Zivot je sladak

sigma man

Domaćin
Poruka
4.005
z:)

Zasto mi jedemo secer druge klase kad imamo toliko fabrika secera ?

Zasto na nekim pakovanjima ne mozes da otkrijes da li je od secerne repe ili trske (od repe je tri puta skuplji) ili je mozda neka mesavina ?

Da li se cena secera druge klase kod nas poredi sa svetskom cenom ali za prvu klasu ?

Na nekim pakovanjima pise da nije od genetski modifikovane secerne repe, a sta je sa ostalima gde to ne pise ?

z:((

z:shock:
 
z:)

Zasto mi jedemo secer druge klase kad imamo toliko fabrika secera ?

Zasto na nekim pakovanjima ne mozes da otkrijes da li je od secerne repe ili trske (od repe je tri puta skuplji) ili je mozda neka mesavina ?

Da li se cena secera druge klase kod nas poredi sa svetskom cenom ali za prvu klasu ?

Na nekim pakovanjima pise da nije od genetski modifikovane secerne repe, a sta je sa ostalima gde to ne pise ?

z:((

z:shock:

.pitaj "kuma" Koleta...................:)
 
z:)

Zasto mi jedemo secer druge klase kad imamo toliko fabrika secera ?

Zasto na nekim pakovanjima ne mozes da otkrijes da li je od secerne repe ili trske (od repe je tri puta skuplji) ili je mozda neka mesavina ?

Da li se cena secera druge klase kod nas poredi sa svetskom cenom ali za prvu klasu ?

Na nekim pakovanjima pise da nije od genetski modifikovane secerne repe, a sta je sa ostalima gde to ne pise ?

z:((

z:shock:

Zato što društvo za zaštitu potrošača ne radi svoj posao.
 
Žutaći su se do sada navikli da rade (kradu) i nikom ne odgovaraju. Što bi ćelavi Kole pisao na vrećicama od čega je šećer ? Kad ni on sam ne zna. Kako da zna kad dobije interventni kontigent iz EU za malo para a proda u Srbiji za puno. Šta ga boli raka koji je šećer i šta piše.
 
Zato što društvo za zaštitu potrošača ne radi svoj posao.

Најглупља ствар је кривити другога за сопствени немар. Сваки појединац сноси апсолутну одговорност за своју исхрану. Не можеш ти очекивати да неко други решава твоје проблеме и приноси ти на тацну онако како ти хоћеш.

Људи треба да се буде из комуњарско-еуропског сна у којем су навикли да се власт и мафија брину о њима и њиховим породицама. То може, али онда људи немају право да се буне кад им газда уврће уши.
 
Најглупља ствар је кривити другога за сопствени немар. Сваки појединац сноси апсолутну одговорност за своју исхрану. Не можеш ти очекивати да неко други решава твоје проблеме и приноси ти на тацну онако како ти хоћеш.

Људи треба да се буде из комуњарско-еуропског сна у којем су навикли да се власт и мафија брину о њима и њиховим породицама. То може, али онда људи немају право да се буне кад им газда уврће уши.

Tako je manje secera, sladimo medom.

z:mrgreen:
 
Kako oni rade, zna li to iko ?

Ja se ne osecam zasticenim !

:zroll:

Најглупља ствар је кривити другога за сопствени немар. Сваки појединац сноси апсолутну одговорност за своју исхрану. Не можеш ти очекивати да неко други решава твоје проблеме и приноси ти на тацну онако како ти хоћеш.

Људи треба да се буде из комуњарско-еуропског сна у којем су навикли да се власт и мафија брину о њима и њиховим породицама. То може, али онда људи немају право да се буне кад им газда уврће уши.

Ja sam se probudio iz tog sna u kojem se očekuje da ti neko drugi rešava probleme. Društvo za zaštitu potrošača nije nešto što bi organizovala vlast, već što bi izašlo iz društva, dakle građana. I oni bi zahtevali potpunu dostupnost informacija (u ovom slučaju o šećeru). U suprotnom pozvali bi ljude na bojkot određenih proizvoda i time vršili pritisak na proizvođače.

Dakle, potpuna odvojenost od vlasti.

A postoje granice toga šta individualac može da uradi u društvu ako agituje sam i zbog toga društva (npr. za zaštitu potrošača) i postoje - koordinacija i organizacija.
 
Ja sam se probudio iz tog sna u kojem se očekuje da ti neko drugi rešava probleme. Društvo za zaštitu potrošača nije nešto što bi organizovala vlast, već što bi izašlo iz društva, dakle građana. I oni bi zahtevali potpunu dostupnost informacija (u ovom slučaju o šećeru). U suprotnom pozvali bi ljude na bojkot određenih proizvoda i time vršili pritisak na proizvođače.

Dakle, potpuna odvojenost od vlasti.
A postoje granice toga šta individualac može da uradi u društvu ako agituje sam i zbog toga društva (npr. za zaštitu potrošača) i postoje - koordinacija i organizacija.

Kako mi nemamo nikakve, ili skoro nikakve informacije, mozemo samo da bojkotujemo sami sebe ...
 
Jel fakat misliš da je nemoguće bojkotovati jedan Maksi? Ne govorim o bojkotu od pola godine. 7 dana bojkota bi svakome nanelo toliko ekonomske štete da bi slušao sve predloge.

Nije lako bojkotovati Maksi, ko sve ne stoji iz tog Maksija. Tek nedavno sam shvatio, jer je bio guzvanjac preko novina, deo suvlasnicke strukture.

Nije samo cena ta koja je pozatvarala male prodavnice. Kod mene u kraju je bila mala prodavnica koja je ozivela tek kad su posle dugog niza godina vlasnici shvatili da je bolje prodati hiljadu komada neceg sa manjom marzom nego jedan do dva takva proizvoda gde je marza velika.

Procvetala radnja, uneti kompjuteri od dva radnika uvecalo se na preko deset, ne bih znao tacan broj ali ovo je minimum... kamioni pristizu vise puta nedeljno, velika zivost i ... kao selimo se i nema vise te radnje...

Dobro sad ima od skora i jedna manja Idea ali u vlasnickoj strukturi ne znam koga ima ...

Da ne bude da bojkotom pare teras iz jednog u drugi dzep istih pantalona.
 

Back
Top