Zašto ljudi ne mogu biti sami dok ne dođe prava osoba?

A ko kaze da ne mogu biti sami ?

Imas koliko hoces ljudi koji su godinama sami, sad dal sticajem okolnosti i silom prilika ili sopstvenim izborom nebitno je ali ljudi itekako mogu biti sami.
Cak mnogi ljudi se i boje veza jer se plase da ce time izgubiti neki licni komfor i slobodu ili misle da su im veze previse zahtevne i opterecujuce, ono ima svega.
Питање је везано за оне који не умеју да буду сами, има их заиста доста.
Жене које иду из брака у брак а да не дају себи времена да размисле о лошем искуству, о томе каквог партнера заиста требају...

1) Da li ste ikada spustili kriterijum i bili sa nekime ko vam se ne sviđa sasvim? Ako jeste, zašto? Da li da izbjegnete samoću ili zbog eksa? Da li ste tu osobu onda ostavili kada je naišla "bolja"?
Jesam i super bude
Ne zbog samoce
Ne
2) Koliko možete biti sami dok ne sretnete osobu koja vam se puno sviđa i kojoj se isto tako puno sviđate?
Mogu ali zasto izbegavati ne toliko savrsene i cekati iz bajki

Питање је везано за оне који не умеју да буду сами, има их заиста доста.
Жене које иду из брака у брак а да не дају себи времена да размисле о лошем искуству, о томе каквог партнера заиста требају...

Ma jasno, jastaman. ;)

1) Da li ste ikada spustili kriterijum i bili sa nekime ko vam se ne sviđa sasvim? Ako jeste, zašto? Da li da izbjegnete samoću ili zbog eksa? Da li ste tu osobu onda ostavili kada je naišla "bolja"?

2) Koliko možete biti sami dok ne sretnete osobu koja vam se puno sviđa i kojoj se isto tako puno sviđate?
1) Ako budes sa nekim ko ti se ne svidja samo da ne bi bio sam onda si napravio sra*e i sebi i toj osobi (govorim o vezi). Ljudi koji mogu tako saltati osobe su u najmanju ruku sebicni, ne razmisljaju (ne interesuje ih) o osjecajima osobe koja je sa njima u tom trenutku.

2) Koliko god treba, zato sto se finalni rezultat isplati.

1) Da li ste ikada spustili kriterijum i bili sa nekime ko vam se ne sviđa sasvim?

Samo jednom i nikada više.I trajalo je kratko .
I završilo se vrlo ružno.Ne zbog drugog, boljeg.
Neko sam progledala.
A zašto?
Bio je odličan glumac,predstavljao se kao nešto što nije bio.
A ja sam bila glupa i poverovala sam.

Mogu.
Ja i volim da budem sama, tako da mi to nije problem.

da, mada sam sebi sam oprostio jer sam imao 16-17-18 nisam vise siguran sad koliko "godinica"
nije naisla bolja "ta" je samo skinula masku i pocela da glumi dirigenta
dok se ne pojavi...cekanje je samo delic vecnosti :D

Ima i onih koji ne mogu biti sami i onih koji su uvek sami.

sve ima svoju senku.

senka samoće biti strah od odnosa, jer su teški, komplikovani, zahtevaju sagledavanje sebe i menjanje

a senka konstantnog bivanja u vezi može biti strah od zdrave samoće, koja stvarno mislim da je ključna za samospoznaju i izgradnju zdravog ega

mislim da se većina koji su hronično usamljeni teši da je to njihov izbor, a zapravo ne umeju odnose. kao što se većina hronično uparenih plaši momenata samoće jer ne znaju šta će sa sobom tad

sve ima svoju senku.

senka samoće biti strah od odnosa, jer su teški, komplikovani, zahtevaju sagledavanje sebe i menjanje
Pošto se više u ovom nalazim, zapravo objektivno je to moj život, mogu reći da nije to. Već iracionalan strah od nečijeg lepljenja, skoro pa klaustrofobičan. Jer u principu ne volim ljude i strogo ih prosuđujem. Znam da će me uvek neko nervirati. Samo koga volim taj me ne nervira. A nisam baš zaljubljive prirode, ni malo.

Nema ničeg goreg nego kada me neko voli a ja njega ne. Probala, odvratno je. Guram od sebe sve potencijalne slučajeve.

Pošto se više u ovom nalazim, zapravo objektivno je to moj život, mogu reći da nije to. Već iracionalan strah od nečijeg lepljenja, skoro pa klaustrofobičan. Jer u principu ne volim ljude i strogo ih prosuđujem. Znam da će me uvek neko nervirati. Samo koga volim taj me ne nervira. A nisam baš zaljubljive prirode, ni malo.

Nema ničeg goreg nego kada me neko voli a ja njega ne. Probala, odvratno je. Guram od sebe sve potencijalne slučajeve.

a gde zapne kod privlačenja ljudi koji nisu takvi? zašto bi privlačila ljude koji su pijavice i sa kojima ljubav nije recipročna? fokus na samo takve ljude zvuči kao izgovor da se ne ulazi u odnose

Back