ZASTO SE PSI I MACKE MRZE????

Psa ne iritira macka koja jurca vec su pas i macka konkurenti. Samim tim pas juri macku posto mu je konkurencija.
Tako ti i u prirodi. Recimo lav ce uvek da pojuri i ako ih stigne ubije geparda,sakala,hijenu.....posto su mu konkurencija.....
Ako pas koji je kucni ljubimac shvati da mu macka nije konkurencija on je nece ni dirati.

Svakako, pretnja jedan drugom.
No ne znači da se ne mogu združiti.

Svakako, pretnja jedan drugom.
No ne znači da se ne mogu združiti.

Pa mogu se druziti u slucaju da shvate (pas) da mu macka nije konkurencija i (macka) da joj pas nije pretnja. To kod ovih ulicnih nikad nije slucaj a kod domacih jeste posto pas skapira da bez obzira na macku njemu klopa pristize kao i uvek ;) a i macka se zatim opusti kada vidi da nema pretnje od strane psa.

:amen: Gizmo (pas) prvo lepo sačeka da se Bili (mačak) najede, pa onda on počisti ostatak iz posude. Pa posle pr.di k'o tvor jer mu smetaju mačije granule a dok ja skočim da ga sklonim pošto je gluv k'o top, prođe voz! U početko se nisu baš podnosili ali su skontali da se ne ugrožavaju međusobno ninakoji način i sad su na putu da postanu ortaci. Ali s druge strane, mačorčić ujne mog muža, mali Marinko, ulazi u pubertet i Bili ga sve slabije toleriše, bojim se da će tu biti i nekog pokolja ako se uskoro ne usaglase ko je alfa.

Imam ps avec 11 godina skoro sve to vreme imama i macku ali ali su nam prethodne macke nesrecno stradalae i ovo nam je treca macka u tom periodu. Pas je prvu macku obozavao, bio je uzbudjen i presrecan kada smo je doneli i bas se lepo sa njom igrao, tada je i on imao oko godinu dana. Kada je ta macka uginula doneli smo drugo mace sa ulice, mali macorcic njega je prihvatio ali nije to bila vise ta ljubav kao prema prvoj macki. I dok smo jos imali tog macora doneli smo malo mace iz Crne Gore, neko pousao da je zadavi pa su joj nervi prikljesteni. E nju je oduvek ignorisao. Sada su njih dvoje sami vec 5 godina i i dalje nemaju neku komunikaciju. Prosto zive zajedno bez svadje, ali to je to. Macka pokusava povremeno da ga navuce na igru ali niti je on zinteresovan a i vec je u godinama...

Imam ps avec 11 godina skoro sve to vreme imama i macku ali ali su nam prethodne macke nesrecno stradalae i ovo nam je treca macka u tom periodu. Pas je prvu macku obozavao, bio je uzbudjen i presrecan kada smo je doneli i bas se lepo sa njom igrao, tada je i on imao oko godinu dana. Kada je ta macka uginula doneli smo drugo mace sa ulice, mali macorcic njega je prihvatio ali nije to bila vise ta ljubav kao prema prvoj macki. I dok smo jos imali tog macora doneli smo malo mace iz Crne Gore, neko pousao da je zadavi pa su joj nervi prikljesteni. E nju je oduvek ignorisao. Sada su njih dvoje sami vec 5 godina i i dalje nemaju neku komunikaciju. Prosto zive zajedno bez svadje, ali to je to. Macka pokusava povremeno da ga navuce na igru ali niti je on zinteresovan a i vec je u godinama...

moja macka ne voli mog psa a pas nju voliiiii hmm......sta da se radi?maca grebeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeez:)

Meni je to jako tuzno. Pas moje bake je uzasno patio kada je od starosti uginuo macor koji ga je prihvatio kao stene. Macora koji je dosao nakon toga ignorisao je prvih godinu- godinu ipo, a sada ga prosto tolerise i to je sve.

Ne mrze se, svak oko to misli je u velikoj zabludi.... Sta se zapravo desava?

Agresivni psi (koji kidisu i na druge pse) kidisu i na macke, macke samim tim sticu averziju prema psima, pocinju da ih se boje. Kada takvoj maci pridje pas koji zeli da se igra, macka se moze uplasiti (poucena negativnim iskustvom) i napasti/ogrebati psa (logika "bolje ja njega nego on mene"), pa ce se kasnije taj pas plasiti macaka ili ce i on razmisljati da je bolje da on napadne prvi nego li da ponovo dobije po njusci, i tako imamo zatvoreno vrzino kolo...

Jos jedan problem je taj sto psi imaju nagon da jure stvari/zivotinje koje se krecu (da ih "love"), tako da se moze desiti da pas macku i ne primeti, ili da uopste ne reaguje dok macka stoji, ali ako macka pocne da trci, pas ce krenuti za njom, i onda opet imamo gore opisanu situaciju... Ako macka ili pas imaju prethodna negativna iskustva, moze nastati problem.

Ja imam aljaskog malamuta koji spada u grupu VELIKIH pasa, i on ne dira macke, osim kada krenu da trce. Ako macka stane, on ce je onjusiti (mozda joj nece ni prici) i nastaviti dalje. Ali, ako naidje na "istraumiranu" macku, moze macka njega napasti itd...

Ako macka ne oseca strah (obicno dok je mala i dok nema "losih iskustava"), a pas nije agresivan (obicno dok je mali ili nije pogresno vaspitavan) problema NEMA!!! Ali, svako upoznavanje treba nadgledati, vremenom sve manje, i prijateljstvo je rodjeno :)

Ja imam Sarplaninca godinu ipo dana preko 80kg i do sad je zaklao 4 macke i vrlo je agresivan i nekoliko puta se otkinuo sa lanca kad je video macku,a mog macka ne dira uopste,zasto je to tako ?

Psi su agresivni na macke ali kao i na veverice ( recimo) samo ako macke beze, a oni ih kao jure. Cim macka stane,
napraví grbu u pocne da frkce moji se psi ukenjaju od straha i beze od njih ko djavo od krsta.
Ja se ne salim kada kazem da zaista ne bih cuvala psa koji je agresivan i kolje recimo macke, male pse i slicno.
Pa sutra ce zaklati i dete, a mozda i mene.
Sta ce mi takvo cudoviste?

- - - - - - - - - -

BugA je sve lepo objasnio ( ljubav i mrznju izmedju psa i macke);)

Psi su agresivni na macke ali kao i na veverice ( recimo) samo ako macke beze, a oni ih kao jure. Cim macka stane,
napraví grbu u pocne da frkce moji se psi ukenjaju od straha i beze od njih ko djavo od krsta.
Ja se ne salim kada kazem da zaista ne bih cuvala psa koji je agresivan i kolje recimo macke, male pse i slicno.
Pa sutra ce zaklati i dete, a mozda i mene.
Sta ce mi takvo cudoviste?

- - - - - - - - - -

BugA je sve lepo objasnio ( ljubav i mrznju izmedju psa i macke);)

Cao Rayela. Vidim i ovde pises, pa da ti se javim.

Htela sam da kazem da moje kuce nisu nikako agresivne. A Eihorchen su mi odvratne. Jednom sam videla neku koja je mnogo smrdela, osetila sam to, iako sam zastitnica ljudi biljaka i zivotinja.

Back