Quantcast

Zemunski Pokret

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

_011_

Poznat
Banovan
Poruka
9.441
Da se malo vratimo na temu, kao sto je bilo poznato u maju prosle godine da je Zemunski pokret filijala radikala - sada je filijala naprednjaka.

Nosilac liste Misa Krstic 2000. godine je bio kandidat na listi sps-jul, zatim 2003. na listi radikala, sad prica kako je pokret nestranacki:mrgreen:

Iskreno se nadam da OPET nece preci cenzus:lol:

Ајде да се у понечему и сложимо. :cool:

_011_

Poznat
Banovan
Poruka
9.441
Предлажем да се овај споменик уврсти у земунске туристичке знаменитости и да се стави под заштиту града.

hwkdc6.jpg

ЉУБОМИР МАГАШ
ЗЕМУНАЦ
1948. – 1986.

ТОПЛО ЈЕ СРЦЕ ИМАО ЗА МАЛЕ
У СВЕТ НЕПРАВДЕ НОСИО МАЧ ЉУТИ
КАЖЊАВАО ЈЕ НЕЗАСИТЕ АЛЕ
РОБИНУ ХУДУ ВОДИЛИ ГА ПУТИ.

СПАСАВАО ЈЕ КОМЕ БЕШЕ ТЕШКО
РАЗДЕЛИО ЈЕ МНОГО СВОЈЕ КРВИ
СВЕ ЈЕ КОД ЊЕГА ПОСТАЛО ВИТЕШКО
РОЂЕН ЗА ВОЂУ ОСТАО ЈЕ ПРВИ.

КУКАВИЦЕ ЈЕ ТВРДО ПРЕЗИРАО
ЗНАО ЈЕ ТАЈНУ КОЈА ЉУДЕ ВЕЖЕ
НЕМАЧКОМ ЗАМКОМ ИЗРЕШЕТАН ПАО
У СВОЈУ ЗЕМЉУ ДОСТОЈАНСТВЕН ЛЕЖЕ.

dragosh

Veoma poznat
Poruka
11.827
Предлажем да се овај споменик уврсти у земунске туристичке знаменитости и да се стави под заштиту града.

Interesantna pojava je bio taj zemunski kriminalac Ljuba Zemunac,

bio je jedini hrvat koji je nosio zlatnu kokardu na privesku oko vrata :roll::roll:

_011_

Poznat
Banovan
Poruka
9.441
Ako smo se slozili - pisi propalo:mrgreen:
Kladio sam se danas malo u meridijanu, nisam odigrao na zempo iako me jedan ubedjivao da ce preci cenzus.

Их па што ниси прво бацио поглед да видиш шта сам написала, па тек онда, правац кладионица. :per:
Иначе не разумем ти се ја у те кладионице, ја сам више за преферанс, покер....:cool:

Ne_Vazim_Se

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.560
A shta je tu huljene shto je neko bio Hrvat? :dontunderstand: Shta je kao Hrvat nize bice, pa je ruzno reci za nekoga da je Hrvat? :dontunderstand:
P.S. Poznajem ja par ljudi koji su ga " znali " takodje... Vrlo, vrlo opasnih ljudi... Pitaj njih za Ljubu Zemunca pa da vidish shta ce da ti kazu... :roll:

čedina_zebra

Legenda
Poruka
53.449
hehe nisam:lol:
btw ne zove se zemunski pokret već pokret za zemun.
iza te priče stoji izvesni miša krstić bivši sps-ovac (izbori 2000.), srs (dopunski izbori 2003), sa sada "slobodan strelac":mrgreen:
dotični gospodin je, svojevremeno, bio direktor pravno birotehničke škole u zemunu odakle su ga motkama isterali:rolleyes::lol:

Pokušala sam im ući na sajt sa flajera kojega sam dobila ali nema šanse, nedostupan je, kako god ja ću svoj listić sutra da poništim.

mar_comm

Elita
Poruka
24.447
A shta je tu huljene shto je neko bio Hrvat? :dontunderstand: Shta je kao Hrvat nize bice, pa je ruzno reci za nekoga da je Hrvat? :dontunderstand:
P.S. Poznajem ja par ljudi koji su ga " znali " takodje... Vrlo, vrlo opasnih ljudi... Pitaj njih za Ljubu Zemunca pa da vidish shta ce da ti kazu... :roll:

Можда и мене познајеш ???
Вождовац није велики, а нас је остало мало ...

Скоро да бих волео да се негде сретнемо па да ми кажеш
и мени и мојим другарима да је Љуба био "крват"
и да нам то документујеш ...

Не пиши више о томе ....
КРАЈ

Ne_Vazim_Se

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.560
Можда и мене познајеш ???
Вождовац није велики, а нас је остало мало ...

Скоро да бих волео да се негде сретнемо па да ми кажеш
и мени и мојим другарима да је Љуба био "крват"
и да нам то документујеш ...

Не пиши више о томе ....
КРАЈ

Vidi ovog, shto mu je Hrvat uvreda... :roll: Naravno da necu, mislim, prvo bi trebalo objashnjavati da su Hrvati ljudi kao svi drugi, a ne " krvati " kako ih ti zovesh, za shta bi verovatno bile potrebne svetlosne godine, pa tek onda... :roll: Ma, zaboravi.

_011_

Poznat
Banovan
Poruka
9.441
Покојни Бранислав Лаиновић - Дуги о Љуби.

14bj9zl.jpg

Kad je Dugi dobio sina Ljuba mu je dao ime Srboljub i krstio ga u ruskoj pravoslavnoj crkvi u Darmštatu, 1983.

- Da me nije bilo sramota tražio bih da se pojanje skrati. Ruke me, brate, zaboleše od kumčeta - rekao je Ljuba Dugom posle krštenja koje je potrajalo čitav sat.

Ljuba Zemunac bio je iskreno vezan za Srboljuba, pričao je Dugi.

Učio ga je srpskim pesmama koje tada nisu smele da se pevaju u Srbiji. Pitao bi Srboljuba "Može li, kume?" a on bi, još tepajući, odgovarao: "Može". To bi obično bila pesma "Kralju Pero..."

- Ljuba je nešto najhrabrije, najpoštenije, najopasnije i sve naj... Mogao je da plače s tobom i da bude ti. Ljuba je održavao ravnotežu u Evropi, posebno u Nemačkoj. Pogledaj kako sad tamo žive Srbi otkako je Ljuba mrtav. Pojedoše ih Šiptari... Bio je veliki Srbin, "do jaja", ali nikad šovinista. Za njegovu smrt saznao sam na robiji i to mi je najteži trenutak u životu - poverio se Lainović Gordani Jovanović u ispovesti za "Dugu", 1992. godine.

Poslednja izmena:

jomini

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.089
Strelo, hajde da prestanemo sa ovim idolopoklonstvom. U redu je, rekla si pre šta si htela i mislila, ali tema nije TO. Znamo ko je i šta bio i Ljuba i Dugi (zar njegov sin nema nekih 12-13 godina?) i ostali Arkani i Kristijani... Pusti tu tematiku sad.

_011_

Poznat
Banovan
Poruka
9.441
Strelo, hajde da prestanemo sa ovim idolopoklonstvom. U redu je, rekla si pre šta si htela i mislila, ali tema nije TO. Znamo ko je i šta bio i Ljuba i Dugi (zar njegov sin nema nekih 12-13 godina?) i ostali Arkani i Kristijani... Pusti tu tematiku sad.

Какво идолопоклонство, само објашњавам овоме око Љубине националне припадности, иначе Љуба је био цар,
то сви знају. :cool:

Toki-Voki

Ističe se
Poruka
2.150
Da se malo vratimo na temu, kao sto je bilo poznato u maju prosle godine da je Zemunski pokret filijala radikala - sada je filijala naprednjaka.

Nosilac liste Misa Krstic 2000. godine je bio kandidat na listi sps-jul, zatim 2003. na listi radikala, sad prica kako je pokret nestranacki:mrgreen:

Iskreno se nadam da OPET nece preci cenzus:lol:

Da se malo potsetimo ko je Misa... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
E, Miso, Miso..... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

slika964.jpg

slika965.jpg

dragosh

Veoma poznat
Poruka
11.827
Можеш ти да га прекрстиш и у Кинеза, ал' ко на надгробном споменику има ћирилицу, није хрватског порекла. :cool:

Imas i u franjevackim manastirima po BIH dosta spisa i jevandjelja na cirilici,pa sta?!
Raspitaj se malo o porodici zemunskih hrvata Magash,
iz koje je potekao i Ljubomir Magas, poznatiji kao Ljuba Zemunac.
Ovo inace pisem iz cisto informativnih razloga bez vredjanja na nacionalnoj osnovi.

Ne zaboravite danas da zaokruzite broj::lol:

2ynfe6f.jpg

Poslednja izmena:

_011_

Poznat
Banovan
Poruka
9.441
Imas i u franjevackim manastirima po BIH dosta spisa i jevandjelja na cirilici,pa sta?!
Raspitaj se malo o porodici zemunskih hrvata Magash,
iz koje je potekao i Ljubomir Magas, poznatiji kao Ljuba Zemunac.
Ovo inace pisem iz cisto informativnih razloga bez vredjanja na nacionalnoj osnovi.

Хвала на информацији, али то о чему ти причаш је чиста дискриминација по националној основи, а човек је увек,
не оно што је по крви (и тлу), већ оно што је по сопственом избору. Уосталом, чак и та одредница, по крви (и тлу)
не стоји, јер му је мајка Српкиња.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.