Zašto su Srbi plodno tle za teorije zavjere?

najveci broj dokumenata o jasenovcu je trazen od amerikanaca kada je milosevuc bio bog i batina..sve su spremili i po direktivi poslali prvo hrvatima jer je tako tata preko bare zahtevao, a oni su onda trebali da to posalju u usa.

izgubili su se naravno u kroaciji,..i niko ne zna gde su ta dokumenta :lol:......srecom pa mnogi imaju privatne arhive i dosta toga sacuvanog... ko se seca "slucajne" paljevine onog konaka gde je na spratu bio privatni arhiv poznatog pravoslavnog svestenog lica kome su napakovali pedofiliju i ko zna sta sve jos...
 
Gde je radio kao bankar?

Uffff. prijatelju. Slabo znaš teorije zavere.

Ne da je bio bankar, nego sa kakvim imenima je radio. Prehebao svaku teoriju zavere. Čovek je spoj lokalnih teorija zavera i svetskih teorija zavera.

Najozloglašenija imena iz najvećih svetskih teorija zavera... i Sloba sa njima pije viski.

Dj5zy_GX0AAusLl.jpg
 
Nije nepoznato da kod Srba su jake teorije zavjera:

Tacno. Mi smo propagandisti. Vrsimo anti-propagandu.

1. Svi nas lazu kroz celu istoriju, izvrcu i/ili skrivaju cinjenice i propagiraju svoje interese. Pogotovo vladajuce klike, okupatori, a tek domaci izdajnici... da ne pominjemo ;) Istorija nam je prepisana toliko puta da je postala neprepoznatljiva.

2. Mi ne verujemo nikakvom instituizovanom sistemu, tacnije ne verujemo nikakvom sistemu kakav god da je, kod nas se zna da je sistem protiv coveka i tu se borimo svim sredstvima ukljuciv i teorijama zavere. Jedino uredjenje koje priznajemo je diktatorsko.

3. Jos gestapo je shvatio da je bolje kod nas vrsiti propagandu kroz rekla-kazala nego da stavljaju obavestenja na oglasnu tablu i banderu. Mi ne verujemo nikakvoj tehnologiji - od pronalaska papira pa do danas. Sva tehnologija je zla! A tek kako je zla danas... za medalju.
 
Poslednja izmena:
Uffff. prijatelju. Slabo znaš teorije zavere.

Ne da je bio bankar, nego sa kakvim imenima je radio. Prehebao svaku teoriju zavere. Čovek je spoj lokalnih teorija zavera i svetskih teorija zavera.

Najozloglašenija imena iz najvećih svetskih teorija zavera... i Sloba sa njima pije viski.

Dj5zy_GX0AAusLl.jpg
Sa njima mozes da pijes viski, samo ako si dobro kotiran u okultnim drustvima.
 
Nije nepoznato da kod Srba su jake teorije zavjera:

1. Zapad je oduvijek protiv Srba/zapad neprestano vrsi ,,desrbizaciju” Balkana

2. Bečka-Berlinska škola, zvanicna srpska istorija je ,,fabrikovana od zapada”

3. Karadjordjevici su masoni, Srbijom vladaju komunisti/reptili/zapadne sluzbe

4. Srbija je nekakav trn u oku zapada novog svjetskog poretka od postanka i zato cijeli svijet bombarduje i diskriminise Srbiju, zato mrze Noleta


Da li je vama moguće da ove teorije zavjera su tako jake i ukorijenjene u srpskom društvu jer Srbi generalno ne uzimaju odgovornost za svoju sudbinu?

Ili zato sto Srbi ignorisu svoje nedostatke/mane/greske, i ne zele da samokriticki mijenjaju svoj način djelovanja/razmišljanja i poboljšavaju svoj status i političku stvarnost?

U osvnovi je neodgovornost. Visok stepen neodgovornosti.

U Srbiji nijedan političar nikad ni za šta nije dogovarao... jer je uvek neko drugi kriv. Zapad - pa ko drugi.


Mi smo nacija koja se već više decenija truje mržnjom prema Zapadu. Od jutra do mraka. Ne postoji ništa u Srbiji a da za to nije kriv Zapad. Daleko od toga da je to istina, već je takva percepcija realnosti, istina je irelevantna za Srbiju.

Jednim delom je to i proces koji je KGB otpočeo nakon okupacije Jugoslavije 1945. godine. Tada je Srbija, kao deo Istočnog bloka praktično ideološki okretana da bude protiv Zapadnog bloka.

To je proces koji se KGB žargonom zove demoralizacija. Demoralizacija je planski osmišljen proces koji traje minimalno 20 godina, a može da traje deceijama, propaganda je samo deo tog procesa, i to ima za cilj da praktično čiravu naciju dovede u stanje demoralisanosti kada je percepcija realnosti toliko izvrnuta da istina više nije bitna niti ima kakvu važnost niti je moguće ustanoviti šta je istina a šta neistina.


Tada se autoritet nameće kao jedini izvor istine i tako je bilo moguće nametnuti marksističku teoriju života, iako u realnosti sve je bilo suprotno. Tako je moguće da Srbi, zakleti pravoslavci, jel, umeto krsta stavljaju petokraku na grob itd.

Zatim brisanje i revidiranje istorije, zabravinjivanje i gašenje istorije Prvog svetskog rata, kao i ličnosti i svea onoga što je bilo Zapadne orijentacije.

Demoralizacija je inače nepovratan proces prema KGBu. Da bi se stvari vratile normali, potreno je dodatnih nekoliko decenija tako da nove generacije budu kontra balans generacijama koje su već kontaminirane.

Bombardovanje Srbije 1999. godine je potvrda svim teorijama zavere prema kojima je Zapad za sve kriv. Tako danas više ne postoje nikakve druge teroije zavere osim onih u kojima je Zapad za sve kriv.

Ima tu i šizofrenih cepanja, kad isti ti odlaze na Zapad da rade i da žive. Onda se pre ručka pljuje po Zapadu, a posle ručka se priča kako je Zapad uređen kako je to razvijeno tamo sve i tako.

Mi smo tako istrenirani da volimo da za sve bude kriv Zapad. To dogovara vladajućim političarima a mi to volimo da slušamo. Tako na primer jedna politička oligarhija može da opljačka narod za 10 milijardi nemačkih maraka i da iznese pare u džakovima i tako, ali mi ćemo sami to racionalizovati. Nije to toliki problem koliko nam je zapad problem.

Kao narod smo toliko sluđeni posle toliko decenija trovanja da više ne mora niko da nam soli pamet. Šta god neki domaći političar da uradi, koliko god da se nakrade, afere, korupcija, mafija i ubistva, nacionalne izdaje itd, mi ćemo sami da racionalizujemo i da kažemo: Pa dobro nije on toliko loš, šta ćeš, morao je tako jer su ga tako uslovili ovi sa Zapada.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top