Zašto je devojkama obavezno da muškarac ima kola?

Smorisha

Buduća legenda
Moderator
Poruka
40.807
(maznuto sa Reddita) -
Ovo moram da pitam jer primećujem skoro uvek, toliko da je simptomatično...

Kad god čujem ili čitam nešto na temu kriterijuma i normi vezanih za partnere, jedan od glavnih bude to da muškarac treba da ima auto... Ok, razumem, danas su kola nešto skoro pa nužno, imam ih i sam, mada ne mislim da bi bio propast sveta za mene i da ih nemam, ali mi nije jasno zašto žene svoju potrebu za kolima prebacuju na muškarce?

Tako mi je bilo sa prošlom devojkom, mislim počelo je podrazumevano, naravno da ću uvek da dođem po nju, odvezem je, da ćemo sa sednemo u kola kad idemo kod nekoga ili negde ali je to vremenom kako je veza ušla u godine postalo tako da smo kolima morali svuda i uvek, makar na pedalj mesta...

Znači ako ja idem do DC, Ušća, ako idemo do prijatelja koji su na 20 minuta hoda, ne bude mi problem da uđem u bus, da krenem peške i slično, uostalom ja na posao idem busom jer mi je praktično isto, blizu, pristupačno...

Nju sam sa druge strane vozio mali milion puta iako do posla ima jedan bus i 30-tak minuta, uvek je to bilo kad je malo lošije vreme, kad joj se žuri, kad je mrzi da ide busom i slično...

I onda mi je pitanje ako toliko želiš da neko ima kola i bitna su ti za funkcionisanje u životu - zašto ih onda nemaš sama i zašto ne voziš? Da li je realno da vožnju pravdaju kao mušku stvar i pripisuju je kao nešto što muškarac po prirodi stvari mora da obezbedi devojci?

Inače, živeo sam četiri i po godine u SAD... Tamo ženama ni u jednom trenutku nije bitno da muško ima kola, bukvalno mrze da zavise od drugoga po tom pitanju, i ili imaju svoja ili se podrazumevano kreću okolo uberom, taksijem ili metroom... Dobro, mi nemamo uber i metro, mada i da imamo ja mislim da bi bilo isto...

Ovo jeste da izgleda kao rant, i jeste, čisto sam sinoć čuo koleginicu koja je spomenula da partner mora da ima kola a dotična ni položeno nema još, i onda sam prosto trigerovan krenuo da razmišljam o svemu tome i da rekapituliram svoja iskustvo...

Ne, muškarac ne mora da ima kola da bi ispunio tuđe prohteve i kompenzovao nedostatak istih kod žene...
 
Danas u vreme kredita imati auto nije baš neka spec veština 😀

A i voziti auto.

Dobro ima nekih koji ne vole da voze, ali jedno je sex veza, mada je i tu od koristi 😁, a drugo planiranje zajedničkog života sa decom. Ne znam baš ni jednog tatu da ne vozi auto. Roditelji su danas u Bgd uglavnom taxisti svoje porodice 🤣. I žene voze. Pa po potrebi, naizmenično ili sa 2 auta.
 
Mogu da kazem da me je jedna ostavila tj bio je jedan od vecih razloga nezadovoljstva zato sto nemam auto i sto se snalazim okolo kad sno trebali da idemo negde, takodje su izgubile vise njih interesovanje naprasno za mene kad su cule da nemam auto i jos dve su mi prebacivale u vezi zbog toga...

Jos gore je sto kad se to pomene one pricaju nema nista od toga ako nema auto a jedna kolegenica u inostranstvu me je pogledala kao da sam ubio nekog kad je cula da nemam auto i ne vozim.

Jbg nikad nisam imao para za to i kad sam radio i kad ne za odrzavanje i sve to a nije da necu ali jednostavno nema se dovoljno love i zivim u manjem gradu gde sve zavrsim biciklom a ako nesto treba uvek je taksi i bus tu.

Zato su mi presele ove nase devojke i jedva cekam da zapalim u inostranstvo tj Vijetnam i tamo se druzim sa strankinjama koje isto dolaze kao ja jer ovde na vise nivoa je sve postalo krajnje toksicno i komplikovano.
Te svoj stan bez roditelja preko puta u istom dvoristu, te ono te ovo nista im se ne ugadja i uvek nesto fali...
 
Kad god čujem ili čitam nešto na temu kriterijuma i normi vezanih za partnere, jedan od glavnih bude to da muškarac treba da ima auto...

Zašto muškarci traže devojke sa velikim sisama? E pa ista stvar. Svako ima svoje kriterijume. Pa kad muškarci gledaju devojke i kažu "ova je dobra, ova nije..." to isto postoji i kod devojaka, samo što one gledaju druge stvari (a auto je samo jedna od njih).
 
(maznuto sa Reddita) -
Ovo moram da pitam jer primećujem skoro uvek, toliko da je simptomatično...

Kad god čujem ili čitam nešto na temu kriterijuma i normi vezanih za partnere, jedan od glavnih bude to da muškarac treba da ima auto... Ok, razumem, danas su kola nešto skoro pa nužno, imam ih i sam, mada ne mislim da bi bio propast sveta za mene i da ih nemam, ali mi nije jasno zašto žene svoju potrebu za kolima prebacuju na muškarce?

Tako mi je bilo sa prošlom devojkom, mislim počelo je podrazumevano, naravno da ću uvek da dođem po nju, odvezem je, da ćemo sa sednemo u kola kad idemo kod nekoga ili negde ali je to vremenom kako je veza ušla u godine postalo tako da smo kolima morali svuda i uvek, makar na pedalj mesta...

Znači ako ja idem do DC, Ušća, ako idemo do prijatelja koji su na 20 minuta hoda, ne bude mi problem da uđem u bus, da krenem peške i slično, uostalom ja na posao idem busom jer mi je praktično isto, blizu, pristupačno...

Nju sam sa druge strane vozio mali milion puta iako do posla ima jedan bus i 30-tak minuta, uvek je to bilo kad je malo lošije vreme, kad joj se žuri, kad je mrzi da ide busom i slično...

I onda mi je pitanje ako toliko želiš da neko ima kola i bitna su ti za funkcionisanje u životu - zašto ih onda nemaš sama i zašto ne voziš? Da li je realno da vožnju pravdaju kao mušku stvar i pripisuju je kao nešto što muškarac po prirodi stvari mora da obezbedi devojci?

Inače, živeo sam četiri i po godine u SAD... Tamo ženama ni u jednom trenutku nije bitno da muško ima kola, bukvalno mrze da zavise od drugoga po tom pitanju, i ili imaju svoja ili se podrazumevano kreću okolo uberom, taksijem ili metroom... Dobro, mi nemamo uber i metro, mada i da imamo ja mislim da bi bilo isto...

Ovo jeste da izgleda kao rant, i jeste, čisto sam sinoć čuo koleginicu koja je spomenula da partner mora da ima kola a dotična ni položeno nema još, i onda sam prosto trigerovan krenuo da razmišljam o svemu tome i da rekapituliram svoja iskustvo...

Ne, muškarac ne mora da ima kola da bi ispunio tuđe prohteve i kompenzovao nedostatak istih kod žene...
https://youtu.be/4K2IKEYIAu4?si=SlmC4xN1OzsKudin
 
(maznuto sa Reddita) -
Ovo moram da pitam jer primećujem skoro uvek, toliko da je simptomatično...

Kad god čujem ili čitam nešto na temu kriterijuma i normi vezanih za partnere, jedan od glavnih bude to da muškarac treba da ima auto... Ok, razumem, danas su kola nešto skoro pa nužno, imam ih i sam, mada ne mislim da bi bio propast sveta za mene i da ih nemam, ali mi nije jasno zašto žene svoju potrebu za kolima prebacuju na muškarce?

Tako mi je bilo sa prošlom devojkom, mislim počelo je podrazumevano, naravno da ću uvek da dođem po nju, odvezem je, da ćemo sa sednemo u kola kad idemo kod nekoga ili negde ali je to vremenom kako je veza ušla u godine postalo tako da smo kolima morali svuda i uvek, makar na pedalj mesta...

Znači ako ja idem do DC, Ušća, ako idemo do prijatelja koji su na 20 minuta hoda, ne bude mi problem da uđem u bus, da krenem peške i slično, uostalom ja na posao idem busom jer mi je praktično isto, blizu, pristupačno...

Nju sam sa druge strane vozio mali milion puta iako do posla ima jedan bus i 30-tak minuta, uvek je to bilo kad je malo lošije vreme, kad joj se žuri, kad je mrzi da ide busom i slično...

I onda mi je pitanje ako toliko želiš da neko ima kola i bitna su ti za funkcionisanje u životu - zašto ih onda nemaš sama i zašto ne voziš? Da li je realno da vožnju pravdaju kao mušku stvar i pripisuju je kao nešto što muškarac po prirodi stvari mora da obezbedi devojci?

Inače, živeo sam četiri i po godine u SAD... Tamo ženama ni u jednom trenutku nije bitno da muško ima kola, bukvalno mrze da zavise od drugoga po tom pitanju, i ili imaju svoja ili se podrazumevano kreću okolo uberom, taksijem ili metroom... Dobro, mi nemamo uber i metro, mada i da imamo ja mislim da bi bilo isto...

Ovo jeste da izgleda kao rant, i jeste, čisto sam sinoć čuo koleginicu koja je spomenula da partner mora da ima kola a dotična ni položeno nema još, i onda sam prosto trigerovan krenuo da razmišljam o svemu tome i da rekapituliram svoja iskustvo...

Ne, muškarac ne mora da ima kola da bi ispunio tuđe prohteve i kompenzovao nedostatak istih kod žene...
u mladjanim danima sam isao busem,vozom, bajsom pa i peske u picarenje

sada je tesko mrknuti bez kola :sad2:
 

Back
Top