Zatvor...Iskustva...

Pilgrim

Poznat
Poruka
8.876
Sjetih se prošle godine i čuvenog lokdauna...
Čitav svijet se zatvorio...ljudi su naglo počeli da paniče, da kupuju toalet papire i hranu..svi su bili u strahu ... nekima je dobro došao odmor, drugi su već počeli da kriziraju zbog zatvorenosti... psihički ljudi počeli da pucaju... pa nešto razmišljam...

Kako je ovim ljudima što su u zatvoru...koji robijaju po deset godina i više... znate li nekog takvog... je li neko iz vaše rodbine nekad završio u zatvoru... kapiram da na krstarici nema robijaša pa pitam za rodbinu...
Kako ti ljudi izdrže toliko dugo na robiji...

Da li imate strah da bi ste se i vi mogli naći u zatvoru... možeš slučajno da nagaziš pješaka i da odeš da robijaš... kako bi to izdržali... da li bi bili nečija kučka u zatvoru? Kako tamo ostati normalan? Da li tamo uopšte ima normalnog? Moram priznati da nisam plašljiv ali imam taj neki strah..uz one strahove koje svi imamo da nam umre neko bližnji, od visine ili od zatvorenog prostora, moram priznati da imam strah od zatvora... ne znam zbog čega... možda previše emisija koje sam gledao šta se sve dešava unutra...
Svi znamo čega tamo sve ima... gledali smo na filmovima i serijama... ali drugo je kad ne daj Bože stvarno uđeš na robiju... mislim da nikom ne bi bilo svejedno...neko bi mogao biti *eban! a taj neko ne bih volio da budem ja.. ljudi su ulazili tamo kao relativno normalni, a izlazili kao još veći kriminalci, ubice i psihopate...
ajde da vas čujem, pucajte
Evo u čuvenoj seriji Vratiće se rode ima tako jedna scena ... I u genijalnom filmu American History X ima scena silovanja Edvarda Nortona..
 
Poslednja izmena:
Nije neosnovano imati strah od bilo čega, naročito u ovoj državi.
Kafka "Proces", svako može da završi u zatvoru.
Odnosno, ne da "završi", nego da odrobija neko vreme. Nije ništa strašno, jer da bi uopšte dospeo na robiju morao bi i prethodno imati drugačiji mentalni sklop.
Čak se i neki komandiri (zatvorskom čuvaru se obraćaš sa "komandire") čude kako se robijaši 90% vremena zaebavaju. "Kao da su došli na odmor a ne da robijaju". Nekima je 2 godine bukvalno odmor ("Odmorim brate mozak, ovde dođem na svakih par godina, ljuštim krompir i ne mislim ni o čemu", citat).
Lično- "ogulio" tri.
 
Evo ti gledaj malo zatvor u Danskoj da ti razbije taj strah 😁

Ovo je hotel a ne zatvor :D
Meni drugar ilegalno prelazio austrijsku granicu 90tih i nahvatali ga.
Prica izmedju ostalog da su ga u zatvoru austrijski policajci snabdevali cigarama.
Skoro pa mu zao sto ga nisu zadrzali.
Sa policajcima i mozes da izadjes na kraj, znas kako ono kazu nije teska robija nego robijasi;)
 
...
Da li imate strah da bi ste se i vi mogli naći u zatvoru... možeš slučajno da nagaziš pješaka i da odeš da robijaš... kako bi to izdržali... da li bi bili nečija kučka u zatvoru? Kako tamo ostati normalan? Da li tamo uopšte ima normalnog? Moram priznati da nisam plašljiv ali imam taj neki strah..uz one strahove koje svi imamo da nam umre neko bližnji, od visine ili od zatvorenog prostora, moram priznati da imam strah od zatvora... ne znam zbog čega...

Имао сам тај страх пре но што одох у војску.
Плашио сам се да ће ме тамо кињити, малтретирати,
терати ме да ВеЦе перем четкицом за зубе.

Ипак, храбро одох да служим (1982. Сарајево).
О првих пола сата често причам кад се заподене тема војске.
Е па шта ми се десило ?

Чим дођох одведоше ме у пријемну собу.
Тамо је било још гуштера, било је вече и свако је заузео неки кревет.
Нас 5-6 отприлике.
Рекоше нам да ће сутра ујутру почети наш пријем, задужење опреме и остало.

На улазу је за неким столом седео десетар задужен за нас.
Узео нам је Буквице и био ту за нас, мада нама није било до тога да га нешто питамо и сл.
А онда је у собу ушао Он.
Десетар Пезо Сеад.

Заузео је раскорачни став и обраћајући се пријемном десетару
почео да прича шта ће све да нам ради.
Пријемни је уживао у причи и церекао се.
Озбиљно сам размишљао да скочим кроз прозор ...

Тирада је трајала око пет минута, у креветима су лежали укочени лешеви,
на вратима се окупило још десетара и старих џомби - сви су уживали.

А онда Сеаду досади да нас кињи, окрете се да оде и преко рамена рече:
"Који вам курат бре народе, шта сте се усрали, дошли сте на најбоље место на свету !"

Ето зато сам десетару Пези Сеаду споменуо име,
нека се поноси њиме,
доживотно ме ослободио глупих, ументољених страхове.

За само пет минута ... Свака част !
 
Nije neosnovano imati strah od bilo čega, naročito u ovoj državi.
Kafka "Proces", svako može da završi u zatvoru.
Odnosno, ne da "završi", nego da odrobija neko vreme. Nije ništa strašno, jer da bi uopšte dospeo na robiju morao bi i prethodno imati drugačiji mentalni sklop.
Čak se i neki komandiri (zatvorskom čuvaru se obraćaš sa "komandire") čude kako se robijaši 90% vremena zaebavaju. "Kao da su došli na odmor a ne da robijaju". Nekima je 2 godine bukvalno odmor ("Odmorim brate mozak, ovde dođem na svakih par godina, ljuštim krompir i ne mislim ni o čemu", citat).
Lično- "ogulio" tri.
Svaka čast brate. Jel bi mogao da pojasniš malo ovaj dio
Nije ništa strašno, jer da bi uopšte dospeo na robiju morao bi i prethodno imati drugačiji mentalni sklop.
Ja sam imao jednog druga koji je robijao zbog umiješanosti i veze sa jednim od dva klana, nije bitno kojeg... ali kao mlađi bio okej momak skroz, poslije je ušao u drogu i mafiju... Kasnije je kad je izašao, sretnemo se na ulici, sve normalno...a znam da je opasan momak...
Kako ti je bilo tamo, kako si se snašao..Kako čovjek treba da se postavi kad tamo uđe... Da li odma moraš da pokažeš zube ili ako si normalan nećeš imati problema...kako kažu nije teška robija nego robijaši, ima li istine ;)
 
@No Home Jerome Nemoj da pitaš jer da objasnim ne znam kako, već sam pokušao ukratko ovim boldovanim ali vidiš pitanje-odgovor samo otvori još pitanja. Tako možemo tri godine :lol:
Eto i to ti je neki odgovor, način na koji sam ti odgovorio.
Da, mogli bi da uđemo sad u priču da li se ubica postaje ili se rađa ... nebitno, hvala svakako što si dao doprinos temi ;)
 
Da, mogli bi da uđemo sad u priču da li se ubica postaje ili se rađa ... nebitno, hvala svakako što si dao doprinos temi ;)
Prvo sam razmišljao da li da se "ofiram", onda pomislim da je današnje vreme robija za muškarce kao što je nekad bila vojska, većina sposobnih je odslužila :lol:
Nema tu sramote. Kao što si i sam rekao, svakome može da se desi.
Nema na čemu, poz.
 
Sjetih se prošle godine i čuvenog lokdauna...
Čitav svijet se zatvorio...ljudi su naglo počeli da paniče, da kupuju toalet papire i hranu..svi su bili u strahu ... nekima je dobro došao odmor, drugi su već počeli da kriziraju zbog zatvorenosti... psihički ljudi počeli da pucaju... pa nešto razmišljam...

Kako je ovim ljudima što su u zatvoru...koji robijaju po deset godina i više... znate li nekog takvog... je li neko iz vaše rodbine nekad završio u zatvoru... kapiram da na krstarici nema robijaša pa pitam za rodbinu...
Kako ti ljudi izdrže toliko dugo na robiji...

Da li imate strah da bi ste se i vi mogli naći u zatvoru... možeš slučajno da nagaziš pješaka i da odeš da robijaš... kako bi to izdržali... da li bi bili nečija kučka u zatvoru? Kako tamo ostati normalan? Da li tamo uopšte ima normalnog? Moram priznati da nisam plašljiv ali imam taj neki strah..uz one strahove koje svi imamo da nam umre neko bližnji, od visine ili od zatvorenog prostora, moram priznati da imam strah od zatvora... ne znam zbog čega... možda previše emisija koje sam gledao šta se sve dešava unutra...
Svi znamo čega tamo sve ima... gledali smo na filmovima i serijama... ali drugo je kad ne daj Bože stvarno uđeš na robiju... mislim da nikom ne bi bilo svejedno...neko bi mogao biti *eban! a taj neko ne bih volio da budem ja.. ljudi su ulazili tamo kao relativno normalni, a izlazili kao još veći kriminalci, ubice i psihopate...
ajde da vas čujem, pucajte
Evo u čuvenoj seriji Vratiće se rode ima tako jedna scena ... I u genijalnom filmu American History X ima scena silovanja Edvarda Nortona..
a baš sam po naslovu pomislila da si bio iza rešetaka
 

Back
Top