Зашто је ЕУ и САД зликовачка према Јерменији а кука за Израелом и Украјином?

БелиВук

Domaćin
Poruka
3.598
Ауторска. Јермени су страдали много горе од Украјине, прави геноцид којем је Јерменија изложена, а ЕУ и САД ништа не раде, рекли су да можете купити оружје од нас ако хоћете, али немају много новца. Донирање оружја Јерменији не пада напамет ни ЕУ ни САД. Јевреји су учинили многа зла у историји Западу, а ипак Запад поклања Израелу много оружја и новца. Запад је помогао Турцима да истребе Јермене у Турској, Запад је помогао у једном од најгорих геноцида које постоје, Запад нема право да прича о геноциду, нема право уопште. Зашто се НАТО према Јерменији понаша као злочиначки и дозвољава да се врши геноцид над Јерменима?
 
To se zove uticaj. Tako svet funkcioniše. Od školske klupe, preko posla i na kraju među državama. Uvek će onaj ko ima veći uticaj uspeti da se "izbori" za veći deo kolača u odnosu na druge koji pasivno ćute i čekaju da im se nešto dodeli.

Zbog istog razloga i mi prolazimo loše. Umesto da uđemo u EU/NATO i onda tamo tražimo kontakte, lobiramo, pravimo kombinacije, borimo se za svoje interese, mi gledamo da se distanciramo, ćutimo i samo ponavljamo "nepravda, nepravda", slično kako je to radio Kalimero. Sloba je hteo da očisti Kosovo od Albanaca a zaboravio da pre toga nađe saveznike na zapadu. Bam, vaspitna. Sad Dodik hoće da se otcepi (što inače podržavam) ali takođe odbija da nađe saveznika na zapadu, inati se, ima isto da bude "bam, vaspitna". Jbg, moramo da shvatimo da ne postoji neka univerzalna pravda. Moramo da se izborimo za sve što želimo. Moramo da sarađujemo. Moramo da se dogovaramo. Sa kim? Pa sa drugim činiocima moći i uticaja u regionu. To je EU/NATO. Ne zato što ih volimo, koga briga dal voliš nekoga ili ne, ni kad odeš negde da radiš ne biraš kolege, dobiješ to što dobiješ i moraš da sarađuješ sa njima, koga briga da li ti se sviđa. Zato Srbija generalno i propada jer ne razumemo kako funkcionišu stvari. A vidim po postavljenom pitanju da ne razumeš ni ti. Misliš kako jedni, tako moraju i drugi. Ne ne mora. Ukratko - uticaj. Alfa i omega svega.
 
To se zove uticaj. Tako svet funkcioniše. Od školske klupe, preko posla i na kraju među državama. Uvek će onaj ko ima veći uticaj uspeti da se "izbori" za veći deo kolača u odnosu na druge koji pasivno ćute i čekaju da im se nešto dodeli.

Zbog istog razloga i mi prolazimo loše. Umesto da uđemo u EU/NATO i onda tamo tražimo kontakte, lobiramo, pravimo kombinacije, borimo se za svoje interese, mi gledamo da se distanciramo, ćutimo i samo ponavljamo "nepravda, nepravda", slično kako je to radio Kalimero. Sloba je hteo da očisti Kosovo od Albanaca a zaboravio da pre toga nađe saveznike na zapadu. Bam, vaspitna. Sad Dodik hoće da se otcepi (što inače podržavam) ali takođe odbija da nađe saveznika na zapadu, inati se, ima isto da bude "bam, vaspitna". Jbg, moramo da shvatimo da ne postoji neka univerzalna pravda. Moramo da se izborimo za sve što želimo. Moramo da sarađujemo. Moramo da se dogovaramo. Sa kim? Pa sa drugim činiocima moći i uticaja u regionu. To je EU/NATO. Ne zato što ih volimo, koga briga dal voliš nekoga ili ne, ni kad odeš negde da radiš ne biraš kolege, dobiješ to što dobiješ i moraš da sarađuješ sa njima, koga briga da li ti se sviđa. Zato Srbija generalno i propada jer ne razumemo kako funkcionišu stvari. A vidim po postavljenom pitanju da ne razumeš ni ti. Misliš kako jedni, tako moraju i drugi. Ne ne mora. Ukratko - uticaj. Alfa i omega svega.
Glupi Srbi. Stvari su tako jednostavno. Dovoljno je Srbi požele da uđu u EU i NATO da svi srpski problemi u trenutku nestanu. Bam, jednim pokretom čarobnim štapićem.
Samo što to nikome još nije palo na pamet. A Srbi se već decenijama protive ulasku u EU i NATO. Sve čine da do toga ne dođe.

Nije u međuvremenu sve i jedan srpski "vođa" na kolenima molio i vukao za rukav razne belosvetske vucibatine, ne bi li i nas primili u tu Evropu. Nismo u međuvremeni ispunili hiljadu i jednu ucenu i ultimatum od strane EU i NATO pakta, prodali zemlju i narod, ne bi li makar napravili korak ka tom dugo isčekivanom ulasku u porodicu normalnih, demokratskih i civilizovanih naroda.

Uopšte me ne bi iznenadilo da ovaj američki ambasador sutra postavi kao uslov za ulazak u EU i NATO, da svi Srbi moraju pet minuta da dube na glavi.
Kakvi smo mi bi se opet inatili i opet bili krivi.
 
To se zove uticaj. Tako svet funkcioniše. Od školske klupe, preko posla i na kraju među državama. Uvek će onaj ko ima veći uticaj uspeti da se "izbori" za veći deo kolača u odnosu na druge koji pasivno ćute i čekaju da im se nešto dodeli.

Zbog istog razloga i mi prolazimo loše. Umesto da uđemo u EU/NATO i onda tamo tražimo kontakte, lobiramo, pravimo kombinacije, borimo se za svoje interese, mi gledamo da se distanciramo, ćutimo i samo ponavljamo "nepravda, nepravda", slično kako je to radio Kalimero. Sloba je hteo da očisti Kosovo od Albanaca a zaboravio da pre toga nađe saveznike na zapadu. Bam, vaspitna. Sad Dodik hoće da se otcepi (što inače podržavam) ali takođe odbija da nađe saveznika na zapadu, inati se, ima isto da bude "bam, vaspitna". Jbg, moramo da shvatimo da ne postoji neka univerzalna pravda. Moramo da se izborimo za sve što želimo. Moramo da sarađujemo. Moramo da se dogovaramo. Sa kim? Pa sa drugim činiocima moći i uticaja u regionu. To je EU/NATO. Ne zato što ih volimo, koga briga dal voliš nekoga ili ne, ni kad odeš negde da radiš ne biraš kolege, dobiješ to što dobiješ i moraš da sarađuješ sa njima, koga briga da li ti se sviđa. Zato Srbija generalno i propada jer ne razumemo kako funkcionišu stvari. A vidim po postavljenom pitanju da ne razumeš ni ti. Misliš kako jedni, tako moraju i drugi. Ne ne mora. Ukratko - uticaj. Alfa i omega svega.

Kako ne razumeš? Sve male države ne prave saveznike, nisu ni Albanci saveznici NATO jer su Albanci tako želeli, nego jer ovima tako odgovara u ovom momentu. Ti stvarno misliš da Kurti lobira po NATO i da ga zbog njegove majstorije ovi podržavaju, a pre toga Tačija itd? Dodik ne može da nađe saveznika na zapadu za odvajanje od BiH jer upravo taj zapad ne podržava odlazak RS iz BiH. Kako ću ja sa tobom da napravim neki pakt ako želimo dijametralne stvari i interesi nam se kose?

Mnogo usko gledaš na to.
 
To se zove uticaj. Tako svet funkcioniše. Od školske klupe, preko posla i na kraju među državama. Uvek će onaj ko ima veći uticaj uspeti da se "izbori" za veći deo kolača u odnosu na druge koji pasivno ćute i čekaju da im se nešto dodeli.

Zbog istog razloga i mi prolazimo loše. Umesto da uđemo u EU/NATO i onda tamo tražimo kontakte, lobiramo, pravimo kombinacije, borimo se za svoje interese, mi gledamo da se distanciramo, ćutimo i samo ponavljamo "nepravda, nepravda", slično kako je to radio Kalimero. Sloba je hteo da očisti Kosovo od Albanaca a zaboravio da pre toga nađe saveznike na zapadu. Bam, vaspitna. Sad Dodik hoće da se otcepi (što inače podržavam) ali takođe odbija da nađe saveznika na zapadu, inati se, ima isto da bude "bam, vaspitna". Jbg, moramo da shvatimo da ne postoji neka univerzalna pravda. Moramo da se izborimo za sve što želimo. Moramo da sarađujemo. Moramo da se dogovaramo. Sa kim? Pa sa drugim činiocima moći i uticaja u regionu. To je EU/NATO. Ne zato što ih volimo, koga briga dal voliš nekoga ili ne, ni kad odeš negde da radiš ne biraš kolege, dobiješ to što dobiješ i moraš da sarađuješ sa njima, koga briga da li ti se sviđa. Zato Srbija generalno i propada jer ne razumemo kako funkcionišu stvari. A vidim po postavljenom pitanju da ne razumeš ni ti. Misliš kako jedni, tako moraju i drugi. Ne ne mora. Ukratko - uticaj. Alfa i omega svega.
Evo, imas primer Makedonije, ups *Severne* Makedonije pa razmisli sam da li si u pravu? (oni slusaju tvoje *spasonosne* savete i *usrecili* su se bas bas)...
 
To se zove uticaj. Tako svet funkcioniše. Od školske klupe, preko posla i na kraju među državama. Uvek će onaj ko ima veći uticaj uspeti da se "izbori" za veći deo kolača u odnosu na druge koji pasivno ćute i čekaju da im se nešto dodeli.

Zbog istog razloga i mi prolazimo loše. Umesto da uđemo u EU/NATO i onda tamo tražimo kontakte, lobiramo, pravimo kombinacije, borimo se za svoje interese, mi gledamo da se distanciramo, ćutimo i samo ponavljamo "nepravda, nepravda", slično kako je to radio Kalimero. Sloba je hteo da očisti Kosovo od Albanaca a zaboravio da pre toga nađe saveznike na zapadu. Bam, vaspitna. Sad Dodik hoće da se otcepi (što inače podržavam) ali takođe odbija da nađe saveznika na zapadu, inati se, ima isto da bude "bam, vaspitna". Jbg, moramo da shvatimo da ne postoji neka univerzalna pravda. Moramo da se izborimo za sve što želimo. Moramo da sarađujemo. Moramo da se dogovaramo. Sa kim? Pa sa drugim činiocima moći i uticaja u regionu. To je EU/NATO. Ne zato što ih volimo, koga briga dal voliš nekoga ili ne, ni kad odeš negde da radiš ne biraš kolege, dobiješ to što dobiješ i moraš da sarađuješ sa njima, koga briga da li ti se sviđa. Zato Srbija generalno i propada jer ne razumemo kako funkcionišu stvari. A vidim po postavljenom pitanju da ne razumeš ni ti. Misliš kako jedni, tako moraju i drugi. Ne ne mora. Ukratko - uticaj. Alfa i omega svega.
jedan od najglupljih postova u istoriji foruma.. :D
 
Ауторска. Јермени су страдали много горе од Украјине, прави геноцид којем је Јерменија изложена, а ЕУ и САД ништа не раде, рекли су да можете купити оружје од нас ако хоћете, али немају много новца. Донирање оружја Јерменији не пада напамет ни ЕУ ни САД. Јевреји су учинили многа зла у историји Западу, а ипак Запад поклања Израелу много оружја и новца. Запад је помогао Турцима да истребе Јермене у Турској, Запад је помогао у једном од најгорих геноцида које постоје, Запад нема право да прича о геноциду, нема право уопште. Зашто се НАТО према Јерменији понаша као злочиначки и дозвољава да се врши геноцид над Јерменима?
Zasto im Rusi ne daju pod:
a) oruzje, jer su clanica ODKB
b) pare da mogu kupiti oruzje za odbranu kako Zapad daje Ukrajini i Izraelu
 
To se zove uticaj. Tako svet funkcioniše. Od školske klupe, preko posla i na kraju među državama. Uvek će onaj ko ima veći uticaj uspeti da se "izbori" za veći deo kolača u odnosu na druge koji pasivno ćute i čekaju da im se nešto dodeli.

Zbog istog razloga i mi prolazimo loše. Umesto da uđemo u EU/NATO i onda tamo tražimo kontakte, lobiramo, pravimo kombinacije, borimo se za svoje interese, mi gledamo da se distanciramo, ćutimo i samo ponavljamo "nepravda, nepravda", slično kako je to radio Kalimero. Sloba je hteo da očisti Kosovo od Albanaca a zaboravio da pre toga nađe saveznike na zapadu. Bam, vaspitna. Sad Dodik hoće da se otcepi (što inače podržavam) ali takođe odbija da nađe saveznika na zapadu, inati se, ima isto da bude "bam, vaspitna". Jbg, moramo da shvatimo da ne postoji neka univerzalna pravda. Moramo da se izborimo za sve što želimo. Moramo da sarađujemo. Moramo da se dogovaramo. Sa kim? Pa sa drugim činiocima moći i uticaja u regionu. To je EU/NATO. Ne zato što ih volimo, koga briga dal voliš nekoga ili ne, ni kad odeš negde da radiš ne biraš kolege, dobiješ to što dobiješ i moraš da sarađuješ sa njima, koga briga da li ti se sviđa. Zato Srbija generalno i propada jer ne razumemo kako funkcionišu stvari. A vidim po postavljenom pitanju da ne razumeš ni ti. Misliš kako jedni, tako moraju i drugi. Ne ne mora. Ukratko - uticaj. Alfa i omega svega.
Наивно је то што пишеш.
 
Kako ne razumeš? Sve male države ne prave saveznike, nisu ni Albanci saveznici NATO jer su Albanci tako želeli, nego jer ovima tako odgovara u ovom momentu. Ti stvarno misliš da Kurti lobira po NATO i da ga zbog njegove majstorije ovi podržavaju, a pre toga Tačija itd? Dodik ne može da nađe saveznika na zapadu za odvajanje od BiH jer upravo taj zapad ne podržava odlazak RS iz BiH. Kako ću ja sa tobom da napravim neki pakt ako želimo dijametralne stvari i interesi nam se kose?

Tako je. To se zovu pregovori. Odeš u svet i pregovaraš, dogovaraš, lobiraš, podmazuješ, praviš kombinacije... to je diplomatija. Ne ono slikanje koje vidimo na tv-u. Jbg, bezveze je što ljudi ni osnovne stvari ne znaju. Amer dođe na ove prostore radi svog interesa, zabole njega ko će tu da živi. Tvoj posao je da nađeš način da ti se interesi poklope.
 
Evo, imas primer Makedonije, ups *Severne* Makedonije pa razmisli sam da li si u pravu? (oni slusaju tvoje *spasonosne* savete i *usrecili* su se bas bas)...

Diplomatija nije da budeš polušan. To je više da budeš rob. Ako su oni izabrali taj put, njihova stvar, nemam ništa protiv. A prava diplomatija znači da deluješ proaktivno, da dogovaraš, pregovaraš, lobiraš, podmazuješ i izboriš se za svoj deo kolača. EU ne funkcioniše po principu robovlasničkog društva. Svako može da se uključi i izbori se za bolji status. Kao u nekom društvu, možeš da budeš faca a možeš da budeš i u magarećoj klupi. Naravno, ne mogu svi da budu face, mora neko da sedi i u magarećoj klupi. Ali zašto bi se identifikovali sa takvima.
 
Tako je. To se zovu pregovori. Odeš u svet i pregovaraš, dogovaraš, lobiraš, podmazuješ, praviš kombinacije... to je diplomatija. Ne ono slikanje koje vidimo na tv-u. Jbg, bezveze je što ljudi ni osnovne stvari ne znaju. Amer dođe na ove prostore radi svog interesa, zabole njega ko će tu da živi. Tvoj posao je da nađeš način da ti se interesi poklope.

Ahaaaa, nisam znao da postoji način da se interesi nas i NATO poklope, pa daj onda da razmotrimo da im potpišemo Kosmet, uvedemo sankcije Rusima, da nam kopaju litijum i da im dajemo školovane ljude i primamo migrante. Ako nas to ne preporodi neće ništa. I da, da ugasimo kasarne i vojsku.
 
Ahaaaa, nisam znao da postoji način da se interesi nas i NATO poklope, pa daj onda da razmotrimo da im potpišemo Kosmet, uvedemo sankcije Rusima, da nam kopaju litijum i da im dajemo školovane ljude i primamo migrante. Ako nas to ne preporodi neće ništa. I da, da ugasimo kasarne i vojsku.

Imaš ti talenta da donekle razumeš stvari, ali voliš malo da se praviš lud. Kao fora ne razmeš pa banalizuješ. Mi smo Kosovo upravo izgubili tako što smo odlučili da se zameramo zapadu. Isto tako ćemo i Republiku Srpsku. I to sve potpino bespotrebno. Jer zapad od nas ne traži ništa. Osim naravno sankcija Rusiji. To je zajednička zapadna politika i ako hoćeš da bude deo iste, onda moraš da je poštuješ. 100 hiljada građana svake godine beži iz Srbije u zemlje zapada i ne smeta im što su tamo sankcije prema Rusiji. Pa prema tome, ne vidim neki problem. A što se tiče Litijuma, to niko u EU ne kopa pa samim tim i nije uslov za EU države. Oni taj pritisak imaju za ne-EU države. I to je primer gde bi upravo bolje prošli kad bi bili član.
 
Kopa Nemačka, ali ne želi više to sebi da radi pa traže alternativu, što se toga tiče.

A drugo, oni su nama Kosmet oteli i još traži da ga priznamo, a ovamo izgovoriš od nas zapad ne traži ništa. Traži nam samo da priznamo nezavisnost našeg dela teritorije i sankcije bliskom narodu, malo li je?! Ako ti je to ništa, onda ok.

Znači praktično te tera da samog sebe izudaraš i još da presečeš veze sa jednom od rektih kako tako država koja podržava naš nacionalni interes, ako tebi to nije ništa onda super.
 
jedan od najglupljih postova u istoriji foruma.. :D

Наивно је то што пишеш.

Fasciniran sam ljudima poput tebe...ako zaista verujes u *genijalstine* koje piskaras. Voleo bih da sam takav - citav zivot bi mi prosao *u veselju*

Nije sramota ne razumeti. Kapiram vašu frustraciju i želju da iz besa napišete nešto što bi bilo uvredljivo. To je razumljivo, svakome dođe crna minuta i kivan je na sebe i svoje neznanje. Ali polako, sve se to rešava vremenom. Belivuk je postavio odličnu temu, to čak i prevazilazi njega, ali vidi se da napreduje jer se trudi. Isto i vama želim. Dakle, poenta teme je da vidimo koji su to razlozi zašto neko prođe na jedan način, a neko drugi na drugi način. Kako to da nismo svi jednaki i kako to da nema univerzalne pravde. Čitajte polako moje odgovore, sve vam tamo piše. Ukratko: uticaj, ugled, proaktivnost, saradnja... To su stvari koje te čine uspešnijim. A inat, busanje, mržnja, tripovanje da su svi pakosni, vera u sudbinu i Kalimero kukanje na nepravdu su odlike luzera, onih koji nikada ništa neće uraditi u životu i koji će uvek biti predmet sprdnje, omalovažavanja i kontantnog pritiska. E Srbija je u ovoj drugoj grupi. A ako se malo potrudimo i počnemo da razmišljamo, možemo da učinimo da bude u prvoj ;)
 
Nije sramota ne razumeti. Kapiram vašu frustraciju i želju da iz besa napišete nešto što bi bilo uvredljivo. To je razumljivo, svakome dođe crna minuta i kivan je na sebe i svoje neznanje. Ali polako, sve se to rešava vremenom. Belivuk je postavio odličnu temu, to čak i prevazilazi njega, ali vidi se da napreduje jer se trudi. Isto i vama želim. Dakle, poenta teme je da vidimo koji su to razlozi zašto neko prođe na jedan način, a neko drugi na drugi način. Kako to da nismo svi jednaki i kako to da nema univerzalne pravde. Čitajte polako moje odgovore, sve vam tamo piše. Ukratko: uticaj, ugled, proaktivnost, saradnja... To su stvari koje te čine uspešnijim. A inat, busanje, mržnja, tripovanje da su svi pakosni, vera u sudbinu i Kalimero kukanje na nepravdu su odlike luzera, onih koji nikada ništa neće uraditi u životu i koji će uvek biti predmet sprdnje, omalovažavanja i kontantnog pritiska. E Srbija je u ovoj drugoj grupi. A ako se malo potrudimo i počnemo da razmišljamo, možemo da učinimo da bude u prvoj ;)
razumeo sam tvoj komentar.. napisan je gramatički korektno i ispravno
ali sve što si napisao, bukvalno sve je jedna velika glupost..
ostajem pri svom stavu da gluplji komentar odavno nisam pročitao
 
*...koji su to razlozi zašto neko prođe na jedan način, a neko drugi na drugi način. Kako to da nismo svi jednaki...*
*...Stokholmski sindrom definiše se u psihologiji kao zbližavanje ili razvoj potpuno specifične veze uz kontradiktorno razvijanje poverenja između žrtve i agresora . Takođe, dovodi i do patološke identifikacije žrtve sa agresorom...
Psihički simptomi su:
  • konfuzija
  • zablude
  • anksioznost
  • depresija
Dolazi i do specifične inverzije osećanja i izostanka zdravorazumskih odluka. Tako pored toga što za otmičare osećaju empatiju i saosećanje, ne kriju vezanost i emocije. Ispoljavaju otvorene, ponekad i agresivne reakcije prema spasilačkim timovima jer ih ne vide kao spas već kao uzrok razdvajanja od agresora.
Ovakvo ponašanje ozbiljno menja strukturu ličnosti taoca, koja se često u potpunosti okreće agresoru a remeti ili potpuno prekida porodične i prijateljske veze.
Opasnost od sindroma uvećava se i što je trauma otmice duža, jer više vremena u kandžama otmičara pogoduje njihovom patološkom zbližavanju.
Žrtva se može osloboditi Stokholmskog sindroma uz ozbiljnu i višegodišnju a u nekim slučajevima i doživotnu psihoterapiju...*
 
Ауторска. Јермени су страдали много горе од Украјине, прави геноцид којем је Јерменија изложена, а ЕУ и САД ништа не раде, рекли су да можете купити оружје од нас ако хоћете, али немају много новца. Донирање оружја Јерменији не пада напамет ни ЕУ ни САД. Јевреји су учинили многа зла у историји Западу, а ипак Запад поклања Израелу много оружја и новца. Запад је помогао Турцима да истребе Јермене у Турској, Запад је помогао у једном од најгорих геноцида које постоје, Запад нема право да прича о геноциду, нема право уопште. Зашто се НАТО према Јерменији понаша као злочиначки и дозвољава да се врши геноцид над Јерменима?
Pitaj Jermene mole boga da se rijese Rusa.
 
Ауторска. Јермени су страдали много горе од Украјине, прави геноцид којем је Јерменија изложена, а ЕУ и САД ништа не раде, рекли су да можете купити оружје од нас ако хоћете, али немају много новца. Донирање оружја Јерменији не пада напамет ни ЕУ ни САД. Јевреји су учинили многа зла у историји Западу, а ипак Запад поклања Израелу много оружја и новца. Запад је помогао Турцима да истребе Јермене у Турској, Запад је помогао у једном од најгорих геноцида које постоје, Запад нема право да прича о геноциду, нема право уопште. Зашто се НАТО према Јерменији понаша као злочиначки и дозвољава да се врши геноцид над Јерменима?
Па човече када су радикалски сенвичари схватили, а до јуче су се клели у Шешеља и ишли главом кроз зид, када су они схватили да мора да се лобира, да се води прагматична политика, да се траже савезници, да економски се ојача држава итд итд, онда ти је јасно да од емоција и идеала нема ништа. Политика ти је као бизнис, као у животу, ко се боље снађе и ко је јачи, а не ко је поштенији и моралнији.
Ево сада имаш само Несторовића који продаје ту емотивну причу.

Исламска тзв. држава Косово и исламски део Босне, они мрзе запад и НАТО, више него ми Срби, али имају користи од њих и држе се њих. Понекад њихово право исламско лице исплива на површину, као рецимо сада када подржавају злочинце из Хамаса, насупрот њиховим савезницима са запада, па Сарајево кључа од беса, док Приштина то ради стиљивије, али и они излазе на улице и демонстрирају такође.
 

Back
Top