zasto se ne organizuje nesto...

ariela

Aktivan član
Poruka
1.483
Evo citam svuda po novinama ovde na internetu i slusam kako narod zivi lose a narocito oni koji imaju decu bilo da su mala ili ve idu u skolu..tesko je zaista i pitam se mnogo puta pomocu kakvih nacina se taj jadan narod snalazi i kako uspeva da ih skoluje oblaci i hrani...Zasto se ne napravi neka porodicna organizacija pa da ima nekog predstavnika kome moze da se veruje da prikupi pomoc barem u odeci i obuci onima koji zaista u celoj ovoj zbrci ne mogu da izadju na kraj...Kad samo pomislim sta se ovde sve baca kako se menjaju jakne patike majice koje jos mogu itekako da se nose a moglo bi sve to kao humanitarna pomoc da se salje nasoj deci...Ja sam vec ucestvovala u tome i ne trazim nikakvo priznanje ali nisam ni naisla na neki odjek i interesovanje kad sam pomenula da bih rado pomagala...Racunam kad bi svaki ovde koji zivi i radi mesecno davao samo 10 eura pa moglo bi ´se nakupiti para i para a gde je pomoc u robi...Ja bih podrzala svaku ideju a meni licno je palo na pamet da to bude neko porodicno udruzenje ljudi koji su sad u krizi i nije im neprijatno da uzmu stvari koje su vise nego ocuvane...
 
Ne veruju ovde ljudi baš organizacijama - valjda su previše puta bili izvarani od strane raznih organizacija. Al pomoć funkcioniše na direktnom principu - nađe neko ko ima nekoga kome treba i da mu. Mi smo tako dobili svašta i svašta prosledili dalje kad smo prerasli. A tako radi i većina ekipe s decom koju znam - ne znam da ljudi baš bacaju neiznošene stvari.
Bacala sam ja neke stvari za odrasle, al ne pomešam ih sa smećem, nego kad iznosim kantu da smećari isprazne, samo stavim odgore na poklopac - sve nestane u roku od pola sata - pokupe Romi koji to posle prodaju na pijaci, valjda nešto i nose, nemam pojma, al i to mi je neka vrsta pomoći - bilo da se obuku ili da prodaju za neku siću, dobro im je došlo.
 
Srbi se organizuju samo kad treba da se krade i rusi..radio sam par puta tako nesto sto ima veze s humanitarnom robom i uvek rade oni koji izbunare prvo nesto za sebe..keva tako gladne oci sve bi uzela i sto joj ne treba samo da gomila..onda joj odrzim bukvicu pa se pokaje
 
Zasto se ne napravi neka porodicna organizacija pa da ima nekog predstavnika kome moze da se veruje da prikupi pomoc barem u odeci i obuci onima koji zaista u celoj ovoj zbrci ne mogu da izadju na kraj...

Organizacija o kojoj pricas se zove MINISTARSTVO ZA RAD I SOCIJALNU POLITIKU.
Finansira se iz budzeta, odnosno placaju ih svi zaposleni kroz obavezna davanja drzavi.

druga je stvar sto oni ne rade ono sto prizeljkujes.
 
misliš nešto tipa Crveni krst ili Kolo srpskih sestara?
mislim lepa je to zamisao i da, treba da postoji ali u jednoj lopovskoj zemlji te organizacije imaju malko pogrešne uloge...
Ne mozes bas sve da stavis u istu korpu:eek:
Ima i dobrih ljudi koji svoj posao i takve stvari obavljaju savesno...
Obrati paznju samo na novinara ..kvadrature kruga..Koliko je on samo pomogao da se pomogne mnogima...Mislis li da se ogrebao za nesto:rtfm:
Videh ga pre neki dan kod Politike :eek:Neka iznosena jakna,patike i tako da ga nisam poznala prosao bi pored mene kao neki obican gradjanin ili pre radnik;)
A takvih je mnogo...Samo beda bi zavukla ruku u stare krpe namenjene sirotinji:azdaja:
 
Evo citam svuda po novinama ovde na internetu i slusam kako narod zivi lose a narocito oni koji imaju decu bilo da su mala ili ve idu u skolu..tesko je zaista i pitam se mnogo puta pomocu kakvih nacina se taj jadan narod snalazi i kako uspeva da ih skoluje oblaci i hrani...Zasto se ne napravi neka porodicna organizacija pa da ima nekog predstavnika kome moze da se veruje da prikupi pomoc barem u odeci i obuci onima koji zaista u celoj ovoj zbrci ne mogu da izadju na kraj...Kad samo pomislim sta se ovde sve baca kako se menjaju jakne patike majice koje jos mogu itekako da se nose a moglo bi sve to kao humanitarna pomoc da se salje nasoj deci...Ja sam vec ucestvovala u tome i ne trazim nikakvo priznanje ali nisam ni naisla na neki odjek i interesovanje kad sam pomenula da bih rado pomagala...Racunam kad bi svaki ovde koji zivi i radi mesecno davao samo 10 eura pa moglo bi ´se nakupiti para i para a gde je pomoc u robi...Ja bih podrzala svaku ideju a meni licno je palo na pamet da to bude neko porodicno udruzenje ljudi koji su sad u krizi i nije im neprijatno da uzmu stvari koje su vise nego ocuvane...

Sve si lepo rekla, ali ko garantuje da tih 10 evra neće otići na račun neke nove Rebrače. Ja sam za konkretnu pomoć, konkretnim ljudima. Bila sam u prilici da vidim uživaoce pomoći kako se bahato odnose prema njoj. Naime, ne peru garderobu koju dobiju, već samo uzmu drugu. Živeli su u mom komšiluku. A svi su pušili.
 
Ne mozes bas sve da stavis u istu korpu:eek:
Ima i dobrih ljudi koji svoj posao i takve stvari obavljaju savesno...
Obrati paznju samo na novinara ..kvadrature kruga..Koliko je on samo pomogao da se pomogne mnogima...Mislis li da se ogrebao za nesto:rtfm:
Videh ga pre neki dan kod Politike :eek:Neka iznosena jakna,patike i tako da ga nisam poznala prosao bi pored mene kao neki obican gradjanin ili pre radnik;)
A takvih je mnogo...Samo beda bi zavukla ruku u stare krpe namenjene sirotinji:azdaja:

ima, neću da grešim dušu
i taj voditelj je dosta pomogo
 
Ne mozes bas sve da stavis u istu korpu:eek:
Ima i dobrih ljudi koji svoj posao i takve stvari obavljaju savesno...
Obrati paznju samo na novinara ..kvadrature kruga..Koliko je on samo pomogao da se pomogne mnogima...Mislis li da se ogrebao za nesto:rtfm:
Videh ga pre neki dan kod Politike :eek:Neka iznosena jakna,patike i tako da ga nisam poznala prosao bi pored mene kao neki obican gradjanin ili pre radnik;)
A takvih je mnogo...Samo beda bi zavukla ruku u stare krpe namenjene sirotinji:azdaja:
da,plemenit covek i divna emisija
 
Ukoliko zelite pomoci nekome to mozete uciniti i tako sto cete se organizovati sa svojim prijateljima i svakog meseca birati po jednu porodicu kojoj ce biti urucena pomoc.
To ne mora biti novac, vec kad odete u prodavnicu umesto jednog margarina kupite dva isto to ucine i vasi prijatelji i svakog meseca imacete par razlicitih prehrambenih proizvoda koje ce itekako znaciti nekome... ovo je nesto sto moze privuci i druge ljude jer shvataju da takav vid pomoci stvarno odlazi tamo gde treba a ne kosta mnogo.
U to sve ulazi prikupljanje robe, skolskih potrebstina, skupljanje sitnine koju ostavljate prodavcima, pa za te pare platite uzinu nekom detetu iz skole...
Hiljadu nacina postoji i bez registrovanja nekih organizacija koje bi mogle izazvati sumnju.
Covek kad hoce da pomaze nece se osvrtati na one koji to zloupotrebljavaju, niti mu je potreban racun u banci, organizacija sa imenom... on ce to uciniti po svojoj zamisli, iz cistih i dobronamernih razloga.
 
Odlicno je ovo receno...Ne sad da nesto sebe isticem al polazim u Bgd uvek natovarena i pretovarena...Kad idem b´usom jedva me prime a i kola su mi krcata redovno...pomazem dajem koliko mogu...nalazim zadovoljstvo u tome jednostavno se osecam jako srecno kad mogu da dam ali eto za sad samo uzem krugu ljudi koje poznajem i znam da jos milion njih to isto treba a meni trebaju istomisljenici pa da nesto zajedno uradimo za vise njih...Na to sam mislila pa mi je eto pala na pamet organizacija..ali oni koji zloupotrebljavaju nek se plase svoje savesti, a ja ne ocekujem nista osim da nekome koliko toliko pomognem...Otuzno mi je kad vidim sta sve ima na ovom svetu a mnogima prodje zivot ceo da nisu ni na slici videli nesto tako a kamoli probali...Ja sad zelim da ovo vise citaju oni koji su u inostranstvu i probude se pa da se nesto konkretno i ucini...Cast izuzecima koji pomoc redovno daju...
Ukoliko zelite pomoci nekome to mozete uciniti i tako sto cete se organizovati sa svojim prijateljima i svakog meseca birati po jednu porodicu kojoj ce biti urucena pomoc.
To ne mora biti novac, vec kad odete u prodavnicu umesto jednog margarina kupite dva isto to ucine i vasi prijatelji i svakog meseca imacete par razlicitih prehrambenih proizvoda koje ce itekako znaciti nekome... ovo je nesto sto moze privuci i druge ljude jer shvataju da takav vid pomoci stvarno odlazi tamo gde treba a ne kosta mnogo.
U to sve ulazi prikupljanje robe, skolskih potrebstina, skupljanje sitnine koju ostavljate prodavcima, pa za te pare platite uzinu nekom detetu iz skole...
Hiljadu nacina postoji i bez registrovanja nekih organizacija koje bi mogle izazvati sumnju.
Covek kad hoce da pomaze nece se osvrtati na one koji to zloupotrebljavaju, niti mu je potreban racun u banci, organizacija sa imenom... on ce to uciniti po svojoj zamisli, iz cistih i dobronamernih razloga.
 
Uh to kad vidim sirotinju da se raspada a pusi 2 pakle dnevno pa izracunaj koje su to pare:evil:

bas tako!sem toga sta znaci da im kupis pakovanje margarina sutra ce opet biti gladni
nego ih lepo zaposli,otvori firmu i daj korektne plate(nemoj biti klasicni privatnik lopov) ili tako nesto-a tako ces i znati da li im je zaista potrebna pomoc ili je to nacin zivota ;)
meni je to odvratno davanje hrane/garderobe,to ne resava problem,i ponizavajuce je
 
Lepa ideja li nemoguća misija.Kod mene u firmi ima dosta samohranih majki i majki iz sigurne kuće.Firma je privatna i nikoga nije briga za naše muke i probleme , same se pomažemo međusobno.Dosta garderobe za decu dajemo jedna drugoj i tako u krug, sve se razumemo i poznajemo zato je lakše kada je manji krug.
 
Lepa ideja li nemoguća misija.Kod mene u firmi ima dosta samohranih majki i majki iz sigurne kuće.Firma je privatna i nikoga nije briga za naše muke i probleme , same se pomažemo međusobno.Dosta garderobe za decu dajemo jedna drugoj i tako u krug, sve se razumemo i poznajemo zato je lakše kada je manji krug.

I verujem da se ne osecate ponizeno kada se nadjete u toj situaciji da mozete pomoci jedna drugoj.
Manji krugovi ljudi omogucavaju i bolju komunikaciju, samim tim i veliki stepen razumevanja, slobode otvorenog razgovora i trazenja pomoci...
 
I verujem da se ne osecate ponizeno kada se nadjete u toj situaciji da mozete pomoci jedna drugoj.
Manji krugovi ljudi omogucavaju i bolju komunikaciju, samim tim i veliki stepen razumevanja, slobode otvorenog razgovora i trazenja pomoci...

Da, razumemo jedna drugu kao i kolege koji su u istoj situaciji.Strašno je kada se podržavaju samo majke a ima toliko i očeva u bezizlenoj situaciji a ne kukaju.Da li je to njihov ponos ili su jači od nas ne znam ali za mene su svi ravnopravni.Volela bih da mogu da pomognem svim ljudima ne vezano za problem koji imaju , ali tu moć nema niko.Zato mi je dovoljno ovo što imam sa mojim kleginicama i mnogo nam je lakše da se razumemo i pomažemo.Ponekad je dovoljna lepa reč i pomoći nekome kome je neophodna pomoć.Sto puta sam rekla da više volim da dajem nego da mi daju:bye:.
 
Sve si lepo rekla, ali ko garantuje da tih 10 evra neće otići na račun neke nove Rebrače. Ja sam za konkretnu pomoć, konkretnim ljudima. Bila sam u prilici da vidim uživaoce pomoći kako se bahato odnose prema njoj. Naime, ne peru garderobu koju dobiju, već samo uzmu drugu. Živeli su u mom komšiluku. A svi su pušili.

E, ovo i ja potpisujem.
Crveni krst na svakoj opštini vrši prijem stare garderobe. E sad, pošto sam dosta upućena u to, prvo, ljudi donose svakakvu garderobu, dronjavu, ispranu, flekavu, bože sačuvaj. Zatim, krajnji korisnici takođe veoma biraju šta će da nose, tako da gomila te garderobe prvo čami u magacinu bogapitaj koliko, i na kraju završi u kontejneru. Pored Kineza i radnji Sve za 120, pomoć u garderobi gubi smisao.
Pomoć u novcu ima smisla, ali najmanje ljudi je spremno da da novac. I kome da da novac, poverenje je izrađeno maksimalno.
Kao što neko reče, ja sam za konkretnu pomoć, konketnoj porodici, pa po malo....
 

Back
Top