Zavisnost dece od kompjuterskih igrica

ma.sta sad

Početnik
Poruka
33
Dragi forumaši, opet mi treba pomoć:sad2: . Moj sin koji ima 17 godina , već duže vreme je zavistan od kompjuterskih igrica. Prvo nam to nije smetalo jer je odličan đak i nije se to toliko odražavalo na njegov društven život. Sada je to postala takva zavisnost da on provede preko 10 sati ispred kompjutera dnevno i da ne želi uopšte da izlazi iz kuće. Jedino što je morao išao je u školu i to je sve. Sada u toku raspusta , provede ceo dan od kako se probudi ispred kompjutera i ostane tako do kasno u noć. Srećom i dalje je odličan đak ali me jako brine to što uopšte ne želi da izađe iz kuće niti da se druži sa svojim vršnjacima. Kada mu govorimo da to što radi nije u redu i da ima veliki problem sa zavisnošću od nam vrlo agresivno odgovara da to nije problem i da on ne provodi toliko vremena ispred monitora kao i da mi preterujemo. Molim Vas kažite mi šta da radimo i da li ima neka služba za lečenje ovakve zavisnosti kojoj bismo mogli da se obratimo.
 
Немој да бринеш. Одличан је ђак а нема сумње да тако неће бити у будућности. Пронаћи ће девојку преко интернета, позвати је на пиће. Љубав ће се распламсати, свануће брак. Пошто је лепо учио, наћи ће добар посао. Добар брак, много лове. Срећан он, срећни родитељи.
 
Немој да бринеш. Одличан је ђак а нема сумње да тако неће бити у будућности. Пронаћи ће девојку преко интернета, позвати је на пиће. Љубав ће се распламсати, свануће брак. Пошто је лепо учио, наћи ће добар посао. Добар брак, много лове. Срећан он, срећни родитељи.

a ja mislim da tako nikada nece naci devojku,i da ce se sve vise izolovati od stvarnog sveta i od svog drustva....
Naterajte ga da pocne da trenira neki sport koji voli...
 
Nisam sigurna da postoji neka služba, ali to je danas veliki problem mladih.
Mislim, ako postoji neki kamp, izletište ili nešto slično, probajte ako ste u mogućnosti da ga pošaljete tamo, koliko da ga odvojite od kompjutera bar na kratko.
Nije zdravo da toliko vremena provodi u kući jer će propasti i fizički i psihički, možda da krene da trenira nešto?
Probajte i sa uvođenjem pravila, da sme toliko i toliko vremena na kompjuteru, koliko se dogovorite.
Mom mladjem bratu koji ima 12 god.su tako regulisali vreme korišćenja kompjutera tako što su mu uveli password koji on nije znao pa nije mogao da koristi kompjuter kad oni nisu tu.
Vaš je sin već maltene odrasla osoba pa će možda teže ići to ako krenete da mu zabranjujete i sl.pa najbolje da porazgovarate sa njim i da pokušate da postignete neki dogovor, objasnite mu da nije zdravo, da ne može da provodi toliko vremena za komp-om i da će potpuno da deformiše svoje telo nedostatkom kretanja.
 
1. kako je doslo do toga da toliko sedi za racunarom???
2. zar je skola jedino merilo ili za njegovu srecu i zdravlje treba da ima i druge aktivnosti u zivotu???
3. kako posle 17 godina zivota sa detetom ne znas nacin kako da mu se priblizis???
4. kako moze drskost da se prihvati kad je ono sto mu se govori razumno ????

znaci, prvo pocni od sebe kao roditelja i uvidi svoje greske i promeni pristup i prema detetu....on je maloletan i nije odgovoran za sebe.....
 

ok, možda je kod tih momaka upalilo, ali ne znači da će i kod njega.
reče žena da je odličan učenik. da ima neke slabe ocene pa da mu 'kao' zbog toga uskrate komjuter pa da i on to poveže, a ovako će da se žali kako je on odličan i kako nemaju pravo to da mu rade.
može da ima kontraefekat da ode u igraonicu i da tamo igra igricu + da troši kintu koju ne bi trošio da je za svojim kompjuterom.
ne mora da znači ali ipak da se prvo proba drugačiji pristup.
zavisnost je zavisnost, nije za igranje nijedna.
 
1. kako je doslo do toga da toliko sedi za racunarom???
2. zar je skola jedino merilo ili za njegovu srecu i zdravlje treba da ima i druge aktivnosti u zivotu???
3. kako posle 17 godina zivota sa detetom ne znas nacin kako da mu se priblizis???
4. kako moze drskost da se prihvati kad je ono sto mu se govori razumno ????

znaci, prvo pocni od sebe kao roditelja i uvidi svoje greske i promeni pristup i prema detetu....on je maloletan i nije odgovoran za sebe.....

upravo. i moji roditelji su istu grešku napravili kod mog mladjeg brata, ja sam im ukazala na nju ali je bilo: ma on bitno da je odličan, drugo će sve samo od sebe....:eek:
kad se dete dan i noć nije skidalo sa kompjutera, i nekom srećom popustilo u školi (kažem srećom jer su se moji opametili tad) počele su zabrane računara, a sa 10god. je umeo drsko i agresivno da se svadja, pa su bile vriske po kući i plakanje dok je nekako prihvatio.
Samo ne sme da se popušta nikako.
 
Чини ми се и да би требало да сазнате шта он толико ради на рачунару. да ли само игра игрице или је на интернету са другима у контакту да ли има нека друга интересовања осим игрица. Данас је компјутер продужена рука за многе ствари од којих су неке врло опасне. Не кажем да ће неко њега врбовати преко нета, ало зашто да се искрено не поразговара са дечком.
Можда жели да постане врхунски играч неке игрице и тако обезбеди материјално себе и своје, ко зна, па и то се плаћа по белом свету...
 
Та особа није дете од 8-10 година, већ зрела особа од 17 година. Прошло је врема да му изигравате строгоћу и забрањујете. Забраните му компјутер па ђете да видите што је HELL :lol: Не чачкајте мечку! ;)
 
Та особа није дете од 8-10 година, већ зрела особа од 17 година. Прошло је врема да му изигравате строгоћу и забрањујете. Забраните му компјутер па ђете да видите што је HELL :lol: Не чачкајте мечку! ;)

sa ovim se slažem jer sami ste mu dopustili da se tako ponaša, zašto bi on sad kad je već 'veliki dečko' morao da vas sluša?:confused:
najbolji pristup bez vikanja, pretnji jedan ozbiljan razgovor i po mogućstvu da mu razjasnite štetnost toga, da probate da se dogovorite i da se taj dogovor poštuje!
ako ništa ne uspe, probajte to oduzimanje kompjutera kao poslednju meru.
 
Немој да бринеш. Одличан је ђак а нема сумње да тако неће бити у будућности. Пронаћи ће девојку преко интернета, позвати је на пиће. Љубав ће се распламсати, свануће брак. Пошто је лепо учио, наћи ће добар посао. Добар брак, много лове. Срећан он, срећни родитељи.

Nije zavisnost od interneta isto kao zavisnost od igrica. Takav je i moj drug,ceo dan igra igrice. Najzaraznija od svih je WOW,igrica koja je multiplayer gde moze da igra sa jos njih.
Ne sme mu se na silu uzeti jer moze doci do velikih naliva besa,tako da mora pazljivo sa tim.
 
Nije zavisnost od interneta isto kao zavisnost od igrica. Takav je i moj drug,ceo dan igra igrice. Najzaraznija od svih je WOW,igrica koja je multiplayer gde moze da igra sa jos njih.
Ne sme mu se na silu uzeti jer moze doci do velikih naliva besa,tako da mora pazljivo sa tim.

zavisnost je zavisnost i od igrica i interneta pa i kafe, ja bih recimo ubila da mi neko zabrani internet i kafu.
zašto bi se sve to svrstavalo u zavisnost ako već nije isto?
možda se manifestuje na različit način ali je suština ista.

i btw.mislim da je on to mislio ironično, bar sam ja tako shvatila;)
 
Kriv je taj staromodni pristup vaspitanju dece, bitno je da dete dobro uci i da je odlican djak i nista vise. Pretpostavljam da ti je u pocetku bilo drago zato sto ne izlazi previse, ne dolazi kuci ujutro, nema mnogo drugara....dobro dete, privrzeno roditeljima, za primer, milina. :mrgreen: E pa sad ti se to obija o glavu. Zavisnik se ne moze izleciti, ako on sam nema volju da se leci, a on sa svojih 17 nije vise dete.
 
Kriv je taj staromodni pristup vaspitanju dece, bitno je da dete dobro uci i da je odlican djak i nista vise. Pretpostavljam da ti je u pocetku bilo drago zato sto ne izlazi previse, ne dolazi kuci ujutro, nema mnogo drugara....dobro dete, privrzeno roditeljima, za primer, milina. :mrgreen: E pa sad ti se to obija o glavu. Zavisnik se ne moze izleciti, ako on sam nema volju da se leci, a on sa svojih 17 nije vise dete.

potpisujem!
 
ma:
Dragi forumaši, opet mi treba pomoć:sad2: . Moj sin koji ima 17 godina , već duže vreme je zavistan od kompjuterskih igrica. Prvo nam to nije smetalo jer je odličan đak i nije se to toliko odražavalo na njegov društven život. Sada je to postala takva zavisnost da on provede preko 10 sati ispred kompjutera dnevno i da ne želi uopšte da izlazi iz kuće. Jedino što je morao išao je u školu i to je sve. Sada u toku raspusta , provede ceo dan od kako se probudi ispred kompjutera i ostane tako do kasno u noć. Srećom i dalje je odličan đak ali me jako brine to što uopšte ne želi da izađe iz kuće niti da se druži sa svojim vršnjacima. Kada mu govorimo da to što radi nije u redu i da ima veliki problem sa zavisnošću od nam vrlo agresivno odgovara da to nije problem i da on ne provodi toliko vremena ispred monitora kao i da mi preterujemo. Molim Vas kažite mi šta da radimo i da li ima neka služba za lečenje ovakve zavisnosti kojoj bismo mogli da se obratimo.

ja ne znam kako od foruma da se otkačim:roll:
 
ma:
Dragi forumaši, opet mi treba pomoć:sad2: . Moj sin koji ima 17 godina , već duže vreme je zavistan od kompjuterskih igrica. Prvo nam to nije smetalo jer je odličan đak i nije se to toliko odražavalo na njegov društven život. Sada je to postala takva zavisnost da on provede preko 10 sati ispred kompjutera dnevno i da ne želi uopšte da izlazi iz kuće. Jedino što je morao išao je u školu i to je sve. Sada u toku raspusta , provede ceo dan od kako se probudi ispred kompjutera i ostane tako do kasno u noć. Srećom i dalje je odličan đak ali me jako brine to što uopšte ne želi da izađe iz kuće niti da se druži sa svojim vršnjacima. Kada mu govorimo da to što radi nije u redu i da ima veliki problem sa zavisnošću od nam vrlo agresivno odgovara da to nije problem i da on ne provodi toliko vremena ispred monitora kao i da mi preterujemo. Molim Vas kažite mi šta da radimo i da li ima neka služba za lečenje ovakve zavisnosti kojoj bismo mogli da se obratimo.

То и није тако лоше... Седећи за рачунаром сигурно се неће навући на алкохол, дрогу, цигарете, разврат и остале опасности либералног друштва. Будите срећни.
 
Та особа није дете од 8-10 година, већ зрела особа од 17 година. Прошло је врема да му изигравате строгоћу и забрањујете. Забраните му компјутер па ђете да видите што је HELL :lol: Не чачкајте мечку! ;)

:) on nije zrela osoba i nije proslo vreme za nista jer je jos dete koje je u roditeljskom gnezdu....naravno da se ne ponasamo isto sa nekim ko je 10 ili 17 godina i da se na agresivan pristup ne treba agresivno uzvratiti....ali, kakva se to nemoc pripisuje roditelju zato sto mu dete moze napraviti hell???....ma bas....:)....i u paklu mora da se zna reda a kamoli u porodici da se ne zna ko je roditelj koji vaspitava a ko je dete koje treba da bude vaspitano....
 
Мајко не брини. Биће све у реду. Дошла је ера компјутера, фејсбука. Ако компјутер не утиче на његово учење и здравље, значи немате шта да бринете. Боље и да игра игрицем него да гледа Фарму, Грандшоу, фикса се и опија. Поздрав:ok:
 
Nije zavisnost od interneta isto kao zavisnost od igrica. Takav je i moj drug,ceo dan igra igrice. Najzaraznija od svih je WOW,igrica koja je multiplayer gde moze da igra sa jos njih.
Ne sme mu se na silu uzeti jer moze doci do velikih naliva besa,tako da mora pazljivo sa tim.

Moj sin je upravo zaražen sa tom igricom WOW.......a inače što se tiče razgovora sa njim, to smo obavili već nebrojeno puta. Ne želim da tražim opravdanje u nama kao roditeljima jer sigurno da ima veliki procenat i naše krivice. Ali kako mu zabraniti igranje kada smo i suprug i ja na poslu celo pre podne i tu nikakav pasword ne pomaže. Više puta smo mu pretili brisanjem WOW-a ali se upravo plašimo tog "kontraefekta". On je jednostavno vrlo agresivan i pri samoj pomeni brisanja te igrice. On jednostavno ne zna da funkcioniše bez igrica pa i kada odemo u posetu prijateljima koji nemaju tu igricu on ne zna da razgovara sa ljudima. Plašim se da je postao prilično asocijalan. I to je globalni problem u društvu jer svi njegovi drugovi su u istom problemu
 
Мајко не брини. Биће све у реду. Дошла је ера компјутера, фејсбука. Ако компјутер не утиче на његово учење и здравље, значи немате шта да бринете. Боље и да игра игрицем него да гледа Фарму, Грандшоу, фикса се и опија. Поздрав:ok:

imas potpuno pogresan stav ...
 

Back
Top