Zasto svi beze od tehnickih nauka

xteo sam reci da cu studirati ovo najmanje 10-ak godina kao i vecina na texnickim fakiltetima:thumbdown:

Nisam ni ja završila sve u roku. Žao mi je samo što sam za neke ispite bila malodušna i nisam izlazila sve dok ga ne spremim sasvim. Izlazi čak i kad je ispit spremljen pola, ali to je već druga tema.
A da se studira duže no društvene nauke je tužna činjenica koju ne umem da objasnim. :dash:
 
Nisam ni ja završila sve u roku. Žao mi je samo što sam za neke ispite bila malodušna i nisam izlazila sve dok ga ne spremim sasvim. Izlazi čak i kad je ispit spremljen pola, ali to je već druga tema.
A da se studira duže no društvene nauke je tužna činjenica koju ne umem da objasnim. :dash:

pa kako ti mislis da ja spremim sve to pa makar i na pola kad mi za to treba neko vreme a oni nam kazu da treba sve to da spremimo 2 dana pre ispita :(
 
pa ne moze to bas ni tako..jer ako ucenicima das previse slobode onda ce biti jos manje zainteresovani nego sto su bili kad su bili pritisnuti od strane profesora. bas je bolje da ih pritisnu sto vise..barem ja tako mislim

xmxmxmx? da li si cuo za Benezetov experiment? Ili za skolu Summer Hill? Vidi Benezet, je ukinuo matematiku za studente do 7. razreda osnovne skole. Ucenici su se bavili samo nekom vrste deskriptivne matematike, tipa sta je vece manje, koliko je odprilike udaljeno itd. i za tih sedam godina mnogo su vishe razvili logiq i opazanje od grupe koja je driblala matematiq tyih 7 godina. Na kraju na maturi koja je obavezna u UK boljom iz matish se pokazala grupa Benezeta.

Vidi, ovo ti je prosta psihologija. Zamisli da ne volish istoriju, ali je imash od 1. i stalno te pritskaju. A onda pola razreda istoriju ne razume. Na kraju te josh vishe pritiskaju iz istorije ti je ne razumesh i tako u krug...I sta si postigao? Deca mrze nauku, nemaju pojma itd. Kazem ti da ako bi se gradivo smanjilo i uveli izborni predmeti iz dodatnih oblasti, mnogo bi smo vishe naucili. To ti je kao da imash cashu od 2 decilitra a u nju pokusavash da sabijesh litar. Ne ide, pa ne ide.:D

E da za sql Sumerhil! To ti je sql gde ucenici sami biraju koje ce i kada predmete slushati. Potrazi na wiki o njoj - Summer hill, i videcesh dala je mnoge poznate inzenjere i nije tacno da ce deca izbegavati svaki cas. U proseq vec posle 10 dana svi su na predavanjima. :D
 
xmxmxmx? da li si cuo za Benezetov experiment? Ili za skolu Summer Hill? Vidi Benezet, je ukinuo matematiku za studente do 7. razreda osnovne skole. Ucenici su se bavili samo nekom vrste deskriptivne matematike, tipa sta je vece manje, koliko je odprilike udaljeno itd. i za tih sedam godina mnogo su vishe razvili logiq i opazanje od grupe koja je driblala matematiq tyih 7 godina. Na kraju na maturi koja je obavezna u UK boljom iz matish se pokazala grupa Benezeta.

Vidi, ovo ti je prosta psihologija. Zamisli da ne volish istoriju, ali je imash od 1. i stalno te pritskaju. A onda pola razreda istoriju ne razume. Na kraju te josh vishe pritiskaju iz istorije ti je ne razumesh i tako u krug...I sta si postigao? Deca mrze nauku, nemaju pojma itd. Kazem ti da ako bi se gradivo smanjilo i uveli izborni predmeti iz dodatnih oblasti, mnogo bi smo vishe naucili. To ti je kao da imash cashu od 2 decilitra a u nju pokusavash da sabijesh litar. Ne ide, pa ne ide.:D

E da za sql Sumerhil! To ti je sql gde ucenici sami biraju koje ce i kada predmete slushati. Potrazi na wiki o njoj - Summer hill, i videcesh dala je mnoge poznate inzenjere i nije tacno da ce deca izbegavati svaki cas. U proseq vec posle 10 dana svi su na predavanjima. :D

ma nije to to..matematika ne moze da se uci onako..nego mora detaljno :ok:
 
ja na fakultetu vidim asistente koji su portret odlicnog studenta, sve na vreme studirali sve sve.
i vidim ih kako vecina onih muskih nije ozenjena a skoro 40, nemaju zivot, zive sa sestrama i slicno,
ali ono sto ih sve krasi jeste da su svi obuceni u istu odecu na fakultetu. uvek. uvek.
i voze skrnava kola.
i onda njih vidim i razmisljam sta ce biti samnom koji necu biti tako dobar student ko oni sto su bili.
 
ни мени није јасно зашто људи беже од технике ко ђаво од крста.
још чудније што уопште не посећују овај подфорум. а тако је интересантно...
:vudu:


zahvali se bogu sto beze, jos nam samo fali da nas smaraju . . . i o cemu bi oni uopste mogli da pricaju na ovom podforumu . . .
 
Dosta je interesantnih stvari recheno u poslednjim postovima. Zaista je stanje edukacije chak i u osnovnim a kamoli na fakultetima katastrofalno. Chast izuzecima. Moj stav je da nije racionalno niti produktivno opterecivati neciji um ako on to ne zeli da prihvati ili u datom momentu nije spreman za tako nesto. Ovo je tema o kojoj treba svakodnevno pricati u javnosti, a tome se ne posvecuje bash velika paznja iako shkolovanje (ukljucujuci i fakultetsko obrazovanje u trajanju od 5 g.) traje 1/4 prosechnog zivotnog veka choveka sa nasheg podruchja (http://www.vesti.rs/Prosecni-zivotni-vek.htm). Jako bi bilo interesantno uraditi analizu shkolskih sistema u svetu i videti kakve su rezultate dali. Ljudi neshto mora da se menja jer se drushtvo promenilo, promenila su se shvatanja, vrednosni sistem....
Pogledajte kako prolaze neki http://www.blic.rs/drustvo.php?id=70737.
 
ja cu da vam kazem zasto, izvinjavam se ali nisam procitao ni jedan post pre mog, ali sam veoma upucen u temu.
Zavrsavam cetvrtu god smer elektrotrehnicar racunara, posle dosta muke, rada , znoja i dobijenog tika.
I sada i posle svega toga ja sam i dalje u sitaciji da ne mogu naci posao, upisacu visoku ict pa posle i neku spec. i radicu ceo zivot u struci za 200 evrica, imacu debelu zenu i petoro gladne dece, icicu na more 1 godisnje, bicu sed sa 30 godina......izvolite samo neki od razloga....

POZ

R=U/I
 
ja cu da vam kazem zasto, izvinjavam se ali nisam procitao ni jedan post pre mog, ali sam veoma upucen u temu.
Zavrsavam cetvrtu god smer elektrotrehnicar racunara, posle dosta muke, rada , znoja i dobijenog tika.
I sada i posle svega toga ja sam i dalje u sitaciji da ne mogu naci posao, upisacu visoku ict pa posle i neku spec. i radicu ceo zivot u struci za 200 evrica, imacu debelu zenu i petoro gladne dece, icicu na more 1 godisnje, bicu sed sa 30 godina......izvolite samo neki od razloga...

Nemoj da plasis ljude. Ja zavrsila ETF sa 23, posla ima preko glave, plata vise nigde nije 200 evrica, doduse ja sam telekomunikacije zavrsila ali pretpostavljam da vi racunarci imate jos vise sansi od nas...

Ici ces 1 godisnje na more sta god zavrsio jer ti godrisnji odmor traje 20 dana pa se ne ispalti da za to vreme dva puta odes na more, a osim mora velika je verovatnoca da ces tokom godine obilaziti svet po raznoraznim seminarima, obukama i kursevima. Vidis i sam da kod nas u zemlji nema nijedna elektro firma a da je komplet srpska.

Sto se osedelosti tice, verovatno imas crnu kosu, nemam pojma...
 
Nemoj da plasis ljude. Ja zavrsila ETF sa 23, posla ima preko glave, plata vise nigde nije 200 evrica, doduse ja sam telekomunikacije zavrsila ali pretpostavljam da vi racunarci imate jos vise sansi od nas...

Ici ces 1 godisnje na more sta god zavrsio jer ti godrisnji odmor traje 20 dana pa se ne ispalti da za to vreme dva puta odes na more, a osim mora velika je verovatnoca da ces tokom godine obilaziti svet po raznoraznim seminarima, obukama i kursevima. Vidis i sam da kod nas u zemlji nema nijedna elektro firma a da je komplet srpska.

Sto se osedelosti tice, verovatno imas crnu kosu, nemam pojma...

па сад да посла има преко главе нисам баш сигуран. мој брат је завршио исти факултет исти смер као и ти и тажи посао већ пола године. додуше завршио је факс са 25 година.
 
па сад да посла има преко главе нисам баш сигуран. мој брат је завршио исти факултет исти смер као и ти и тажи посао већ пола године. додуше завршио је факс са 25 година.
Pa ne znam. Nas su obicno profesori preporucivali. Zavisi kod koga je diplomirao doduse...
Ne znam, iz moje generacije skoro svi koji su zavrsili su odmah nasli posao. A ostali cekaju da zavrse i master. Jeste malo teze preko oglasa (mada ja znam jednu sto je otisla u RATEL tako i nije joj uopste lose...), zgodnije je kad te profesor preporuci ili kad se neki tvoj ortak negde zaposli pa te povuce.
 
Да се разумемо, из четвороугала, Булевар, Рузвелтова, 27.марта и Карнеџијева не ради само онај ко неће.

Гарант има посла за све.

да се разумемо, ниси баш у праву. мислим да су у најгорем положају машински инжењери.
 

Back
Top