Zelite li "nerviranja" bogatasa?

Zauz

Buduća legenda
Poruka
34.954
Screenshot_20220711-102711_Chrome.jpg


Eto gledam kako se privilegovani da budu bogati te lete avionom "nerviraju" razmisljam kako im je lepo kad se nista lose ne desava te je ovo razlog za uznemirenje.

Da li bi vi voleli da budete bogati / putujete privilegovano / imate ovakva plus slicna "nerviranja" ?
 
Pogledajte prilog 1185476

Eto gledam kako se privilegovani da budu bogati te lete avionom "nerviraju" razmisljam kako im je lepo kad se nista lose ne desava te je ovo razlog za uznemirenje.

Da li bi vi voleli da budete bogati / putujete privilegovano / imate ovakva plus slicna "nerviranja" ?


Мени је жао што имају проблема са летом.

Богати људи су одувек вукли овај свет напред. Да није било богатих, живели бисмо и даље у првобитној људској заједници.

Захвали богатима што постоје.
 
Мени је жао што имају проблема са летом.

Богати људи су одувек вукли овај свет напред. Да није било богатих, живели бисмо и даље у првобитној људској заједници.

Захвали богатима што постоје.
Цивилизацију напред померају умни људи, научници, истраживачи, а нико од њих се није обогатио.

Богаташи ту служе да успоставе равнотежу, колико умни помере свет напред, богаташи га толико врате назад (са још дебљим новчаником).
 
Цивилизацију напред померају умни људи, научници, истраживачи, а нико од њих се није обогатио.

Богаташи ту служе да успоставе равнотежу, колико умни помере свет напред, богаташи га толико врате назад (са још дебљим новчаником).

А ко је финансирао те паметњаковиће, научнике, истраживаче и уметнике?

Богати људи.

Хвала им на томе.

Често су то скромни људи, па и не знамо колико добра чине, јер не желе да рекламирају своју доброту.
 
Stvarno odakle ti to da samo bogatasi putuju avionom. Sada je povoljnije putovati avionom nego autom, a o ustedi vremena da ne govorimo.
Mnogi idu leti zimi do vikendice / na selo / to je normalno u nasoj zemlji gde je luksuz imati para za licnu kartu koja je skuplja (masovno se uzimala jeftinija kada su je prebacivali sa papira na ovo danas) kamoli nesto drugo / dok bogati imaju privilegije trosenja na luksuz pravog letovanja / zimovanja.

Zelim svima "nerviranja" bogatasa koji imaju da putuju 🤞💥💓 da Bog da svima "nerviranja" bila ovakva kao njima da odmore od pravih stvari koje stvaraju tenziju.
 
Ne kapiram zasto povezujes putovanje avionom i bogatase.
Zato sto je tako medju obicnim osobama ...
I ja nekad putujem avionom pa nisam bogat.
jesi kad imas para za takav luksuz koji obicne osobe nase zemlje ne mogu ni da zamisle (al' ne vidis to zato sto si navikao te ne znas niti te zanima kako se zivi).
Privilegovan si / uzivaj / svima to zelim 🤞💥💓🎯 .
 
А ко је финансирао те паметњаковиће, научнике, истраживаче и уметнике?

Богати људи.

Хвала им на томе.

Често су то скромни људи, па и не знамо колико добра чине, јер не желе да рекламирају своју доброту.
Ма ти се зајебаваш, неозбиљан си.
 
Ма ти се зајебаваш, неозбиљан си.

Не. Знам да тако звучим, јер сам мало сликовитији.

Али ја заиста то сматрам. Богати људи нису зли а сиромашни добри. Богати људи су ти који су финансирали много тога што је довело до напретка човечанства, било да је то у науци, уметности или ко зна којој области. И Тесла није могао сам, већ је морао да тражи инвеститоре. И уметници су имали своје мецене, или не би могли да се баве уметношћу. То су све богати људи финансирали. Е, сад, ако тај богат човек тражи део профита од улагања у неки изум, на томе не можеш да му замериш. Финансирао је и ушао у ризик да изгуби сав тај новац, али је имао вере у науку или уметност, и некад се оствари изум, а некада не. Кад се оствари, он добије део, али без њега не би ни дошло до изума, процеса или уметничког дела.
 
Не. Знам да тако звучим, јер сам мало сликовитији.

Али ја заиста то сматрам. Богати људи нису зли а сиромашни добри. Богати људи су ти који су финансирали много тога што је довело до напретка човечанства, било да је то у науци, уметности или ко зна којој области. И Тесла није могао сам, већ је морао да тражи инвеститоре. И уметници су имали своје мецене, или не би могли да се баве уметношћу. То су све богати људи финансирали. Е, сад, ако тај богат човек тражи део профита од улагања у неки изум, на томе не можеш да му замериш. Финансирао је и ушао у ризик да изгуби сав тај новац, али је имао вере у науку или уметност, и некад се оствари изум, а некада не. Кад се оствари, он добије део, али без њега не би ни дошло до изума, процеса или уметничког дела.
Фарадеја, Декарта, Њутна, Паскала... нико није финансирао.

Недавно сам гледап огледе једног квантног физичара са импозантним резултатима која отварају нови поглед на физику честица, али лабораторија у којој ради финансирана је да истражује квантни компјутерр. Дакле, његова фундаментална истраживања се не финансирају, иако су од велике важности за физику, а ради на повећању поузданости рада квантног компјутера што има много мањи научни значај, али огроман за финансијере.

Ово нији усамљен случај, богаташи финансирају пројекте од којих ће имати зараду, тако да је то пре инвестиција. Такође и државе финансирају истраживања у области наоружања и војне опреме.

Научници више не могу да пусте на вољу свом слободном уму у бављењу науком већ раде како им се плати.

Микеланђела нико није финансирао. Он је погађао послове и много тога је радио, а потписивао се као каменорезац.
 
Наводиш примере који не потиру оно што сам ја рекао. То што има другачијих примера, не мења чињеницу да богати људи финаснирају гомиле научних, техничких истраживања, уметност и остало.

Ко хоће да буде финансиран, мора финансијера да схвати као партнера. А ако неко ноће да ради за своју душу, нека уложи своје паре, или нека их заради па уложи.
 

Back
Top