Zenska kletva!!!!

ne... iako me je slomio njegov odlazak... iako je ispao gad... valjda je ljubav bila daleko jaca... molila sam se samo u sebi da mi Bog podari mir a njemu sam svakako zelela srecu... ipak nemoguce je mrzeti one koje smo svim srcem voleli..
Lusy Lusy:
Postavljam ovu temu,jer sam se setila moje ne tako daleke ljubavne katastrofe.
Pa vas sad ja pitam:..dali ste nekada takoreci kleli svoju voljenu osobu zbog njegovog licnog zivota koji vodi,zbog njegovog potencijalnog uspeha u tom zivotu u kojem nema vas,dali ste nekada iskreno pozeleli da mu propadnu planovi,da mu se desi nesto samo kako bi ostao uz vas.?
Koliko ste bili spremni daleko u tom misaonom smislu da idete samo zbog svog sebicnog srca?Koliko kletvi i sebicnih zelja ste izgovorili ili pomislili zbog svoje voljene osobe?
I dali vam se nekad ucinilo da vam se te zelje ostvaruju?Jesu li se kletve ispunile?
Ps ovde ne govorim o nekom natprirodnim silama,vec o zenskoj sebicnosti,sujeti i samoj zaljubljenosti koja vas nekad goni na ovakve stvari!
 
lellica:
ne... iako me je slomio njegov odlazak... iako je ispao gad... valjda je ljubav bila daleko jaca... molila sam se samo u sebi da mi Bog podari mir a njemu sam svakako zelela srecu... ipak nemoguce je mrzeti one koje smo svim srcem voleli..
Ne mislim na mrznju,da pozelis zlo nekome ko te je zapostavio ili na neki nacin povredio...nikada ja mislim ni jedna zaljubljena devojka to ne bi mogla da ucini..
 
to mi je nekako van pameti, iskreno.

pozelela sam cesto u raznim odnosima (ne samo u vezi) da se neko nadje u mojoj situaciji
da bi razumeo moj ugao gledanja i moje ponasanje, jer nije bio/bila u stanju da ga razume bez toga, pa je odnos zapadao u privremeni corskokak ili svadju... ne znam da li se to racuna :)
 
MarijA`= Kad ide da trci oko ade - dabogda uganuo nogu i to na pola kruga

Jaoooo,ja sam prekjuce uganula nogu na trcanju i sada sam u gipsu.Imam tesku distorziju zgloba.Ako je mene neko prokleo da mi se to desi,nije mogao da mi smisli GORU kletvu!!! Grrrrrrrrr!!!!!!!!
 
Jesam jednom..nekako posle raskida.. Neka mu se ne digne nocas kita, mada ne verujem da je kletva bila uspesna.Nikada nije imao problema sa tim..inace kletve,vudu lutke i ostale gluposti su zaista van pameti..Kada ljubav nestane osobu koju ste voleli treba pustiti da ode dostojanstveno bez obzira na tugu i bol u nama.A negde sam i pomalo sujeverna i uvek mislim da se to isto meni moze desiti, da me neko prokune ili da mi se kletva vrati ..Strah je chudoo..Cesto nas cuva od nepromisljenih postupaka..
 
Da, imala sam takve "grešne" misli. Naravno, zadržala sam ih za sebe, i iskreno ne bih želela da se ostvare. To je samo bio izraz besa, nemoći, tuge koje sam u tom trenutku osećala, a ne stvarna, dugotrajna želja.
 
tarabica:
Da, imala sam takve "grešne" misli. Naravno, zadržala sam ih za sebe, i iskreno ne bih želela da se ostvare. To je samo bio izraz besa, nemoći, tuge koje sam u tom trenutku osećala, a ne stvarna, dugotrajna želja.

Jeste,to sam i ja htela da kažem ;)
Onaj ko kaže da nikad nije u životu imao takve misli i željice ili laže ili je Isus Hrist 2 :D
 
Lusy Lusy:
Postavljam ovu temu,jer sam se setila moje ne tako daleke ljubavne katastrofe.
Pa vas sad ja pitam:..dali ste nekada takoreci kleli svoju voljenu osobu zbog njegovog licnog zivota koji vodi,zbog njegovog potencijalnog uspeha u tom zivotu u kojem nema vas,dali ste nekada iskreno pozeleli da mu propadnu planovi,da mu se desi nesto samo kako bi ostao uz vas.?
Koliko ste bili spremni daleko u tom misaonom smislu da idete samo zbog svog sebicnog srca?Koliko kletvi i sebicnih zelja ste izgovorili ili pomislili zbog svoje voljene osobe?
I dali vam se nekad ucinilo da vam se te zelje ostvaruju?Jesu li se kletve ispunile?
Ps ovde ne govorim o nekom natprirodnim silama,vec o zenskoj sebicnosti,sujeti i samoj zaljubljenosti koja vas nekad goni na ovakve stvari!

U, ženo. Nikada nisam poželela ništa slično. Ja uglavnom razmišljam o svom životu, svom uspehu i tako to. A uz sebe želim muškarca koji ima svoj život i svoje uspehe i koji je sa mnom jer želi da bude sa mnom, a ne zato što mu je sve ostalo otišlo do đavola... svašta...
 
Nisam sujetna, shvatam da neko moze i zeli da me voli, a neko ne moze i ne zeli!
Sve je to zivot.
Cak mi bude i drago kad vidim da mu ide, jer sam ja bila sa njim tako uspesnim, dobro organizovanim, pametnim....
Ima drugu, lepo mu je s njom, pa sta, i meni ce biti ili mi je vec lepo sa nekim.

Ako neko nije fer i korektan, onda je to druga prica....jednostavno, zaboravim na njega! ;)
 
sedeli smo u restoranu, bilo nas nekoliko, društvanjce na ručku ili po podnevnoj kafi..
davno je bilo ne sećam se.
videvši preslatku bebicu kažem:
vidi kako je cakana bebica
on kaže:gde?
kažem: tamo u kolicima..
on odgovara:u invalidskim i krene da se smeje ko debil
rekoh: da bog da ti bio u invalidskim kolicima.
popodne je pao sa motora. bio u koritu dva meseca.
nanalo mi je mnogo muke i štete.
živeli smo zajedno, u grčkoj..ja sam radila, sada samo jedna plata,
on nepokretan...ma užas.
dok ga nisam spakovala u bgd. jer nisam mogla da izdržim.
jeda mi je zgazio mačora. mog obožavanog sijamca.
nije upalio motor pokrenuo auto ..mačak nije reagovao dovoljno brzo, što je čudno...
ali..znam samo da sam kroz suze procedila da bog da crko..ko god da je...
(tada nisam ni imala ideju ko je, mada se zna ko se tu parkira)
poginuo je u saobraćajnoj nesreći u roku od par dana.
od tada....držim jezik za zubima.
sem kada je moja svekrva i svekar u pitanju...
ali kod njih nešto ne radi :(
inače ne verujem u kletve, i nemam običaj da se ponašam ko ciganka.
izleti mi samo kada me nešto opako potrese.
 
Hellen:
Не, нисам.
Помислила сам можда пар пута: ''Е, нек ти ни са једном другом не буде тако као са мном....''
И то је све...

Osim vudu magije kojom se povremeno sluzim slazem se i sa tvojom izrekom! (Salim se za vudu magiju) 8)
 
Ja sam rekla vise puta dok je bio odsutan iz zemlje "dabogda mu propali planovi za inostranstvo tako da mora da ostane ovde u zemlji samnom"....i bilo je tako,vratio je se ovde otac mu je se tesko razboleo,bio mesec dana u bolnici,baba mu je umrla,propali su mu neki planovi i papiri za inostranstvo,pukao je sa zivcima...i zbog svega toga i ko zna cega sve jos ja sam ostala zauvek bez njega.Sve mi se vratilo milo za drago.... :? :-(
 
Izvinite svi, ali meni to proklinjanje, kunjenje ili sta vec izgleda krajnje paganski, da ne kazem koliki je to greh imati lose misli ili primisli, a tek kletve....i onda se svi pitamo kao gde je ovaj svet otisao, a svi su zapravo postali sujetni, losi egocentrici i egoisti, koje ne daj Boze neko da povredi, jer odmah zasluzuju sve najgore... Nikad ni prema kome nemam losu misao, pa i kad bi po savremenim parametrima mozda i trebala, uvek ono dobro u meni pobedjuje, za mene je ispod morala, dostojanstva i karaktera imati takav stav, tacnije to je obicna glupost, ludost i nedostatak ljudskosti, a i samopouzdanja rekla bih. Bila sam bas preopsirna, ali zaista su me mnogi odgovori negativno iznenadili.
 

Back
Top