ZBOG CEGA EU INSISTIRA NA PROMENAMA KADROVA U MUP,BIA I VBA,NAKON FORMIRANJA VLADE

eremita:
ЈБт..... да ли се зезаш, или је ова информација проверена. Ако је ово тачно, људи, ово је скандалозно ... (да не употребљавам тешке речи).... Да ли мислиш на целокупну пограничну полицију или на неке делове граница, и на које ?
Moraš mi verovati na reč. Ne smem baš sve reći. Govorim o komletnoj granici i prosečnoj vrednosti , jer je negde nešto veća popunjenost a negde je manja od 5%, tj nema ljudstva uopšte osim dežurne službe. Prosek vadi rukovodeći kadar.
Oprema je donacija strane države i na pr. vozila su deo te opreme a u sastavu opreme za vozila je ugrađeni sistem za satelitsko praćenje istih . Sad zamisli kad neko tamo napolju uvek zna gde se nalaze ta vozila.
 
~Petar~:
ti mislis da su sadasnje sluzbe dobre, pa nista ne treba menjati?

a oko odredjivanja kadrovskih resenja- srbija se prijemom u savet evrope 2003.g. obavezala da ce reformisati sluzbe bezbednosti,staviti ih pod kontrolu vlade i skuptine, promeniti ciljeve i policijski kodeks. slicno kao i za civilnu kontrolu vojske.
ako je drzava zvanicno usla u proces stabilizacije i pridruzivanja, i ima proklamovani cilj pridruzivanja eu, onda, kao i sve ostale istocnoevropske zemlje i zemlje balkana, treba da slusha predloge i izvestaje komisije eu.
inace je suludo da uopste trosi resurse i energiju na tako nesto, ako vec ne zeli taj cilj.
a posto je vrhunski spoljnopoliticki cilj srbije i dalje pridruzivanje, pa pristupanje eu, onda ne vidim zasto ne bi i dalje primala i ispunjavala predloge kao i ostale zemlje.
uostalom svi predlozi su dobri za ovu zemlju- i svode se na vladavinu prava,demokratiju,trzisnu refomu i reformu institucija da bi bile efikasnije i demokratskije.
oni nisu imnovali kadrove koji bi trebalo da zamene sadasnje, vec samo naznacili da sadasnje stanje treba menjati. i treba
Gde sam ja rekao da su "sadasnje sluzbe dobre i da ih ne treba menjati"?

Sustina ove price je da se, ne znam na osnovu cega, tvrdi da EU insistira na odredjenim kadrovskim resenjima. Cisto sumnjam da je Solana nalozio da Jocic ne sme da bude ministar u nekoj buducoj vladi, a kad bi tako nesto i bilo istina, samo bi znacilo da ova drzava ima gori status od kolonijalnog. Gde to medjunarodne orgaznizacije odredjuju drzavama koje nisu njihovi clanovi personalna resenja u odredjenim ministarstvima, pa cak i nizim organima drzavne uprave? I do kog nivoa bi to odredjivanje i uslovljavanje trebalo da ide? Recimo EU nije zadovoljna uredjivackom politikom RTSa (nisam ni ja, da ne bude opet zabune); i zbog toga EU postavlja kadrovska resenja po svom nahodjenju? Sta je sledece: EU odredjuje kadrovska resenja u GSP?!?!
To ni u Iraku ne prolazi, zar u Srbiji?!

Mada da ponovim: verujem da je ovaj thread obicna izmisljotina.....
Makar da je citirao Press ili neki drugi 'jak' izvor, pa i nekako :D
 
filatelista:
Mudrost i genijalnost naših oficira se ogledala u akciji Vukovar. Sa onom tehnikom i onolikim sredstvima i ljudima, uspeli su da se brane 3 meseca. Mrtvih i uništene tehnike, u ogromnom broju. JNA oficiri su znali samo dobro da žderu janjetinu i paradiraju u svečanim uniformama.
A normalno da se penzionišu svi Miloševićevi oficiri, treba Farkaš, Pavković i Ojdanić da vode Vojsku, a onom degeneriku se nisu izvlačili iz dupeta i silazili sa bina SPS-a

ma jok bolje da nam vojsku vode smradovi poput Zdravka Ponosa , koji se , dok su ustase razarale njegov rodni Knin krio u Tadicevom dupetu.
 

Back
Top