zasto postoje streberi?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
imam ja jednu streberku u odelenju,ta devojka nikad ne izlazi napolje, za odmor ide kuci,a za vreme raspusta uci........e pa to je pravi strebeeer....plus sto nikom nece nista da pomogne....strasno!!!! :?
 
cudi me sto je tema tek sad otvorena :razz:


ja imam dobre ocene, ne pravim haos, ali ne mogu da ucim non stop, mada nikad sebi ne bih dozvolila popravni, ili tako nesto. dakle imam pojacanu griznju savesti, ako znam da nesto mogu da uradim, ali me mrzelo... onda hocu da se pojedem...
predmete koje volim ucim lako, tacnije, engleski ne otvorim knjigu a imam 5 5 5 5, i jos neke relativno lako (bios, hemiju).
nateram se nekako da naucim i predmete koje ne volim, ali tu ne postavljam sebi zahteve za peticama... trudim se da izvucem odlican uspeh, a ako ne, nikom nista.
da ucim ceo vikend? neee.... mogu da ucim jedno pola sata neprestano, i za to vreme dosta, jako dosta naucim, ali mi posle opadne koncentracija, pocinjem da se igram olovkom, ili tako nesto, pa onda napravim pauzu, i tako uvek... do sada je palilo...:razz:
pred ispitivanja iz nekih predmeta osecam se uzasno, kao da nista ne znam, a onda me prozove i dobijem 5 samo tako (naravno, ne kod predmeta gde se uci da se prica lekcija, ili godine, nego mislim da nesto gde treba da se povezuje, i tako to...)
volim da raspravljam na istoriji, srpskom ZASTO je neko nesto uradio, ili zasto je ovako, onako... ne volim kad moram mehanicki da radim nesto, po semi.:cry:
volim da izlazim, i ne mogu rano da ustajem da bih ucila, ne zivim samo za ucenje, ali je to naravno bitno.
imam u razredu jednu koja svaki dan ustaje oko 6, i uci, uvece ne izlazi, ne druzi se ni sa kim.... e, to nikad ne bih mogla da budem, da uskracujem sebu toliko toga zbog ocena.

a sad da li sam streber... ne mogu da kazem, pristrasna sam:lol: :lol:
 
Samantha Jouns:
Streberi postoje da bi nakon osnve ili srednje "pukli" u glavi...
ja iz mog skolovanja imam 100000 primera odlicnih ucenika i vukovaca koji su sad pukli od droge,alkohola,....i koji nista ne rade,..dok mi losi djaci (ja) zavrsavamo fakultet bez problema ;)

jedan moj drug je bio zamalo djak generacije, i upisao je matematicku. sad je skroz popustio, ne zanima ga cise nista, ceo dan izlazi... strasno, smucilo mi se tolik ucenje, i sad hoce da sve prozivi :shock: :lol:
 
pivopije.gif
 
Streberi su kao i svi drugi normalni ljudi samo sto imaju vece ambicije od nas ne strebera, vredniji su i imaju radne navike. Nemam nista protiv njih, jednostavno sa neke strane bitje pametniji i obrazovaniji, sa druge strane propustitje neke zivotne sitnice ne vezane za ucenje. Ma ok su oni,samo ih treba razumeti.
 
Men svi u razredu zovu: SHTREBERCHINO JEDNA!!! Kod vecine sam u telefonu upisana kao SHTREBER ili SHTREBERCHINA, mada ja sebe ne smatram shtreberom. Kod kuce nishta ne uchim po ceo dan i opet imam strava ocene. Mada moje drushtvo to ne zna i oni misle da ja ceo dan samo visim nad knjigom pa zato imam tako strava ocene. Ja mislim da je to njihov izgovor za njihove shugave ocene i verovatno su sebi uvrteli u glavu da kad bi i oni toliko uchili "kao" ja i oni bi imali strava ocene. Ali neeee! ONI su ti koji uche ceo dan samo shto ne zele da priznaju pa opet nemaju pojma, a JA sam ta koja nishta ne uchi pa opet sve znam!! Tako da sam uvek u prednosti! Ha ha ha ha! I zato me posle proseka od 5.00 moji roditelji pushtaju na more u inostranstvo a moje drushtvo mora da sedi kuci i da crkava od ljubomore!!!! HA HA HA HA!!!! :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top