Zašto ljudi ne mogu biti sami dok ne dođe prava osoba?

Не функционише то баш тако, ниси уређај који се укључи и искључи по потреби.

А нешто што се не ради, наравно да се жеља изгуби и у потпуности занемари. Тешко се поново покренути ма ко да дође.
da, to funkcionise bas tako, ne vezano za poredjenje uredjaja...

nope, nije tako. ali dobro, ja znam sebe. tvoje misljenje neka ostane za tebe. 👍
 
1) Da li ste ikada spustili kriterijum i bili sa nekime ko vam se ne sviđa sasvim?
Ne spuštam kriterijume, ali možda je drugačije kod vas žena. Kad mi se neka svidi već mogu sa njom.
Ako jeste, zašto? Da li da izbjegnete samoću ili zbog eksa?
Okej je naći nekog ko ti koliko-toliko odgovara i testirati stvari dalje. Iskustvo je nezamenljivo.
Da li ste tu osobu onda ostavili kada je naišla "bolja"?
Sasvim je okej ostaviti kada se nađe "neko bolji". Ne dugujemo nikom ništa. Živimo za sebe. Jedino je loše ako ste već u braku...
2) Koliko možete biti sami dok ne sretnete osobu koja vam se puno sviđa i kojoj se isto tako puno sviđate?
Mogu dugo, ali nisam... To što se naložiš na nekog ne znači da je "pravi". Pravi se ne nalazi. Pravi se testira kroz sito i rešeto.
 
1) Da li ste ikada spustili kriterijum i bili sa nekime ko vam se ne sviđa sasvim? Ako jeste, zašto? Da li da izbjegnete samoću ili zbog eksa? Da li ste tu osobu onda ostavili kada je naišla "bolja"?

2) Koliko možete biti sami dok ne sretnete osobu koja vam se puno sviđa i kojoj se isto tako puno sviđate?
Ovo je vrlo pojednostavljeno. Ko zna šta je pravo i koliko se usvojeni kriterijumi uklapaju u subjektivnu ličnost, a koliko usamljenost doprinosi izmeni kriterijuma i neuskladjenost sa našim stvarnim subjektivnim kriterijumima? Kriterijumi se generišu iskustvom, nastaju nevoljno, a retrospektiva govori da se množe i troše i da realno ne postoje, jer su dokaz svesti u domenu gde svest ima vrlo malo uticaja. Čovek živi jednostavan ili komplikovan subjektivni život gde su kriterijumi samo tragovi neke volje....za koju mislimo da je naša. Po toj volji živim izbegavajući da se ubedim šta je ispravno, dok ne osetim nekim receptorom da, u odredjeno vreme, imam volju da osetim potrebu za odredjenom osobom.
 

Back
Top