ŽENE KOJE UŽIVAJU U POVREĐIVANJU MUŠKARACA...?

Ušla je ciljno u odnos, jer je imala interesa. Na brzinu sam počela da joj verujem i preko mene je dobijala neke podatke za daljnje funkcionisanje koji su joj bili bitni. Jeste me zavolela u jednom trenutku, zato je to mučenje i trajalo toliko... zavolela je upravo to što nisam kao ona. Za razliku od nje jesam oštra na jeziku, ali sam dobar čovek i to je bilo ono što ona nije mogla da shvati i što ju je privuklo. Upravo je zato i napravila neke greške koje sam ja posle mogla da upotrebim da sam htela... I upravo to što mi je pljuvala u facu, ja to gledala i ćutala i nisam je povredila ničim je u njoj izazivalo bes. Na kraju krajeva kakvi god mi bili, svi želimo da budemo voljeni.

Zvuči kao nešto sa posla... ili se varam?
 

Ljubav je mnogo toga samo ne dosada.

- - - - - - - - - -

Pa recimo da je htela sve što imam. Od para, preko dečka do stana... nije posao, ali je vrlo važno za daljnje poslovanje, tj. sad smo u onom periodu kada smo uključeni u neke organizacije i tu radimo za neke manje pare da bi posle mogli da radimo za velike...

Zato je važno prema svima koji su u bližem ili daljem poslovnom okruženju emotivno pretvoriti u dalju rodbinu.

Jer gde je posao, nema ljubavi, nema Boga, samo više ili manje vešto prikrivena sekira...
 
Poslednja izmena:
Постоје психопате свакако, али мислим да таквих црних удовица које гутају и рзарају мушкарце из обести и нема тако често.
Некад се мушкарац плаши онога шта осећа па жени приписује злобне мотиве. Можда је предмет искрене љубави али нема контролу над тим.
Некад су људи растрзани па то другој страни може да делује као опака игра ако немају јасну слику.
У сваком случају мишљења сам да се обожавање увек осети и тешко га је симулирати.
 
Постоје психопате свакако, али мислим да таквих црних удовица које гутају и рзарају мушкарце из обести и нема тако често.
Некад се мушкарац плаши онога шта осећа па жени приписује злобне мотиве. Можда је предмет искрене љубави али нема контролу над тим.
Некад су људи растрзани па то другој страни може да делује као опака игра ако немају јасну слику.
У сваком случају мишљења сам да се обожавање увек осети и тешко га је симулирати.

Hide and seek... ( :) mada vrlo kiseo)

Baš kao i što ima majstora spremnih da zarad uverljivosti savršeno simuliraju obožavanje koje se rasprši za tren čim dođu u poziciju da povređivanjem nahrane svoju sujetu.

- - - - - - - - - -

pa vi izmislite neku pricu da vam nije glupavo i onda se primajte

Ljubav nije primanje Hiraj, ljubav je privilegija.
 
ne znam koja ti slomila kicmu pa si ovde pamucna krpa-otirac.
Jednostavno treba slusati dobronamerne savete starijih.
Ja nikad nisam verovao polovnjacama i to je to ,jer sam bio svestan da probusena sve sto tebi prica- vec je pricala nekom pre ,a pricace i nekom posle .
kratko i jasno.
mozda su se i zaljubljivale, imala je jedna gusenja i tresla se pila lekove, druga me proganjala ,treca plakala mesecima, cetvrta promenila fizicki opis sve kontra ,ma zenski show...
Mogao sam da ih zayebem samo tako al nisam jer sam bio sujeveran na zenske kletve i tako to.
Otkako je burazeru padala kisa tri puta na dan svadbe kad god smo izlazili napolje iz kuce iz opstine iz crkve, a najavili suncan dan ,zadnji put sa gradom, sevalo , cak i nestalo struje nakratko u novoj hali.
Mogao sam da ih izmuzem za lovu ,vrtim i zamajavam ,ali nisam hteo da gubim vreme i umanjujem sanse za uspeh dugim zabavljanjem, nevina se trazi za kucu ,nikad nisam isao da se upoznajem sa njenima sem u prolazu jer po meni momak ide u kucu devojke tek kad je stvarno ozbiljan i tako jos neke principe preko kojih nisam presao tipa skupi pokloni to nikako itd...
 
a dobro recimo ako se ona razgaci i podrigne masnija oces li da je obozavas ili mora stalno da je full

Pitam se a pred ovim pitanjem, koliko zapravo ti uopšte poznaješ koncept intime?

- - - - - - - - - -

nije obradila kurje oko

Ja bih joj odradio kurje oko na način na koji ne možeš ni da zamisliš.
 
Šta po tebi odaje menipulativnu osobu?

Osim toga, tako racionalan izbor partnera ukazuje ne na emotivnost već na određeni vid proračunatosti.

U tako konstruisanim okolnostima ljubav više počinje da liči na neki mehanizam a manje na osećanje... jer ne zavolimo u životu samo dobre ljude... nekada svim srcem volimo i one koji to nisu.

Ukratko - verbalna i neverbalna komunikacija. Covek komunicira svim svojim bicem, a slika vredi vise od hiljadu reci.

Ljubav je stanje, odnos koji se pazljivo gradi svakodnevno i baziran je na emocionalnoj vezanosti iz koje se radjaju pripadnost, bliskost...
Nije dovoljno samo voleti nekoga, vec se taj neko mora uklopiti u nasu viziju zajednickog zivota.
A da bi znao da li se neko uklapa, moras znati sta zelis. Da bi dosao do tog saznanja, moras ukljuciti mozak i uskladiti ga sa srcem.

Ovo o cemu ti pises nije zdrav odnos i ako vec moramo da ga imenujemo ljubav, patoloska je.
 
Hide and seek... ( :) mada vrlo kiseo)

Baš kao i što ima majstora spremnih da zarad uverljivosti savršeno simuliraju obožavanje koje se rasprši za tren čim dođu u poziciju da povređivanjem nahrane svoju sujetu.

.
Колико дуго мајстор, било мушки или женски може да симулира то обожавање а да се не смори од целе приче?

Ако то дуго траје или су наишли на равног себи у тој манипулацији, или је обожавање искрено а не симулација.
Негде дубоко у нама сигурна сам осетимо увек, увек да ли је неко заиста дубоко фасциниран нама искрено.
Ако постоје разноразне препреке са обе стране, фасцинација ће само да расте...
Време је приличан показатељ, манипулатор се неће дуго смарати.
 
ne znam koja ti slomila kicmu pa si ovde pamucna krpa-otirac.
Jednostavno treba slusati dobronamerne savete starijih.
Ja nikad nisam verovao polovnjacama i to je to ,jer sam bio svestan da probusena sve sto tebi prica- vec je pricala nekom pre ,a pricace i nekom posle .
kratko i jasno.
mozda su se i zaljubljivale, imala je jedna gusenja i tresla se pila lekove, druga me proganjala ,treca plakala mesecima, cetvrta promenila fizicki opis sve kontra ,ma zenski show...
Mogao sam da ih zayebem samo tako al nisam jer sam bio sujeveran na zenske kletve i tako to.
Otkako je burazeru padala kisa tri puta na dan svadbe kad god smo izlazili napolje iz kuce iz opstine iz crkve, a najavili suncan dan ,zadnji put sa gradom, sevalo , cak i nestalo struje nakratko u novoj hali.
Mogao sam da ih izmuzem za lovu ,vrtim i zamajavam ,ali nisam hteo da gubim vreme i umanjujem sanse za uspeh dugim zabavljanjem, nevina se trazi za kucu ,nikad nisam isao da se upoznajem sa njenima sem u prolazu jer po meni momak ide u kucu devojke tek kad je stvarno ozbiljan i tako jos neke principe preko kojih nisam presao tipa skupi pokloni to nikako itd...
Мислим да тема није о женама које довате пијани задригли гости на свадбама па ваљају у сену док се у позадини чује Синан Сакић већ о много суптилнијим односима на много суптилнијим нивоима, милион светлосних година далеко од тог мокрог, од кише сена.
 
Ukratko - verbalna i neverbalna komunikacija. Covek komunicira svim svojim bicem, a slika vredi vise od hiljadu reci.

Ljubav je stanje, odnos koji se pazljivo gradi svakodnevno i baziran je na emocionalnoj vezanosti iz koje se radjaju pripadnost, bliskost...
Nije dovoljno samo voleti nekoga, vec se taj neko mora uklopiti u nasu viziju zajednickog zivota.
A da bi znao da li se neko uklapa, moras znati sta zelis. Da bi dosao do tog saznanja, moras ukljuciti mozak i uskladiti ga sa srcem.

Ovo o cemu ti pises nije zdrav odnos i ako vec moramo da ga imenujemo ljubav, patoloska je.

Ja nisam ni rekao da je zdrava i upravo je to ono što je tema.

Ali šta je po tebi zdrava ljubav?

Izkonstruisana konvencija o kojoj pričaš? Biranje partnera kroz pručavanje CVa i uspešnosti na probnom radu?

A uklapanje nekog u našu viziju života zvuči gotovo kao nasilje. Ne obavezno fizičko ali svakako insistiranje na depersonalizaciji zarad prihvatljivosti.

Čak je i lucidno ludilo nešto što se može voleti u nekom do besvesti.

Usklađivanje razuma i srca je osnov nesreće većine veza.

Ali to nije tema.

Tema je uživanje u povređivanju onih koji te vole i uzroci.

Ne o neophodnosti mudrog izbora jer su mudri izbori privilegija bezosećajnih manipulatora.
 
Nekako sam uveren da se tu radi o bezosećajnim osobama.

Jer ako osudiš nekog preventivno, to je onda strašno,

Niko nije bezosecajan, sem malog broja psihopata
Sad ja nisam psiholog ni psihijatar i ne mogu tako temeljno da proniknem u njihove motive i psiholoske dobiti, ali njih mora da ima
U svakom iracionalnom ponasanju koje se ponavlja ima neke psiholoske koristi

Kao sto rekoh, na duge staze ti ljudi nikad ne uspevaju da budu srecni jer to sto oni rade nije recept za srecu, pa ne moze do nje ni dovesti.
Oni mogu jako dugo da igraju tu igru, ali starenjem imaju sve manje "kapitala" na kome su je zasnivali a sve veci strah da ne budu odbaceni
 
Колико дуго мајстор, било мушки или женски може да симулира то обожавање а да се не смори од целе приче?

Ако то дуго траје или су наишли на равног себи у тој манипулацији, или је обожавање искрено а не симулација.
Негде дубоко у нама сигурна сам осетимо увек, увек да ли је неко заиста дубоко фасциниран нама искрено.
Ако постоје разноразне препреке са обе стране, фасцинација ће само да расте...
Време је приличан показатељ, манипулатор се неће дуго смарати.

Baš kao što je smaranje namerno povređivanje i zapravo suštinski nedostatak poverenja u nekog pred kim se pretvaramo da nam je najvoljenije biće.

Jer voleti nekog je verovati nekom, bar elementarno. Ako mu ne veruješ onda ga ne voliš i možda čak i podsvesno želiš da ga povrediš.

I na koncu to i činiš ako si manipulator.
 
Мислим да тема није о женама које довате пијани задригли гости на свадбама па ваљају у сену док се у позадини чује Синан Сакић већ о много суптилнијим односима на много суптилнијим нивоима, милион светлосних година далеко од тог мокрог, од кише сена.

pa lako je. cim je busna ne voli te....vec je s tobom da nebi bila sama ,dakle zbog sebe. nevine su same i ponosne i trpe i podnose.
razbushene-jok.
dakle samo joj se raspilavis i ubedis je da si pao ko som patetica & co. i otici ce sama.
 
pa vi izmislite neku pricu da vam nije glupavo i onda se primajte

Некад живот доноси ситуације које су више од сваке фантазије коју можеш да смислиш.
Али шта ако не можеш да их искористиш на прави начин.
Да ли си проклет што имаш прилику да ти фантазија буде тако близу, да можеш готово да осетиш њен дах?

Видети да постоји то шта желиш више од свега без могућности да га имаш или немати уопште ту прилику?

Шта је већи пакао?
 
Poslednja izmena:
U svakom iracionalnom ponasanju koje se ponavlja ima neke psiholoske koristi

Upravo tako. Vrlo bitno zapažanje. U nekim momentima sam i sam dolazio do sličnog zaključka.

Iracionalno ponašanje koje se uprono ponavlja je pokazatelj ozbiljnog nedostatka nekada i elementarne empatije a o ljubavi i da ne govorimo.

Naravno, to ne mora obavezno biti slučaj ali iz sopstvenog iskustva mogu da kažem da je citirano tačno.
 

Back
Top