Zašto je nemoguć miting opozicije?

Zoroastar

Domaćin
Poruka
3.783
U Demokratskoj stranci Srbije... kažu da neće učestvovati na mitingu koji organizuje SNS, zbog neslaganja oko pitanja u vezi sa Kosovom i Metohijom i Evropskom unijom

I radikali su odlučni u tome da ne prisustvuju mitingu. Šef poslaničke grupe SRS-a Dragan Todorović rekao je da "radikali nikada neće učestvovati u bilo kojoj aktivnosti koju predvodi SNS".

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/9/Srbija/815782/SNS+za+miting,+Vlada+za+dijalog.html

Da narod loše živi, nema dileme.
Da ogromna većina želi pristojan život, i to je van sumnje.
Da opozicija služi tome da u takvoj situaciji bude na strani naroda, i to je jasno.
Da je čak dužnost opozicije da se u takvoj situaciji ujedini oko istog cilja: opstanka i oporavka naroda, ni to nije nešto oko čega bi trebalo diskutovati.
Razlike koje postoje unutar pripadnika opozicije se mogu naglasiti, čak i izneti na mitingu.
Ali ako su svi saglasni oko toga da je vlast loša, da je narodu loše i oko toga kako krenuti u oporavak - ne postoji ozbiljan razlog da mitinguje samo deo opozicije.


Ali, pošto i opoziciju, kao i poziciju, čine vlastoljubivi diletanti, u narodu poznatiji pod imenom: političari i pošto svi skupa zapravo i ne znaju kako krenuti u oporavak, onda im ostaje da kritikuju vlast i jedni druge i, uopšte, da se bave tričarijama dok milioni sve teže i teže sastavljaju kraj sa krajem.

Eto zašto sam ja, i ne samo ja, protiv i pozicije i opozicije, odnosno protiv političara i zašto sam za opoziciju svima njima, opoziciju koju čine oni koji znaju kako da se postigne oporavak i potonji razvoj Srbije.
 
nemoj da se sekiras,kad udjete u jevropu krenuce oporavak,pare ce padati sa neba,njive ce same da se obradjuju,niko vise nece morati da radi i svi ce zivjeti ko u bajci sretno i bericetno do kraja zivota

upali tv,ugasi mozak,evropa nema alternativu ha ja

Ne sekiram se ja ni najmanje, jer znam da postoji način da se oporavimo nezavisno od toga kada, pa i da li ćemo ući u EU, kojoj se, kako stvari stoje, baš i ne piše dobro.

 
Да је СРС којим случајем пристала на учешће, ја бих лично остао код куће. А за ДСС ми је већ стварно жао, њих бих волео да видим на митингу али из разних разлога, нажалост, још увек постоје несугласице између ДСС и СНС.
 
Молијо би постављача да нагласи да је у питању конструктивна опозиција.
Даклем, мого би и најљепши просрбин особно на тај митинг.
Да појасни пућанству.Ко Највећи Син '68.
Па да задовољно пућанство оплете рејв колце.Уз Екрема,Шехерзаду и звијезде Гранда.
 
Ali ako su svi saglasni oko toga da je vlast loša, da je narodu loše i oko toga kako krenuti u oporavak - ne postoji ozbiljan razlog da mitinguje samo deo opozicije.

Опозиција нема већу подршку у држави и зато нема потребе да прави било какве митинге. Митинзи не решавају проблеме.
То што организује СНС није митинг опозиције него резервне позиције и то неће бити одраз жеља за променама стања и ПОЛИТИКЕ, него за променама фотеља. Само глуп ће присуствовати таквом скупу кретена...

Чињеница је да већина не жели промене, него нове људе са истим идејама што неминовно резултује истом или још гором политиком.Према томе, ићи на митинг који прави партија која се залаже за све оно што се залаже и владајућа коалиција није за озбиљне људе.
 
Опозиција нема већу подршку у држави и зато нема потребе да прави било какве митинге. Митинзи не решавају проблеме.
То што организује СНС није митинг опозиције него резервне позиције и то неће бити одраз жеља за променама стања и ПОЛИТИКЕ, него за променама фотеља. Само глуп ће присуствовати таквом скупу кретена...

Чињеница је да већина не жели промене, него нове људе са истим идејама што неминовно резултује истом или још гором политиком.Према томе, ићи на митинг који прави партија која се залаже за све оно што се залаже и владајућа коалиција није за озбиљне људе.

Није баш вероватно да "већина не жели промене". Исувише јој је лоше, да би себи могла да дозволи тај "луксуз".
Међутим, свакако је тачно да у Србији постоји позиција и резервна позиција, која се "игра" опозиције и неозбиљна опозиција, што, све у свему значи, да опозиције нема, а пошто је потребна и појавиће се.
 
Bole me ******* i za opoziciju i za politiku i za sve!
karas *****,capis dje mozes,u kafani sa drugarima do jutra,i peces prase na Bozic!
Христос се роди!!!!

Ваистину се роди!

А што се осталог тиче, углавном се слажем, а нарочито ћу се сложити кад политичарска багра коначно буде онемогућена да нам загорчава живот, па ћемо још боље да ка.рамо *****, а и безбрижније ћемо пећи прасе итд.z;)
 
Опозиција нема већу подршку у држави и зато нема потребе да прави било какве митинге. Митинзи не решавају проблеме.
То што организује СНС није митинг опозиције него резервне позиције и то неће бити одраз жеља за променама стања и ПОЛИТИКЕ, него за променама фотеља. Само глуп ће присуствовати таквом скупу кретена...

Чињеница је да већина не жели промене, него нове људе са истим идејама што неминовно резултује истом или још гором политиком.Према томе, ићи на митинг који прави партија која се залаже за све оно што се залаже и владајућа коалиција није за озбиљне људе.

A ko onda treba da vam napravi opoziciju?

Vlada?
 
Kad nema opozicije znaci da je NAROD ZADOVOLJAN sa onima koji su na vlasti.


И сам знаш да то није тачно. Бар у случају Србије.Народ је, наравно, незадовољан, а опозиције, бар на свима видљивом плану нема, зато што су опције свих парламентарних странака мање више исте или бар сличне, а нарочито у домену економских "решења".
Зато је потпуно логично појављивање нове опције, која је опозициона свим познатим, никуд-не-водећим партијама.
 

Back
Top