Zasto ljudi ne vole skorpije

Ne misli se samo na to smeće, nego na smeće kojim sami zatrpavamo istinu, i time je teško ljudima da nas vide u pravom svetlu, i zavole baš iskreno, nas, bez naših slojeva smeća i šminke.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zato što se bave mrakom, gnojem koji je ispod površine. Ko voli to? To čak i boli, jer neće gnoj sam da izađe, moraš da pritisneš (Mars u Škorpiji)... Nije prijatno...
 
Jbg, nakon mog komentara si napisao - dobar odgovor itd., a onda si napisao da ne znaš zašto ljudi toliko glorifikuju Škorpije.
Samim tim, mogu da zaključim da se obraćaš meni. Ne napadam te, samo iznosim zaključke.

Drago mi je da si čitao literaturu. Evo šta na primer kaže na tu temu Čarls Karter, u knjizi Psihološka astrologija, pod pojam izdržjivosti :

I fizička i moralna izdržljivost povezana je sa fiksnim znacima (naročito Škorpionom) i Saturnom. Lunarne osobe često imaju čvstu volju, ali im je telo obično slabo. Venera, kao planeta, ne daje veliku izdržljivost, mada je osobe u znaku Bika imaju mnogo. Mars, Uran i svi muški znaci su najbolji kad su u pitanju izvanredni napori, dok ženski znaci daju veće strpljenje i istrajnost.

Energija je u širem smislu manifestacija Marsa i Urana, manifestujući se kroz znake i kuće koje zauzimaju. kao i planete koje su sa njima u aspektu,


Nemam sad vremena da tražim gde je to tačno napisao, ali je rekao kasnije u knjizi da je Škorpija najizdržljiviji horoskopski znak. Ima toga i u drugim knjigama.
Još bih dodao, što se tiče ovoga što je pomenuo vatrene znake - da, spremni su itekako na veliki napor. Međutim, Ovan i Strelac se mogu naći u situaciji da precenjuju svoje snage. Ali, ako pravilno procene situaciju, postaju nepobedivi. Tu je nekako Lav, po meni barem, najsposobniji od vatrenih znakova, zbog svog fiksnog kvaliteta, da realno proceni situaciju.

Što se tiče takvih pojava koje si pomenuo - slažem se sa tobom. To bi bio niži tip Škorpije, i takvi ljudi često ne mogu da upotrebe i iskontrolišu svoju snagu na najbolji način.

Škorpija i Bik su oba ženski znaci.


Pitanje je o kakvoj snazi se radi?

Da li o izdržljivosti?

Ili o fizičkoj snazi.

Mars u Škorpiji ne deluje uopšte najjače, to mogu iz ličnog primera da potvrdim. On se bavi potiskivanjem besa radi manipulacije. On ne želi da pokaže da je besan da bi time mogao da izmanipuliše nešto. I zato potiskuje bes. A taj bes ga izjeda. Isto tako potiskuje bes i ne reaguje na provokacije, jer ne želi da da moć svakom provokatoru.

Mars u ovnu je sirova energija. Ta snaga koju spominješ kada spominješ mušku energiju.

Muška energija nije jača od ženske, već ima samo suprotan smer. Muška je ka spolja, a ženska ka unutra.

Bik i Škorpija su oba ženski znaci. A Mars u Škorpiji ne funkcioniše na tzv. muški način, već ka unutra, tj. ženski, te se ne može govoriti ni o kakvim muškim energijama koje su jače od ženskih.

Venera u Biku je Venera u sedištu, i veoma je jaka, i isto ima pravac delovanja ka unutra, tj. ženski.

Znači oba znaka su ka unutra, ako uporedimo veneru u Biku i Mars u Škorpiji, koja energija vučenja ka unutra može biti jača, planete u sedištu, ili planete koja je u znaku totalno suprotnih principa nego što je njegov?

Nije Mars u Škorpiji jači od Venere u Biku.

Ali Pluton je u nekom smislu jači, mislim u tom u kom smo pričali, ima kataklizmične efekte. Venera je na duže staze jača, ali pitanje je ko će preživeti do tad.

Venera u Biku ima strpljenje ovog sveta, i laganost... Pitanje je zaista da li Pluton može da je uništi. Mislim da može da poremeti, ali da uništi teško, jer su to iste energije, na istoj su osi, iste su jačine.

(Ono gore sam se sprdala pomalo, jer je razgovor bio spušten na takve grane.)
 
Poslednja izmena:
Jače, zavisi u kom smislu jače. Mars u Ovnu je u svom elementu, može da se ponaša onako kako mu je prirodno. Marsu nije prirodno ponašanje koje mora da primenjuje u Škorpiji. On je ekstrovert, u introvertnom znaku. Neće na dobro da izađe.
 
Nije Mars u Škorpiji jači od Venere u Biku.

tenor.gif
 
Jace ne znaci i ekstrovertnije.
Oba su tu u svom elementu, samo na razlicite nacine.
Zavisi od ostatka karte, ako je pasivnija i dominiraju zenski znakovi to ce ostati unutra, ali opet i tad simbolika moze da se ispuni pa osoba sa Marsom u Skorpiji bude hirurg npr.
 
Nisu oba u svom elementu, Mars je vatrena ekstrovertna energija, on nije u svom elementu u ženskom pasivnom znaku Škorpije. Venera u Biku jeste, i zato je jaka. Kao i Mars u Ovnu.

Magma i lava ne vidim kako bi se to upoređivalo po jačini. Razlikuju se samo u tome što će u jednom slučaju kristalizacija doći na jednom nivou, a u drugom na drugom, i dovesti do formiranja različitih minerala. Možda je ova površinska samo burnija, jer je veća razlika u temperaturama...

Ona može slobodno da se kreće, ova dole je blokirana, i temperatura raste...


Mars u Škorpiji nema slobodu koju ima Mars u Ovnu. On mora da zagrize usnu i da ćuti, da bi Pluton mogao da to iskoristi za svoje manipulacije. To je nedelovanje sa namerom, a to nije priroda Marsa.
 
Kakve sve gluposti da ne procitam...

I Sunce je po definiciji "ekstrovertno" ali to nema nikakve simbolike niti znacenja kada je Srce kao organ unutar samog tela odakle i dolazi temperatura kao Vatreni element.

Ne moze Mars da se jednjaci sa Vatrom jer Vatra kao takva je element. Mars je fizicko telo koje nasrce, blisko, strastveno, prisutno fizicki, fizicki odnos, fizicki dodir. Mars nije samo udaranje necega :hahaha:

Mars u Skorpiji je po definiciji borba protiv sebe, sto ne znaci da je Mars slab, naprotiv, jednostavno se borba ne vidi, a to je ono sto u slucaju izleta moze da bude daleko katastrofalniji ishod.

MArs u Skorpiji je direktan napad na vrat i cista definicija zverstva koje se ne pokrece dok nema za to osnova. Ne vidi potrebu da pokazuje svoje adute niti da se pravi posebnim, vec napada samo kada za tim oseti potrebu.

Princip Marsa u Ovnu je puska. Princip Marsa u Skorpiji je dinamit. Oba ce da te ubiju na licu mesta ako cackas gde ne treba.

Ljudi treba da budu srecni da je Mars u Skorpiji veoma povucen, u suprotnom dolazi do katastrofalnih posledica. Nazalost, ljudi misle da je povucenost i potishenost sinonim za slabost, pa cackaju dok ne bude kasno.

MANIPULATIVNOST je karakteristika Venere, prvenstveno, a pogotovo Venere koja se pronalazi u Ribama ili Vagi. Zene su generalno daleko bolji i veshtiji manipulatori od muskaraca. Kod muskaraca se sve svodi na saturnovske manipulacije i lazi u politici, nesto sa cim Venera nema dodirnih tacaka, ali svakako je da politicke manipulacije nisu uticajnije i mocnije od monetarnih manipulacija (Venera u Ribama) koje su u stanju da postepeno i manipulativno dovode ljude do prosjackih stapova kroz vidove dugovanja, kamata i slicno tome. To je tipicna Riblja manipulacija koja se vrti oko novca (Venera) gde je ujedno i najvise manipulacije kako god da se okrene.

A Mars u Skorpiji ce da uzme taj novac, da zapali i da gleda kako se nerviras oko gluposti koje nisu bitne za tvoje postojanje, ono iskonsko.

giphy.gif


MArs u Skorpiji je Rusilacki sinonim, princip Feniksa koji u naletu besa izgori, pa se preporodi. Nije onaj Suvi Merkurovski, nije onaj Vazdusni Uranovski, vec Vatreni Marsovski. I to je triplicitet Skorpijske simbolike, Skorpija, Orao, Feniks.
 
Ne mogu tri sata da brisem vase prozivke na SVAKOJ temi, sledeci put se OBOJE potrudite da vodite koliko toliko normalnu diskusiju, ili se jednostavno ignorisite ako nema drugog resenja gde normalno pricate.

Obrisan je ceo razgovor a ne samo tvoje poruke, nemoj da pricas neistine.
 
Škorpija i Bik su oba ženski znaci.


Pitanje je o kakvoj snazi se radi?

Da li o izdržljivosti?

Ili o fizičkoj snazi.

Mars u Škorpiji ne deluje uopšte najjače, to mogu iz ličnog primera da potvrdim. On se bavi potiskivanjem besa radi manipulacije. On ne želi da pokaže da je besan da bi time mogao da izmanipuliše nešto. I zato potiskuje bes. A taj bes ga izjeda. Isto tako potiskuje bes i ne reaguje na provokacije, jer ne želi da da moć svakom provokatoru.

Mars u ovnu je sirova energija. Ta snaga koju spominješ kada spominješ mušku energiju.

Muška energija nije jača od ženske, već ima samo suprotan smer. Muška je ka spolja, a ženska ka unutra.

Bik i Škorpija su oba ženski znaci. A Mars u Škorpiji ne funkcioniše na tzv. muški način, već ka unutra, tj. ženski, te se ne može govoriti ni o kakvim muškim energijama koje su jače od ženskih.

Venera u Biku je Venera u sedištu, i veoma je jaka, i isto ima pravac delovanja ka unutra, tj. ženski.

Znači oba znaka su ka unutra, ako uporedimo veneru u Biku i Mars u Škorpiji, koja energija vučenja ka unutra može biti jača, planete u sedištu, ili planete koja je u znaku totalno suprotnih principa nego što je njegov?

Nije Mars u Škorpiji jači od Venere u Biku.

Ali Pluton je u nekom smislu jači, mislim u tom u kom smo pričali, ima kataklizmične efekte. Venera je na duže staze jača, ali pitanje je ko će preživeti do tad.

Venera u Biku ima strpljenje ovog sveta, i laganost... Pitanje je zaista da li Pluton može da je uništi. Mislim da može da poremeti, ali da uništi teško, jer su to iste energije, na istoj su osi, iste su jačine.

(Ono gore sam se sprdala pomalo, jer je razgovor bio spušten na takve grane.)

:eek:

A ne, ne, ne... ja se u ove forumske zavrzlame ne upuštam.
 
Mars u Skorpiji je magma, Mars u Ovnu je lava.
Pa sad sta je jace :D

Mars u Jarcu :zper:

- - - - - - - - - -

Škorpija i Bik su oba ženski znaci.


Pitanje je o kakvoj snazi se radi?

Da li o izdržljivosti?

Ili o fizičkoj snazi.

Mars u Škorpiji ne deluje uopšte najjače, to mogu iz ličnog primera da potvrdim. On se bavi potiskivanjem besa radi manipulacije. On ne želi da pokaže da je besan da bi time mogao da izmanipuliše nešto. I zato potiskuje bes. A taj bes ga izjeda. Isto tako potiskuje bes i ne reaguje na provokacije, jer ne želi da da moć svakom provokatoru.

Mars u ovnu je sirova energija. Ta snaga koju spominješ kada spominješ mušku energiju.

Muška energija nije jača od ženske, već ima samo suprotan smer. Muška je ka spolja, a ženska ka unutra.

Bik i Škorpija su oba ženski znaci. A Mars u Škorpiji ne funkcioniše na tzv. muški način, već ka unutra, tj. ženski, te se ne može govoriti ni o kakvim muškim energijama koje su jače od ženskih.

Venera u Biku je Venera u sedištu, i veoma je jaka, i isto ima pravac delovanja ka unutra, tj. ženski.

Znači oba znaka su ka unutra, ako uporedimo veneru u Biku i Mars u Škorpiji, koja energija vučenja ka unutra može biti jača, planete u sedištu, ili planete koja je u znaku totalno suprotnih principa nego što je njegov?

Nije Mars u Škorpiji jači od Venere u Biku.

Ali Pluton je u nekom smislu jači, mislim u tom u kom smo pričali, ima kataklizmične efekte. Venera je na duže staze jača, ali pitanje je ko će preživeti do tad.

Venera u Biku ima strpljenje ovog sveta, i laganost... Pitanje je zaista da li Pluton može da je uništi. Mislim da može da poremeti, ali da uništi teško, jer su to iste energije, na istoj su osi, iste su jačine.

(Ono gore sam se sprdala pomalo, jer je razgovor bio spušten na takve grane.)

Ja ovo ne bih ni poredila.
 
Ko kaze da ih ne vole ? Glupost cista. Postoji mnogo dublji odgovor u natalnoj karti a ne samo od suve pozicije sunca koje je mozda 5-10% sudbine pojedinca. Ako hoces neki opsti opis znaka skorpije najbolje bi ti bilo da procitas sto vise tekstova moguce. U sustini skorpija je znak stradanja, iskusenja i drugih ne bas lepih stvari. Sto ne znaci da su ti ljudi nedopadljivi ili nesto tako nego prosto od njih zivot zahteva da budu ipak malo psihicki jaci. Sto je osoba zrelija to postaje bolja u ovom znaku. Transformacija ? To retko koja osoba sa naglasenom skorpijom dozivi. Ipak su grci pricali da je scorpio house of Ares....e sada neka to ljudima dodje do mozga i nek procitaju ko je zapravo Ares. I ? Da li ga je neko voleo ? Oooooo samo Afrodita, jadne skorpije :(
 
Ko to kaže?

Prvi post posle višemesečnog apstiniranja...Škorpije...su ili ultra dobre ili utra loše osobe, nema neke sredine kod njih, barem one koje znam. Najgore i najbolje međuljudsko iskustvo na svaki mogući način - dve škorpije. Ako je najgora može života da te košta, ali ako imaš sreće pa znaš i najbolju - ta će te izvući iz ponora pakla, i neće dići ruke od tebe nikad. Ako je dobra i ako te voli. Možda je u tome i odgovor. Većina ljudi nema dovoljno jako srce da ih podnese. Tako nekako.

Odoh opet u ilegalu:)
 
Ko to kaže?

Prvi post posle višemesečnog apstiniranja...Škorpije...su ili ultra dobre ili utra loše osobe, nema neke sredine kod njih, barem one koje znam. Najgore i najbolje međuljudsko iskustvo na svaki mogući način - dve škorpije. Ako je najgora može života da te košta, ali ako imaš sreće pa znaš i najbolju - ta će te izvući iz ponora pakla, i neće dići ruke od tebe nikad. Ako je dobra i ako te voli. Možda je u tome i odgovor. Većina ljudi nema dovoljno jako srce da ih podnese. Tako nekako.

Odoh opet u ilegalu:)

kao i svaki drugi znak
 

Back
Top