Zašto se osećam suvereno?

Gorane,dao si tipican nizak odgovor sujetnog savremenog pisca.Svaka ti cast.
Da si ti zaista pisac,mislim da bi postupio malo drugacije i dao svoj stav,a ne da provociras tako nisko misleci da ces izazvati bes u ostalim ucesnicima foruma.
Vidi se da sujeta vlada tobom,ti si jedan od onih sa osmehom na licu dok smo svi mi ostali ovde iz Laze,jako depresivni,krvavih ociju gledamo svet i ne delimo pozdrave i poljupce svakome ko je dobar prema nama.
 
Dont_Break_The_Oath:
Gorane,dao si tipican nizak odgovor sujetnog savremenog pisca.Svaka ti cast.
Da si ti zaista pisac,mislim da bi postupio malo drugacije i dao svoj stav,a ne da provociras tako nisko misleci da ces izazvati bes u ostalim ucesnicima foruma.
Vidi se da sujeta vlada tobom,ti si jedan od onih sa osmehom na licu dok smo svi mi ostali ovde iz Laze,jako depresivni,krvavih ociju gledamo svet i ne delimo pozdrave i poljupce svakome ko je dobar prema nama.

U pravu si. Ni meni nije drago kad dozvolim da me neko istera iz takta. Svaki pisac je najpre samo covek , a kao covek sklon je i padovima i manama. Ali , zar ne mislis da je bilo bolje da si podrzao moj stav, jer ja se od pocetka trudim da svakog od Vas ispostujem?
Kako da ti ne padne na pamet da me podrzis kao pisca , i koje pobude te navode da stanes na njegovu stranu. Koliko god da budem uljudan , on jeste masturb... I to najblaze receno. Mozda je potpuno bolestan lik? Pogledaj mu samo komentare. Moj komentar se naravno ne odnosi na ostale forumase. Svako je na svoj nacin nasao povod da se prikljuci forumu. Odabrao je temu. Malo je onih koji drze svoju temu , jer uglavnom budu popljuvani. Ima zaista dobrih komentara. Ali , i ovakvih , koji masturbira.. dajuci svoj komentar. Da je Frojd ziv on bi za ovakve tipove verovatno rekao da su to virtuelno-psihopatski masurb... On je inace pored ostalog proucavao i ljudske seksualne izopacenosti u svom delu "Nesto o totemizmu i seksu" , i pored ostalog pomenuo one sto svrsav.. dok lizu fekalije ili mrtve. Ali u ono vreme nije bilo interneta , te je ova bolest do danas ostala nezabelezena. :? :!:
 
jagodica:
mislim da ti je stalo do slave ali mislim da to nije bash dobar motiv ako hoces da pisesh. posto si onda proracunat, a to ne pravi dobre knjige.
Ovaj komentar je odlican. Mislim da si ubola pravu temu. Bio bih najveci lazov kad bih rekao da nisi u pravu. Gledajuci druge pisce , pogotovu pesnike ,shvatio sam da se u njima , kao i u meni , bori zelja za iskazivanjem , sa zeljom da to neko vidi , razume i prizna. Sto vise vreme prolazi , ona druga postaje dominantnija. Problem kod umetnosti je da se prava vrednost tekstova , muzike , slika najcesce uvidi tek posle umetnikove smrti. Najveci je problem opstati u sivilu nezainteresovanosti. Samo onaj ko opstane i nastavi da radi , uprkos nezainteresovanosti medija , moze da umetnosti ostavi delo vredno visevekovnog priznavanja. Sa jedne strane je Remrant , a sa druge strane bih stavio Miru Markovic , cije knjige su kamionima izbacivali iz biblioteka na djubriste.
 
Goran Jovanic:
U pravu si. Ni meni nije drago kad me neko istera... Koliko god zelim da budem uljudan, vise volim kad mi ga, taj isti, utera...jeste, ja sam masturb... I to najblaze receno. Ne mozda, ja jesam potpuno bolestan lik!!! Da je Frojd ziv on bi za mene, ovakvog kakav jesam verovatno rekao da sam virtuelno-psihopatski masurb... On je inace pored ostalog proucavao i ljudske seksualne izopacenosti u svom delu "Nesto o totemizmu i seksu" , i pored ostalog pomenuo one sto svrsav..kao ja, dok lizu fekalije ili mrtve. Ali u ono vreme nije bilo interneta , te je ova, moja, bolest do danas ostala nezabelezena. :? :!:
U PRILOGU:
Goran Jovanic ::
... nisam dugo mogao da dovrsim Hazardski recnik. Bio sam ubedjen da je to losa knjiga i da su kriticari laici. Nisam bio u pravu. Problem je bio u meni.
...Pre nekoliko meseci , kada sam po prvi put zapoceo na ovaj nacin komunikaciju sa Vama , tj. sa praznim a tako iznenadjujucim monitorom , osecao sam se poprilicno uzbudjeno...
Cao svima!


Cao i tebi NEPISMENI...USPALJENKO :roll:

JADNICE mali mali malecki...
 
Mislim da je ovo sada cisto preterivanje,kako od strane ostalih forumasa,tako i od strane Gorana.
Stvarno je idiotski da se tako prica coveku,mada takva je citalacka publika prema piscima.Ne moze da dosegne visine pa onda zna samo da pljuje odozdo.
Pogotovo Hellen ciji su komentari krajnje neukusni i totalno liseni svake logike.

A tebi Gorane,mogu samo da kazem da te podrzavam kao kolegu,a ne kao coveka koji bilo sta ima zajednicko sa mnom.
Zato sto umetnici sa kojima se ja druzim jesu oni koji drze nemilosrdno do svog stava,oni koji su na margini drustva,oni koje ja mogu da osecam,da se posvadjam na smrt sa njima,da se pobijem ali da se uvek zna da nase prijateljstvo ne dolazi u pitanje.
Ali Gorane,ti nisi samo pisac kao sto sam to ja.
Ja zaradjujem i izdrzavam svoju porodicu samo od svoje umetnosti,a ti ipak imas i druge poslove.
To ti je moja zamerka.Ako hoces da pises,posveti se potpuno tome.Lako je pisati sada iz tvoje pozicije,ali meni u pocetku kada sam bio na velikoj nuli nije bilo nimalo lako,ali sam dokazao da mogu i vise nego solidno da zivim samo od svog rada.
Izvini,ali kao sto sam rekao,mogu samo da podrzim NAS posao,protiv ovih sto se hvataju za svaku slamku i previse citaju izmedju redova sta smo hteli da kazemo,da li smo gramaticki ispravni,i ostale idiotarije.
Znas kako,oni ce svi umreti jedno dana,i godinama ce biti zaboravljeni,bice samo jedni od tih i tih.
A ja sam Dinamit,razarac svih dosadasnjih vrednosti zarad postavljanja novih,pravih vrednosti koje je covek sam iz sebe proterao i ja kao takav necu nikada biti zaboravljen.A kao pisac,kao moj savremenik,i ti ces ziveti mnogo duze nego svi oni.
 
Alo razoreni! Dinamitom il' kamenom?! Sta god da je, vugla ti nije postedelo. Ocigledno!
Ne stavljaj Hellen u svoja prljava usta! Pogledaj u "Naslov poruke" CORAVI! Moje poruke. I ove i prethodne. Koja si ti dijabola je...
Pridruzio si se ovom stvoru, perverznom manijaku, lizacu leseva, jedacu govana i ostalih proizvoda fekalnog porekla. Ostani uz njega i popusi mu ga jos koji put. I nadaj se da ce ti on uzvratiti na isti nacin. Ako ne bude hteo, ti mu ga dudlaj dok ne padnes u nesvest. Mozda ti se onda smiluje, pa te pomiluje.
Drzite se za rukice manijaci. Trebace vam. Dolazim po vas...
 
bundeva:
Osecas se suvereno zato sto ti je kita mnogo velika ili si mnogo pametan

Cao.
Nisam bas siguran da cu ti dati najbolji odgovor. Za ono prvo , mislim da je dovoljno sto odgovor zna moja supruga i jedan broj mojih devojaka. Ne spada u red knjizevnih vrednosti ili bitnih drzavnih stvari. Ono drugo se lako moze poznati u mojim delima i ne spada u red stvari koje pisac ili menadzer treba javno da iznosi.Eto vidis , i nije neki odgovor!
 
Dont_Break_The_Oath:
Mislim da je ovo sada cisto preterivanje,kako od strane ostalih forumasa,tako i od strane Gorana.
Stvarno je idiotski da se tako prica coveku,mada takva je citalacka publika prema piscima.Ne moze da dosegne visine pa onda zna samo da pljuje odozdo.
Pogotovo Hellen ciji su komentari krajnje neukusni i totalno liseni svake logike.

A tebi Gorane,mogu samo da kazem da te podrzavam kao kolegu,a ne kao coveka koji bilo sta ima zajednicko sa mnom.
Zato sto umetnici sa kojima se ja druzim jesu oni koji drze nemilosrdno do svog stava,oni koji su na margini drustva,oni koje ja mogu da osecam,da se posvadjam na smrt sa njima,da se pobijem ali da se uvek zna da nase prijateljstvo ne dolazi u pitanje.
Ali Gorane,ti nisi samo pisac kao sto sam to ja.
Ja zaradjujem i izdrzavam svoju porodicu samo od svoje umetnosti,a ti ipak imas i druge poslove.
To ti je moja zamerka.Ako hoces da pises,posveti se potpuno tome.Lako je pisati sada iz tvoje pozicije,ali meni u pocetku kada sam bio na velikoj nuli nije bilo nimalo lako,ali sam dokazao da mogu i vise nego solidno da zivim samo od svog rada.
Izvini,ali kao sto sam rekao,mogu samo da podrzim NAS posao,protiv ovih sto se hvataju za svaku slamku i previse citaju izmedju redova sta smo hteli da kazemo,da li smo gramaticki ispravni,i ostale idiotarije.
Znas kako,oni ce svi umreti jedno dana,i godinama ce biti zaboravljeni,bice samo jedni od tih i tih.
A ja sam Dinamit,razarac svih dosadasnjih vrednosti zarad postavljanja novih,pravih vrednosti koje je covek sam iz sebe proterao i ja kao takav necu nikada biti zaboravljen.A kao pisac,kao moj savremenik,i ti ces ziveti mnogo duze nego svi oni.

Pre nedelju dana u klubu knjizevnika sa upoznao dramskog pisca koji je napustio profesiju lekara i postao samo umetnik. Mnogi mi to zameraju. Ja imam ideju kako da se oslobodim stega biznisa , ali ne spadam u one koji potpuno mogu da se opuste. Moram nesto da radim. Dobio sam instrukcije od nekih bivsih ambasadora , pa cu pokusati u tom smeru , jer mi se svidja posao atasea za kulturu , koji je povezan sa organizatorskim sposobnostima.
Da li ti se svidja ideja da u okviru foruma i knjizevnosti otvorimo klub virtuelnih i otvorenih pisaca. Neki pisci i pesnici su mi se u licnoj posti vec javljali. Sa nekima sam razmenio knjige. Oni postoje , ali nemaju hrabrosti da se javno iskazu od mnogobrojnih pljuvaca.To bi bio nas klub , otvoren za sve koji zele da iskazu svoj rad kroz odlomak ili pesmu. Davali bi podrsku i savete bez patetike , ponekad sa nekom varnicom , ali i sa priznanjem. Mislim da ideja nije losa , a sta mislis ti?
 
...Cak i obrezane! Sta ce tebi,obrezani, engleski? Pa ti ni srpski ne znas! Kako si sad daleko, jos dalje, od tvog idola, "samouverenog" stvora i njegove "suverenosti"...nesrecnice! Ti si otpadnik. Otpadak. Trazis, ceznes za usamljenoscu, a srecu ces upoznati samo u mastanju. Cvrsto se privi uz njegove skute Sancho. Pokidao si i poslednju nit. Pansa. Mit o uspehu, o moci i samozadovoljstvu si, definitivno, razorio svojim licemerstvom. Poltroncino. Obuzima te, hronicna, nedoumica, sumnja, tuga, jad, ocaj. Bednice. Onaj ko zeli da se uzdigne iz "bezvoljne gomile" ne sme da bude zdapi. Stvor koji te je privukao, misli da je moderni heroj. Umislja. Lisen je on iluzija, vec odavno. Sada ce da oseti tudju svemoc. I izgubice igru. On ne zna da se igra. On ne zna ni da igra. A morace! Gubitak ce biti vrlo veliki. Nacin tragican. Ti si tragi-komicar. Vezacu te za tvog govedara, govedo jedno. I vodacu vas, kao govedo i govedara, od igralista do igralista. Na ispasu. Vi pasete. Ti prvi. Pases. Posle, pase stvor. Na kraju, dva goveda. ti i Stvor. U blatu. Ja se igram.
Osecam se suvereno...
 
The DIVINE TRICKSTER :) Da, da, nije On onaj shto juri pticu trkachicu, On je onaj drugi Jungov "The Trickster" ili ti, na hrvatskom : Veliki Majstor Sviju Hulja, a to ovoj temi nedostaje ...

Ajde da budemo u nechemu veliki, za pochetak, recimo, veliki pljuvachi, a? :?

pa i to je igranje, valjda :roll:

Moj glas za Kojota !!! 8)

josh nam samo nedostaje borhesovski-pseudo spisak literarnih (samo)ostvarenja ...

Da li se razumemo??? Ima li kogaaa ??? Ejjjjjj ???
 
Kako sada stvari stoje , moracu da i bez svoje volje postanem kum. Pojedini clanovi , neuhvaceni od strane ustanove (Laze Lazarevic) , ohrabreni mojim nezainteresovanim stavom okomili su se na ove stranice , misleci da im snaga prevazilazi granicu do koje nikako ne mogu doci. Tako jedan kojot hoce da se predstavi Kerberom. To nikome ivde ne smeta , cak sta vise , predlozio bih mu da pristane da bude nas cuvar i cistac ispred ulaza. Za sve koji zele da udju u klub knjizevnika , jedna od prepreka bice taj Kerber, doduse vise njegovo stene. Potrebno je samo odgovoriti pravilno ili duhovito na jednu prostu pitalicu. Pitalica glasi:
Kojot ipo , pojede macora ipo za dan ipo.
Za koliko dana dva kojota pojedu tri macora?
Mozete postaviti jedno potpitanje , npr:
-Da li kojot jede samo zive i zilave macore , ili mogu da dodju u obzir gologlavi , tvrdo kuvani, rutavi i sl.
Ko god postavi duhovito potpitanje ili uspe da resi pitalicu , kojot , odnosno stene kerbera , treba da se ukloni sa ulaza i omoguci mu nesmetan prolaz. Ko to ne uspe , Kerber tj. kojot u njegovoj ulozi , imace pravo da smaze jednog macora , po svom izboru.
Nadam se da ce persona koja umislja da ima snagu Kerbera , pristati na ovu igru , ili ce se dostojanstveno povuci.
 
Dont_Break_The_Oath:
COME TO THE SABBATHKojote,ako ne znas nista da kazes.

Gorane,ja sam otvoren za saradnju.Ipak smo mi iznad ovih pljuvaca.

Nemoj da se osvrces na Kerbera , tj. njegovo stene.
Predlazem ti da smislimo neku rstu statuta.Kao na primer:
-Clan se postaje tako sto se priloze dve pesme iz objavljene ili neobjavljene zbirke ili kraci prozni tekst.
-Jednom mesecno se vrsi odabir najboljih tekstova i pesama u kome ravnopravno daju glas svi clanovi , za one radove koji su prijavljeni tokom meseca.
-Jednom godisnje se dodeljuje glavna nagrada , a u uzi izbor ulaze radovi koji su pobedili u predhodnih dvanes meseci.
Sta mislis o tome i sta su tvoji predlozi?
 
VisionOfDisorder:
ajde neka neki moderator uposli sebe i zatvori temu koja se polako pretvara u bljuvotinu. onda cete valjda usreciti masu kojoj ide pena na usta.
Samo posmatram ovu temu već mesecima i ne mogu se čudom načuditi. Ovde ima toliko aspekata negativne energije, da i samo povremeno čitanje postova zagađuje normalnog čoveka.
Ništa više neću komentarisati, samo ću se pridružiti ovom pozivu moderatorima da pregledaju malo šta se po forumu piše, iako mislim da oni to baš i vole, tu mržnju i ogovaranja, promovisanja raznih nadobudnih u velikane ovoga ili onoga, a onda reagovanja ostalih kojima to sa pravom smeta, ali takođe nemaju prava da zloupotrebljavaju ovo javno mesto za prosipanje primitivnih izjava i uvreda kojih bi trebalo da se užasava svaki čovek iole pri zdravoj pameti, a nekmoli nekakvi tzv. umetnici, pesnici, književnici, članovi, budući atašei, ma sve sama elita. Ne treba, ljudi, ništa o sebi da govorite-suvišno je, jer vaša dela govore o vama. Dela na svim životnim planovima, pred ljudima koji vas poznaju, koji prvenstveno mogu da vas vide, koji vas vole i koje volite.
Ovo ovde je lako, previše lako da bi bilo istinito i dobro.
Pozdrav ljudima od pera. :wink:
 
...Hteo sam odmah da ti uvalim svog SUVERENA, svog macora, pa ti posle pricaj ljudima kako se, i zbog cega, osecas. Osecaj se. Overeno!
Ali videh ovo prekrasno celjade - Komshinicu medenu! :D Zbog nje - odlazem egzekuciju!
Stvor sve ovo i radi zbog toga. Shatro - pitalica! Ha! Navrce stvor "vodu na svoju"...( vodenica nije :P ) a sve sa ciljem da mu neko uvali macora.
Matori perverznjaku!
 
Uopshte se ne radi o tome. Ja nemam nishto drugo osim podrshke za svaku vrstu knjizevnog napora, tako da mi gorepomenuti uopshte ne smeta. Mada ce mediokritetima sigurno ce smetati nechije promovisanje. To dozivljavaju kao napad na sebe i svoj integritet, i tu se nishta ne moze. Ne bih detaljisao. Spomenuo bih da nisam chitao knjige navedenog pisca, ali da mogu samo da izkazem poshtovanje za trud koji je ulozio, i da, ako i neshto napishem i stavim ovde prihvatim kritiku nekog ko je iskusniji od mene. Tako se valjda napreduje.
Jedini razlog zbog zelim da se ova tema zatvori je blacenje pismenih ljudi, shto predstavlja uvredu i za mene, kao studenta.
 
Drago mi je sto se nekima savest probudila , pa makar to bilo i u odbrani onih sto su besomucno i nekulturno pljuvali i vredjali clanove foruma , koji su izrazili svoje slaganje sa temom. To samo govori o tome , koliko nismo spremni da cujemo za tudje misljenje ili tudj rad.
 
pa ne treba podrska za svaku, ako mislis da nesto nije OK, vise znaci da izneses svoje misljenje nego da ga sazaljivo tapkas po ledjima. ako je negativno, ako je cak i licno, pa zato negativno, sve je to nesto gde moze da se postavi pitanje ZASTO.
ako je neko toliko crn i nadrndan da samo pishe neke npr pljuvacine, onda, narocito ako si neki pisac, vlajda se pitas ZASTO to radi.
nekad neslaganje i boli, ljudi su cesto surovi, ali mislim da se iz toga vise nauci nego iz 10 pohvala 'sjajan si, samo napred'. ako to isfiltriras ovde, naici ces u "real life" a tamo nema da samo kliknes na izlaz iz Explorera.
ako je Goran siguran u svoj nastup i u svoj nacin promocije, ne znam zasto bi ikom smetale bilo kakve prozivke. ako te poljuljaju, znaci da ima nesto nad cim treba da se zamislis. ja mislim da ti nisi nasao jos svoj izraz, da hoces leba preko noci ili bez motike, tj da ne stignes do kraja, a da uspes, da imash neke stvari koje umes (tipa brze misli, lupam) ali da znas da imas i slabosti. ovo je sve neshto intuitivno, ti vidi da l si se pronasao. tesko je nekad biti iskren prema sebi :(
eto nepovezano ja opet al pustite neku intuiciju
jeste, ispade da branim, al branim i sebe
eto, pozdrava.
 

Back
Top