Život je lep

Džudi S

Domaćin
Moderator
Poruka
3.028
ZA TEMU.jpg
Naziv ove teme nema nikakve veze sa istoimenim filmovima.

Neke osobe sa invaliditetom, uprkos poteškoćama koje hendikep donosi, postižu rezultate u sportu. Kada završe fakultet, po novom zakonu, mogu da se zaposle. Oni posmatraju život sa lepše strane. Njima je život lep.

Postoje i porodice koje imaju više dece i koje ne traže pomoć, već žive skromno. I njima je život lep. Deca su najveće bogatstvo.

I ja, uprkos problemima sa zdravljem i uprkos povremenim depresivnim epizodama, mislim da je život lep.

Šta mislite, da li je i vama život lep, i zašto?

Život je takvo čudo, takva slučajnost, takav dar i lepota, da svako jutro treba da
dočekamo punog srca i zahvalnosti što trajemo.

Ne postoji veći smisao nego slaviti život u nama i oko nas u svim njegovim oblicima...
I ne postoji veći zadatak u životu nego pomoći i drugom da oseti sreću i čari življenja.

Ima ljudi koji kao zombi prođu kroz život, jureći za materijalnim stvarima, ne shvatajući
da životnu sreću ne mogu kupiti, jer se ona ne nalazi u materiji ... a ima i onih koji baš
njima zavide...

Na svu sreću, prelepi život nas podari i ljubavlju i pretvori nas u zaljubljenike života...
A mi, trošeći to blago, shvatamo da nismo osiromašili...
Ljubav se uvek uvećana vraća i ostaje zauvek u nama...

Hvala na divnoj temi... koja mi je izmamila ove emocije prema životu.
:vzagrljaj: :heart2::heart2::heart2:

Poslednja izmena:
:D ,.. jer još trava nije nikla, tamo gde je stala moja štikla,.. :lol:
zašto ? Pa zato što umem da udesim sebi,.. 90% svog radnog veka nemam šefa,.. ne mre neki manje pametan da mi popuje,.. ne trpim,.. imam problem sa autoritetima :) .. neee,.. oni imaju sa mnom,.. ja pevam svoj bluuz,..
----------------------------------------------------------
hedonista sam,.. :) dovoljno ?

Pa da postoje neke sitnice kojima se radujem a kad se zanesem u probleme, setim se majke i nepokretnosti zbog preloma noge i nista nije bitno i vredno nerviranja,sad posle mora sad progledao i ne dangubim da svaki dan budem u pokretu i ne pravim nikakve kompromise ka ljudima ,parama i skretanja sa uzivanja u sto kvlitetnijem vremenu

Pogledajte prilog 1562575Naziv ove teme nema nikakve veze sa istoimenim filmovima.

Neke osobe sa invaliditetom, uprkos poteškoćama koje hendikep donosi, postižu rezultate u sportu. Kada završe fakultet, po novom zakonu, mogu da se zaposle. Oni posmatraju život sa lepše strane. Njima je život lep.

Postoje i porodice koje imaju više dece i koje ne traže pomoć, već žive skromno. I njima je život lep. Deca su najveće bogatstvo.

I ja, uprkos problemima sa zdravljem i uprkos povremenim depresivnim epizodama, mislim da je život lep.

Zivot jeste lep. I dragocen.
Naravno da ne bude sve bas onako kako smo mi zamislili, ali toliko je lepih malih i velikih stvari na kojima mozemo biti zahvalni. I mislim da je to kljuc srece. Zahvalnost na lepim trenucima. Jer ko je to nama obecao da ce nam bas sve biti potaman?! :)

Pogledajte prilog 1562575Naziv ove teme nema nikakve veze sa istoimenim filmovima.

Наравно да је живот леп.
Додуше, има тренутака кад нас баца у нервозу, тугу, понекад и очај.
Али, већина нас пропусти да види ситнице које чине дан.
Наравно да ми ти лепи тренуци неће платити рачуне ни скувати ручак.
Али, ту су да ме подсете шта је заправо живот.
А то је Божји дар, што ми често заборављамо.
Само се тога треба сетити, и биће другачије одмах.
Боље? Не знам, то не завиди само од нас. Али биће другачије.

Život je jako lep, sa lošim epizodama ponekad.

Evo i meni je generalno prelep, osim sad kad sam na štakama jer sam povredio nogu, ali treba imati u vidu da je i to privremeno, nije trajna stvar. Tako da, naiđe i loše, ali i dobro mora da se napravi, neće samo od sebe.

Niko više ne misli da je život lep?
Život je lep, uprkos.. i to uprkos je mnogo bitno..

To je upravo izlečilo Veroniku iz romana ''Veronika je odlučila da umre''
Jer ona do tada nikakvu prepreku nije imala. Lepa, mlada, talentovana,
roditelji je vole, ima fin posao. Sve je tu i ništa nije tu, jer je previše
lako. A onda je dobila pretnju smrću, neizlečivu bolest koja je trebala
da je ubije za najmanje pet dana.
Pretnja smrću samoubici je besmislena. Ali.. Ona nad tom smrću nije
imala kontrolu. Morala je da ostane na mestu koje joj se nije sviđalo i
da poslednje dane provede sa ludacima. Da gleda nehumane tretmane
nad bolesnicima. Da trpi srčane napade. Odjednom više ništa nije bilo
pod njenom kontrolom. Nije bilo udobno. Morala je da nađe lekove da
to prekrati, ali ovoga puta ni to nije bilo lako. I tako, uprkos nečemu,
shvatila je da je život lep..

Da li je život lijep? Daa.. kako god to izgledalo u datom momentu, jer..
Treba uživati u svim segmentima života koliko god da su teški, čudni jer jednom kada prodju ne vraćaju se.
Treba uživati u svemu i cijeniti ono što nam je dato jer sve je tu sa nekim razlogom.
Vjeruejte, svi vi (mi) koji nismo bolesni i imamo krov nad glavom . mi smo najsrećniji ljudi na planeti.
Život ne da je lijep nego fascinantan a na nama je samo da to uvidimo i ne budemo nekakvi namćori i hegemoni, gdje nam sve smeta.. a život je jedan jedini i zbog toga je jedinstven. Treba da budemo srećni što nam ga je neko podario i baš nas izabrao da budemo svjesni, šta je uopšte život, jer tu sreću mnogi nikada ne dobiju.

Back