Zena koja tezi kulturi a ne radjanju djece mrzi sebe

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ti si decko zaludjen u tezu o jednakosti ljudi i polova. Svejedno je kome cete se klanjati, hodzi ili politicaru, i jedni i drugi robovi, inace bi znao da zena nema sklonost po svojoj prirodi za istinsku kulturu.

Potpuno je svejedno pomocu cega masturbira, pomocu cetke ili tonova.

Ti si narcis koji je nadrogiran liberalnom propagandom koji svakog ko nije na njegovoj strani smatra liberalom koji se zalaze za "jednakost ljudi i polova". Gde si ti procitao da se zalazem za jednakost? Ajde kretenu, navedi mi gde sam ja to rekao da su zene i muskarci jednaki?

Ne, ja sam samo rekao da su uloge koje pripisujes VESTACKE a ne PRIRODNE. Ti si narcis koji ne zeli da se prilagodjava realnosti, vec zeli realnost da se prilagodi njemu.

Nije svaka zena koja tezi ka kulturi neprirodna. Toliko o tvojim Arijevskim idealima, Turijevcu.
 
Ja nisam Arijevac, imam I2a haplogrupu, ali znamo da je najstarija kultura sa balkana. Valjda se mene kao najstarijeg nesto odje pita.

Tako je. Ti si Turijevac.

A to si ti mene kao upoznao pa imas pravo na zakljucak. Idi drkaj igrice dijete.

Ja takozvane "igrice" nisam igrao godinama. Ti, medjutim, koliko se secam, skoro si mi trazio da ti pomognem da cheat-ujes u nekoj onlajn strategiji.

Jos jedna stvar: deca su Arijevski ideal. Mladost, generalno. Starost, na drugu stranu, je Turijevski ideal.

Ti si tipicni Turijevac.

- - - - - - - - - -

Samim tim sto si poklonio zeni volju za kulturu, mimo njene prirode, dokazao si da nemas uvida u zensku prirodu. I ne znas nista o zenama. To je naravno i usled toga sto te samohrana zena odgajala, pa ne vidis razliku.

Degeneriku, moje znanje o zenama se zasniva na direktnoj interakciji sa njima. Tvoje, na drugu stranu, se zasniva na istoriji degeneracije koja se zove tradicionalizam, kao i na tvoj strah od interakcije sa zenama, sto te primorava da iz daljine FANTAZIRAS ko su one i sta su.

Najbitnije od svega, ti o zenama znas samo na osnovu onoga sto ti je POTREBNO od njih, a to je rob koji ce te sluziti onako kako tebi godi.
 
Veza izmedju tebe i starosti je ocigledna s obzirom na nacin na koji gledas na decu -- kao Spartanac, a za Spartance, kao i za Persijance, se govori da su poreklom iz Turana, a ne iz Irana. Turijevci su ti ljudi koji nose gene iz Palolitika i Mezolitika. To su lovci i stocari koji su, da bi preziveli, morali sto pre da porastu . . . to ti je nesto kao ovo sto imamo danas, ova opsesija da se sto pre izgubi nevinost. Arijevci su farmeri iz Neolitika koji nisu imali pritisak kakav su imali ovi pre njih.

Ti si predominantno Turijevac, kao i svako ko se nalazi desno na politickom spektrumu.
 
Tradicionalna zena je lovackog porekla. Neka hvala.

Feministkinja, na drugu stranu, je stocarskog porekla. Opet kazem, neka hvala.

Ti si zarobljen u nekoj laznoj dihotomiji izmedju tradicionalne zene i ne-tradicionalne zene.

- - - - - - - - - -

A ja sam jako sporo rastao, sa 16 sam bio najmanji u razredu. U pravu si da vise rase sporije rastu i razvijaju se.

To bi, naprimer, bila Arijevska crta. Na tu temu pisali su i Sopenhauer i Nice.

Na drugu stranu, preterani akcenat na snagu kakav stavlja Nice nije Arijevska crta. To vise vazi za Kromanjonce i ostale lovacko-nomadske narode.

pa sigurno nisi upucen u sve podatke

Tako je. Ti si u sve upucen, zato je tvoj nacin razmisljanja zarobljen unutar dekadentnog tradicionalizma.
 
Nema na cemu. I drugi put.

Usput, ja ne govorim o "zenskoj prirodi" vec o prirodi generalno i cinjenici da nekim zenama ne stoji ono sto im ti nameces. Tvoje prisustvo na ovom forumu je tipicno manipulativno . . . nacin na koji govoris sa ljudima je, moramo priznati, tipican za jednog lovca koji zeli sve da postigne silom.

Ti si, prosto, totalno potisnut liberalnim stocarima koji trenutno dominiraju na ovom forumu i sire. Van okvira lazne dihotomije izmedju liberala i tradicionalista ne mozes da vidis. Sve sto je suprotno od liberalnih stocara mora da bude dobro.

Za koga ces da glasas na predstojecim izborima? Ajde svrati da glasas.

Ja ti preporucujem koaliciju Dveri + DSS.
 
Sta kazes? Ne zanima te politika Boska Obradovica?

Druze moj, uloge naravno da postoje, ali one nisu rigidne kako ti zelis da budu. Ti si manipulator. Ti mesas svoja ocekivanja sa realnoscu. Nemam ja nista protiv zene koja svojevoljno bira da radja i da bude domacica. Ali nisu sve zene PO PRIRODI domacice. To je ono sto ti negiras zato sto si narcis koji je opsednut grandioznim ideajama o osvajanju citavog sveta. Tebe hvata panika onog momenta kada shvatis da ti manjka sahovskih figura kojim mozes da upravljas. Steta. A bas je bila dobra ideja. Ti onako kao Napoleon, osvajas citav svet.

Interesantan si ti lik.

Interesantno je to kako u jednom trenutku govoris kako je sporo sazrevanje dobra stvar, a zatim odmah u drugom trenutku se brecas kako se zene ne uklapaju u nekim tvojim unapred odredjenim ulogama. Ta dva stava nisu kompatiblna i znak su toga da si ti mesavina Turijevca i Arijevca, s tim sto Turijevac jasno i glasno dominira, dok je Arijevac podredjen.

Druze moj, lovac je poznat po tome sto manipulise svojom decom tj. uklapa ih u neke svoje uloge protiv njihove volje.
 
Sta je jos zanimljivo u vezi tvoje Internet persone. Naprimer, jednog momenta ser.es o tome koliko je vazan moral, odmah nakon toga generalizujes, sudis osobama na osnovu nekih generalizacija tj. na osnovu utiska koji je formiran ne kroz direktnu interakciju punu postovanja, vec iz daljine, pasivnim posmatranjem i sakupljanjem informacija. To se protivi moralu. Ne znam kako ti to sklapas u svom mozgu. To se takodje protivi Arijevskom idealu koji se protivi ne samo luku i streli vec i svim nacinima interakcije koji se vrse iz daljine.

Arijevci postuju tudju privatnost, tupsone. Ti je ne postujes. Ti mislis da znas bolje od njih samih sta je njihova priroda.

- - - - - - - - - -

Mozes se ti svadjati i sa Niceom, ocigledno je promaklo mnostvo uputa koje je dao zenama. Vjerovatno ni on nije poznavao zensku prirodu. A tek Tesla sto je bio "star", pravi Turijevac! (I2a)

Teslin stav prema zenama ima Arijevsku tendenciju.

Nicea smo odbacili kao sujetnog filozofa koji je hteo da nadjaca Sopenhauera ali realno nije uspeo. Tu je, recimo, Oziman bio u pravu.

Nice je pretezno Turijevac, mada stoji da ima znacajnih Arijevskih crta.
 
Zar ti nemas osecaj za fer-plej, dragi nas Tukidide? Ja mislim da je to u osnovi Arijevstva.

Znaci, Tukidide, ako zena ne zeli da radja onda je ona sta? Onda je ona dekadentna?

Ali ja opet ponavljam da je aseksualnost, ne samo nevinost pre braka, Arijevski ideal ne samo za zenu, vec i za muskarca. Grcka boginja Atina, naprimer, ostala je nevina do kraja svog zivota. Setimo se da je Atina bila osnivac grada-drzave Atine.

I sad ti hoces meni da kazes da je Atina dekadent? Zato sto je tezila kulturi a ne radjanju?

Naravno da postoje dekadentne zene, ali tvoj sud je falican. Varvarizam je, naprimer, dekadentan, bilo da se javlja u muskom ili zenskom obliku. Obraticemo paznju na opste poznatu cinjenicu da su zene danas -- i ne samo zene -- sve vise i vise bahate. To je dekadentno. Recimo, Atina Ferari. To je, mozemo reci, dekadentno. Na drugu stranu, to sto neke zene ne radjaju samo po sebi ne znaci nista, i ako bilo sta oznacava, oznacava plemenitost.

Kako si uspeo da povezes reprodukciju sa nesebicnoscu? Reprodukcija je u vecini slucajeva sebicnost. Narcisizam. Covek se razmnozava zato sto zeli da nastavi svoju vrstu. To je primer sebicnosti. To nikako nije po Arijevskim nacelima. Uzmimo u obzir jos i to da je reprodukcija demografsko nasilje. Osim sto donosis na svet zivo bice mimo njegovo volje, i izlazes ga raznoraznim hororima, ti u isto vreme povisavas kompleksnost okoline i na taj nacin vrsis nasilje nad svim ljudima koji se nalaze u njoj.
 
Poslednja izmena:
Sta motivise Arijevce, dragi moj Tukidide? To je kljucno pitanje. Na to pitanje dobijamo odgovore na sva ostala pitanja. Da li ga motivise opstanak? slava? ili pak nesto drugo? naprimer empatija?

Kljucna razlika izmedju Nicea i Sopenhauera. Nicea motivise slava. Sopenhauera, na drugu stranu, motivise empatija. Ko je Arijevac od njih dvoje? Sta mislis?

Ko je razvio sklonost ka slavi? Lovac ili farmer?

Ko je razvio sklonost ka empatiji? Lovac ili farmer?

Sta mislis, dragi nas Tukidide?

Lovac slavi nedostatak svoje empatije tako sto ubija plen i jede njegovo meso.

Farmer, na drugu stranu, nema potrebu da ubija, i zbog toga razvija sta? razvija univerzalnu empatiju.

Zbog toga je, trebalo bi biti jasno, politicka levica blize Arijevstvu nego politicka desnica (Hitler je sam jednom prilikom rekao da se njegova politika sastoji uglavnom od elemenata politicke levice) sto naravno nikako ne znaci da je moderna politicka levica predominantno Arijevska (zato sto nije.)

Sta mislis, kako jedan farmer, jedan Arijevac, tretira svoju zenu? i kako to izgleda u poredjenju sa nacinom na koji jedan lovac tretira svoju zenu?

Duhovno razvijene osobe su pune postovanja.

Uzmimo jos u obzir i to da su Arijevci mladoliki i seksualno manje dimorfisani za razliku od lovaca koji su starog lika i koji su znacajno seksualno dimorfisani.

Farmer ubija iz empatije. Lovac, na drugu stranu, ubija zarad opstanka ili slave.

Koji je tvoj tip?
 
Nemas ti pojma, ja sam najmanje vas, jer lupas pojmove bez reda i poretka. Ti si mala beba koju mogu samo uzeti u narucje i narednih 10 godina uciti pojam po pojam, samo sta ja imam s tobom? Moja beba nisi, tako da idi kmeci na drugom mjestu.

Protivis se samom pojmu kulture kao proracunavanju unaprijed, na daljinu. I onda mi pricas o varvarima. Pa ti si jedan obican varvarin. Ti si jedna pometnja i smetnja. Jedna zbrka i nistarija kojoj ja ne bih dao ni psa na cuvanje. Kako koga citas tako mijenjas stavove.

Sjecam se da si ranije citao nekog polukriminalca koji je pisao o zenama kao inferiornim bicima, a evo te sad trazis slobodu za zene i u svemu ih izjednacavas sa muskarcima. Ti si sasvim poludio. Ranije dok nisam vidio da si prevrtljiv jos sam te i cijenio, ali sad kad vidim koliko si stvari u stanju da povezes i u sebi iskoristis znanja da sazdas jednu stabilnu veliku sliku svijeta, ja sad osjecam da si ti mali vrabac koji se sepuri u tudjem perju, i to od svih vrsta ptica!
 
Nemas ti pojma, ja sam najmanje vas, jer lupas pojmove bez reda i poretka. Ti si mala beba koju mogu samo uzeti u narucje i narednih 10 godina uciti pojam po pojam, samo sta ja imam s tobom? Moja beba nisi, tako da idi kmeci na drugom mjestu.

Vidis sve naopako. Nisam ja taj ko kmeci, vec ti. To moze svako sa ovog foruma da ti potvrdi. Ti si otvorio ovu temu ne da bi razgovarao, vec da bi kmecao. Ti si apsolutno nesposoban za bilo kakav razgovor. Onog momenta kada se osetis ugrozenim -- a to je cesto slucaj -- umesto da pokusas da razumes situaciju, ti se brecas. Evo naprimer ovaj post. Umesto da kazes nesto smisleno, ti upadas u defanzivu.

Ovaj tvoj red koji si nazvrljao nije nista nego najobicnije narcisisticko poziranje. Golo hvalisanje bez ikakve supstance.

Protivis se samom pojmu kulture kao proracunavanju unaprijed, na daljinu.

Ne, ja to nisam rekao. To si ti umislio. Umislio si zato sto si nesposoban da priznas kada ne razumes drugog, vec se zaleces u pokusaju da razumes, koji na kraju, naravno, rezultuje nerazumevanjem.

Jedno je proracunavati unapred, drugo je soliti pamet drugima kao sto ti radis. Ti si manipulator, sero.njo.

I onda mi pricas o varvarima. Pa ti si jedan obican varvarin. Ti si jedna pometnja i smetnja. Jedna zbrka i nistarija kojoj ja ne bih dao ni psa na cuvanje. Kako koga citas tako mijenjas stavove.

Ta pometnja i smetnja koju pominjes zapravo opisuje skoro svaki tvoj post na ovom forumu. Ti si apsolutno nesposoban za bilo kakvu saradnju.

Sjecam se da si ranije citao nekog polukriminalca koji je pisao o zenama kao inferiornim bicima, a evo te sad trazis slobodu za zene i u svemu ih izjednacavas sa muskarcima. Ti si sasvim poludio. Ranije dok nisam vidio da si prevrtljiv jos sam te i cijenio, ali sad kad vidim koliko si stvari u stanju da povezes i u sebi iskoristis znanja da sazdas jednu stabilnu veliku sliku svijeta, ja sad osjecam da si ti mali vrabac koji se sepuri u tudjem perju, i to od svih vrsta ptica!

Ne sepurim se ja, vec se ti sepuris, ovaj tvoj post to jasno stavlja svima do znanja.

To sto sam ja u proslosti pravio greske pa sam ih kasnije ispravio niko normalan ne bi koristio protiv mene. Ali posto si ti manipulator, jadnik koji se uvredio i sad pokusava iz sve sile da se odbrani, tebi je to skroz okej. Ti ne biras sredstva. Kao pravi Turijevac.

Ponavljam jos jednom: ja ne izjednacavam zene sa muskarcama. Izjednaciti znaci tvrditi da su muskarci i zene isti, sto nije tacno, i sto je ocigledno.

- - - - - - - - - -

Drzi se ti Turijevaca, on je isao za 37-godisnjom forumasicom Turijevkom koja je tvrdila da sam ja neki klinac. I odmah joj je provjerio nevinost i da "nema muda". Sad kad on studira informatiku sve zene treba da ostanu nevine.

Vidis koliko si ti zapravo jadan? Vec po drugi put pokusavas da me zastrasis tako sto moje privatne informacije iznosis u javnost. Sta mislis o tome da objavim svima tvoje ime i prezime, gde zivis, sta radis, odnosno sta ne radis, koliko ti je godina, koliko si nesrecan, i generalno, ko si i sta si? Sta mislis o tome?
 
Poslednja izmena:
Ja sam jedini covjek koji je razumio Nicea u jednoj tacki, a to je da moral pada sa aristokratijom i da plodnost ljudi opada sa moralom.

Ko nece to da shvati da je za mene umro.

A sto se tice tebe i zena jako sam u rpavu, samo me mrzi sad da kopam po starim porukama. Sta ja imam da saradjujem sa informaticarima kojima su misli oduvijek bile mutne. Ja se bavim filozofijom jer mi je sve jasno i jer sam vec sve rekao. Saradnja sa modernim dzukcima me nimalo ne zanima. Ti si tradicionaliste nazvao dekadentima, a ne moderne ljude! Mislim, nemam rijeci. Cudim se sam sebi da ti uopste odgovaram. Jedini razlog zbog kojed reagujem je sto vidim u tebi sve ostale glupe ljude koji ne mogu da sebe dovedu do jednog zdravog zakljucka. I u sustini tretiram vas sve zajedno jako jednako.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top