ZIVOTNO OSIGURANJE

Svi koji ne razmisljaju na vreme, cesace se po praznoj glavi, kad objave vest da ce penzije od 2015 pa na dalje biti 50% prosecne plate, a od 2020, ce biti oko 25- 30 % prosecne plate.
Da su uplacivali od sada do 2020, po 50 evra kvartalno, ustedeli bi oko 2500 eur.

Ko ne stedi nikad i nema pare.

Ha pazi da nije stednja kod vas je jako osiguranje, a sta mislis kad te vajne stedise saznaju da im je ustedjevina propala kod osiguranja.
Ti ces do tad dobiti otkaz ili ces sam napustiti tu firmu i sta da akzes coveku koji ti je verovao, da neces mozda ti da ga obestetis.
Recimo da si mi ti uvalio to osiguranje i da me ispali ta osiguravajuca kuca, pa sinko kozu bi ti sa ledja odrao dok mi ne bi vratio lovu kako znas i umes, umlatio bih te namrtvo ime dok mi zadnji cent ne bi bio vracen plus kamate ( zelenaske naravno od 15 % mesecno) :). Razmisli malo o toj soluciji kad se hvatas tog tvog biznisa.
Podrzavam stednju ali samo u slamarici sve ostalo je cista propast i rizik do neba u ova vremena kad nije sigurno ni da ce biti bilo koje drzave za par godina..
Od te price sa osiguranjem definitivno nema nista.
Propadnu firme i kompanije koje su daleko ozbiljnije i koje imaju konkretan kapital ili neki brend svetski poznat iza sebe a da ne propadnu te salabajzerske papagajske osiguravajuce kuce.
Ljudi lova u slamarici je jedino vasa sve ostalo je rizik koji se ne ispalti.:worth:
 
Poslednja izmena:
Ma kakvo bre osiguranje, to susamo nacini da se ljudima uzmu pare na sarene laze. Evo na primer, pre par godina imao sam saobracajni udes, a vozac koji je kriv pobegao sa lica mesta ne sacekavsi patroli policije. Zapisem registarski broj i policija izvrsi uvidjaj.Ali i poeed svega ja nisam uspeo da naplatim stetu.Izgubio sam grdno vreme jureci po osiguravajucim kucama, i jos me novcano kostalo vestacenje, dokazivanje stete, i nista. Boser, zato nemoj vise da lupetas. Naplatiti od osiguranja stetu ti je isto ko da rodis mecku.
 
Cenim ja da oni imaju u svojoj arhivi i polisu Isusa Hrista i cara Lazara tu cuvaju i Muratovu polisu....:zcepanje: svi u ta vremena davna bili osigurani, samo sto tadasnje polise nisu pokrivale raspece, i odsecanje glave u boju....inace sve ostalo su pokrivale.:roll::sad2::whistling:
 
Odslusah sinoc jedno predavanje na temu osiguranja koje je drzala kuca koja se bavi prodajom osiguranja, ko hoce da se potrudi moze solidno da zaradi ako postane njihov saradnik, a sto se samog osiguranja tice napokon sam razjasnio sve dileme koje sam imao: po meni se to osiguranje isplati uzeti jedino za ne daj Boze slucaj, znaci ili invaliditet ili smrt pa da porodica ostane obezbijedjena ili osiguranik koji prezivi da ima od cega da se lijeci, sto se tice prica o "ulaganju u sigurniju buducnost", to macku o rep jer ovo je osiguranje, a nije dobrovoljni penzijski fond kako ga oni, svjesno ili u neznanju, predstavljaju.To nije nikakav treci stub penzija, to je prosto osiguranje, kao sto osigurate auto, kucu itd.

Bilo gdje drugo da je ulozen taj novac vise ce se dobiti, ovo je povoljno iz razloga sto se isti moze podici nakon nekog vremena, ali ne u cijelom iznosu, povoljnost je u slucaju nezgode, ali nakon prvih 6 mjeseci uplate jer tek 7. mjesec mozes podici taj novac ako si se osigurao na desetak onih najtezih bolesti, ujedno, ovo je i najveca prednost osiguranja, mana je opet sigurnost jer za poslovanje osiguravajucih kuca na ovim prostorima maticna kuca iz Austrije ne odgovara nego do visine svog osnivackog kapitala, ako je u firmu koja je registrovana ovdje unijela milion eura ona i odgovara za stete do te sume, ako ova kuca ovdje pukne i ako treba da isplati 5 miliona eura, nastace problem.

Ovo pisem iz razloga da ljudi saznaju sve o osiguranju jer sam i sam lutao i trazio odgovore na mnoga pitanja iz ove oblasti, nije mi cilj da bilo kome miniram posao, ali hocu da imam odgovore na sva pitanja iz te oblasti prije nego se( ako se odlucim) odlucim da uzmem polisu jer osiguravajuce kuce pricaju samo i iskljucivo ono sto njima ide u prilog, mane osiguranja od njih necete cuti nikada.
 
Dakle stvar je jasna cuvaj se sam i nema ti jace polise od te a sve ostalo zaboravi.:per:

Nego gde je Kremenkova polisa.....:hahaha:

Ti ne citas da je covek saznao nesto novo, i da su mu neke stvari jasnije, nego i dalje pises po svom.


citat: NT Vending:
Odslusah sinoc jedno predavanje na temu osiguranja koje je drzala kuca koja se bavi prodajom osiguranja, ko hoce da se potrudi moze solidno da zaradi ako postane njihov saradnik, a sto se samog osiguranja tice napokon sam razjasnio sve dileme koje sam imao: po meni se to osiguranje isplati uzeti jedino za ne daj Boze slucaj, znaci ili invaliditet ili smrt pa da porodica ostane obezbijedjena ili osiguranik koji prezivi da ima od cega da se lijeci, sto se tice prica o "ulaganju u sigurniju buducnost", to macku o rep jer ovo je osiguranje, a nije dobrovoljni penzijski fond kako ga oni, svjesno ili u neznanju, predstavljaju.To nije nikakav treci stub penzija, to je prosto osiguranje, kao sto osigurate auto, kucu itd.

Bilo gdje drugo da je ulozen taj novac vise ce se dobiti, ovo je povoljno iz razloga sto se isti moze podici nakon nekog vremena, ali ne u cijelom iznosu, povoljnost je u slucaju nezgode, ali nakon prvih 6 mjeseci uplate jer tek 7. mjesec mozes podici taj novac ako si se osigurao na desetak onih najtezih bolesti, ujedno, ovo je i najveca prednost osiguranja, mana je opet sigurnost jer za poslovanje osiguravajucih kuca na ovim prostorima maticna kuca iz Austrije ne odgovara nego do visine svog osnivackog kapitala, ako je u firmu koja je registrovana ovdje unijela milion eura ona i odgovara za stete do te sume, ako ova kuca ovdje pukne i ako treba da isplati 5 miliona eura, nastace problem.

Ovo pisem iz razloga da ljudi saznaju sve o osiguranju jer sam i sam lutao i trazio odgovore na mnoga pitanja iz ove oblasti, nije mi cilj da bilo kome miniram posao, ali hocu da imam odgovore na sva pitanja iz te oblasti prije nego se( ako se odlucim) odlucim da uzmem polisu jer osiguravajuce kuce pricaju samo i iskljucivo ono sto njima ide u prilog, mane osiguranja od njih necete cuti nikada.
danas 03:52
___________________________________________________

Sva zivotna osiguranja pokrivaju rizik smrti. Postoje programi koji pokrivaju i smrt i invaliditet, ali samo ako se uz osnovno osiguranje zivota ugovori i dopunsko osiguranje, koje je tipa - riziko. Riziko znaci da se premija uplacuje, i da se isplacuje procenat osigurane sume samo ako se desi osigurani slucaj, tj procenat invaliditeta. Ako se ne desi, novac koji se uplacuje za dopunsko osiguranje se ne vraca.
Isto kao kad osigurate auto ili kucu, placate premiju ali vam se taj novac ne vraca, vec vam se isplacuje novac tek kad nastane steta.
Razlka izmedju riziko zivotnih osiguranja i stednih zivotnih osiguranja je u stednji i visini osiguranih suma.

NPR
Riziko osiguranje - min 1 godina. premija 100 eur godisnje, trajanje osiguranja 20 godinu,, uplacena suma posle 20 godina=2000 eur, osoba je muskarac 30 godina star. osigurana suma 19851 eur, se isplacuje ako se desi slucaj smrti u periodu trajanja osiguranja - znaci u toku tih godinu dana, ali ako se invaliditet od 50-99%, onda se isplacuje osigurana suma u procentu invaliditeta.
Kad istekne period od godinu dana, onih 2000 eur se ne vracaju osiguraniku.

Kod stednih zivotnih osiguranja postoji mnogo programa, koji imaju razlicite uslove, razlicite namene, ali svi pokrivaju rizik smrti - 1. prirodne, 2smrti usled nezgode, 3 smrt usled saobracajne nezgode. Npr kombinovano stedno zivotno osiguranje, min 5godina, premija 100 / godinisnje, trajanje 20 godina, uplacena premija posle 20 godina = 2000 eur, osoba je muskarac 30 godina star. Osigurana suma je 2269 eur+ dobit koja se pripisuje godisnje na do tada uplacene premije, a isplacuje se i kad se desi slucaj smrti , ali i kad korisnik dozivi datum na polisi, onda ode i podigne sam 2269 eur + dobit koja je pripisivana u toku 20 godina. Za slucaj invaliditeta se ne dobija nista, jer ivalidite nije pokriveni osigurani slucaj kod osiguranja zivota, OSIM AKO STE UGOVORILI I DODATNO OSIGURANJE ZA SLUCAJ NEZGODE.

Dakle, uz ova stedna zivotna osiguranja se moze ugovoriti, i dopunsko osiguranje, koje je tipa riziko, znaci uplacuju se premije, pokrica su mnogo veca od premije, ali se premija ne vraca po isteku perioda osiguranja, vec se isplacuje samo ako se desi osigurani slucaj, koji je naveden u uslovima tog dopunskog osiguranja koje ste ugovorili. Postoje dopunska osiguranja za prelom kosti, hiruske intervencije, bolnicki dan, invaliditet usled saobracajne nezgode...
Svi imaju podelu na invalidite od 1-99%, koji se isplacuje korisniku ili samom osiguraniki, i 100% sto je za slucaj smrti.
Postoji program osnovnog stednog zivotnog osiguranja, gde osiguranje isplacuje dvostruke i trostruke osigurane sume , ako se desi smrt usled nzgode, i smrt usled saobracajne nezgode, respektivno, i jednostruku osiguranu sumu za slucaj prirodne smrti, ili dozivljenja - kada korisnik podize osiguranu sumu+dobit - zato se kaze da je to stedno osiguranje, jer se ulozen novac vraca, na kraju perioda osiguranja.

Ako neko ima konkretno pitanje, neka pise na e- mail- acaivesna2378@gmail.com
 
Dakle isti su kurs ( za ispiranje mozga ) pohadjali:hahaha:.Sto im nisi trazio da ti pokazu neku polisu iz tog doba.:roll:
Ja sam ih ispreskakao pre dve godine da su na pola te njihove prezentacije napustili demonstrativno skup.
Pretio im je linc od strane okupljenih jer sam ih razotkrio ko su zapravo i sta hoce.
E onda su kod nas u mesnoj zajednici opet organoizovali tu trovacinu, ovog puta su se bolje organizovali.
Sad su imali i obezbedjenje i laznu publiku huskace.:roll:
Naravno opet sam dosao i ja.:hahaha:
Da vidis samo kako je neki kravatirani debeljko pozeleneo od muke kad sam ga priupitao zasto vise ne radi u Winer Brokeru, u koji se isto tako kleo i pricao je bajkovite price klijentima.
Lik je nesto promrmljao u stilu da cutim i gledam svoja posla...onda sam ga potkacio za rad oko GEM-a i tad mu je pukao film poceo je da preti.:per: nestalo je njegove lazne uljudnosti i neki njegovi bilmezi ( lazni zadovoljni korisnici osiguranja koje je on doveo da glume publiku i da navlace druge na tu prevaru) su me izbacili sa te promocije i rekli su da ce me ugaziti ako se ponovo pojavim a to sam samo i cekao.

E debeli sad cu ja tebi da pokazem.....Cimnuo sam na telefon jednog lika kog je taj debeljko zavrnuo za lovu a taj lik nije bas bazdaren ima cetiri brata a svi su kao medvedi.:hahaha: i uopste nisu za razgovor raspolozeni.
Bili su upolovaceni u lokalnoj kafani i ja sam im rekao da se debeli na sva usta hvali kako je od njega napravio majmuna i opeljesio ga je za lovu u Winer Brokeru i kako ga je na sudu izmajmunisao.

Lik je dobio nervni slom kad je to cuo, jer ga je debeljko izlevatio na sudu na koji su isli da povuce tuzbu i da ce izvrsiti vansudsko poravnanje od koga naravno nikad nije bilo nista.
Njih petorica su okupili jos pet likova i masakrirali su debeljka i njegove huskace.:hahaha:
Debeljko nije ni dinara dobio od te svoje polise iako je bio izlomljen na mrtvo ime i pio je samo supicu na slamcicu vise od mesec dana.....:hahaha: okanio se osiguranja i sad ih pljuje na sva usta.

Sad je opet u nekom biznisu prodaje one Dormeo jastuke i neku sarenu lazu za kicmu....:mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Odslusah sinoc jedno predavanje na temu osiguranja koje je drzala kuca koja se bavi prodajom osiguranja, ko hoce da se potrudi moze solidno da zaradi ako postane njihov saradnik, a sto se samog osiguranja tice napokon sam razjasnio sve dileme koje sam imao: po meni se to osiguranje isplati uzeti jedino za ne daj Boze slucaj, znaci ili invaliditet ili smrt pa da porodica ostane obezbijedjena ili osiguranik koji prezivi da ima od cega da se lijeci, sto se tice prica o "ulaganju u sigurniju buducnost", to macku o rep jer ovo je osiguranje, a nije dobrovoljni penzijski fond kako ga oni, svjesno ili u neznanju, predstavljaju.To nije nikakav treci stub penzija, to je prosto osiguranje, kao sto osigurate auto, kucu itd.

Чекај, зар нисмо о томе причали на претходним странама? Ово је само осигурање живота са осигурањем за случај тежих болести. Новац свакако добијаш по истеку уговореног периода, или неко твој ако...али имаш врхунско лечење ако дође до најтежих болести.

Bilo gdje drugo da je ulozen taj novac vise ce se dobiti, ovo je povoljno iz razloga sto se isti moze podici nakon nekog vremena, ali ne u cijelom iznosu, povoljnost je u slucaju nezgode, ali nakon prvih 6 mjeseci uplate jer tek 7. mjesec mozes podici taj novac ako si se osigurao na desetak onih najtezih bolesti, ujedno, ovo je i najveca prednost osiguranja, mana je opet sigurnost jer za poslovanje osiguravajucih kuca na ovim prostorima maticna kuca iz Austrije ne odgovara nego do visine svog osnivackog kapitala, ako je u firmu koja je registrovana ovdje unijela milion eura ona i odgovara za stete do te sume, ako ova kuca ovdje pukne i ako treba da isplati 5 miliona eura, nastace problem.

Ако подигнеш новац пре времена, осигурање престаје.
Ово што пишеш да матична кућа не одговара за ћерку фирму је мало без везе. Да ли мислиш да ће оснивач да дозволи да се пољуља стабилност своје фирме у другој држави. Наравно да неће. Прво квалитетом пословања, а затим и новчаном подршком коју ће јој упутити. А дали уопште има шансе да се тако нешто деси, погледај финансијске извештаје.

Ovo pisem iz razloga da ljudi saznaju sve o osiguranju jer sam i sam lutao i trazio odgovore na mnoga pitanja iz ove oblasti, nije mi cilj da bilo kome miniram posao, ali hocu da imam odgovore na sva pitanja iz te oblasti prije nego se( ako se odlucim) odlucim da uzmem polisu jer osiguravajuce kuce pricaju samo i iskljucivo ono sto njima ide u prilog, mane osiguranja od njih necete cuti nikada.

То је заиста лепо од тебе, али онда пиши исправне ствари.
 
Dakle isti su kurs ( za ispiranje mozga ) pohadjali:hahaha:.Sto im nisi trazio da ti pokazu neku polisu iz tog doba.:roll:
Ja sam ih ispreskakao pre dve godine da su na pola te njihove prezentacije napustili demonstrativno skup.
Pretio im je linc od strane okupljenih jer sam ih razotkrio ko su zapravo i sta hoce.
E onda su kod nas u mesnoj zajednici opet organoizovali tu trovacinu, ovog puta su se bolje organizovali.
Sad su imali i obezbedjenje i laznu publiku huskace.:roll:
Naravno opet sam dosao i ja.:hahaha:
Da vidis samo kako je neki kravatirani debeljko pozeleneo od muke kad sam ga priupitao zasto vise ne radi u Winer Brokeru, u koji se isto tako kleo i pricao je bajkovite price klijentima.
Lik je nesto promrmljao u stilu da cutim i gledam svoja posla...onda sam ga potkacio za rad oko GEM-a i tad mu je pukao film poceo je da preti.:per: nestalo je njegove lazne uljudnosti i neki njegovi bilmezi ( lazni zadovoljni korisnici osiguranja koje je on doveo da glume publiku i da navlace druge na tu prevaru) su me izbacili sa te promocije i rekli su da ce me ugaziti ako se ponovo pojavim a to sam samo i cekao.

E debeli sad cu ja tebi da pokazem.....Cimnuo sam na telefon jednog lika kog je taj debeljko zavrnuo za lovu a taj lik nije bas bazdaren ima cetiri brata a svi su kao medvedi.:hahaha: i uopste nisu za razgovor raspolozeni.
Bili su upolovaceni u lokalnoj kafani i ja sam im rekao da se debeli na sva usta hvali kako je od njega napravio majmuna i opeljesio ga je za lovu u Winer Brokeru i kako ga je na sudu izmajmunisao.

Lik je dobio nervni slom kad je to cuo, jer ga je debeljko izlevatio na sudu na koji su isli da povuce tuzbu i da ce izvrsiti vansudsko poravnanje od koga naravno nikad nije bilo nista.
Njih petorica su okupili jos pet likova i masakrirali su debeljka i njegove huskace.:hahaha:
Debeljko nije ni dinara dobio od te svoje polise iako je bio izlomljen na mrtvo ime i pio je samo supicu na slamcicu vise od mesec dana.....:hahaha: okanio se osiguranja i sad ih pljuje na sva usta.

Sad je opet u nekom biznisu prodaje one Dormeo jastuke i neku sarenu lazu za kicmu....:mrgreen:

Ове приче о Винер брокеру, Језди и Дафини су већ излизане фразе. Што не узмеш пример озбиљних осигуравајућих кућа и примера милионских исплата штета, него пишеш само оно што теби одговара? :roll:
 
Ово што пишеш да матична кућа не одговара за ћерку фирму је мало без везе. Да ли мислиш да ће оснивач да дозволи да се пољуља стабилност своје фирме у другој држави. Наравно да неће. Прво квалитетом пословања, а затим и новчаном подршком коју ће јој упутити. А дали уопште има шансе да се тако нешто деси, погледај финансијске извештаје.

Upravo je tako kako sam i napisao, oni ce odgovarati za svoje obaveze do visine ulozenog kapitala, ni centa vise, ko ostane kratak u slucaju da osiguranje u BG pukne nikad nece vidjeti svoj novac iz Austrije, tako i zakon kaze, a te price o ugledu i stabilnosti su za malu djecu i to su stvari koje odbijaju ljude od osiguranja, Vi pricate samo ono sto Vam ide u prilog, nijednu losu stranu osiguranja niko od tih predavaca iznijeti nece, tvrde da MLM nije piramida, a klasicni je primjer piramide, a mene to odmah asocira na prevaru.Ta piramida ce ovdje funkcionisati jos dugi niz godina jer je mali dio stanovnistva osiguran i taj procenat ce sporo rasti, vrijedi li uzeti polisu sad pa je naplatiti za 20 godina, mozd ai vrijedi onom ko nema bolji nacin da ih ustedi/zaradi, ali da ce osiguranju def.doci kraj kao piramidi i necem konacnom, i to stoji.Ta sigurnost osig.kuce je glavni kamen spoticanja jer niko ne moze garantovati da ce mi ta kuca isplatiti novac niti da ce postojati za 20 godina, jesam li u pravu?Naravano, da jesam, znamo svi.
 
Poslednja izmena:
Za one slabije upucene u pitanju je DOO - Drustvo sa ogranicenom odgovornoscu ovo znaci da clanovi drustva ne odgovaraju za obaveze drustva, vec snose rizik samo do visine uloga. Drugim recima dug ne mozete potrazivati od maticne firme u slucaju da se njihov ogranak u Srbiji rasformira. Finansijski izvestaji mogu biti "podesavani", a odlican primer je Bernard Madoff kome je poslo za rukom da "podesava" finansijske izvestaje u veoma dugom vremenskom periodu i to u zemlji koja ima daleko rigorozniju kontrolu nad poslovanjem kompanija. Da je rukovodstvo maticne firme zelelo odgovornost ne bi osnivali posrednicku firmu vec bi direktno otvorili svoja odeljenja, a u prilog neozbiljnosti ide i to sto su posrednicima dozvolili da regrutuju ljudske resurse na MLM principima. Mnogo snaznije i poznatije kompanije koje predstavljaju brend padale su na kolena, a neko treba da poveruje da ne postoji sansa da propadne firma koja prodaje osiguranja na MLM principu.
 

Back
Top