ja nekako uvek vidim da se to zaobilazi...
E sad, ne verujem da sam ja genije, a da su ostali toliko glupi pa da se zato nisu setili i da se zaobilazi..
Imamo reku i tri mosta, gde se pravi zatvaranje, pa na mostovima, jeste da su nezgodni, nema gde da parkiras tri dzipa i zato treba da pravimo zatvaranje tamo na nekom polutrgu gde ima mesta za parkiranje tri dzipa.

Sve to je zato sto su prioriteti drugaiciji od onih koji se retoricki iznose kao ono sto jeste.

Da kao nama je bitan zdravstveni sistem, ali dok je bilo normalno vreme smanjivali smo ga, sad je takodje neupotrebljiv osim za sanaciju epidemije...i cak i to je pretezak zadatak za ovakav zdravstveni sistem.
O cemu pricamo?
Pricamo o fiktivnim ciljevima i pogodnim objasnjenjima..

Princip koji se pominje cesto kod Talibana ustvari nije tu zbog talibana nego da se ostali Arapski svet sahrani...ili muslimanski svet...
Inace koji genije moze da mi objasni slobodan pristup ljudi koji dolaze sa prostora Talibana kao izbeglice, ej....svejedno je da li je podrzavalac ili zrtva, te osobe imaju to kao iskustvo i imaju pomerenu svest ka takvim dogadjajima...to se ne pusta u obicnu populaciju...
Jok sad cemo jos da umislimo da su to ustvari evropljani od rodjenja sa tim kulturnim karakteristikama koji su slucajno u toku 2 godine ili 5 godina bili zrtve nekog novog pristupa u kulturi i slobodi ispoljavanja...ma hajde..

Pustis Srbina u Nemacku i imas masovno tumacenje da su Nemci hladni i uzdrzani prema Srbima...ne bi mogao da dobijes drugo , jer ako pokaze Balkansku kultru u sekundi ce Nemac da ga tretira sa bolje je da je na distanci...
Nije da sad ja kazem Nemci su sve srdacni , ali ne mozes dobiti drugaciji odgovor, ako je pobuda takva kakva je...
Evo Svedjani su drugaciji ali masovni odgovor prema Balkancima je pu pu pu nije za nas komsiluk.
 
Nisam siguran da zapadnjaci zele da Avganistan bude tretiran nesatanizovan...
Tj zahtevima koji su tacno usmereni da se uspostavi visi oblik prava i vlasti...
Suvise je ocigledan iskljuciv princip da pravda mora biti zapadna...a ne njihova interna..
To je takodje priitivizam samo se zove elitni primitivizam...

Taj princip nije pomagao kad su vlade ubijale novinare, vec totalno drugaciji sistem, sistem konkretnog dogadjaja i konkretnog zlocina..
 
Uopste ne brkam stvari , nego se zavaravate da ste posteni i moralni...
A za razliku od vas ja imam iskustva sa ljudima koji su ubili ubijali i oni koji su blizu da ubiju.
Tako da mnogo bolje razlikujem ko je blizu a ko baca prasinu u oci i pravi se moralista a malo mu fali da izbrise nekog...nedelju dana.


Za razliku od vas ostalih , ja se bunim...
Znaci meni ne odgovara i to mnogo ovo sto se desava da se sama ideja o ubijanju drugog umece kao pravda...i da se pojedinac priblizava takvom razmisljanju...
Zato mi je odgovarao period oko 80tih u pravnom smislu kad su se ljudi odvajali od ubijanja masovno , osim ovih nasih Slobinih derana i Tudjmanovih i Alijinih...

I jos jedna stvar koja je vazna....ubijanje je i bez noza...ako coveka dovedes do toga da ne moze da stvara egzistenciju , unistis mu svaku normalnu opciju da prezivi...to se ne zove kriza to je ubijanje...
Srbi to vole da rade, bas vole...
Da kao ne umre zbog njih ali da ga satru do invalida...do nemocnog...

Ali ovde nije rec o Srbima nego i o svetskom procesu, gamingu , serijama filmovima, pravnim procesima, NATO, Kini , BRICS itd...

Ko je tebi dao za pravo da sudiš i procjenjuješ ko (ni)je pošten i moralan? ..kad nemaš pojma, niti imaš bilo kakvu predstavu kakav je ko od nas?
Hoću da kažem da ti je to u najmanju ruku smiješno.. ili što bi rekli kod nas - nigdje veze.

Diskutujemo (i žalimo) za jednim mladim nevinim životom i kakvo to ubjedjenje i vjerovanje može biti kod odredjenih ljudi da to nameću drugima a pogotovo da presudjuju na monstruozan i svirep način.
Reći da je tako nešto generalno blisko ljudima je bezpredmetno i raspravljati.. možda jeste nekima ali šta je sa onima koji ni mrava ne bi zgazili?
 
Pa vidi se postenje ne samo po govoru POSTEN SAM nego i po tome sta se desava, gde se okrecu glave, ko se slavi , ko se izbegava da slucajno neko ne pomisli da si zajedno sa njim u idejama koje nisu popularne...
Sve se to vidi ko sa kim mulja i sta mu je srcu drago....

Priznajem da Srbima nije bas jasno kako se to vidi...Oni misle sve je onako kako se kaze, i mnogo se ljute kad se iznenade...ali se ne ljute kad oni zamuvaju ....
Zaboravili su mnogo od narodnih mudrosti, ako su i culi za te mudrosti...posto nisu u modi nikad bile murdosti i ono sto misle pametniji nego samo snazniji i uspesniji..

Gledaj babu biraj zenu , posle je postalo sprdnja, gledaj majku biraj cerku...
Sad ce biti gledaj cerku biraj mamu...
 
Ko je tebi dao za pravo da sudiš i procjenjuješ ko (ni)je pošten i moralan? ..kad nemaš pojma, niti imaš bilo kakvu predstavu kakav je ko od nas?
Hoću da kažem da ti je to u najmanju ruku smiješno.. ili što bi rekli kod nas - nigdje veze.

Diskutujemo (i žalimo) za jednim mladim nevinim životom i kakvo to ubjedjenje i vjerovanje može biti kod odredjenih ljudi da to nameću drugima a pogotovo da presudjuju na monstruozan i svirep način.
Reći da je tako nešto generalno blisko ljudima je bezpredmetno i raspravljati.. možda jeste nekima ali šta je sa onima koji ni mrava ne bi zgazili?
Ovo je besmisleno i objasnjavati i komentarisati..
Puritanski pristup , ja nisam nikad nista lose i uvek sam pravedan, pravican i fin, je em sigurno lazan em i dovoljno jasan prekid diskusije...
Jeste, slazem se ja.....sve strance kad ih upoznas , oni ti kazu, ne pitam ih ja, nego oni sami kazu , Srbe uvek treba hvaliti i pricati lepo o njima...To stranci kazu..
Kazu da smo slavoljubivi, ali nisam siguran da li stvarno misle slavoljubivi ili gladni hvaljenja....ostavicu ono sto su rekli u orginalu , slavoljubivi...

Pogledas kako ide razvoj situacije i pomislis u kom slucaju bi se tako razvijala situacija, da su ljudi posteni ili da nisu i dodjes do zakljucka crne kutije, tj ako bi unutar kutije bilo nesto , a izlaz ovakav, kakvi bi to ljudi bili, dobri lili losi , inteligentni ili glupi i zadrti...

Uostalom pogledam malo pazljivije oko sebe i slusaj sta ljudi pricaju i koliko im fali da postanu diktatori koji placu nad sudbinama ljudi i istovremeno naredjuju masovna ubijanja, radi prociscenja necega sto oni misle da treba da se pocisti..
 
Uostalom pogledam malo pazljivije oko sebe i slusaj sta ljudi pricaju i koliko im fali da postanu diktatori koji placu nad sudbinama ljudi i istovremeno naredjuju masovna ubijanja, radi prociscenja necega sto oni misle da treba da se pocisti..

Ti što puno pričaju, od njih obično nema ništa. ti su bezazleni. MIsliš da u mom okruženju žive diktatori koji bi da uživaju u "masovnim ubijanjima"?? :eek:
Ako je i od tebe - dosta je.
Hajde da više ne lupamo o tome.. znamo šta je sport i šta on nama znači.. Kome još sport i sportisti smetaju?
 
Ti što puno pričaju, od njih obično nema ništa. ti su bezazleni. MIsliš da u mom okruženju žive diktatori koji bi da uživaju u "masovnim ubijanjima"?? :eek:
Ako je i od tebe - dosta je.
Hajde da više ne lupamo o tome.. znamo šta je sport i šta on nama znači.. Kome još sport i sportisti smetaju?
E vidis ti nisi video da ja svo vreme to gadjam...pa pomenuh i novinare..
Ali ne ovo sto ste vi odradili , to je vec moto MI6 najcesce...
Tako da je sve to malo zapadni malo srpski kiks..
Ali nije seljacki i onda Srbi ne znaju sta da rade tu...
Kao nije se nakupilo , ili ovo je stravicno , ali nije dovoljno , jel?
A da nije stravicno onda ne bi bilo dovoljno...?
I stvarno nije dovoljno kad nije stravicno...
Nepompezna pravda....ni za pishanje nije...jel tako...
 

Back
Top