Zašto neki nasilnici, naročito mlađi od 18 godina dobivaju preblage kazne, ile ne dobivaju? Jesu li zbog tih preblagih kazni još više nasilniji?

Maeeeestro

Aktivan član
Poruka
1.179
Sve je više nasilja, naročito među mladima.


Zašto neki na nasilno ponašanje gledaju u stilu - mladost- ludost?


Nasilno ponašanje je također i neumjereno brza vožnja, a kazne su i u tom području vrlo preblage


Koliko društvo općenito utječe na porast nasilja?
 
Како то "све је више насиља"?

Мени се чини да је насиља у истој мери као и увек.
Hm, vjerojatno mediji detaljnije izvještavaju - što u većini slučajeva jest dobro - da znamo tko živi oko nas?


Nije možda dobro detaljno detaljizirati izvještaje iz nekog azijskog, američkog, afričkog ili tako već gradića ili sela gdje se nešto dogodilo.


No, nasilje - hm , ja bih rekao da se u novije doba nasilje više opravdava u smislu - npr . Navijači - a kao mladi su, ponekad pomažu siromašnima i nakon potresa, požara, poplave, pa ako nekima kasnije razne glavu - zbog zasluga iz prošlosti je moguće da će biti blaža kazna
 
Sve je više nasilja, naročito među mladima.


Zašto neki na nasilno ponašanje gledaju u stilu - mladost- ludost?


Nasilno ponašanje je također i neumjereno brza vožnja, a kazne su i u tom području vrlo preblage


Koliko društvo općenito utječe na porast nasilja?
Nije mladost ludost, nego zakon ograničava i propisuje koje su kazne
 
U to već ne zalazim, svaka država ima svoj Ustav, po kome deluje
Ali, ako su neki nasilnici ili nasilnice povezani s političarima, tada su i kazne većinom preblage ili ih i nema.

Isto tako, drugi dio teme, vezano za nasilnike i nasilničke koji su mlađi od 18 ili 16 ili 14 godina, tu se pak većinom događa da su kazne itekako preblage - u tim situacijama čak i ne bąš vezano za politiku, zaista se djećje nasilje previśe tolerora
 
Ali, ako su neki nasilnici ili nasilnice povezani s političarima, tada su i kazne većinom preblage ili ih i nema.

Isto tako, drugi dio teme, vezano za nasilnike i nasilničke koji su mlađi od 18 ili 16 ili 14 godina, tu se pak većinom događa da su kazne itekako preblage - u tim situacijama čak i ne bąš vezano za politiku, zaista se djećje nasilje previśe tolerora
Zato što svaki period odrastanja ima svoju klasifikaciju kako se vodi po zakonu, a samim tim i propisane kazne
 
To je stvar tužilaštva, sudija i našeg sistema nekažnjavanja. Zapravo, ovde se odrapi neko ko nije uradio nešto preterano, oni koji to rade uz amin sistema zatvora videti neće.

Kao što su mali Panići zapalili preko pre hapšenja, a pao je mali Vuk. Prosto oni su kumići, Vuk nije niko i ništa. To je jedan od primera.

Kao što su se žalili neki momci koji rade u MUP, kaže mi ih privedemo, sudija ih oslobodi, onda sutra mi imamo problem jer oni zapamte nas.
 
Zato što svaki period odrastanja ima svoju klasifikaciju kako se vodi po zakonu, a samim tim i propisane kazne
Da, ali ako neka djeca mogu biti prvaci u državnim, europskim i svjetskim natjecanjima, onda dobę - zasluženo nagrade - ali, zaśto ne bi bile oštrije kazne za nasilje? Školsko našiljse je jako veliki problem
 
Da, ali ako neka djeca mogu biti prvaci u državnim, europskim i svjetskim natjecanjima, onda dobę - zasluženo nagrade - ali, zaśto ne bi bile oštrije kazne za nasilje? Školsko našiljse je jako veliki problem
Nisam ja pisala zakone, tako da ne znam zašto su takvi
 
To je stvar tužilaštva, sudija i našeg sistema nekažnjavanja. Zapravo, ovde se odrapi neko ko nije uradio nešto preterano, oni koji to rade uz amin sistema zatvora videti neće.

Kao što su mali Panići zapalili preko pre hapšenja, a pao je mali Vuk. Prosto oni su kumići, Vuk nije niko i ništa. To je jedan od primera.

Kao što su se žalili neki momci koji rade u MUP, kaže mi ih privedemo, sudija ih oslobodi, onda sutra mi imamo problem jer oni zapamte nas.
Da, evo npr u Hrvatskoj za glasnije puštanje glazbe su kazne i preko 50 , možda i 100 eura, a s druge strane, ako više ljudi ili neljudi pretuku nekoga, moguće je da kazne budu toliko blage, da su ispod 200 eura ili 15 dana zatvora, ili čak samo jedna noć pritvora
 
Da, evo npr u Hrvatskoj za glasnije puštanje glazbe su kazne i preko 50 , možda i 100 eura, a s druge strane, ako više ljudi ili neljudi pretuku nekoga, moguće je da kazne budu toliko blage, da su ispod 200 eura ili 15 dana zatvora, ili čak samo jedna noć pritvora

To i jeste problem. Ovde se za krađu ispod 15000 dinara, što je oko 100 evra da zaokružimo, dobije prekršajna, ne odgovaraš krivično. Znači dozvolio ti je da muneš nešto. Za ubistva se dobijaju po tri, pet godina, prosto obezvredili su ljudsku imovinu i život da bilo ko na ulici može da te ubije i da odleži pet godina i izađe, dok ti nećeš nikad.

Zato nasilje buja, da se ovde zna da je za teške telesne 10 godina zatvora ili 15, ne bi se niko zaletao ni na koga.
 
Postoji čitava mreža podrške koja se može iskoristiti u tom trenutku
Podrške u čijem smislu? Ja ne znam je li imate sina ili kćer, ali ja sam npr zadovoljan śto mene moji roditelji nisu branili ako sam nešto neispravno činio kad sam bio mlađi od 16 godina, iako to nisu bili neki zločini, npr. U osnovnoj školi u 7. razredu sam bio na razgovoru kod pedagogice jer me jedan kolega tužio da ga viśe puta zovem filozofom - a bio je on stalno u prvoj klupi i ulizivao se profesiorima.

Viśe ni ne znam jesam li dobio kakvu kaznu, ali barem je bio razgovor gdje smo skużili i on i ja da smo u krivu, ali moj otac Nine napadao njega, nego čak viśeje napao mene i danas na to gledam kao ispravno od mog oca
 
To i jeste problem. Ovde se za krađu ispod 15000 dinara, što je oko 100 evra da zaokružimo, dobije prekršajna, ne odgovaraš krivično. Znači dozvolio ti je da muneš nešto. Za ubistva se dobijaju po tri, pet godina, prosto obezvredili su ljudsku imovinu i život da bilo ko na ulici može da te ubije i da odleži pet godina i izađe, dok ti nećeš nikad.

Zato nasilje buja, da se ovde zna da je za teške telesne 10 godina zatvora ili 15, ne bi se niko zaletao ni na koga.
Definnitnvo, śto su blaže kazne, to je veća vjerojatnost za nastavak nasilja.


Dodajmo tomu i veliku popularnost MMA i sličnih gluposti, razni intervjui gdje neki borci priznaju da su krali prije, bili po zatvorima, prijetili drugima, onda većina tekstova raznih trap ,,pjesama" kao krvavi Balkan i slično, ili popularnost likova iz Jużnog Vetra i navike tihlikova i slično gdje se medijski na nasilje počinje gledati sve više pozitivno, pa npr fejs, komentari ispod nekih članaka kako bi trebalo npr ne znam bit nasilan prema drugima, pa oni koji vrijrđaju, prijete, dobe puno lajkova, ili koji odobravaju nasilnike, druśtov sve više tone u lošem smjeru
 

Back
Top