Zašto se osećam suvereno?

jagodica:
pa ne treba podrska za svaku, ako mislis da nesto nije OK, vise znaci da izneses svoje misljenje nego da ga sazaljivo tapkas po ledjima. ako je negativno, ako je cak i licno, pa zato negativno, sve je to nesto gde moze da se postavi pitanje ZASTO.
ako je neko toliko crn i nadrndan da samo pishe neke npr pljuvacine, onda, narocito ako si neki pisac, vlajda se pitas ZASTO to radi.
nekad neslaganje i boli, ljudi su cesto surovi, ali mislim da se iz toga vise nauci nego iz 10 pohvala 'sjajan si, samo napred'. ako to isfiltriras ovde, naici ces u "real life" a tamo nema da samo kliknes na izlaz iz Explorera.
ako je Goran siguran u svoj nastup i u svoj nacin promocije, ne znam zasto bi ikom smetale bilo kakve prozivke. ako te poljuljaju, znaci da ima nesto nad cim treba da se zamislis. ja mislim da ti nisi nasao jos svoj izraz, da hoces leba preko noci ili bez motike, tj da ne stignes do kraja, a da uspes, da imash neke stvari koje umes (tipa brze misli, lupam) ali da znas da imas i slabosti. ovo je sve neshto intuitivno, ti vidi da l si se pronasao. tesko je nekad biti iskren prema sebi :(
eto nepovezano ja opet al pustite neku intuiciju
jeste, ispade da branim, al branim i sebe
eto, pozdrava.
Uopste ne mislim da treba da sporim bilo sta od tvojih misli. U mnogome se slazem sa njima. Ono sto meni smeta je spremnost da se necije misljenje ispljuje teskim uvredama , ne argumentima , ili sopstvenim pogledom , vec podmuklim a u isto vreme kukavickim udarcima u prepone. Ovde svako ima pravo da iznese svoje misljenje , svidelo se to nekome ili ne , ali i da saslusa kontra argumente. Najcesce su to dobri pogledi , ali ima i paradoksalnih izjava , neargumentovanih i pausalnih. I to je u redu. Samo je jako ruzno kad nekome pljujes licnost ili rad uvredama pojacanim velikim zadebljanim slovima. To po meni spada u prostakluk.
Ja se licno trudim da skoro svakome odgovorim svojim pogledom na stvar. Nekad se slazem sa misljenjima , nekada ne. Kada dajem kritiku o nekom delu , ili ga pominjem kao primer, koristim sopstveni pogled na temu ili ukupno delo , sto znaci da sam to delo bez preskakanja procitao. Urednici s druge strane u vecini slucajeva iznose svoje misljenje a da delo u potpunosti ne procitaju , sto mislim da je uzasno ruzno. Ovde sam primetio da clanovi foruma pausalno daju misljenje o knjigama koje nisu ni videli ni procitali. Ali i to je razumljivo , jer kad mogu urednici na preskoke da citaju , zasto bi clanovi foruma bili bolji.Sve je to na kraju deo zivotne komunikacije koja nikome ne moze da nanese vece zlo , pa ni preteranu dobit.
 

Back
Top